Uchwała organu izby pielęgniarek i położnych z dnia 7 czerwca 2018 roku w sprawie dodatków brutto brutto.

Dodatki pielęgniarek brutto brutto po nowemu

2.

Pielęgniarski mem (13) - à propos zapowiedzi, że kampania rządowa promująca zawód pielęgniarki będzie prowadzona wśród przedszkolaków...

Rząd rozpoczął kampanię promującą zawód pielęgniarki... "Zaczynamy już od przedszkola, zaczniemy już od przedszkola, przyjdziemy już do przedszkoli i będziemy pokazywać pielęgniarki jako zawód wyjątkowy, pielęgniarzy jako zawód naprawdę dający satysfakcję, pójdziemy do szkół podstawowych, pójdziemy do szkół średnich...". Zobacz reportaż telewizyjny o tych frapujących działaniach...

Zobacz cały mem pielęgniarki (13) 

Zobacz więcej informacji w aktualnościach w dziale: Rząd promuje zawód pielęgniarki...


Zobacz inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (12) -  à propos udziału pani Małas w rządowej kampanii promującej zawód pielęgniarki i położnej...

Pielęgniarski mem (11) - à propos wspólnego zobowiązania pań w czepkach i ministra zdrowia o "nie ujawnianiu szczegółów będących przedmiotem rozmów."

Pielęgniarski mem (10) - à propos wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w kontekście zwolnień L4.

Pielęgniarski mem (9) - à propos działalności wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko. Prosimy o propozycje dokończenia memu...

Pielęgniarski mem (8) - à propos znacznej liczby pielęgniarek i położnych przebywających na zwolnieniach L4. Dyrektorzy nie wiedzą czemu... My wiemy!

Pielęgniarski mem (7) à propos wyemitowania przez rządową telewizję reportażu o "epidemii" wśród pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek. W sumie to nic się nie dzieje. Poinformowano tylko ZUS, wojewodę, NFZ. A dyrektor mówi, że sytuacja dotyczy tylko 5% pielęgniarek. Pozostałe pracują normalnie...

Pielęgniarski mem (6) - à propos Dnia Pielęgniarki i Położnej. Niech nikt nie mówi, że w Polsce pielęgniarek i położnych nie cenią!

Pielęgniarski mem (5) - à propos ustawowego zmuszenia pielęgniarek i położnych do wypisywania druków L4. Cel? Optymalne wykorzystani czasu lekarza.

Pielęgniarski mem (4) - à propos zapowiedzi rządu, że dyrektor szpitala będzie mógł wziąć pod opiekę pielęgniarkę z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (3) - à propos pielęgniarek z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (2) - à propos rozpoczynającej się w dniu dzisiejszym (18 kwietnia) "debacie o zdrowiu" ministra Szumowskiego w kontekście obecnej sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych...

Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko......

10 czerwca 2018 roku 

źródło: strona internetowa OIPiP w Rzeszowie 

9 czerwca 2018 roku 

1. Nowa siatka płac sankcjonuje to co do tej pory było kwestią interpretacji. To już oficjalne! Pani Szczurek-Żelazko zrównuje najniższe wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarki z najniższym wynagrodzeniem zasadniczym... sekretarki medycznej.

2. Zobacz nową siatkę płac pielęgniarek i położnych z konkretnymi kwotami najniższego wynagrodzenia (po przeszeregowaniu magistrów bez specjalizacji do grupy 8) w grupach: pielęgniarka, magister pielęgniarstwa, magister pielęgniarstwa ze specjalizacją.


8 czerwca 2018 roku 

Komentarze na pielęgniarki.info.pl 

- W ramach promocji zawodu proponuję p.Violetcie Porowskiej podać wynagrodzenie p. Małas i szefostwa izb wszelkich szczebli. To powinno zachęcić przyszłe pielęgniarki i położne do zawodu. Wszak "każdy żołnierz nosi buławę w tornistrze", jak mawiał Napoléon Bonaparte .

- O tak pokażcie pracę pielęgniarek na oddziałach wtedy nawet te , które byłyby chętne szybko zmienią zdanie o tym zawodzie. Na dzień dzisiejszy to jest orka ,a nie praca, odpowiedzialność bardzo duża ,a zapłata byle jaka. Czym chcecie zachęcić młodych ludzi ? etos pielęgniarki? atrakcyjny zawód? a co to jest? tak mogą pisać osoby, które dawno, albo w ogóle nie pracowały w tym zawodzie.

