Zobacz sierpniowy numer branżowej gazety dla pielęgniarek i położnych, który został wysłany do 600 szpitali w Polsce. Zawiera informator o porozumieniu z dnia 9 lipca 2018 roku: treść porozumienia, wyjaśnienia związku pielęgniarek, reakcje na porozumienie - Solidarności, OPZZ, Pracodawców oraz Związku Powiatów Polskich oraz projekt rozporządzenia w przedmiotowej sprawie.

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl


UWAGA!!! Nowa grupa na Facebooku:

Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!

Grupa utworzona w celu integracji pielęgniarek absolwentów: Liceum Medycznego oraz Medycznego Studium Zawodowego. Może odżyją dawne znajomości? Grupa  ma także na celu przeciwdziałanie deprecjacji absolwentów ww. szkół w regulacjach prawnych dotyczących wynagradzania oraz kompetencji zawodowych pielęgniarek. Mamy swoje lata ale bezcenne doświadczenie oraz umiejętności! Zapraszamy do członkowstwa w grupie: Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!


 

Sierpniowe (2018) wydanie miesięcznika branżowego

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

      

      

      

Zobacz inne wydania miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych


UWAGA!!! Wszystkich zapraszam do członkowstwa w nowej grupie na facebooku o nazwie: 

Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!

Bez jakieś spinki wspominamy dobre stare czasy... Szukamy starych znajomości...

Zamieszczmy zdjęcia, które są dla nas ogromną pamiątką...

W tej grupie czuje się bardzo dobrze... Zdjęcie profilowe grupy, to klasa z Liceum Medycznego w Poznaniu na ulicy Szamarzeskiego. Rocznik 78-83. Na schodach przed szkołą. Stoję tam jako pierwszy od prawej... Mogę na to zdjęcie patrzeć godzinami... Myśleć co los przyniósł naszej klasie... 

Bardzo dziękuje za zamieszczone zdjęcia. Wielu myśli z nas tak samo... 

Zapraszam...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2018.08.13 17:20:39 ~magister p

Zabrano nam zembalowe 300zł

#2  2018.08.14 15:20:46 ~magister p

Pielęgniarki na kontraktach za dużo dostają z Zembalowego ! Jedna pielęgniarka to1000zła nie za kilka etatów i z każdego etatu Zembalowe!

#3  2018.08.14 15:20:48 ~magister p

Pielęgniarki na kontraktach za dużo dostają z Zembalowego ! Jedna pielęgniarka to1000zła nie za kilka etatów i z każdego etatu Zembalowe!

#4  2018.08.14 15:20:49 ~magister p

Pielęgniarki na kontraktach za dużo dostają z Zembalowego ! Jedna pielęgniarka to1000zła nie za kilka etatów i z każdego etatu Zembalowe!

#5  2018.08.14 16:14:22 ~Do#2,3,4

Dla płatnika "zembalowego", NFZ, liczy się czas pracy - etat lub jego część, Forma zatrudnienia ( etat, kontrakt czy umowa zlecenie ) nie ma znaczenia. I stąd osoby pracujące w kilku miejscach w każdym z nich otrzymują "zembalowe" i dlatego też nie masz racji pisząc, że "pielęgniarki na kontraktach za dużo dostają z Zembalowego". Dostają tyle ile im się należy. P.S. Nie jestem "kontraktowa". Magister też nie. #1 jest niezrozumiały - napisz jak to się stało , spróbuję Ci wyjaśnić.

#6  2018.08.15 08:54:22 ~mam pytani

Zabrano zembalowe tym co sie dokształcały,bo by przekroczyły zembalowe,a dlaczego nie zabierze się kontraktowym i tym co mają dwa miejsca , bo zabieraja na jedną pielegniarkę kilka zembalowychi to kilka dodatków zembalowych ,bo za każda godzinę kontraktową ,a powinno byc tylko za 160 godzin a pozastała ilość godzin bez dodatku ,dlaczego do tej pory pracujące dużo miały kilka razy zembalowe płacone.

#7  2018.08.15 08:56:43 ~ile dostan

Zembalowego ,od września ?

#8  2018.08.15 08:57:20 ~kontraktow

Ile dostaną od września zembalowego.

#9  2018.08.15 09:14:34 ~Do#8

Przy równoważniku pełnego etatu - 1600zł brutto brutto - brutto ok. 1270 zł. Przy mniejszej ilości godzin - proporcjonalnie.

#10  2018.08.15 09:17:17 ~Do#7

"Zembalowego" nikt Ci nie zabierze, zostanie włączone do wynagrodzenia zasadniczego. Dlaczego zatem ma być zabrane kontraktowym, które nie mają stawki podstawowej (zasadniczej za etat ) ?

#11  2018.08.16 11:22:58 ~piel

16 poruszyła istotną rzecz skoro zembalowe na 1 piel to czemu z kilku miejsc otrzymują jak zrozumiałam.

#12  2018.08.16 12:05:00 ~R

Bo to jest na jedną piel w danym miejscu. Na piel.a nie na nazwisko

#13  2018.08.16 12:05:42 ~Do#11

"Zembalowe" jest naliczane na pielęgniarkę i etat lub jego część. Przykładowo - jeżeli przyjmiemy za etat 160 godzin to dla pielęgniarek pracującym w takim wymiarze godzin pracodawca otrzyma od września z NFZ 1600 zł, dla pielęgniarki pracującej 80 godzin będzie to 800 zł. Oczywiście brutto brutto. Stąd na pielęgniarki pracujące w kilku miejscach NFZ przekaże "zembalowe" w każdym z nich i w każdym z pielęgniarki nich otrzymają "zembalowe".

#14  2018.08.16 13:58:28 ~Do#12

Nie masz racji ,nie tylko na pielęgniarkę - wprawdzie w zestawieniu zatrudnionych na dzień 1 sierpnia przesyłanym elektronicznie do NFZ nie ma nazwisk jest jednak nr prawa wykonywania zawodu każdej zgłoszonej pielęgniarki i wymiar jej zatrudnienia . NFZ wie zatem o przekroczeniu godzin pracy - z wiadomych względów ( potencjalny upadek ochrony zdrowia) na to nie reaguje.

#15  2018.08.16 13:58:29 ~Do#12

Nie masz racji ,nie tylko na pielęgniarkę - wprawdzie w zestawieniu zatrudnionych na dzień 1 sierpnia przesyłanym elektronicznie do NFZ nie ma nazwisk jest jednak nr prawa wykonywania zawodu każdej zgłoszonej pielęgniarki i wymiar jej zatrudnienia . NFZ wie zatem o przekroczeniu godzin pracy - z wiadomych względów ( potencjalny upadek ochrony zdrowia) na to nie reaguje.

