Do sejmu została skierowana nowa siatka płac pielęgniarek i położnych wraz z nowym podziałem tych zawodów. Zobacz...

Nowa siatka płac pielęgniarek i położnych.

Pielęgniarski mem (16) - à propos (NIE)porozumienia pań w czepkach z ministrem zdrowia.

 

Inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (15) - à propos stwierdzenia przez wiceminister zdrowia panią Józefę Szczurek-Żelazko, podczas wizyty Rzeszowie, gdzie pojechała wyleczyć ponad 500 pielęgniarek ze zwolnień lekarskich, że problem jest fakt, iż "nasze informacje (z dobrymi informacjami także dla pielęgniarek i położnych) nie zawsze są komunikowane pracownikom".

Pielęgniarski mem (14) -  à propos polskiego pielęgniarskiego piekła...

Pielęgniarski mem (13) -  à propos zapowiedzi, że kampania rządowa promująca zawód pielęgniarki będzie prowadzona wśród przedszkolaków...

Pielęgniarski mem (12) -  à propos udziału pani Małas w rządowej kampanii promującej zawód pielęgniarki i położnej...

Zobacz inne pielęgniarskie memy



24 lipca 2018 roku

Zobacz najnowszą wersję (z dnia 18 lipca) ustawy o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych, którą pani Józefa Szczurek-Żelazko przesłała do sejmu.

Zobacz ostatnią wersję ustawy o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia

Poniżej nowa siatka płac pielęgniarek i położnych, zwierająca nowy podział tych zawodów: 

Zobacz całą ustawę...


POSIEDZENIE PARLAMENTARNEGO ZESPOŁU DS. SZPITALI POWIATOWYCH W DNIU 19 LIPCA 2018 ROKU:


23 lipca 2018 roku 

Panie w czepkach ze związków zawodowych opublikowały raport z badań "Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych - stan na 31 grudnia 2017". Wartość merytoryczna raportu? Oceńcie sami. 

Zobacz raport wynagrodzenia pielęgniarek i położnych - stan na 31 grudnia 2018 roku


WYNAGRODZENIE SENATORA A WYNAGRODZENIE PIELĘGNIARKI

Senator Jan Filip Libicki na posiedzeniu senatu w dniu 6 czerwca 2018 roku:

"Myślę sobie także w ten sposób: ostatnio byłem zdziwiony – a ta sprawa oczywiście budzi zainteresowanie wielu osób – bo z rozmowy z dyrektorem dużego szpitala poznańskiego dowiedziałem się, że u niego pielęgniarka, która dobrze pracuje, nie jakoś katorżniczo, ale dobrze i ma w miarę dużo godzin, wyrabia 6 tysięcy zł na rękę. A my po tej obniżce – mówię o uposażeniu – będziemy mieli, o ile dobrze policzyłem, 5 tysięcy 600 zł. Ja uważam pracę pielęgniarki za niezwykle użyteczną społecznie i cenną, ale praca parlamentarzysty wydaje mi się równie cenną pracą, a w pewnych aspektach może także ważniejszą".

Ze stenogramu wybrał: Mariusz Mielcarek 

P.S. Sprawdziłem... z oświadczenia majątkowego senatora za 2017 roku wynika, że z tytułu wykonywania mandatu senatora jego przychód za 2017 rok wyniósł 163 tysiące złotych. Miesięcznie 13,5 tysiąca. 

No tak, prawie tyle co pielęgniarki, która "dobrze pracuje, nie jakoś katorżniczo, ale dobrze i ma w miarę dużo godzin".

Prawie...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2018.08.21 11:50:24 ~piel. dypl

Absurd ?

#2  2018.08.21 12:01:35 ~raczej nic

Się zmieniło?

#3  2018.08.21 13:38:24 ~Pigułek

Znaczy sitwa(! ) symuluje pracę nad siatką płac. Hipokryci i ignoranci !

#4  2018.08.21 16:26:32 ~piel

A jaka tu nowość? T owarzystwo wzajemnej adoracji tylko daty się zminicjatywy.

#5  2018.08.21 16:41:56 ~Ala

A co można powiedzieć o podwyżce dla pielęgniarek 50-100 zł w DPS,gdzie nie było podwyżki przez trzy lata.