- To jest maskarada a nie promocja. Następna z czepkiem z uposażeniem kilkadziesiąt tyś. bawi się naszym kosztem.

- Taka "promocja" to "doprowadzenie do niewłaściwego rozporządzenia własnym życiem" - powinna być zakazana i z urzędu ścigana!

- Żenada roku,wstyd na to patrzeć.

- Może pani w czepku spojrzy w lustro i zostanie pielęgniarką.Bo jaki ma w tym cel.Może pokazywać się np.w koronie, ale małym dziewczynkom,które chętnie będą to naśladować,bo chcą być księżniczkami. Naprawdę,mało inteligentne.

- Czy pani wojewoda polecałaby zawód pielęgniarki swojej córce / synowi ?

- "Trzeba od nowa zbudować etos pielęgniarki i położnej i zaakcentować atrakcyjność i prestiż tego zawodu" -czuję jakbym cofnęła się jakieś 30 lat. Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Czy te panie liczą na rzesze naiwnych dziewcząt, które wystarczy napaś ideałami, hasłami o powołaniu i służbie drugiemu człowiekowi żeby zrobić z nich pokorne, ciche, niczego nie domagające się wyrobnice? Co prawda historia kołem się toczy ale w tym wypadku to się nie uda. Jaka atrakcyjność, jaki prestiż? Toż to agonia pielęgniarstwa. Wstyd, że nasze przedstawicielki wygadują takie rzeczy, wstyd, że pozwalają na wykorzystywanie symbolu pielęgniarstwa do odstawienia cyrku.

- Wmawianie małym dzieciom w przedszkolu ,ze czarne jest białe jest głęboko nieetyczne. Rodzice nie powinni wyrazić zgody na pranie mózgu kilkuletnich dzieci . Ogromnm błędem było istnienie LM , gdzie indoktrynowano 15 letnie dziewczyny, mówiono o misji,powołaniu i poświęceniu swojego życia dla innych, formowano postawy uległe , służebne , rozwijano mentalność niewolnika co było i jest wielką krzywdą i stratą dla tych osób. Zawód pielęgniarki jest totalnie niebezpieczny. To gwarancja szybkiej utraty zdrowia i harówki za pensję niewolnika , to status pogardzanego służącego z trudem dożywającego głodowej emerytury. Zachęcanie nieletnich do wybieranie takiego losu to niemoralna propozycja a nie promocja zawodu.

- To oczywiście kompletna parodia o czym świadczy również uśmiech "od ucha do ucha" w wykonaniu wspomnianej "baby". A jeszcze w tle niebieska ( ? ) flaga, dobrana pewnie do koloru bluzki "baby", z czymś co może przypominać godło Rzeczpospolitej w niepoprawnych barwach. I taka to promocja w pełni popierana przez p. Małas , która zadeklarowała, że będzie rekomendować ideę promocji autorstwa Violetty Porowskiej, także w Warszawie oraz, że będzie budować od nowa etos pielęgniarki i położnej i akcentować atrakcyjność i prestiż tego zawodu. Tu jednak nie jest potrzebna budowa a generalny remont w wykonaniu osób kompetentnych. "Bo dobry Bóg już zrobił, co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca".

- Czepek na głowie Pani Wojewody to policzek dla pielęgniarek. Niezależnie od naszego podejścia do czepka jest to symbol zawodu. Dla mnie to kolejne przedstawienie. Nikt nie wkłada nakryć głowy np. biskupów, ale dla promocji przed wyborami czepek pielęgniarki warto nałożyć. A nuż durny ludek jeszcze raz uwierzy. Nie jest ważne, że pielęgniarki się nie szanuje, nie płaci im w należyty sposób. Można się promować jako dobry wojewoda, ludzki pan. Pani Prezes Małas powinna podziękować i odejść. Przekroczyła wszelkie granice. Etosu nie trzeba budować na nowo, on jest wpisany w zawód. Trzeba szanować pielęgniarkę jak każdego człowieka, a nie robić przedstawienie. Należyte wynagrodzenie a nie durne wypowiedzi i gesty. Żadnych informacji, pozorowane działania, brak wiedzy, beznadziejne wypowiedzi o "dinozaurach pielęgniarskich" i "starych pielęgniarkach". Powtarzanie i cytowanie poprzedniczek jako własnych wypowiedzi. Tylko Pani Prezes trzeba wiedzieć w jakich sytuacjach wypowiadała się Tułodziecka, czy Rogala-Pawelczyk. Zawsze po stronie pielęgniarek, nigdy po stronie rządzącej. Nie ważne czy w telewizji czy w prasie. Mogłaby się Pani Małas dużo od nich nauczyć. Proszę poszukać w mediach a zobaczycie jaka jest różnica pomiędzy kampanią Ostatni dyżur a tym co teraz prezentuje NIPiP. Pani Prezes Małas, co Pani zrobiła z efektami tamtej kampanii? Czas się żegnać i odejść, niestety w niesławie jako najgorszy Prezes NRPiP w historii samorządu pielęgniarek położnych.