#16  2018.08.16 15:09:54 ~Kol

To jeśli jestem w przychodni lekarza rodzinnego 12 godz w miesiącu to ile mi się należy zembalowego

#17  2018.08.16 15:41:00 ~Do#16

Dodatek wzrasta o 1/3. Podziel sobie dotychczas wypłacany dodatek przez 3 i pomnóż przez 4.

#18  2018.08.16 16:26:01 ~Znaj

Ja ma w przychodni 27 zł na godz to ile dostanę zembalowego.

#19  2018.08.17 06:47:16 ~ryza

A jeśli przyjmę się na etat od września to dostanę 1100 do podstawy jeśli nie będę zgłoszona

#20  2018.08.17 07:47:10 ~Do#19

Nie dostaniesz - NFZ przydziela "zembalowe" wg stanu zatrudnienia na dzień 1 sierpnia. Nawet gdybyś rozpoczęła pracę 2 sierpnia dodatek ten nie przysługiwałby Ci. Oczywiście pracodawca może dać Ci stawkę taką jaką będą mieć koleżanki po włączeniu dodatku ( 1100 zł ) - nie będzie miał jednak refundacji z NFZ.

#21  2018.08.17 10:02:49 ~Plg

Dostałyďmy podwyźkę w kwocie 89 zł.Gdybym mogła zrezygnowałabym z tej podwyźki.Byłam zszokowana,przed podwyżką więcej zarobiłam niż po.Może ktoś mi wytłumaczy o co w tym wszystkim chodzi,czy moźna zrezygnować z tej fałszywej kasy? Oczywiście stare plg.zostały potraktowane jak gó .o.Jakoś zapomniano o tych z mgr pokrewnym. Pielęgniarka z 30-35letnim stażem ponad 200 zł. mniej niż mgr. pielęgniarstwa rozpoczynająca pracę.Czy P.PTOK zapomniała o nas? W ten sposób stworzono mocniejszą nienawiść między pielęgniarkami, chociaż wiemy,że to nie ich wina.Wstrząsająca nami hańba.Piszę nie tylko w swoim imieniu bo z takim wykształceniem jak ja jest więcej niż mgr plg.

#22  2018.08.17 10:44:01 ~Plg

Do emerytury 4latka.Wyźsze pokrewne od 18 lat.Nawet złotówki więcej.Powyźsze bez komentarza,przez gardło nie przejdzie.Pozdrawiam.

#23  2018.08.17 14:32:39 ~Do#21

To kolejny absurd prawny. Zgodnie z ustawą o minimalnych wynagrodzeniach nowo przyjęta pielęgniarka po zakwalifikowaniu do odpowiedniej grupy musi dostać od razu ustawowe minimalne wynagrodzenie. Pielęgniarka o tych samych kwalifikacjach i tej samej grupie zatrudniona wcześniej taką samą stawkę musi osiągnąć po corocznych podwyżkach do 1 stycznia 2022 r. Po włączeniu "zembalowego" prawdopodobnie w przypadku grupy 8 i 9 wszystkie osiągniemy minimum. Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu może dotyczyć koleżanek ( niezbyt licznych ) zakwalifikowanych do gr. 7. Takie prawo.

#24  2018.08.18 13:14:21 ~Pl

Nikomu się już nie chce komentować tych głupot. Wyrąbali nas równo. A raczej wyrąbały natapirowane babska i poleciały na wakacje za naszą kasę.Mam nadzieję że się wpiszemy z tych francowatych IZB

#25  2018.08.18 15:45:21 ~do 24

Jak nas nie "wyrąbać" jak chcemy się wypisywać a się wypisać z izb się nie da.

#26  2018.08.18 20:40:20 ~W

Do 25 jedna nie ale w grupie siła. Gdyby wszystkie mogłoby się udać

#27  2018.08.18 21:34:02 ~Do#26

Niestety nie masz racji. Obowiązek przynależności do izb nakłada na nas Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych. Bez zmian ustawowych nic zrobić nie możemy. Nawet wszystkie nic nie zdziałamy. Takie prawo.

#28  2018.08.20 08:31:26 ~Do 27

Więc trzeba zmienić prawo.Znalezc w swoim okręgu wyborczym ( i to jak najszybciej ) posła, porozmawiać z nim, on powinien pokierować dalej .Z pewnością potrzebna jest grupa posłów i 100.000 podpisów, które przedloza w sejmie. Najlepiej zrobić to przed wyborami , wtedy będzie im się chciało coś robić:)

#29  2018.08.20 09:58:58 ~Do#28

Jest nieco inaczej. Zgodnie z Konstytucją RP (art. 118) prawo inicjatywy ustawodawczej przynależy posłom (grupa 15 posłów lub komisja sejmowa) - wtedy nie jest wymagane 100 tys. podpisów lub obywatelom w postaci tzw. inicjatywy obywatelskiej co wymaga podpisów grupy 100 tysięcy osób uprawnionych do głosowania. Na PIS nie ma co liczyć - Zofia Małas to działaczka tej partii, w ostatnich wyborach kandydowała do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Poza tym izby w aktualnym kształcie są rządzącym przydatne - niby reprezentują nas a zarazem popierają jedynie prawe i sprawiedliwe rozwiązania rządzących w myśl hasła " nie krytykuj, nie podskakuj , siedź na d . i przytakuj" Inicjatywy opozycji czy też obywateli przy obecnym układzie w parlamencie są bez szans.

