Pielęgniarki z zagranicy - komentarze na pielegniarki.info.pl

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


 

• Bardzo dobrze, że będą studiowały pielęgniarstwo i uzyskają prawo wykonywania zawodu w Polsce (i całej Unii Europejskiej). Niech się uczą (zwłaszcza języków) i ruszają w świat, bo tu za ten marny grosz pracować nie będzie warto. Zastanawiający jest też fakt, że Polakom chcą oferować naukę zawodu na poziomie szkoły średniej, a studentom zagranicznym oferują licencjat.

•  Już widzę te tłumy Ukrainek walące do naszych szpitali za 2200 brutto! Słyszę o nich od 15 lat. Ale jakoś ich nie widzę. Jakiś urzędnik podnieca się 30 pielęgniarkami z Ukrainy? Zrobią tu dyplom, popracują może pół roku i tyle ich zobaczycie!

• Stać nas na sponsorowanie Ukrainek, które i tak wyjadą dalej na Zachód?

• Każdy szpital szuka oszczędności w redukcji etatów, najlepiej tych pielęgniarskich, bo można personel wycisnąć jak cytryny. Można to zaobserwować w każdej firmie państwowej czy prywatnej. Póki nie będzie standardów zatrudnienia personelu pielęgniarskiego na oddziałach i - co najważniejsze - liczby pielęgniarek adekwatnej do liczby chorych, tak jak jest na Zachodzie, to nawet panie zza wschodniej granicy nie pomogą, bo ryzyko pracy jest ogromne.

• „Oni” zrobią wszystko, by nie zapłacić ani grosza więcej pielęgniarce w Polsce. Proszę zwrócić uwagę, że studia takie kosztują, zakwaterowanie kosztuje. Zarobić na tym będą mogli wszyscy „krewni”, którzy dostarczą usługi. Zarobki Ukrainek będą porównywalne do naszych, ale przecież tyle „dobra” dostaną darmo (no, przynajmniej z ukraińskiego punktu widzenia). Niestety, znowu okazuje się, że łatwiej pieniądze skierować gdziekolwiek, byle nie na płace dla pielęgniarek. Smutne (i coraz bardziej prawdziwe).

• No i fajnie, a po 3 latach pracy w Polsce Unia Europejska czeka na nich z odpowiednimi warunkami pracy i płacy. Przykro, że nikt nie chce pochylić się nad prawdziwym powodem braku polskich pielęgniarek.

• Skończą studia i wyjadą do normalnego kraju pracować za normalne pieniądze. Zobowiązanie o pracy w Polsce podpiszą, ale nie przepracują ani godziny. I co im zrobią włodarze? No właśnie. FBI ich szukać nie będzie. Pielęgniarek w Polsce jest naprawdę dużo. Osobiście znam 4, które nie są zarejestrowane i nie pracują w zawodzie. Za godziwą pensję na pewno by do zawodu wróciły. A tak? 

• Jako podatnicy zapłacimy za studia Ukrainek, które na drugi dzień po odebraniu dyplomu będą już w innym kraju.

• No proszę, w grudniu rozpoczęły rok akademicki? A to ciekawe. Dla Ukraińców same przywileje! Niech się kształcą i pracują w Polsce, nie mam nic przeciwko temu, ale dlaczego nie ma takich przywilejów dla Polaków? Czytaj dalej...

 

Czytaj więcej artykułów z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.13 13:22:00 ~motyl

Dobrze napisane ŻE POLSKĄ PIELĘGNIARKĘ WYZYSKUJE SIĘ DO OPORU I WYCISKA SOK JAK Z CYTRYNY DO OPORU .Bo to jest prawda i trzeba zaznaczyć ze dzieje się TO - bo to bardzo ważne - POD RZĄDAMI PIS . Trąbią do znudzenia o zmianach w sądownictwie ( tak to ważne ale dlaczego ANI SŁOWEM O USTAWIE KTÓRĄ NIEDAWNO ZATWIERDZIŁ PIS dla PAŃ ? O tym ani słowem w mediach BO JEST NIEWYGODNA DLA PIS ? TAK? Słusznie zauważają wszyscy z PAŃSTWA ŻE brak kasy na GODNE płace dla PAŃ a jest na szkolenie Ukrainek i opłacenie . SAMI SIĘ HAŃBIĄ DO OPORU RAZEM Z TYMI ICH KONOWAŁAMI . TO JEDNA WIELKA BANDA ZŁODZIEI .

Dodaj komentarz