Zachowano oryginalną pisownię


6 czerwca 2018 roku 

Wicewojewoda rusza z kampanią promocyjną pielęgniarstwa i położnictwa

Musimy zaproponować młodym ludziom wejście do tego zawodu. Rozpoczynamy pozytywną kampanię bo praca w tym obszarze, dzięki propozycjom Ministerstwa Zdrowia oraz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, staje się jeszcze bardziej stabilna finansowo – zauważa Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, która zapowiada promocję pielęgniarstwa i położnictwa. To pierwsza inicjatywa w Polsce, podjęta przez wojewodę.

(...)

Aby odwrócić niekorzystny trend, Violetta Porowska zapowiedziała start pozytywnej kampanii promocyjnej oba ww. zawody.- Zaczynamy pozytywną promocję już w przedszkolu, szkole średniej, ale też szkole podstawowej. Musimy rozmawiać z tymi młodymi ludźmi, którzy kiedyś będą decydowali o swojej przyszłości, że to jest piękny zawód - dodaje wicewojewoda Porowska.

- To pierwszy tego typu pomysł w Polsce! Musimy społeczeństwo zaprogramować na pielęgniarstwo – zauważa Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Prezes zauważa, że to co na co dzień widzą pacjenci jest jedynie wycinkiem zawodowych obowiązków pielęgniarek i położnych. – Musimy pokazać prace pielęgniarek na oddziałach takich jak interna, pediatria czy chirurgia – zauważa Małas.

Prezes Małas, podczas dzisiejszego briefingu prasowego wicewojewody opolskiego, zadeklarowała, że będzie rekomendować ideę promocji autorstwa Violetty Porowskiej, także w Warszawie. – Trzeba zbudować od nowa etos pielęgniarki i położnej i zaakcentować atrakcyjność i prestiż tego zawodu.

5 czerwca wicewojewoda opolski spotkała się z pielęgniarkami i położnymi, podczas konferencji pn. „Zdarzenia niepożądane w pielęgniarstwie i położnictwie, prawa pacjenta” w PMWSZ w Opolu.

O szczegółach akcji już niebawem na stronie OUW!

źródło (tekst + zdjęcie): strona internetowa Urzędu Wojewódzkiego w Opolu 


5 czerwca 2018 godz. 13.29 

Informacja z fanpage samorządu izby pip

"Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych jest organem samorządu zawodowego, której celem jest reprezentowanie pielęgniarek i położnych tak by jak najlepiej dbać o interesy zawodowe, społeczne i gospodarcze tej grupy. Prowadzone z Ministerstwem Zdrowia trójstronne rozmowy z udziałem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych i Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wynikają ze statutowego obowiązku Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych dotyczącego opiniowania aktów prawnych i dbania o zapewnienie środowisku godziwych warunków pracy i płacy.

Decyzja o nieujawnianiu obecnego stanu rozmów została ustalona trójstronnie i wynika z tego, że negocjacje wciąż trwają. Wyniki rozmów zostaną przedstawione całemu środowisku, a efekty prac rzetelnie zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu. Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych zależy na tym, żeby nie przedstawiać wyników fragmentarycznych, które przez brak pełnego kontekstu i szczegółowych ustaleń mogą powodować dezinformację i utrwalanie przekonań niezgodnych z prawdą.

Jednocześnie NRPiP nieustannie podtrzymuje stanowisko dotyczące ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych (Dz. U. poz. 1473). Pielęgniarki i położne stały się na mocy przywołanej ustawy personelem medycznym gorszej kategorii – nie zgadzamy się na zawarte w ustawie zapisy i postulujemy m.in. o zwiększenie wynagrodzeń w służbie zdrowia oraz takie ustalenie ich wysokości, aby wynagrodzenia pielęgniarek i położnych odpowiadały zakresowi ich zadań i odpowiedzialności oraz poziomowi wymaganego wykształcenia i oczekiwanego zaangażowania w procesie leczenia i pielęgnowania pacjentów.

