Jaki "wskaźnik pracy" dla pielęgniarki z tytułem licencjata? Odpowiada pani wiceminister Szczurek-Żelazko. Artykuł zamieszczony w branżowym miesięczniku pielegniarki.info.pl – nakład 30 tysięcy egzemplarzy. Kolejne wydanie 6 listopada.

1 min czytania
AktualnościNowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.
Jaki "wskaźnik pracy" dla pielęgniarki z tytułem licencjata? Odpowiada pani wiceminister Szczurek-Żelazko. Artykuł zamieszczony w branżowym miesięczniku pielegniarki.info.pl – nakład 30 tysięcy egzemplarzy. Kolejne wydanie 6 listopada.

 

Ministerstwo zdrowia w odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie zasad wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w nowej ustawie o wynagrodzeniach  zasadniczych pracowników podmiotów leczniczych informuje, jaki wskaźnik pracy został przypisany do zawodów pielęgniarki i położnej. Ministerstwo w powyższej kwestii odnosi się do 6 grup pielęgniarek i położnych…

W załączniku do ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. wymienione zostały grupy zawodowe pracowników medycznych, dla których przewidziano współczynniki pracy służące do obliczenia właściwego dla danej grupy najniższego wynagrodzenia zasadniczego w kolejnych latach. Pielęgniarki i położne zostały podzielone w następujący sposób:

1. Pielęgniarka lub położna z tytułem magistra na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo, ze specjalizacją – do tej grupy zaliczać się będą pielęgniarki i położne, zatrudnione na stanowiskach, na których wymaga się posiadania jednocześnie wykształcenia wyższego magisterskiego na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo oraz specjalizacji,

2. Pielęgniarka albo położna, ze specjalizacją – do tej grupy zaliczać się będą pielęgniarki i położne, zatrudnione na stanowiskach, na których nie wymaga się posiadania wykształcenia wyższego magisterskiego na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo, ale wymagane jest posiadanie specjalizacji,

3. Pielęgniarka albo położna, bez specjalizacji – do tej grupy zaliczać się będą pielęgniarki i położne niezaliczające się do grupy 1 i 2 (tj. zatrudnione na stanowiskach, na których nie wymaga się posiadania specjalizacji).

W odpowiedzi na pytania dotyczące współczynników pracy dla podanych grup pracowników informuję, że z załącznika do ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. wynika (…). Czytaj dalej…

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8874 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki generalnie tego nie zaakceptują.

2 min czytania
Sejm – poseł o pielęgniarkach. Redakcja pielegniarki.info.pl przedstawia jedną z wypowiedzi, która padla podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej do spraw organizacji ochrony…
Aktualności

Jak dbać o wątrobę?

2 min czytania
Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Pełni ponad 500 funkcji, m.in. bierze udział w trawieniu tłuszczów, magazynuje witaminy, neutralizuje…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki – działacze izby są zwolnieni z przeszkolenia po przerwie w wykonywaniu zawodu?

2 min czytania
Pielęgniarka pyta – czy panie pielęgniarki zatrudnione w izbach, odnawiają  prawo wykonywania zawodu w formie wolontariatu, tak jak nasze koleżanki pielęgniarki, które…
Komentarze