#6  2018.08.21 16:42:24 ~Kpina

Skur.yństwo i tyle! Róbcie tak dalej a pouciekaja i te , które jeszcze na rynku zostały! Maja nas za idiotow !

#7  2018.08.21 16:56:22 ~Adrianna W

Gdybym pracowała na dwóch etatach z hakiem na pewno zarobie 6 tysięcy. Tylko jak wyglądałaby ta praca. .Szkoda że potrzebuje snu i mam mało siły po 30 latach pracy. .

#8  2018.08.21 17:21:10 ~PlgZrobili

Zrobili jak było wygodniej.Czym się różni plg z mgr pielęgniarstwa od tej z pokrewnym np. pedagogicznym? Tym,że z pokrewnym musiały rok dłużej się uczyć.Pielęgniarki po liceum allbo MSZ .pielęgniarstwo opanowały do perfekcji.Studia były po to żeny podnieść kwalifikacje.No cóż dzięki naszym władzom dyplomiki do kosza.Do emerytury 5 lat .Jak dotrwam.Takie upokorzenie jest tylko w naszym zawodzie. .

#9  2018.08.21 17:49:35 ~Siostra cz

W Polsce pielęgniarka to tania siła robocza, pracuje za siebie, lekarza opiekunkę i salową, a pensja 3000 po 38 latach pracy, jak chce zarobić więcej to musi pracować w kilku miejscach, żeby wyrobić 400 godz. To jest paranoja.

#10  2018.08.21 18:10:22 ~Do#8

"Czym się różni plg z mgr pielęgniarstwa od tej z pokrewnym np. pedagogicznym? " - niczym, obie są magistrami. Podobnie trudno dostrzec różnicę między Murzynem a Chińczykiem - obaj to przecież bardzo podobni do siebie ludzie.

#11  2018.08.21 18:35:09 ~pytanie

Czyli pani mgr pielęgniarstwa jest w tej samej grupie co pani specjalistka po liceum bez matury ?

#12  2018.08.21 18:43:28 ~Anna

Dokładnie tak, mam tytuł mgr i studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia i co z tego, ta specjalistka bez matury , te same zaszeregowanie

#13  2018.08.21 18:51:01 ~Piel

Ja mam LM i licencjat i jestem w ostatniej grupie, świństwo!

#14  2018.08.21 19:01:17 ~Do#11,12

Na dziś nie - pani mgr pielęgniarstwa bez specjalizacji jest w grupie 9, pani mgr ze studiami podyplomowymi z zarządzania w ochronie zdrowia też , pani specjalistka po liceum ( o maturę nikt nie pyta ) jest w grupie 8. W tej samej grupie 8 będą wszystkie po nowelizacji ustawy.

#15  2018.08.21 19:01:30 ~czyli

No to teraz będzie szał na specjalizacje i nabijanie kabzy firemkom szkoleniowym.

#16  2018.08.21 19:03:25 ~Piel

I co z tego mam mgr z pielęgniarstwa i specjalizację dostałam podwyżkę, którą zabrali mi z zembalowego. Jedyny plus że biorą mi jedno brutto a nie dwa. I co to za podwyżka

#17  2018.08.21 19:16:38 ~pomysł

Złoty interes - zakładam firmę szkoleniową i będę szkolić pielęgniarki i położne

#18  2018.08.21 19:34:18 ~ !

Wszystkie narzekacie, ale nic nie robicie żeby to zmienić a przecież wystarczy zacząć pracować jak normalny człowiek na 1 etat ,albo rzucać wypowiedzenia , tylko tyle , czy aż tyle? Jak możecie jedną drugiej wypominać wykształcenie. U mnie w zespole są magisterki ,specjalistki i te policeach ,po licencjatach ,wszystkie pracują tak samo , starsze mają więcej doświadczenia ,młodsze mają świeższą wiedzę ,no i tak się uzupełniamy .Nie wiem skąd się bierze taka nienawiść.Wszystkie powinniśmy zarabiać godnie. Należy zapłacić za wykształcenie ,ale za wiedzę i doświadczenie również.