#30  2018.08.20 13:11:43 ~Do 29#

Opozycja nie ma żadnej inicjatywy, myślą tylko jak tu dosrać rządzącym

#31  2018.08.20 16:20:37 ~Do#30

Twój komentarz wymaga uzupełnienia - po rządzącym dodałabym - ,którzy działają jak w cytowanym tekście : "Słów kilka w sprawie grupy facetów chcę tu wygłosić lecz zacząć muszę nie od konkretów, lecz od przeprosin. Skruszon szalenie o przebaczenie pokornie proszę, że troszkę pieprzna będzie balladka, którą wygłoszę, lecz mam nadzieję, że choć się w słowie tutaj nie pieszczę, to wybaczycie mi to, Panowie, raz jeden jeszcze. A więc: faceci wokół się snują co są już tacy, że czego dotkną, zaraz zepsują. W domu czy w pracy gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym. Na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek, bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę: "Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze? " Czasem facetów, by mieć to z głowy, ktoś tam przerzuci do jakiejś sprawy, co jest na oko nie do popsucia. Już się prężą mózgów szeregi, wzrok się pali, już widzimy, żeśmy kolegi nie doceniali. A oni myślą w ciszy domowej czy w mózgów treście: "Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie? Co by tu jeszcze? " Lecz choć im wszystko jak z płatka idzie - sprawnie i krótko, czasem faceci, gdy nikt nie widzi westchną cichutko. Bo mając tyle twórczych pomysłów, takie zdolności, martwią się, by im czasem nie przyszło tkwić w bezczynności. A brak wciąż wróżki, która nam powie w widzeniu wieszczem: "Jak długo można pieprzyć, Panowie? No jak długo jeszcze! " Pozwólcie proszę, że do konkretów przejdę na koniec. Okażmy serce dla tych facetów, zewrzyjmy dłonie, weźmy się w kupę, bo w tym jest sedno, drodzy rodacy by się faceci czuli potrzebni w domu i w pracy. Niechaj ta myśl im wzrok rozpromienia, niech zatrą ręce, że tyle jeszcze jest do spieprzenia, a będzie więcej". ( W. Młynarski - przewidział to w 1981 roku )

#32  2018.08.20 22:43:23 ~nurse

Co ty pieprzysz kobieto? dobrze się czujesz czy masz jakieś wysypkę na mózgu i nie możesz się podrapać? nie mam siły już tu wchodzić i tego czytać:) te komentarze to żenada i te zdjęcia z LM pani w czepku też:)

#33  2018.08.20 23:15:09 ~Do#32

Jednym może podobać się zdjęcie dziewczyny w czepku, innym fotki prawych i sprawiedliwych, opowiadających o swych "sukcesach". O gustach się nie dyskutuje.

#34  2018.08.21 15:55:18 ~MM

Cieniutko oj! cieniutko przędzie ten portal a jego użytkownicy jacyś tacy tępi-żenada!

#35  2018.08.21 16:37:55 ~Do#34

Zadziwiająca zdolność do samokrytyki.

#36  2018.08.23 12:14:27 ~magister p

Co z magistrami pielęgniarkami ,bez podwyżek.Czy pampersy magistrowie pielęgniarek muszą zmieniać .

#37  2018.08.23 12:15:43 ~pampersy

To praca dla pań po liceum czy dla wszystkich ? W jakim celu są studia magisterskie pielęgniarskie -skoro podwyżki nie ma.

#38  2018.08.23 12:47:53 ~Do#36,37

Pielęgniarka niezależnie od wykształcenia ma obowiązek wykonywanie wszystkich czynności określonych w karcie zadań dla zajmowanego stanowiska. Wykształcenie - bez znaczenia. A ukończenie studiów magisterskich pielęgniarskich umożliwia zatrudnienie na stanowiskach, na których jest ono wymagane .

#39  2018.08.26 18:01:09 ~Plg

Kobieto co Ty piszesz Jestem plg z ponad 30letnim stażem.Pracowałam na oddziale 14 lat do mycia pacjenta miałyśmy Pamie salowe,których teraz nie ma .My po nich robiłyśmy czystą pielęgnację tj.opatrunki,smarowania.Dzisiaj są tylko P. Sprzątające,które nie podadzą ani nie wyniosą brudnego basenu.Po 6 latach w przychodni wróciłam do pracy na oddziale.To co zastałam powaliło mnie na kolana.Nie było juź odwrotu i tak już się męczę 11lat.Moja koleźanka ,która weszła na moje miejsce w poradni jest przeszszęśliwa,że wyrwała się z tego bagna, a ja rozgoryczna.Na powrót zapóźno.

#40  2018.08.26 21:27:31 ~do#38

Czy swobodę doboru zadań o których piszesz, ogranicza art.84-87 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 15 lipca 2011 r?

#41  2018.08.27 11:52:28 ~?

Moje drogie ,czy jesteście licencjatkami , specjalistkami czy magisterkami to nic nie zmienia ,wszystkie jesteście przede wszystkim pielęgniarkami i czy chcecie czy nie to i tak będziecie myć tyłki i zmieniać pampersy , po co ta dyskusja? Chyba wiedziałyscie na co się decydujecie wybierając ten kierunek studiów. Marzy wam się by pielęgnacją pacjenta zajęły się te znienawidzone przez was koleżanki po LM, otóż tak się nigdy nie stanie , wszystkie mamy dyplomy i prawo do wykonywania zawodu !

#42  2018.08.27 15:32:58 ~Plg

Nie ma co rozdzielać mgr licencjat po liceum,czy studium.Te 2 ostatnie juź niedługo odejdą.Juź teraz trzeba myśleć o zakresie obowiązków tym po licencjacie,magisterium i mgr ze specjalizacją.Bo jak do tej pory mamy róźne kwalifikacje .Tak nas przygotowano i wszystkie robimy wszystko.Teź są jeszcze pielęgniarki z wyższym pokrewnym ,ich też niedługo nie będzie.Problem rozwiąże się w sposób naturalny.

#43  2018.08.27 16:42:32 ~Do#42

Zakres obowiązków jest związany ze stanowiskiem pracy a nie z wykształceniem. Taki sam będzie obowiązywał pielęgniarkę po liceum i magistra ze specjalizacją przy zatrudnieniu na takim samym stanowisku.

#44  2018.08.27 18:38:49 ~do 43

Czas zmienic zakres obowiazkow zaleznie od posiadanych kwalifikacji. W tej chwili wiele czynnosci pielegniarki wykonuja niezgodnie z prawem poniewaz aby je wykonac warunkiem jest posiadanie specjalizacji lub mgr.

#45  2018.08.27 23:14:55 ~Plg

Oj chyba nie.To co robimy robiłyśmy od zarania dziejów.Oczywiście teraz trzeba mieć kurs przetaczania krwi,bez tego ani rusz.Jeśli chodzi o cewnikowanie czy Ekg nie moźesz wykonać bez zlecenia lekarskiego,na zlecenie w obecności tak.Mając kurs moźesz wykonać samodzielnie.Na oddziale i tak pielęgniarki konsultują się z lekarzami.Tak było jest i będzie.

#46  2018.08.28 11:41:56 ~do 45

Wykonujesz ale czy zgodnie ze swoimi kwalifikacjami? jak przyjdzie do sprawy w sadzie to beda wnikac czy mialas uprawnienia do wykonania tej czynnosci kurs lub spec lub mgr. Lekarz kaze ty wykonujesz i bierzesz na siebie odpowiedzialnosc on nie stanie w twojej obronie.

