Petycja: Stop deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce - komentarze na pielegniarki.info.pl

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.


Komentarze na pielegniarki.info.pl

 

• Podpisuję, ponieważ jestem aktywną zawodowo pielęgniarką w trakcie studiów magisterskich i uważam za wyjątkowo krzywdzące zrównanie mojej pensji z pensją opiekuna medycznego. Praca opiekuna medycznego wiąże się z dużo mniejszą odpowiedzialnością, jest mniej stresogenna oraz nie wymaga ukończenia trzyletnich studiów licencjackich na wyjątkowo trudnym i wymagającym kierunku, jakim jest pielęgniarstwo.

• Czuję się poniżona i jestem zażenowana traktowaniem pielęgniarek.

• Podpisuję, ponieważ jest to policzek wymierzony w nasz zawód.... 5 lat ciężkich studiów i niezwykle odpowiedzialna praca obarczona ogromnym stresem, a jako mgr pielęgniarstwa pracujący w SOR zostałam zrównana z pracownikiem w randze opiekuna...żenada dla władzy...Nie tak zatrzymuje się w zawodzie młode, wykształcone pielęgniarki, stanowczo: NIE!

• To wstyd i hańba, w jaki sposób traktuje się pielęgniarki, które od wielu lat wykonują ciężki, trudny, odpowiedzialny i szlachetny zawód.

• Jako pielęgniarka z doświadczeniem i wyższym wykształceniem nie chcę być zrównana z opiekunem medycznym. Jego praca jest również ważna i potrzebna, jednak - jaka jest przepaść w odpowiedzialności! To ja zatrudnię się za takie pieniądze jako opiekun medyczny.

• Podpisuję, ponieważ uważam to za haniebny cios wymierzony w polskie pielęgniarki... Nie rozumiem, jak można wrzucić do jednej grupy zarobkowej zarówno pielęgniarki, jak i opiekunów medycznych - nie biorąc pod uwagę nawet zakresu odpowiedzialności zawodowej...

• Ta ustawa to ośmieszenie ciężko pracujących pielęgniarek i poniżenie ich zawodu.

• Nie zgadzam się z nową ustawą o podwyżkach dla grupy pielęgniarek i położnych. Jest krzywdząca i degraduje nasz zawód. Rząd i Ministerstwo Zdrowia nie widzą różnicy w obowiązkach i odpowiedzialności zawodowej opiekunek i pielęgniarek.Wrzucono nas do jednego worka. Po co więc studiować, podnosić kwalifikacje? Zastanawiam się nad podjęciem pracy jako opiekunka.

• Należy naprawić karygodny błąd i niedopatrzenie ze strony osób piszących ustawę. Zawód pielęgniarki jest lekceważony i to musi się skończyć.

• Jestem przeciwny ciągłej marginalizacji i poniżaniu zawodu pielęgniarki i położnej. Moja żona jest pielęgniarką i wykonywany przez nią zawód jest w sposób ciągły poniżany - tak ze względu na warunki pracy, jak i płacy. Jak tak dalej pójdzie, to nie będzie miał kto opiekować się osobami chorymi. Czytaj dalej...