Jaki "wskaźnik pracy" dla pielęgniarki z tytułem licencjata? Odpowiada pani wiceminister Szczurek-Żelazko. Artykuł zamieszczony w branżowym miesięczniku pielegniarki.info.pl – nakład 30 tysięcy egzemplarzy. Kolejne wydanie 6 listopada.

1 min czytania
AktualnościNowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.
Jaki "wskaźnik pracy" dla pielęgniarki z tytułem licencjata? Odpowiada pani wiceminister Szczurek-Żelazko. Artykuł zamieszczony w branżowym miesięczniku pielegniarki.info.pl – nakład 30 tysięcy egzemplarzy. Kolejne wydanie 6 listopada.

 

Ministerstwo zdrowia w odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie zasad wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w nowej ustawie o wynagrodzeniach  zasadniczych pracowników podmiotów leczniczych informuje, jaki wskaźnik pracy został przypisany do zawodów pielęgniarki i położnej. Ministerstwo w powyższej kwestii odnosi się do 6 grup pielęgniarek i położnych…

W załączniku do ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. wymienione zostały grupy zawodowe pracowników medycznych, dla których przewidziano współczynniki pracy służące do obliczenia właściwego dla danej grupy najniższego wynagrodzenia zasadniczego w kolejnych latach. Pielęgniarki i położne zostały podzielone w następujący sposób:

1. Pielęgniarka lub położna z tytułem magistra na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo, ze specjalizacją – do tej grupy zaliczać się będą pielęgniarki i położne, zatrudnione na stanowiskach, na których wymaga się posiadania jednocześnie wykształcenia wyższego magisterskiego na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo oraz specjalizacji,

2. Pielęgniarka albo położna, ze specjalizacją – do tej grupy zaliczać się będą pielęgniarki i położne, zatrudnione na stanowiskach, na których nie wymaga się posiadania wykształcenia wyższego magisterskiego na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo, ale wymagane jest posiadanie specjalizacji,

3. Pielęgniarka albo położna, bez specjalizacji – do tej grupy zaliczać się będą pielęgniarki i położne niezaliczające się do grupy 1 i 2 (tj. zatrudnione na stanowiskach, na których nie wymaga się posiadania specjalizacji).

W odpowiedzi na pytania dotyczące współczynników pracy dla podanych grup pracowników informuję, że z załącznika do ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. wynika (…). Czytaj dalej…

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8173 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – poprawka zgłoszona w sejmie do ustawy pani Ptok.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia zgłasza poprawkę do projektu ustawy pani Krystyny Ptok… W projekcie ustawy związku zawodowego pielęgniarek (OZZPiP) zapisano: „Podmiot leczniczy jest zobowiązany…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
Komentarze