#47  2018.08.28 13:20:50 ~smutna

#10 Jestem w ciąży i wszystko wskazuje na to, że takim jak ja jednak zabierze sie zembalowe

#48  2018.08.28 16:04:59 ~magister p

Czy teraz panie bez matury ,po liceum medycznym będą zmi eniać pampersy? Czy pampersy to będą dla pań po liceum. Studia to po to,żeby mieć lżej w życiu ,a pampersy to ciężka praca i dżwiganie.

#49  2018.08.28 16:05:08 ~magister p

Czy teraz panie bez matury ,po liceum medycznym będą zmi eniać pampersy? Czy pampersy to będą dla pań po liceum. Studia to po to,żeby mieć lżej w życiu ,a pampersy to ciężka praca i dżwiganie.

#50  2018.08.28 16:36:36 ~Do#49

Po przeczytaniu wielu komentarzy podpisywanych "magister p" podejrzewam zmiany w twoim układzie myślenia, w tym przerośnięte ego będące wynikiem "pampersów, ciężkiej pracy i dźwigania". Nie zazdroszczę tym, które muszą z tobą współpracować. Pacjentom również. Zalecam wizytę u lekarza stosownej specjalności . Możliwe jest też inne rozwiązanie - Jeśli praca przestaje Ci przynosić satysfakcję, czujesz się sfrustrowana i masz dość współpracy z współpracownikami, być może powinnaś pomyśleć o większej zmianie. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie sprawdzenie ofert pracy i udział w rozmowach rekrutacyjnych. Czas znaleźć pracę, na którą wg siebie, magistrze p , zasługujesz.

#51  2018.08.28 18:22:54 ~do#49,50

Jeżeli zmiana pampersów nie jest czynnością należącą do praktyki pielęgniarskiej - art.84-87 Ustawy o zawodach pielegniarki i położnej z 15 lipca 2011 r, ( czyli państwo nie nakłada sankcji karnych na osoby nie posiadające prawa wykonywania zawodu pielęgniarki i zmieniające pampersy pacjentowi bez względu na miejsce jego pobytu, stan biologiczny lub medyczny), to taka czynność może być uznana za wykonywanie zawodu. Opisuje je art.4 ust.2 wymienionego aktu prawnego.

#52  2018.08.28 20:36:35 ~Inka

Ten portal to prawdziwy obraz polskiego pielęgniarstwa. Wstyd.

#53  2018.08.29 06:33:30 ~do 52

Wstyd być pielęgniarką? Możesz zrezygnować,nic na siłę.

#54  2018.08.29 08:57:18 ~Do#52

Nie do końca masz rację, choć jeżeli ktoś w każdym wątku dyskusyjnym, bez względu na temat czyta o "art.84-87 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 15 lipca 2011 r," czy też o tym "co z magistrami pielęgniarkami bez specjalizacji" różnie sobie o nas może pomyśleć.

#55  2018.08.29 15:31:14 ~Do Redakcj

Do Redakcji - dzisiaj na stronie http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12314302 ukazało się ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 29 sierpnia 2018 r.w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Proszę o upowszechnienie.

#56  2018.08.29 17:02:43 ~nurse

Rozporządzenie podpisane a tu cisza? no i zębalowe w końcu w podstawie bo już taki był z tym bałagan:)

#57  2018.08.29 19:35:30 ~Do#56

Redakcja tym razem nierychliwa - mimo info z #55.

#58  2018.08.29 20:30:25 ~do#54

Czy chodzi Ci o precyzję wypowiedzi tzn. po słowie 'specjalizacja' należy dodać 'na poziomie średniego szkolnictwa medycznego', żeby nie mylić z tymi szkoleniami, od których wymagane jest pełne wykształcenie w zawodzie?

#59  2018.08.29 20:49:16 ~Do#58

I znów bzdury jak zwykle w Twoim wykonaniu - póki co prawo wykonywania zawodu pielęgniarki posiadają absolwenci kierunkowych szkół średnich. Stąd prosty wniosek - posiadają pełne wykształcenie w zawodzie. Choć nie sprawdziłam co o tym mówi Twoja ulubiona Ustawa o zawodach pielęgniarki i położnej z 15 lipca 2011 r. Pozostawiam to Tobie. Zrób to precyzyjnie.

#60  2018.08.30 00:48:03 ~do#59

Alergia na tekst?

#61  2018.08.30 05:35:34 ~Do#60

W wykazie czynników powodujących alergię brak niestety Twoich precyzyjnych tekstów . Zatem - niemożliwe.

#62  2018.08.30 17:05:50 ~Dora

CZYTAM I CZYTAM te komentarze i Mówię DOŚĆ GŁUPIE BABY . Ukończyłam Liceum Medyczne, potem Licencjat , mgr , specjalizacja . liczne kursy etc. 25 lat w zawodzie. I powiem tak , - dzisiaj pielęgniarka zostaje się tylko po studiach -(zawodowych lub magisterskich). To głupie baby bardzo dobrze , bo nie jestem już siostra , ale Pania Pielegniarką . Prestiz zawodu jakby nie było poszedł w górę , Liceum Medyczne owszem - czyniło nas dobrymi siotrami i służącymi lekarzy, pacjentów . rodziny . Zabijało asertywność. NIGDY WIĘCEJ LM . I co wam ta ogromna wiedza dała? kase ? prestiż? .

#63  2018.08.30 17:21:33 ~Dora

Bo według mnie Liceum Medyczne wiele z nas uczyniło zgorzkniałymi , niedoceniającymi siebie siostrami ( ciągle słysze jak same o sobie mówicie "panie od pampersów " ) DLACZEGO - przecież macie wiedzę ogromną i lata doświadczenia w zawodzie. Nigdy nie słyszałam, żeby pielegniarka młoda, wykształcona nowym systemem czy starsza, która uzupełniła wykszatłcenie tak mówiła o koleżankach . Wy same, majac "przetrącony kręgosłup", nauczone poddańczości i służalczości , niedocenione przez nikogo , nawet przez same siebie - tak o sobie myślicie. Dzisiejsze absolentki pielęgniarstwa może mniej umieją od nas, ( ale spoko, wszystkiego sie nauczą ) ale szanują siebie , potrafią powiedzieć Nie . I dobrze , bo w nich nadzieja na zmiane mentalnośći srodowiska.

