Posłanka PiS na plenarnym posiedzeniu sejmu krzyczy: "Niech jadą"! Tak krzyczy w kontekście emigracji. Inny poseł: "Niech jadą, tak? To jest polityka PiS-u."

Działalność ministra zdrowia.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 

 


Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 10 października 2017 roku: 

Poseł Lidia Gądek:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze!
2015 r., koniec października, forum rynku zdrowia, końcówka parlamentarnej kampanii wyborczej. Siedzimy w czasie debaty z panem ministrem i pan minister mówi: minimum 6% PKB nakładów na ochronę zdrowia najpóźniej za 2–3 lata. 2 lata, panie ministrze. I cóż się
stało? W tej samej debacie obecny pan minister, ówczesny kandydat na senatora, odpowiada na konkretnie do niego skierowane pytanie, ile powinni zarabiać rezydenci, ile lekarze specjaliści: rezydenci minimum dwie średnie krajowe.

Panie Ministrze! 2 lata. Twitter nie zapomina, forum też jest zapisane. I co dzisiaj się okazuje? Gdyby nie ci młodzi ludzie, którzy mogą w każdej chwili wyjechać, bo są świetnie wykształceni, znają języki, ale chcą pracować dla nas, dla naszych...

(Poseł Józefa Hrynkiewicz: Niech jadą.)

Niech jadą. Słuchajcie, to do was (Dzwonek) powiedziała posłanka PiS-u. Niech jadą. Zamiast wam podziękować, pochylić czoło za to, co robicie dla całej…

(Głosy z sali: Skandal! Skandal!)

...ochrony zdrowia w Polsce, słyszymy: niech jadą.

(Wicemarszałek wyłącza mikrofon, poseł przemawia przy wyłączonym mikrofonie)

(Poseł Jakub Rutnicki: Niech jadą, tak? To jest polityka PiS-u.)

Wybrał ze stenogramu: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Posłanka Bernadeta Krynicka (pielęgniarka) w sejmie: "Ja, odchodząc 2 lata temu do Sejmu na urlop bezpłatny po 24 latach pracy jako pielęgniarka, z wyższym wykształceniem, ze specjalizacją, 16 lat na stanowisku pielęgniarki oddziałowej, dostawałam na rękę...".

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.14 14:39:45 ~a_

Kobieto! Zanim krzyknęłaś, trzeba było sobie język odgryźć! Masz swoje lata, a pokazałaś typową arogancję władzy. Będziemy pamiętać.

#2  2017.10.15 13:43:31 ~ELA

Chociaż jedna odważna ! Niepopularne ale prawdziwe. Można mieć wrażenie , że w tym zawodzie pracują nadludzie -po 36 godzin w pracy .Jak oni to robią !

#3  2017.10.15 14:05:54 ~Pacjent

Zwyczajnie, oni moga przez tydzin nie wychodzic z pracy. Jak ktos przychodzi do pracy i w pracy spi. Pielegniarki wykonuja cala prace.

#4  2017.10.16 05:53:36 ~Greta

Razi was dobrobyt i lenistwo lekarzy,więc było iść na medycynę,a nie męczyć pielęgniarstwo w pocie czoła.

#5  2017.10.16 09:15:48 ~piel.dypl.

WIELKKKAAAA afera kobieta cale zycie spedzila w Polsce i ZYJE wiec moze poprostu nie wytrzymala JAK ciagle ktos mowi ze wyjedzie Mysle ze osoby te krzyczace ze wyjada z jakiegos powodu jeszcze nie wyjechaly bo nie moga . Te osoby co chca wyjechac to nie krzycza ze wyjada Tylko poprostu pakuja walizki i W Droge.

#6  2017.10.16 09:18:18 ~piel.dypl.

Aa jeszcze jedno Z NIEWOLNIKA NIe ZROBISZ DOBREGO PRACOWNIKA

#7  2017.10.17 15:09:28 ~do6

A gdzie ty niewolnika dojrzałaś?

Dodaj komentarz