Podtrzymujemy także stanowisko o konieczności wyeliminowania jednoosobowych dyżurów, które są zagrożeniem zarówno dla bezpieczeństwa naszego zawodowego środowiska jak i zdrowia pacjentów. Konieczne jest ustalenie norm zatrudnienia adekwatnych do charakteru placówki.

Prowadzenie rozmów z Ministerstwem Zdrowia jest elementem szerszych prac i postulatów NRPiP i OZZPiP, a o jego efektach – wraz z pozostałymi zaangażowanymi stronami – będziemy informować tak szybko jak to możliwe".


5 czerwca 2018 - godz. 09.00

"Otrzymaliśmy nową propozycję, jeśli chodzi o płace i kontynuację „4 razy 400 zł”. Jest kilka rozwiązań. Jesteśmy w trakcie mediacji z ministerstwem zdrowia. Musimy przedyskutować nowe propozycje na prezydium Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych i Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, które liczy 18 osób – mówi Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. -  Zwołaliśmy nadzwyczajne posiedzenie prezydium na 11 czerwca i tam będziemy omawiać te nowe propozycje".

Więcej informacji w sprawie znajdziesz tutaj...

1 czerwca 2018 - godz. 09.00

Komunikat ze spotkania w Ministerstwie Zdrowia w dniu 29 maja 2018 r.

Rozmowy trwają, atmosfera jest konstruktywna i widać dobrą wolę po obu stronach. Strona Rządowa przedstawiła propozycję, którą strona społeczna rekomendować będzie swoim organom kolegialnym. Jako, że rozmowy są w trakcie, strony zobowiązały się nie ujawniać szczegółów będących przedmiotem rozmów.

Komentarz: 

Na forum NIPIP raczej chciałabym zobaczyć jakieś konstruktywne propozycje rozwiązań problemów w pielęgniarstwie. Nie ma się czym chwalić, że strony zobowiązały się by nie ujawniać szczegółów bo to jeszcze bardziej rozwścieka środowisko. Tylko panie w czepkach wiedzą jak położyć czerwoną płachtę na byka. Brawo!!! Do tej pory na rzecz pielęgniarstwa nie zadziało się nic dobrego, wręcz przeciwnie wciąż jesteśmy na szarym końcu, mając tzw. Ochłapy a nie pensje! To żenujące, że wciąż decydenci szukają marnych, groszowych oszczędności kosztem pielęgniarek i samych pacjentów! To podłe i upokarzające, bo wciąż swoimi propozycjami robią z nas IDIOTÓW! Czyżby tym razem miało być inaczej?! W czasach kryzysu mądry buduje mosty, zaś nierozsądny stawia bariery! Zatem wciąż mamy do czynienia z nieudolnością rządzących! Panie Ministrze chce doczekać się na dniach spełnienia Pana słów: "Chciałbym, żeby w Polsce za lat 10, 15 pielęgniarstwo było silne, mocne i rozwijało się w sposób ciągły, żeby ten zawód – który jest pięknym zawodem, najbliższym pacjentowi – był doceniany w sposób adekwatny i odpowiedni!" Media połkną każdy bełkot, kartka przyjmie wiele, a środowisko pielęgniarskie już jest zmęczone pustymi i fałszywymi obietnicami! Jesteśmy deficytowe tu w Polsce nas brakuje a przez brak zainteresowania i poważnym spojrzeniem na kłopoty, braki finansowe w pielegniarstwie będziecie Państwo świadkami, wymarcia zawodu pielęgniarki. NIKT dłużej nie zgodzi się pracować na niewolniczych warunkach. Pielęgniarstwo to samodzielny zawód, kierujący się etyką zawodową, to jeden z ważniejszych głosów w zespole terapeutycznym wciąż niedoceniany w Polsce! Stłamszone, sponiewierane, zchorowane mówimy DOŚĆ!!! Czekam na odsłonę tejże tajemnicy posiedzenia!!!

Komentarze na facebooku zamieszczone pod powyższym postem:

Jestem ciekawa co Naczelna Rada tam ustala jak ponoć tylko "OPINIOWAĆ MOŻE" Gdy jest potrzebny "RZECZNIK PRAW PIELĘGNIARKI" aby był ktoś kto nam pomaga, to nie wyraziła na to zgody... I za plecami środowiska... No cóż. To wszystko idzie w złym kierunku drogie Panie.