#19  2018.08.21 21:49:22 ~do #18

Nienawiść będzie dopóty będą podziały.

#20  2018.08.21 23:11:57 ~do#19

A po co się wprowadza lub utrwala byki logiczne?

#21  2018.08.22 08:01:52 ~Do 18

Święte słowa,100% racji! Jednak są na tym forum myslące osoby, tylko szkoda ,że w mniejszości.Szkoda.

#22  2018.08.22 10:10:58 ~do 18

Gdyby wszystkie pielęgniarki tak myślały, można by wiele zdziałać ,a tak mamy to co mamy. Wygląda na to,że to nie jest ten czas ,rewolucja w naszym pielęgniarstwie kiedyś się wydarzy, wcześniej czy póżniej.

#23  2018.08.22 10:27:04 ~do#18

Dlaczego w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie uposażenia pracowników zatrudnionych w społecznych zakładach służby zdrowia par. 2, pielęgniarka ( średnie medyczne) po przepracowaniu 3 lat na stanowisku starszej pielęgniarki zakwalifikowana jest do tej samej grupy co młodszy asystent?

#24  2018.08.22 11:03:09 ~Do#23

To Rozporządzenie obowiązywało do 1 września 1957 roku, czyli całkiem niedawno zostało uchylone , ~piel. dypl

#25  2018.08.22 11:41:15 ~do 18

U mnie jest tak samo i nikt nie ma do nikogo pretensji o tytuły.

#26  2018.08.22 13:21:40 ~do#24

A no właśnie i na co zamieniono, choć praktyka lekarska jak i pielęgniarska ma tą samą cechę nadaną przez Ustawodawcę w jej opisie- nikt jej wykonywać nie może bez prawa wykonywania zawodu odpowiednio: lekarza albo pielęgniarza ?

#27  2018.08.22 14:50:56 ~motyl

Ja się cieszę ze CI KŁAMCY Z PO JUŻ DOSTALI KOPA Nie powiem w co i odsunięto ich od władzy .Bo to są OSZUŚCI JAKICH MAŁO . Praca SPOŁECZNIE UŻYTECZNA ale płaca za tą UŻYTECZNĄ pracę TO JUŻ CO INNEGO . ŚLIZGAJĄ SIĘ I Rodzinni i w szpitalach ( bo praca CACY ale PŁACA ( to w/g tego przysłowia ) . Jak bida to do Żyda ale jak już PO BIDZIE - to PRECZ WSTRĘTNY Żydzie .TAK TEŻ I TUTAJ . robol do pracy - to super ALE JAK TRZEBA ZAPŁACIĆ TO , poszedł won parszywy ś. ."

#28  2018.08.22 16:19:56 ~Do#27

Cieszysz się, że "CI KŁAMCY Z PO JUŻ DOSTALI KOPA Nie powiem w co i odsunięto ich od władzy .Bo to są OSZUŚCI JAKICH MAŁO" . Oby Twoja radość nie była przedwczesna. A wszystko na to wskazuje, że tak jest.Kiedy pewnego razu Sokratesa obsiadły muchy .siedziały sobie tak na nim i ucztowały.Zdegustowało to jego ucznia .Podszedł więc uczeń i zamachnął się ręką żeby przegonić spasione muchy."Coś ty zrobił wykrzyknął Sokrates.teraz przylecą nowe i znów będą musiały się najeść".

#29  2018.08.22 21:54:25 ~Emi

Do18 zgadzam się to jest prawda wszystkie wykonujemy tą samą pracę i zapłata należy się taka sama bo w przeciwnym razie jest to dyskryminacja.

#30  2018.08.22 22:01:09 ~Piel

Nie wyobrażam sobie że jestem na dyżurze z koleżanką i moja praca jest wyceniana za mniejszą kwotę bo co przecież robimy to samo jezeli tak będzie to wiele pielęgniarek odejdzie z zawodu bo to niesprawiedliwe

#31  2018.08.22 23:49:55 ~do Piel

A na dodatek jeżeli jesteś pielęgniarką, to czynności twoich nikt w Polsce nie może wykonywać, tak jak czynności lekarza

#32  2018.08.23 02:23:15 ~Do 30 i 31

No i Alleluja! Zgadzam się.