Pielęgniarki z zagranicy – komentarze na pielegniarki.info.pl

2 min czytania
Aktualności


 

• Bardzo dobrze, że będą studiowały pielęgniarstwo i uzyskają prawo wykonywania zawodu w Polsce (i całej Unii Europejskiej). Niech się uczą (zwłaszcza języków) i ruszają w świat, bo tu za ten marny grosz pracować nie będzie warto. Zastanawiający jest też fakt, że Polakom chcą oferować naukę zawodu na poziomie szkoły średniej, a studentom zagranicznym oferują licencjat.

•  Już widzę te tłumy Ukrainek walące do naszych szpitali za 2200 brutto! Słyszę o nich od 15 lat. Ale jakoś ich nie widzę. Jakiś urzędnik podnieca się 30 pielęgniarkami z Ukrainy? Zrobią tu dyplom, popracują może pół roku i tyle ich zobaczycie!

• Stać nas na sponsorowanie Ukrainek, które i tak wyjadą dalej na Zachód?

• Każdy szpital szuka oszczędności w redukcji etatów, najlepiej tych pielęgniarskich, bo można personel wycisnąć jak cytryny. Można to zaobserwować w każdej firmie państwowej czy prywatnej. Póki nie będzie standardów zatrudnienia personelu pielęgniarskiego na oddziałach i – co najważniejsze – liczby pielęgniarek adekwatnej do liczby chorych, tak jak jest na Zachodzie, to nawet panie zza wschodniej granicy nie pomogą, bo ryzyko pracy jest ogromne.

• „Oni” zrobią wszystko, by nie zapłacić ani grosza więcej pielęgniarce w Polsce. Proszę zwrócić uwagę, że studia takie kosztują, zakwaterowanie kosztuje. Zarobić na tym będą mogli wszyscy „krewni”, którzy dostarczą usługi. Zarobki Ukrainek będą porównywalne do naszych, ale przecież tyle „dobra” dostaną darmo (no, przynajmniej z ukraińskiego punktu widzenia). Niestety, znowu okazuje się, że łatwiej pieniądze skierować gdziekolwiek, byle nie na płace dla pielęgniarek. Smutne (i coraz bardziej prawdziwe).

• No i fajnie, a po 3 latach pracy w Polsce Unia Europejska czeka na nich z odpowiednimi warunkami pracy i płacy. Przykro, że nikt nie chce pochylić się nad prawdziwym powodem braku polskich pielęgniarek.

• Skończą studia i wyjadą do normalnego kraju pracować za normalne pieniądze. Zobowiązanie o pracy w Polsce podpiszą, ale nie przepracują ani godziny. I co im zrobią włodarze? No właśnie. FBI ich szukać nie będzie. Pielęgniarek w Polsce jest naprawdę dużo. Osobiście znam 4, które nie są zarejestrowane i nie pracują w zawodzie. Za godziwą pensję na pewno by do zawodu wróciły. A tak? 

• Jako podatnicy zapłacimy za studia Ukrainek, które na drugi dzień po odebraniu dyplomu będą już w innym kraju.

• No proszę, w grudniu rozpoczęły rok akademicki? A to ciekawe. Dla Ukraińców same przywileje! Niech się kształcą i pracują w Polsce, nie mam nic przeciwko temu, ale dlaczego nie ma takich przywilejów dla Polaków? Czytaj dalej…

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8006 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki o obowiązku pracy w szpitalu po szkole pielęgniarskiej.

2 min czytania
Praca po LM i studiach Pielęgniarki, które kończyły Liceum Medyczne pracę w zawodzie musiały rozpocząć od dwuletniego okresu pracy szpitalach. „Kiedyś był…
AktualnościOferty pracy

Praca dla "doświadczonej" pielęgniarki.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej poszukuje doświadczonej pielęgniarki, gotowej do podjęcia wyzwań i angażującej się w kompleksową opiekę pacjentów….
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Przewodnicząca związku pielęgniarek o przebiegu debaty nad ustawą OZZPiP.

2 min czytania
Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP, o sejmowej debacie na temat projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliła…
Komentarze