#64  2018.08.30 18:20:57 ~Dora

Kiedyś lat temu 15 , robiłam pomostówke . I niestety trafiłam na oddział, na którym pracowały same starsze pielęgniarki po liceum medycznym . Ich komentarze w rodzaju " po co wyższe wykształcenie do zmieniania pampersów " miałam juz po kokardy . Rozumiem , nie każdy musi uzupełnić szkoły, mieć licencjat czy magistra , ale błagam - nie dokuczajmy koleżanką które się dokształcają . Bo w nich i współczesnych absolentkach dzisiejszych uczelni tkwi przyszłość tego zawodu. Jego postrzeganie przez samo środowisko nasze, a także lekarzy i pacjentów i innych pracowników służby zdrowia. Szanujmy Koleżanki siebie, szanujmy wykształcenie i wiedzą . Wtedy inni też będą nas szanować.

#65  2018.08.31 22:06:05 ~do 63 64

Zgadzam sie w 100 % mysle dokladnie to samo po latach pracy z kolezankami ktore przez 30-40 lat nie skalaly sie nawt jednym kursem. Ja akurat wole zmieniac pampersy z tytulem magistra niz bez.

#66  2018.09.01 05:17:29 ~Do#65

Jeżeli "wolisz zmieniać pampersy z tytułem magistra niż bez, " to Twój wybór. Studia wymagają oprócz czasu poświęconego na naukę , wielu wyrzeczeń, również ponoszenia kosztów. Są one w zależności od formy finansowane przez państwo lub też wspólnie przez państwo i studenta. W obu przypadkach występuje udział podatnika. Nie możesz oczekiwać, aby za zmienianie pampersów płacono Ci więcej niż koleżankom bez tytułu mgr. I może to państwo, które już poniosło koszty nie chce ich bez powodów zwiększać. I stąd ustawowy zapis o kwalifikacjach wymaganych na danym stanowisku pracy.

#67  2018.09.01 09:36:45 ~piel

Obecnie obowiazujaca ustawa o wynagrodzeniach wlasnie docenila osoby podnoszace swoje kwalifikacje. Warto poczytac co moze zgodnie z prawem wykonywac pielegniarka ze spec i mgr a co moze bez. Niestety wiele czynnosci wykonujemy bez uprawnien, bo ,tak zawsze tak robilam i bylo dobrze'. Niestety pielegniarki nie wiedza ze wiele czynnosci moga wykonywac pod warunkiem ze ma sie odpowiedni kurs spec lub mgr i nikt nie bedzie patrzyl na to ze zawsze tak bylo a teraz nie mozna. Od wielu lat ksztalci sie tylko na poziomie studiow wyzszych czy to sie komus podoba czy nie bedziemy miec w szpitalach tylko magistrow pielegniarstwa.

#68  2018.09.01 09:42:09 ~Do#67

"będziemy mieć w szpitalach tylko magistrów pielęgniarstwa" i nie będzie miał kto opiekować się pacjentami. Ciemność widzę, ciemność.

#69  2018.09.01 10:10:52 ~nurse

Opamiętajcie się kobiety,cały czas tylko te pampersy i pampersy, a jak za 10-15 lat w szpitalu będą tylko magisterki to kto będzie zmieniał te osławione pampersy? dyrektor ? czy palacz z kotłowni ? NIE- będą to robiły pielęgniarki bo to wchodzi w zakres ich obowiązków, tu chodzi o zajmowane stanowisko pracy a nie tytuły ,ile można o tym pisać?

#70  2018.09.01 10:54:19 ~Do#67,69

To prawda. "Obecnie obowiązująca ustawa o wynagrodzeniach właśnie doceniła osoby podnoszące swoje kwalifikacje", zarówno mgr bez jak i ze specjalizacją - przy zatrudnieniu na stanowisku pielęgniarka odcinkowa - gr.9. Pielęgniarka dyplomowana i licencjatka bez jak i ze specjalizacją też. A "nurse" ma rację.

#71  2018.09.01 11:16:40 ~.

Co wy wszyscy uczepiliscie sie tak tych pampersow po pierwsze decydujac sie czy to na lm sn czy teraz po 96 roku na studia wiedzialyscie wszystkie ze praca puekegniarki to tez zmiana oslawionych pampersow i w biezacym systemie to nalezy do nas. Mnie to nie przeszkadza ale uwazan ze jest nas coraz mniej i poprostu szkoda tego czasu dlatego uwazam ze do czynnosci jak zmiany pampersow nycie pacjenta karmienie itp powinny ustawowo byc zatrudniani asystenci pielegbiarek w ilosci narzuconej ustawowo na oddzial bo odciazyloby to nasza prace to raz a dwa takie osoby mniej obciazalyby budzet gdyz moglyby zarabiac najnizsza krajowa.

#72  2018.09.01 11:47:01 ~Do#71

Kiedyś to już widziałam. Asystentki pielęgniarek ( nowe stanowisko ? ) zmieniają pampersy, myją pacjentów, karmią, itp. , są wielce zadowolone z najniższej krajowej. A my Panie Pielęgniarki w tym czasie siedzimy sobie w pokoju wyposażonym w wygodne fotele i kanapę ( niezbędną podczas zmiany nocnej ) - kawa, ciacho, komóra, rodaczek rozmowy, na ekranie dużego telewizora turecki serial. No i oczywiście minimum, na początek, dwie średnie krajowe. I wtedy się obudziłam.

#73  2018.09.01 12:05:48 ~nurse

#71# ma rację tyle tylko że należałoby "przebudować" cały system pracy na oddziałach szpitalnych-wiem jak to wygląda w innych krajach bo mam tam koleżanki-należy ustalić normy zatrudnienia nie tylko pielęgniarek ale również opiekunów,transportu,dietetyków oraz sekretarek-ponieważ takie osoby niestety nie są zatrudniane wszystko "spada na bary" pielęgniarki i to należy nagłaśniać a nie tylko te pampersy i pampersy , to zła organizacja pracy no ale po co zatrudniać dodatkowe osoby na oddział skoro pani pielęgniarka sobie poradzi ,stąd przemęczenie,frustracja, rozgoryczenie i ciągłe kłótnie.

#74  2018.09.01 12:36:12 ~nurse

Jeżeli dotrze do zarządzających szpitalami ,że zespół terapeutyczny to nie tylko lekarz i pielęgniarka to wtedy może się coś zmieni:) ja miałam dość "walki z wiatrakami" ,dość pracy ponad siły ,dość pojedynczych dyżurów oraz oddziałowej która tylko potrafiła mówić "zwolnienia i urlopy na żądanie nie wchodzą w rachubę bo jest nas za mało i nie ma jak obstawić dyżurów" ,dość ciągłego narzekania i skarg pacjentów - ja w szpitalu nie odpowiadam za ORGANIZACJE PRACY - teraz pracuję w gab. zabiegowym w tym szpitalu na jedna zmianę -może pieniędzy jest mniej ale zdrowia więcej:)

#75  2018.09.01 13:42:09 ~#73,74

A w jakim kraju koleżanka pracuje jako pielęgniarka? Czy praktyka pielęgniarska ma tam takie same regulacje prawne jak w Polsce?

