Pielęgniarko i położno! Zobacz jak skutecznie przeciwdziałać agresji pacjentów - kurs wykorzystania systemu obrony TERMA.

Pielęgniarki i położne 2017.

Co raz częściej mówi się o agresji ze strony pacjentów, z jaką spotykają się pracownicy służby zdrowia. Niebezpieczne zachowania wpływają na bezpieczeństwo codziennej pracy personelu szpitali, przychodni czy ratowników medycznych. Odpowiedzią na agresję ze strony pacjentów jest system TERMA.

TERMA jest skrótem od norweskiego „Terapeutyczne podejście do agresji”. System powstał ponad 20 lat temu na oddziale psychiatrii sądowej w Bergen w Norwegii. Wynikał z refleksji dotyczącej nieskuteczności stosowania środków przymusu bezpośredniego i ich negatywnych konsekwencji w pracy terapeutycznej. Głównym założeniem jest działanie proaktywne, prewencyjne - zmierzające do przeciwdziałania wystąpieniu incydentu agresywnego. W Polsce TERMA pojawiła się trzy lata temu. Program szkolenia został dostosowany do polskich warunków. Każdy, kto w swojej pracy ma bezpośredni kontakt z pacjentami, narażony jest na agresję z jego strony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie przeciwdziałać agresji pacjentów, zapisz się na kurs wykorzystania systemu obrony TERMA. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc w cenie 315 zł netto!
Przy rejestracji prosimy o wpisanie hasła PP50. Promocja trwa tylko do środy tj. 15.11. 

Uwaga! Każdy uczestnik szkolenia otrzyma książkę „Agresywny pacjent. Metody i techniki postępowania” z autografem autora.
 

W celu rejestracji przejdź na stronę organizatora.