Komentarz emerytowanej położnej do życzeń świątecznych pani Józefy Szczurek-Żelazko - wiceministra zdrowia (pielęgniarka). "Zamiast więc składać nic nie warte życzenia, może wreszcie pochyli się Pani nad problemami w naszej grupie zawodowej?".

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)

 

Józefa Szczurek-Żelazko napisała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku:

"Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.Życzę Państwu radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób...".
........
Paradoksalnie to Pani działalność jest przyczyną "trudności i braku ufności w patrzeniu w przyszłość" przez pielęgniarki i położne. 
Mariusz Mielcarek 

Zdjęcie: strona ministerstwa zdrowia

Komentarz na pielegniarki.info.pl 

Żeby mieć siłę w pokonywaniu trudności, pracować z przekonaniem, że zapewnia się pacjentom bezpieczeństwo i niesie pomoc zgodnie z kompetencjami, należy uwzględnić wszystkie problemy wynikające z braku pielęgniarek i właściwej obsady na dyżurach. Pogoda w sercu, empatia dla pacjentów zależy od naszego samopoczucia i przepracowania. Zamiast więc składać nic nie warte życzenia, może wreszcie pochyli się Pani nad problemami w naszej grupie zawodowej?