Ale to nie są prywatne rozmowy i dotyczą setek tysięcy osób, pielęgniarek i położnych. Żądamy więc ujawnienia rozmów, które dotyczą naszej przyszłości, ponieważ istnieje ewentualność i ryzyko, że podjęte decyzje i stanowiska nie będą zgodne z naszymi żądaniami, postulatom,stanowiskami i oczekiwaniami. A co za tym idzie, nie będą adekwatne do obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się Polska Ochrona Zdrowia i placówki medyczne.

Skoro rozmowy dotyczą środowiska, to dlaczego objęto je tajemnicą ? To zakrawa na knucie jak znowu zrobić środowisko w konia. Mam 5 lat do emerytury i obiecanki miodu za 10-15 lat mnie nie interesują, a i bacząc na wiek pracujących pielęgniarek to takich jak ja jest większość.

31 maj i co... Coś ustaliliście ? Pochwalcie się! Coś... cokolwiek? .... Mam przeogromną ochotę zacząć was rozliczać z pracy na rzecz calego środowiska pielęgniarek i położnych bo to co "robicie" to jakaś kpina !

Co to znaczy, że strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów rozmów? Przecież to chodzi o naszą przyszłość ?????? Czyżby wasz konsensus nie miał nic wspólnego z działaniem na naszą korzyść?

Chyba Minister sie troche spocil....czyzby ogladal obrazki z Lodzi i Lublina?? a moze wykresy odnosnie wieku pielegniarek i poloznych??

Nie! Przekonywał do swojej przyszłościowej wizji - za 10-15 lat będzie DUUUŻO pielęgniarek i będą DUUUUŻO zarabiać

Atmosfera i dobra wola...brawo brawo, mamy prawo do rzetelnej informacji tu i teraz. Tragifarsy ciąg dalszy? Powtórka "zembalowa" ? Są tam jacyś myślący kompetentni ludzie?

Drogie Panie z NIPiP. Jesteście naszymi przedstawicielkami, Wasze pensje pochodzą z naszych składek i uważam, że macie moralny obowiązek informować nas na bieżąco o wynikach wszystkich rozmów, o propozycjach ministerialnych i pytać nas o opinię. Nie jesteśmy Waszymi niewolnikami. Może nadszedł w końcu czas zacząć słuchać " głosu ludu" ? Skąd w Was wzięło się przekonanie o własnej nieomylności? Poza tym , nadszedł czas by przestać przymilać się Rządowi , być cichymi i skromnymi , a zacząć twardo stawiać na swoim.

Dlaczego robią tajemnice z obrad? powinny mieć głos wszystkie pielęgniarki A tak to wyjdzie jak zwykle już nie dobrze się robi jak widzę to pańcie co nas reprezentują wrócicie do łóżek i zobaczcie jak teraz się pracuje gdzie nas coraz mniej najważniejsze papiery i gdzie tylko można chcą nas wydymać!!!

I co? Drogie Izby? Koniec miesiąca nadszedł. Żadnych wiadomości z tych wielomiesięcznych pozorowanych działań?
Będziecie próbować nam wciskać kit, że ministerek właśnie zrozumiał, obawia się, rozważa ? itd?Miały być konkrety. 
Nie tajemnice.

I będzie jak z Rezydentami. Oni też zachowali się taktownie, zaufali stronie rządowej i nie ujawniali treści rozmów.. Muszę mówić, czym to się dla nich skończyło? Naiwność naszych przedstawicieli jest żenująca.

Znowu po cichu coś ustalą dla naszego "dobra". Nadejdzie dzien że wszystkie PiP w calym kraju nie przyjda do pracy i skonczy sue to mataczenie.

I oby te słowa ciałem się stały 

Co znaczą te tajemnice? Nic o nas, bez nas!!! Jesteście naszymi przedstawicielami a my mamy prawo wiedzieć o czym o Nas rozmawiacie!!! Znowu nas sprzedacie... Koniec tych tajemnic!!

Dobrze Ala ! Kto ich wybrał tych „ przedstawicieli” Jak PIS to już daliście dupy..

Konstruktywna atmosfera? Hmm...a cóz za twór? Az starch się bać jakie wyjdą z tego konstruktywne wnioski...moze zamiast Ukrainek zastąpia nas małe krasne ludki...i ten sen w którym nie ma problemów tylko punktowe braki będzie trwać nadal...

