"Sąd oczywiście zauważa, że praca pielęgniarek w poszczególnych oddziałach szpitalnych nie zawsze będzie wymagała jednakowej odpowiedzialności czy też wysiłku...".

Pielęgniarstwo 2017.

Z uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego: 

Sąd oczywiście zauważa, że praca pielęgniarek w poszczególnych oddziałach szpitalnych nie zawsze będzie wymagała jednakowej odpowiedzialności czy też wysiłku. Tym niemniej występowanie pewnych oczywistych „różnic” w pracy pielęgniarek na Oddziałach Szpitala (...) nie powoduje, że prace te są względem siebie nieporównywalne. W ocenie tut. Sądu praca wszystkich pielęgniarek zatrudnionych w pozwanym USK w B. stanowi pracę o jednakowej wartości. Sąd miał w tym względzie na uwadze, że praca powódek oraz innych pielęgniarek USK w B. wymaga porównywalnych kwalifikacji zawodowych, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku fizycznego oraz psychicznego. W konsekwencji Sąd ocenił jako uzasadnione działania pracodawcy, dążące do wyrównywania dysproporcji płacowych pielęgniarek powstałych na skutek połączenia szpitali, jakie maiło miejsce w lutym 2013 r. 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.11.26 16:24:40 ~PIEL.

No właśnie kiedy będzie różnica w wynagrodzeniach .bo np. okulistyka a ortopedia np. to jest różnica! w pracy.

#2  2017.11.27 17:53:12 ~Monia

Interna z salą intenywnej terapii i oddział uzależnień ( tylko alkoholicy) . Ta sama pensja. Na oddział uzależnień można się załapać do "pracy" tylko po znajomości. I wszystko jasne ! Te same obciążenie pracą! PRAWDA ? I na dodatek emerytura 5 lat wcześniej- bo oddział uzależnień traktowany jest jak oddział psychiatryczny. To jest SPRAWIEDLIWOŚĆ!

#3  2017.11.27 18:18:02 ~Pielegniar

No juz sie zaczyna tu praca lekka tu ciezka tylko siebie posluchajcie masakra jestesmy poprostu podle zawistne oto cale my pielegniarmi polskie

#4  2017.11.27 18:37:06 ~do 1

A możesz mi wytłumaczyć dlaczego uważasz, że okulistyka to lekki oddział ? Pracowałaś/eś kiedyś z ludźmi niewidomymi lub słabowidzącymi? To zastanów się nad tym czy Twoje uwagi są słuszne? Nie wspominając, iż na oddziale okulistycznym 80% pacjentów jest w podeszłym wieku, z cukrzycami i innymi chorobami przewlekłymi. Zapewniam Cię, że na takich oddziałach też jest dużo pracy!

Dodaj komentarz