Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe dziękuje wszystkim za udział w akcji #jedenetat. Dziękujemy za propagowanie akcji, a szczególnie za pracę w tym dniu tylko w jednym miejscu. Wiemy, że decyzja o rezygnacji z dodatkowego dochodu jest trudna, nawet na jeden dzień.

"Jeden etat pielęgniarki 4 grudnia"


Akcja #JedenEtat

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe dziękuje wszystkim za udział w akcji #jedenetat. Dziękujemy za propagowanie akcji, a szczególnie za pracę w tym dniu tylko w jednym miejscu. Wiemy, że decyzja o rezygnacji z dodatkowego dochodu jest trudna, nawet na jeden dzień. Ale mamy nadzieję,  ze wspólny wysiłek środowiska pielęgniarskiego choć w części pokaże problem niedoboru kadr w naszym zawodzie. Zwróci uwagę nie tylko dyrektorów szpitali,  ale przede wszystkim osoby odpowiedzialne za politykę zdrowotną Polski na problem braku kadr medycznych, jak również braku odpowiedniej zachęty do pracy w zawodach pielęgniarki i położnej.

Swoją akcją dotarliśmy do wielu osób, i to jest nasz wielki sukces.  Bardzo cieszy reakcja mediów (podziękowania zamieściliśmy w osobnym poście), które zauważają zależność między słabymi warunkami pracy, złą organizacją tejże,  a  marnym dostępem do opieki zdrowotnej czy nawet zagrożeniem dla zdrowia Polaków.  Dzięki zauważeniu naszych działań przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych mamy nadzieję, że wspólnymi siłami planowana powtórka akcji przez dłuższy okres niż jeden dzień pokaże skalę problemu braku pielęgniarek i położnych.

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe    

4 grudnia 2017 roku 

 

Zobacz także: Jednodnowe sondy pielegniarki.info.pl na faceboku

Czy Akcja z 4 grudnia #jedenetat zorganizowana przez Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe miał jakiś wydźwięk. TAK czy NIE?

Zagłosuj tutaj

Komentarze użytkowników

#1  2017.12.05 10:41:00 ~pielęgniar

Bardzo ładne podziękowania. Siła w jedności! Musimy mowic jednym głosem i zacząć sie organizować w czyms nie ,spalonym'' jak ZZ.

#2  2017.12.06 06:48:01 ~piel

Proszę jakie info a gdzie pracowały na 1 etacie? - śmiechu warte nie ma co ale odzew!

#3  2017.12.06 06:49:20 ~ja

Do 2 zgadzam się ! góra ma to w d. już ukrainki szkolą w przyspieszonym tempie !

#4  2017.12.07 06:51:12 ~er

Nawet się boją w tym temacie pisać ot pazerne niewolnicze i nie odważne polskie pielęgniarki! z łąk i pól!

#5  2017.12.07 18:43:17 ~Do #4

Znalazłaś przyczynę wszelkiego zła - pielęgniarki " z łąk i pól ". Te z "warsiawy" w co najwyżej w drugim pokoleniu są super, no może tylko ortografii nie znają. Następna "mądra inaczej".

Dodaj komentarz