Dziękuję za przyjecie do grupy: My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI! Nasi pracodawcy są przyzwyczajeni do tego, ze pielęgniarki nie potrafią się zbuntować tak, żeby byłoby to naprawdę odczuwalne dla funkcjonowania placówki...

Akcja Społeczna portalu i gazety branżowej pielegniarki.info.pl

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Poniżej okładka wydania marcowego...


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy". 

28 lutego 2018 roku - Pielęgniarka podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z ustawą o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powinno się to wiązać z przypisaniem jej przez pracodawcę nowego, wyższego "współczynnika pracy". Kiedy powinien pracodawca dokonać? Natychmiast czy  od 1 lipca 2018 roku.      


14 marca 2018 - Zobacz materiał telewizyjny - "Jedna na 40 pacjentów". Szpital zaprzecza wersji pielęgniarki i zapowiada, że ją zwolni

17 marca 2018 roku - zobacz artykuł prasowy - Szpital w Złotoryi. Jest nieźle, bo… tak samo źle, jak było Rzecznik przyznaje, że "Był chwilowy problem z materiałami opatrunkowymi, ale to już przeszłość". 

Dołącz do grupy na facebooku: My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

Komentarz na grupie My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

Dziękuję za przyjecie do grupy. Nasi pracodawcy są przyzwyczajeni do tego, ze pielęgniarki nie potrafią się zbuntować tak, żeby byłoby to naprawdę odczuwalne dla funkcjonowania placówki. Zawsze ich głosy domagające się godziwej zapłaty za ciężką i odpowiedzialną pracę, domagania się godziwych warunków pracy, które zapewnią bezpieczeństwo nam i naszym pacjentom giną w przepastnych szufladach. Ciągle słyszymy, że dla nas nie ma pieniędzy (dla lekarzy musza się znaleźć). Nasze postulaty kwitowane są straszeniem zwolnieniami, kontrolami. Dopóki będziemy tylko postulować ustnie lub pisemnie będą nas dalej olewać. Nic sobie nie robią z prognoz, że za chwile nie będzie miał kto pracować. Straszą zatrudnieniem pielęgniarek z Ukrainy. Czas podjąć radykalne działania. Czas się zjednoczyć i pokazać jaką jesteśmy siłą. I to nas powinni się bać a nie my ich.

Dołącz do grupy na facebooku: My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!


UWAGA!!! Zagłosuj w sondzie 

W związku z argumentacją rządu za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele, podejmujemy działania w celu doprowadzenia do zwiększenia stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego z 45 do 200%, za pracę w niedziele z dniem 1 stycznia 2019 roku. 

Komentarze użytkowników

#1  2018.03.18 19:52:18 ~Nikt

Tak. ja tez jestem oburzona nieprzerwanie przez 34 lata.list spraw jest dluga.zostalo juz mi niewiele lat po ktorych przejde na glodowa emeryture bo mialam glodowe zarobki.oburzamy sie i oburzamy i nic z tego nie wynika.cisnie sie do ust okrzyk.Pielegniarki w calym kraju polaczcie sie. to niesamowite aby tak duza grupa zawodowa pozwolila sie wodzic za nos przez tyle lat przez wszystkie rzady. POMYSLCIE.

#2  2018.03.19 06:22:37 ~do1

Już za póżno licea medyczne ruszyły w całej Polsce pod sloganem - 'klasa medyczna' !

#3  2018.03.19 12:58:33 ~Do#1

"Pielęgniarki w całym kraju połączcie się" podobne hasło już było "proletariusze wszystkich krajów łączcie się". Posłuchali, wywalczyli wolność ( choć nie dla siebie ) i widać tego skutki.

#4  2018.03.20 19:09:09 ~Maria

Ja uważam że żadne krzyki już nie pomogą, zmieni się w naszym zawodzie dopiero wtedy gdy my ,tzn stara kadra poumierały, młode pokolenie zajmie nasze miejsca.Zadna pani naczelną ,oddziałowa,panie z izb nie ustąpią ze swoich stanowisk,nie zmienią swojego post3powania ,myślenia żeby cokolwiek zmienić w naszym zawodzie,jesteśmy pokoleniem pielęgniarek straconych ,dawno spisanych na straty,gorszego sortu ponieważ kształciłyśmy się w PRL ,wpojono nam inne zasady.Chve mi się wyć z rozpaczy jak patrzę na swoje kierownictwo i to zakłamanie.

Dodaj komentarz