Jest tak jak zakładałem. Gracie na zwłokę. Oby przeczekać kolejne kilka miesięcy.

Konstruktywnie doszli do wspólnego wniosku , że lepiej będzie za 10-15 lat

Tajemnica??
Oby z tej konstruktywnej atmosfery i dobrej woli,nie urodził się kolejny bubel tj. 4×400 brutto brutto

Stroną w tych rozmowach jest każda pracującą pielęgniarka w Polsce! Mamy prawo wiedzieć jakie są ustalenia!

Mam nadzieje, ze chociaz pomarancze smakowaly i kawka dobra.

Ustalajcie tak dalej bez nas w tajemnicy a ciekawe czym to się skończy. Panie jesteście naszymi przedstawicielami wiec wiecie do czego jesteście zobowiązane. Pojęcie z nimi kawkę a wam się śmieją w oczy ze was wykiwali.ale nam nie jest do śmiechu co wy dla nas zrobiliście? Czas chyba pokazać jak szanujecie nasze środowisko

Dlaczego informacje ze spotkania są taką tajemnicą. Panie czy czasem nie macie działać na naszą korzyść.

Za zamkniętymi drzwiami to było za komuny! Cofamy się jak widać.. Potajemnie to znaczy jedno : komu dać by czarne owce siedziały cicho...

Czy plebs pielegniarski jest zbyt ograniczony sby poznać temat rozmów?

Nie rozumiem co szkodzi rozmowom ujawnienie propozycji przedstawianych przez obie strony? Dlaczego znów mamy zostać postawieni przed faktem dokonanym? Co za tajemnice? Czyżby NIPiP wstydziła się proponowanych rozwiązań?

Najwyższy czas zająć się tymi paniami i podziękować im. To nie są nasze reprezentantki.

NIPiP jak można rozmawiać i podejmować decyzję w ważnych kwestiach dotyczących polskiego pielęgniarstwa nie ujawniając tematu rozmów najbardziej zainteresowanym? Czyimi przedstawicielami jesteście?

Czyli jak zwykle d... i to czarna...niemoc wszędzie, zero .... premie dla pań minister

Kolejna tajemnica po utajnieniu pytan ze specjalizacji które juz nie wiem czy są tajne bo widziało je z 400 osób ale dla za zasady nowej kto rządzącemu zabroni moze na złość pielęgniarkom by potwierdzic ogólnie panujący pogląd ze nie ma tak rozbitej grupy zawodowej jak pielęgniarki. To jest przykre ze kazdy kto stoi wyżej zapomina ze kiedyś zaczynał tak jak każda z nas.

Znów nasze panie nad załatwia na szaro

Nie ujawniać szczegółów? Poważnie? NRPiP jest prywatną firmą chroniącą tajemnice handlowe czy reprezentuje poważną profesję?

Kiedy strajk?!

A kto tam jest z naszej , pielęgniarskiej strony?

Ustalili, że szyny były złe i podwozie też było złe

A dlaczego my pielegniarki i położne nic nie wiemy ?

Strajk strajk to jest kpina 

Atmosfera jest konstruktywna cóż za ulga .

Przynajmniej atmosfera jest konstruktywna bo na konstruktywne wnioski raczej nie mamy co liczyć

Obudzcie się! Znowu nas robią na szaro!!!

W tajemnicy to prywatne sprawy się załatwia !


30 maja 2018 - godz. 19.00

Zwolnienie lekarskie wzięło jednocześnie 30 z 37 pielęgniarek instrumentariuszek z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Łodzi. Trzeba było ograniczyć niektóre zabiegi - informuje reporter TOK FM.

Zobacz szczegóły...

30 maja 2018 - godz. 11.00

(2) Uczmy się od pielęgniarek z Lublina! Co wywalczyły oprócz pieniędzy? "Umowy mają być zawierane na oddział, a nie na szpital, dzięki czemu pielęgniarka nie będzie mogła być „przerzucana” z oddziału na oddział".

Zobacz szczegóły...

30 maja 2018 - godz. 07.00

Jest porozumienie między pielęgniarkami i położnymi a dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zakłada ono podwyżki płac o 1000 zł netto w dwóch transzach i wprowadzenie miesięcznego rozliczenia czasu pracy białego personelu. Negocjacje trwały do późnych godzin nocnych. Ostateczne porozumienie obie strony podpisały o godz. 23:00.