#76  2018.09.01 14:27:50 ~nurse

Koleżanka pracuje w Kanadzie na oddziale kardiologii dziecięcej:) ale co to ma do rzeczy?

#77  2018.09.01 14:43:01 ~nurse

Nie wiem jakie są regulacje prawne tego zawodu w Kanadzie ,wiem jedno że pielęgniarka nie jest tam wycieruchem szpitalnym "wynieś, przynieś, pozamiataj" a u nas niestety jest osobą od wszystkiego, niedługo będą węgiel w kotłowni przerzucać bo pacjent musi mieć ciepło jak leży w szpitalu, doskonale wiesz o co mi chodzi wiec nie wyjeżdżaj z regulacjami prawnymi, w "obozach pracy" coś takiego jak prawo i przepisy bhp nie istnieją- 1 pielęgniarka obejmuje dyżur i wszystko ma być zrobione -nikogo nie interesuje jak?

#78  2018.09.01 14:51:23 ~nurse

Chyba że ty pracujesz w Leśnej Górze? tam obowiązują inne prawa:) a tak na serio nie jest możliwe żeby 1 pielęgniarka ogarnęła wszystko co się dzieje z 30 chorymi na pojedynczym dyżurze-takie reali pracy w szpitale klinicznym z akredytacja:)

#79  2018.09.01 15:37:31 ~do 77,78

Straszne,smutne,ale prawdziwe.

#80  2018.09.01 15:42:32 ~ !!!

Wielu powyższych komentarzy już się nie da czytać , skąd bierze się to stwierdzenie , że kiedyś pielęgniarki uczono służalczości , że nie są asertywne itp.Mam wiele przykładów na to , że to właśnie starsze pielęgniarki walczą o lepsze jutro dla nas wszystkich i nie jest to związane ze stopniem wykształcenia.Pewnie w niedalekiej przyszłości pielęgniarki będą lepiej , zarabiać, ale nie dlatego , że będą umiały o to zawalczyć , ale dlatego , że będzie ich na tyle mało ,że pracodawca nie będzie miał innego wyjścia jak dobrze zapłacić.

#81  2018.09.01 17:05:20 ~Anna p

Wszystkim tu pod rozwage: zwiazek i samorzad maja obowiazek walczyc o godnosc czlonkow! Do tej pory popieraja tylko strone rzadowa! Sa podlegle bo my na to pozwalamy ! Stanmy pod siedzibami Zarzadow i Izbami z napisem:hanba i wstyd! Nie godzimy sie! Robmy to co przyzwoity czlowiek ma obowiazek robic! Nieposluszenstwo obywatelskie!

#82  2018.09.01 21:12:57 ~nurse

I znowu "walczmy , w jedności siła" to spytaj się u ciebie na oddziale ile osób pójdzie pod siedzibę izb z napisem :hańba wstyd? no jak znam życie to żadna, pielęgniarki nie interesuje żadną walką tylko ile maja co miesiąc na pasku od wypłaty, nawet nie wiedza kto reprezentuje je w związkach i izbach:) nie czytają książek, nie interesują się tym co się dzieje w kraju i na świecie, interesuje je tylko koniec własnej dupy:)zwykłe wycieruchy szpitalne którymi każdy pomiata, wszyscy im wchodzą na łeb: dyrekcja ,lekarze ,pacjenci:) ale one kurczowo trzymają się swojej pracy przez 30,40,50lat bo myślą że są niewidomo kim na tym oddziale a tak naprawdę boja się że jakby poszły na nowy oddział będą nikim i dlatego godzą się na wszystko :)

#83  2018.09.01 22:01:17 ~do#81,82

Jak nie wskażecie odpowiednich norm prawnych regulujących wasz zawód, to w nosie was mają.

#84  2018.09.02 07:25:11 ~do 81,82

Większość pędzi jak w amoku z jednej pracy do kolejnej,a garstka światłych czytających książki i interesujących się czymś więcej oprócz "własnej dupy" nie jest w stanie kruszyć mentalnego betonu.

#85  2018.09.02 12:41:57 ~ 67

Niestety ciemność to widze w Tobie koleżanko . Co byś chciała , żeby się cofnąć i kształcic pielęgniarki w LM , Ciekawe czy lekarze zgodzilibysie na powrót felczerów .

#86  2018.09.02 14:42:42 ~Do#85

Zupełnie nie zrozumiałaś. Magistrowie muszą zrozumieć, że nie ma tak wiele stanowisk kierowniczych i większość z nich wykonywać będzie pracę, przy której nie zawsze wykorzystają swoją teoretyczną wiedzę i że za taką pracę nie mogą oczekiwać związanych z ich tytułami gratyfikacji. A o to czy powrócić do kształcenia na poziomie LM nikt ciebie nie zapyta. W rewanżu za ocenę mojej osoby - w tobie widzę przerośnięte ego na pograniczu głupoty.

#87  2018.09.02 15:18:54 ~Dora

Kolezanko , widzę że żyjemy w ciemnocie nadal , czy nie dotarło że dzisiaj pielęgniarka to zawód samodzielny , to Pani z wyższym wykształceniem , zawodowym bądź magisterskim . NIE MA INNEJ DROGI . Dywagacje czy będą miejsca dla magistrów są bez sensu .Bo idąc twoim tokiem myślenia - jeśli pielegniarka chce byc magistrem , to ma go zrobic z czego , z fizyki? .Bo magistrów w szpitalu nie trzeba. ? Będzie on wymagny na kierowniczych stanowiskach, ale to nie znaczy że odcinkowa nie moze nim być . Tylko nie dostanie za to kasy . Zastanów się nad tokiem swojego myślenia .

#88  2018.09.02 15:54:08 ~do 87

Samodzielnie nie możesz zrobić morfologii,albo podać większości leków to co to za samodzielny zawód.

#89  2018.09.02 15:58:16 ~.

Ja uwazam ze studia magisterskie sa bardzo wazne i jesli ktos tylko ma ochote je zrobic niech to robi bez zastanowienia. Natomiast kwestia bezsporna jest to ze za prraxe na takim samym stanowisku i nie wazne czy bedzie to osoba po lm czy z tytulem mgr nalezy sie taka sama wyplata i to tyle na ten temat. A czy bedzie praca dla osob z magistrem to juz rynek sam to wyreguluje.

