Pacjent zaatakował pielęgniarkę - z najnowszego wydania branżowego miesięcznika pielegniarki.info.pl. Kolejne wydanie 6 listopada.

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl

 


Kolejny raz personel Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach stał się ofiarą ataku ze strony agresywnej osoby.

Tym razem pokrzywdzony został personel Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Agresywnie zachowywał się mężczyzna, który odwiedził jednego z pacjentów. Nie zważając na to, że przebywa w miejscu, gdzie są hospitalizowani ludzie w bardzo ciężkich stanach, często zagrożenia życia, młody człowiek głośno krzyczał i używał niecenzuralnych słów. (...)

Do eskalacji agresji z jego strony doprowadziło to, że dyżurny zajęty był ratowaniem życia i nie mógł w tym czasie udzielić informacji o stanie zdrowia pacjenta. Gdy jedna z pielę- gniarek zwróciła furiatowi uwagę, że powinien się uspokoić, gdyż przebywa w miejscu, gdzie leżą ciężko chorzy ludzie, mężczyzna zaatakował ją, złapał mocno za ramię, popchnął na ścianę, a nawet zacisnął jedną rękę na szyi kobiety! Interwencja świadków powstrzymała agresora i zapobiegła ewentualnej tragedii. Na miejsce została wezwana ochrona i policja.

źródło: strona internetowa szpitala