Zobacz reportaż telewizyjny...

28 maja 2018 - godz. 18.30

 

28 maja 2018 - godz. 17.15 

Pielęgniarki ze szpitala w Lublinie informują: Jest jak na razie oficjalny komunikat z urzędu marszałkowskiego, że mamy 500 netto od 1maja, a nieoficjalnie jak na razie jest drugie 500 od stycznia. Zmieniamy też okres rozliczeniowy z 3 na jedno miesięczny. 

Więcej informacji wkrótce...

28 maja 2018 roku 

Bardzo serdecznie dziękujemy koleżankom z Jaczewskiego, z gastrologii, które skorzystały z oferty Pani Naczelnej i przyszły na dyżur. 

W sumie 35 zł za godzinę to niezła stawka, a i przy okazji wielka pomoc w sytuacji chorobowej. 

Dziękujemy Wam koleżanki!

Jesteście super, ale dobrze że tylko dwie. 

Koleżanki! Koledzy! Proszę, wyraźmy naszymi komentarzami "wdzięczność i doceńmy ich cywilną odwagę".

"Piękny gest"!

Dane autora korepondencji do wiadomości redakcji pielegniarki.info.pl 


22 maja 2018

 

25 maja 2018:

NOWE! Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze

25 maja 2018:

OPINIA - od paru dni w mediach emitowana jest informacja, że jeden ze szpitali w Lublinie stanął od poniedziałku, bo do pracy nie przyszły pielęgniarki. Nie przyszły, bo wszystkie „wzięły” zwolnienia lekarskie.

Zobacz także: Komentarz na pielegniarki.info.pl: Nie dziwię się moim koleżankom, że wzięły zwolnienia lekarskie. Na moim oddziale pracują też chore, przepracowane koleżanki. Ja jestem już po jednej operacji kręgosłupa. Nie domaga mi kolejny poziom. Podudzie mam jak z waty. Nie domaga mi staw barkowy. W domu budzi mnie wielokrotnie ból.

25 maja 2018:

W czwartek na kilku oddziałach nie było pełnej obsady pielęgniarskiej. – Ta sytuacja już zaczyna zagrażać bezpieczeństwu pacjentów. Na zmianę przychodzi oddziałowa i jej zastępczyni. Reszta jest na zwolnieniach. Jak długo te dziewczyny tak pociągną? – usłyszeliśmy na jednym z oddziałów szpitalnych. Zobacz wypowiedź dyrektora na konferencji prasowej...

24 maja 2018:

Reportaż telewizyjny: Pielęgniarki na zwolnieniach, a nieliczne obecne pielęgniarki, stworzyły nowe kadrowe rozwiązanie: "pielęgniarkę między oddziałową, bo krąży pomiędzy oddziałami". Pielęgniarki: jesteśmy przepracowane. Co raz starsze, co raz słabsze. Nękają nas choroby...

23 maja 2018 roku

Reportaż telewizyjny: Nadal trudna sytuacja w szpitalu przy al.Kraśnickiej w Lublinie. Od wczoraj odwołane są planowe zabiegi, wstrzymane przyjęcia pacjentów na poszczególne oddziały. Wszystko przez braki kadrowe - ponad 70 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie.

Artykuł prasowy: 

W tej chwili nie istnieje zagrożenie dla pracy szpitala, tym bardziej dla życia i zdrowia pacjentów. Operacje w trybie pilnym się odbywają. SOR działa. W poniedziałek przyjęliśmy ok. 100 pacjentów. Na chwilę obecną obsada pielęgniarska jest zapewniona w stopniu wystarczającym...


We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Pielęgniarki szpitala przy Kraśnickiej na masowym zwolnieniu. "Sytuacja jest dramatyczna"

Lubelski szpital wstrzymał operacje i przyjmowanie pacjentów. Pielęgniarki mają dosyć


O sprawie mobbingu piszą media:

Artykuł pierwszy: Mobbing na sali operacyjnej. Ordynator wyżywa się na pielęgniarkach...

Artykuł drugi: Ordynator do pielęgniarek: Pier...one piz...y. Rzuca w nie narzędziami i łożyskiem wyjętym z brzucha rodzącej. Prezes szpitala: Mobbingu nie ma

Zobacz także:

#stopmobbingowiwochroniezdrowia

#krzyczeniejesttwojąsłabością