Skomplikowane testy z specjalizacji psychiatrycznej!

Wiele kontrowersji wzbudzają programy poszczególnych specjalizacji oraz treść pytań na państwowym egzaminie kończącym szkolenie specjalizacyjne. Zapraszamy do dyskusji.

Dlaczego tak skomplikowane są testy z specjalizacji psychiatrycznej, że tylko 1/4 zdała z 96 osób. Komu na tym zależy żeby upodlić polskie specjalistki, my wszyscy opóścimy kraj, czy nikt o tym nie myśli. Nie dbajcie o fachowców. To wstyd że musimy uciekać z kraju żeby godnie żyć.Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Wiele kontrowersji wzbudzają programy poszczególnych specjalizacji oraz treść pytań na państwowym egzaminie kończącym szkolenie specjalizacyjne.

Co do liczby osób, które zdają egzamin państwowy to np. w dniu 14 listopada egzamin państwowy poprawkowy na specjalizacji w dziedzinie PIELĄGNIARSTWA ANESTEZJOLOGICZNEGO I INTENSYWNEJ OPIEKI na 192 zdało 147 osób (77%). W dniu 9 listopada na egzaminie w dziedzinie PIELĄGNIARSTWA ONKOLOGICZNEGO na 38 osób zdało 37. W dniu 26 października na egzaminie państwowym w dziedzinie  PIELĄGNIARSTWA CHIRURGICZNEGO na 86 osób zdały 73 (85%), dwie osoby zostały podczas egzaminu wykluczone z powodu  "korzystania
z niedozwolonych form pomocy lub zakłócały  przebieg egzaminu". W dniu 24 października na egzaminie państwowym w dziedzinie PIELĄGNIARSTWA NEUROLOGICZNEGO na 24 osoby, zdało 19 (80%).  W dniu 17 października na egzaminie państwowym w dziedzinie PIELĄGNIARSTWA RATUNKOWEGO na 131 osób, zdało 116 (89%). W dniu 12 października na egzaminie państwowym w dziedzinie PIELEGNIARSTWA OPIEKI DŁUGOTERMINOWEJ na 149 osób, zdało 100%. W dniu 10 października na egzaminie państwowym w dziedzinie PIELĄGNIARSTWA OPIEKI PALIATYWNEJ na 54 osoby, zdało 40 (75%). Wnioski: Zdecydowana wiekszość zdaje.

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Zobacz, ile średnio punktów uzyskują zdający egzamin państwowy kończący szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek i położnych.