#90  2018.09.02 16:14:57 ~Do#87

Moje - "Magistrowie muszą zrozumieć, że nie ma tak wiele stanowisk kierowniczych i większość z nich wykonywać będzie pracę, przy której nie zawsze wykorzystają swoją teoretyczną wiedzę i że za taką pracę nie mogą oczekiwać związanych z ich tytułami gratyfikacji". Twoje - "Bo magistrów w szpitalu nie trzeba. ? Będzie on wymagany na kierowniczych stanowiskach, ale to nie znaczy że odcinkowa nie może nim być . Tylko nie dostanie za to kasy". Wg Ciebie - moje "ciemnota", Twoje - sama mądrość. A sens taki sam. Na marginesie - bardzo wysoko cenię mgr pielęgniarstwa. Tych mądrych.

#91  2018.09.02 21:06:20 ~piel. dypl

A czy model pielegniarstwa amerykańskiego, czy brytyjskiego przewiduje nie realizowanie zapisów ustawowych w stosunku do praktyki pielęgniarek odcinkowych?

#92  2018.09.03 07:37:32 ~Do#91

Żyjemy i pracujemy tu i teraz. Zarówno dawne akty prawne jak i "model pielegniarstwa amerykańskiego, czy brytyjskiego" nie ma dla nas znaczenia.

#93  2018.09.03 10:31:17 ~do 87

Tak wlasnie jest jak napisalas ale pielegniarki szczegolnie po lm nie rozumieja ze nie dlugo nie bedzie pielegniarek w systemie po sredniech szkolach bo nie mamy takiego systemu ksztalcenia. Po lm sa osoby na 2 lata przed emerytura wiec nie ma o czym mowic. Oddzialowe nawet zadnych kursow takim osobom nie proponuja bo juz sie nie oplaca. Ostatnie roczniki ktore konczyly lm juz dawno maja wyzsze mgr i specjalizacje w dziedzinie pielegniarstwa.

#94  2018.09.03 10:33:49 ~do 89

A to ciekawe ze za taka sama prace taka sama wyplata. Jak to sie ma do tego ze pielegniarki na takim samym oddziale w roznych szpitalach zarabiaja jedna 1800 a druga 3200. Czy to sa takie same pieniadze?

#95  2018.09.03 13:15:57 ~nurse

LM pozamykali w 1996 a więc 22 lata temu, mam koleżankę która ma 45 lat i jest po LM tak więc będzie w systemie jeszcze przez 15 lat:) chyba ona nie jest na 2 lata przed emeryturą? co wy koleżanki pieprzycie? co wam tak przeszkadzają osoby starsze i doświadczone w każdym zawodzie są młodzi i starsi ,czy wam ten " kult młodości" całkiem na łeb się rzucił? żenada ,czy na innych portalach branżowych też są wieczne kłótnie: kto stary ,kto młody? ogarnijcie się też kiedyś będziecie stare:)

#96  2018.09.03 16:25:51 ~Piel

LM to przynajmniej była solidna szkoła, odpowiednio przygotowywała uczennice do zawodu, a teraz szkoda gadać

#97  2018.09.03 21:00:56 ~Do 96

Prowadziłam zajęcia ze studentami w szpitalu i na sali demonstracyjnej i uważam ze są bardzo dobrze przygotowani maja lepsze warunki do nauki i znają swoją wartość. Doliceum med szły młode dziewuszyny w większości z rodzin wielodzietnych i ze wsi aby zdobyć szybko zawód i odciążyć rodziców i tak produkowano siostry do roboty a nie paniepielegniarki

#98  2018.09.03 21:36:20 ~do#92

A może ma jak odpowiadacie na pytanie?

#99  2018.09.03 21:56:03 ~Do 97

A ja mam jedną siostrę mieszkam w sporym mieście na Śląsku, wiele moich koleżanek było jedynym dzieckiem w rodzinie.Twój tok myślenia to żenada polskiego pielęgniarstwa.

#100  2018.09.03 22:00:04 ~Do 97

A te pielegniarki z pod Twojego skrzydła to tak jak ta Twoja wypowiedź pozostawia wiele do życzenia.

#101  2018.09.04 07:53:56 ~do 97

Twoi absolwenci są bardzo dobrze przygotowani do spier,z tego kraju zaraz po studiach.Dumna z tego jesteś,że na stare lata nie będzie miał kto się tobą zajmować jak nie daj boże trafisz do szpitala? Masz spory udział w kształtowaniu postaw i podejmowaniu decyzji przez młodych ludzi.

#102  2018.09.04 07:54:07 ~Do 97 #

Nie wywyższaj się, Ty chyba nie myślisz, bo obrażasz większość pielęgniarek

#103  2018.09.04 11:31:14 ~97

"Głupia osoba"Prymitywna,chamska ocena i myślenie.

#104  2018.09.04 11:49:37 ~o 97

To jest wykształcony nauczyciel ? SZOK ! Świat schodzi na psy.

#105  2018.09.05 00:13:38 ~Plg

Prostaczki ,prostaczki do potęgi N.W jakim zawodzie ludzie wykształceni plują tak sobie w twarz.Tylko w naszej grupie zawodowej.Ot wielkie mi co magister ! Opamiętajcie się i powybierajcie sobie słomę z butów.Same siebie dołujecie.Czytając te wpisy wstydzę się za WAS.

#106  2018.09.05 11:27:14 ~Do 105 #

To nie czytaj nieprostaczko

#107  2018.09.05 12:44:51 ~do 105

Zrób coś dla siebie i opuść oplute,słomiane towarzystwo.

#108  2018.09.05 16:16:50 ~Dora

Czytam sobie i dalej mówię , że poziom poczucia własnej wartości wielu pielęgniarek po LM . Które nie uzupełniły wiedzy teoretycznej i plują w twarz swoim doświadczeniem młodszym koleżanka lub tym co wiedzę uzupełniły niestety jest bardzo niski. Panie te nie moga zrozumieć ,że takiej formy kształcenia nie ma, ze są reliktami przeszłości z wiedzą . Niestety czasem już NIEAKTUALNĄ. HAHA

#109  2018.09.05 16:19:33 ~Dora

Pracuje w dużym nowoczesnym i wysokospecjalistycznym szpitalu, wiedzę w większości nie uzupełniły tylko stare, zgorzkniałe klempy . Które najgłośniej zwalczają nowoczesne myślenie o pielegniarstwie. I najchętniej założyłyby czepek, szarak i wróciły do LM.

#110  2018.09.05 16:20:39 ~Dora

Nadmieniam , że też skończyłam dokładnie 25 lat temu LM .

#111  2018.09.05 19:29:00 ~Do#108

" młodszym koleżanka" - znaczy LM ale bez matury.

#112  2018.09.05 19:54:54 ~Artur

Poziom tej dyskusji jest ponizej zera. Zajmijmy sie wszyscy wazniejszymi sprawami a nie wytykaniem wyksztalcenia mnie to raczej nieinteresuje czy ktos jest po lm sm czy licencjat czy mgr co to ma do rzeczy jesli sa osoby ktore nie uzupelnily wyksztalcenia to ich prawo wyboru skoromaja prawo wykonywania zawodu wszystko jest ok kazdy czlonek zespolu sie liczy. A jesli macie jakiekolwiek zastrzezenia co do wykonywanych procedur i uwazacie ze nie sa zgodne z normami to informujcie je o tyn, a jeslu zagraza to pacjentowi w jakis sposob trzeba to zglosic koniectematu niech kazdy pilnuje siebie.

#113  2018.09.06 06:50:57 ~Kamil

Moja żona od 04.04.2018r przebywa na urlopie macierzyńskim. Do tej pory otrzymywała wynagrodzenie w postaci 80% pensji zasadniczej (średniej z ostatnich 12 miesięcy wliczając nadgodziny itp) oraz do 20-tego dnia każdego miesiąca otrzymywała tak zwane zembalowe osobnym przelewem. Teraz Pani w kadrach powiedziała żonie, że od września zembalowego już nie będzie dłużej dostawać, więc zostanie tylko to co do tej pory otrzymywała w postaci tych 80%. I teraz moje pytanie czy to jest zgodne z prawem, że mojej żonie zabiorą cały dodatek ze względu, że przebywa na urlopie macierzyńskim? Czy może powinni ten dodatek wliczać przy ustalaniu tych 80% jako średniej z roku? Przecież ona przez ten rok co liczyli jej średnią dostawała te zembalowe to czy nie powinni tego też wliczać do obliczenia macierzyńskiego? Z dnia na dzień moja żona będzie dostawać prawie 600zł mniej. Jesteśmy załamani.

#114  2018.09.06 09:00:21 ~do 113

Skup się mężu na zapewnieniu stabilności finansowej Waszej rodziny przez ciebie,a żona niech się spokojnie zajmuje dzieckiem.Zamiast marnować czas na pisanie możesz gdzieś spokojnie 600zł dorobić,a nie załamywać się jak pospolita łajza.

#115  2018.09.06 10:35:16 ~#112

Prawda i racja.Widać,że wszystkie krytykujące siebie nawzajem,bez względu na wykształcenie,maja problem z poczuciem własnej wartości.

#116  2018.09.06 11:35:56 ~Do 114

Co za głupi komentarz. Moja żona woli żebym po pracy czas spędzał z rodziną i pomógł jej przy dziecku niż żebym chapał 16h na dobę i zostawiał ją ze wszystkim samą.

#117  2018.09.07 15:54:23 ~Kaśka

Czy pielęgniarki zabiegowe w przychodniach też mają być zgłoszone do podwyżek? Trudno się doczytać w rozporządzeniu, bo tylko pisze się o pielęgniarkach POZ, które mają podwyżki ze stawki kapitacyjnej.

#118  2018.09.07 16:56:39 ~do 111

Nie masz argumentu na to co napisałam , wiec najłatwiej czepiać sie nieistotnych rzeczy , w tym przypadku literówki . Nie stać cie widać na dłuższą, logiczną wypowiedź. Pozdrawiam

#119  2018.09.07 17:32:46 ~Do#118

Błąd ortograficzny to nie literówka. Zamiast koleżanką ( to byłaby literówka) winno być koleżankom.

#120  2018.09.07 19:18:55 ~Do Dory

Dobrze, że w moim otoczeniu nie ma kogoś takiego jak ty , czytając twoje komentarze aż trudno mi uwierzyć ,że można tak zionąć jadem. Masz problem sama ze sobą ,zastanawiam się jakie masz podejście do starych, schorowanych ludzi skoro tak nienawidzisz swoich koleżanek.Nienawidzaca ludzi pielęgniarka , to straszne!

#121  2018.09.07 22:44:42 ~Stara plg

Zachłysnęłyśmy się od niedawna wyższym.To widać słychać i czuć.Kompleksy w większości z nas pozostaną do emerytury.

#122  2018.09.07 23:59:28 ~Do 109

Te stare zgorzkniałe klępy, jak nazwałaś. posiadają taką wiedzę ,o której możesz pomarzyć.Wiele lat upłynie zanim dołączysz do nich.Nie obraź się ale taka jest prawda.Tak na marginesie.Pracuję z młodymi ludżmi,młodszymi nawet o 25lat.Tworzymy świetny zespół.Spotkania integracyjne też są.Nie ma mowy o poniżaniu i mobbingu.Zakompleksionych u nas też nie ma.

#123  2018.09.08 00:07:42 ~Do 114

Troszkę po chamsku ,ale podobało mi się.

#124  2018.09.08 00:29:00 ~ad 114

O, i takie posty prosto z mostu lubię. I wcale nie uważam ,że są chamskie. Mężowie pielegniarek niech się w końcu wezmą za robotę a nie liczą, ze żony obskoczą dwa-trzy etaty, ogarną dzieci ,chałupę i alkowę z uśmiechem na twarzy.

#125  2018.09.08 13:24:20 ~1etatowka

No właśnie, gdzie są mężowie wieloetatowych ,co robią w tym czasie ,kiedy one lecą na kolejny dyżur? Gdzie są ci prawdziwi ,honorowi mężczyźni?

#126  2018.09.08 18:03:06 ~Plg

Wygineli.

#127  2018.09.10 09:40:46 ~a_

Wycieczki osobiste dot. rodziny, nieustanne spory o wykształcenie, wyzwiska i obrażanie oto całe Wy koleżanki pielęgniarki. Dużo musicie się nauczyć jeszcze. Lekarze podpisują deklarację pracy w jednym- podkreślam- jednym szpitalu. Zaraz się okaże, jak bardzo ich brakuje i jak trzeba będzie docenić tych, co chcą pracować w danym szpitalu. Do tzw. społeczeństwa pójdzie przekaz pt. niedoboru lekarzy. To bardzo prosty manewr. Czy dotarło to do Was jak to się robi? Czy to jasne ? A jakie proste!

#128  2018.09.19 18:22:44 ~Fruzia

To chyba jakiś żarcik,że pielęgniarki magiisterki z automatu po studiach powinny mieć zaliczną specjalizację