"Mamy sygnały od pielęgniarek, że dyrektorzy proponują im włączenie do podstawy tylko 600 zł, bo na więcej ich nie stać..."

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarski mem (16) - à propos (NIE)porozumienia pań w czepkach z ministrem zdrowia.

Pielęgniarski mem (15) - à propos stwierdzenia przez wiceminister zdrowia panią Józefę Szczurek-Żelazko, podczas wizyty Rzeszowie, gdzie pojechała wyleczyć ponad 500 pielęgniarek ze zwolnień lekarskich, że problem jest fakt, iż "nasze informacje (z dobrymi informacjami także dla pielęgniarek i położnych) nie zawsze są komunikowane pracownikom".

Pielęgniarski mem (14) -  à propos polskiego pielęgniarskiego piekła...

Pielęgniarski mem (13) -  à propos zapowiedzi, że kampania rządowa promująca zawód pielęgniarki będzie prowadzona wśród przedszkolaków...

Pielęgniarski mem (12) -  à propos udziału pani Małas w rządowej kampanii promującej zawód pielęgniarki i położnej...

Zobacz inne pielęgniarskie memy


6 września 2018 r.
"Rzeczpospolita"

Mamy sygnały od pielęgniarek, że dyrektorzy proponują im włączenie do podstawy tylko 600 zł, bo na więcej ich nie stać – przyznaje Sebastian Irzykowski, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych (NRPiP).

– Tymczasem ta kwota nie podlega negocjacji. Rozporządzenie jasno określa jej wysokość, a w ocenie skutków regulacji czytamy, że pracodawca, który do podstawy wynagrodzenia włączy niższą sumę, zapłaci karę w wysokości 5 proc. kwoty, jaką w ten sposób „zaoszczędził" – dodaje.

źródło: https://bit.ly/2wYOpsz

Czytaj więcej: rp.pl


Wypowiedź rzecznika związku zawodowego pielęgniarek

5 września 2018 r.

Iwona Borchulska: szpitale zabrały pieniądze pielęgniarek...

Doniesienia medialne w sprawie strajku głodowego
pielęgniarek w Przemyślu

5 września 2018 r.

4 września 2018 r.

TVN24: "Każdą podwyżkę musimy wystrajkować. To urągające". Pielęgniarki rozpoczęły głodówkę. - Osiem pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu rozpoczęło w poniedziałek głodówkę. Domagają się podwyżki podstawy wynagrodzenia do 6 tysięcy złotych brutto. Czytaj więcej i zobacz video...

TVP3: Grupa pielęgniarek przemyskiego szpitala rozpoczęła głodówkę. Dyrekcja placówki sytuacją jest zaskoczona, bo spór zbiorowy trwa a obie strony czekają na wyznaczenie mediatora. Czytaj więcej i zobacz video...

POLSAT NEWS: Pielęgniarki z Przemyśla rozpoczęły głodówkę. Głodówka jest formą zaostrzenia protestu. Czytaj więcej...


Czytaj artykuły z bieżącego numeru miesięcznika branżowego pielęgniarki.info.pl:

Treść porozumienia pielęgniarek z Ministrem Zdrowia (9 lipca).

Wyjaśnienia do porozumienia z pielęgniarkami.

Reakcja Solidarności na porozumienie pielęgniarek z Ministrem Zdrowia...

Związek pielęgniarek odpowiada na krytykę związaną z podpisanym porozumieniem.

Porozumienie - zapisy o urlopie szkoleniowym.

Pracodawcy obliczyli, że "porozumienie będzie kosztowało polskie szpitale ok. 300 zl dodatkowych kosztów na każdy etat pielęgniarki".

Wiemy, dlaczego w porozumieniu z dnia 9 lipca jest mowa o "zwiększeniu liczby pielęgniarek, które dobrowolnie podejmą służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej". Czytaj informaję w przedmiotowej sprawie...

OPZZ napisało oświadczenie w sprawie porozumienia "pań w czepkach" z Ministrem Zdrowia.

Związek Powiatów Polskich o porozumieniu...

Komentarze użytkowników

#1  2018.09.09 10:35:06 ~siostra

Niech skubną troszkę ze swoich poborów.

#2  2018.09.09 10:40:38 ~Bahn

Przytoczę ulubiony slogan lekarzy:Epoka Judymów już się skończyła :):).Teraz my krzyczymy:EPOKA SÓSTR-ZAKONNYCH właśnie przechodzi do historii !

#3  2018.09.09 10:57:24 ~*

Dobrze źe lekarzom kasa zawsze jest i to nie mała

#4  2018.09.09 11:33:38 ~Artur

Ale czym tu sie przejmowac rozporzadzenie weszlo w zycie i nawet jesli znajda sie takie szpitale tovzglosic to do pip oraz sadu pracy i wygrana many w kueszeni nawet z odsetkami. Nie moge uwierzyc ze sa takue szpurale badz co badz u mnie pracodawca respektuje wszystkie rozporzadzenia bez dyskusji.

#5  2018.09.09 11:47:50 ~do Artura

Zwróć uwagę na pisownię!

#6  2018.09.09 12:04:59 ~Artur

#5 masz racje przepraszam za pisownie ale to dlatego ze pisze bardzo szybko gdyz nie mam dzis czasu i tylko zagladam tutaj z ciekawosci ale wydaje mi sie ze nie pisownia sie liczy a tresc ktira mam do powiedzenia a tak na marginesie mnie tez drazni czesto pisownia ale nie tyle literowki co bledy ortofraficzne ktore dzialaja na mnie jak plachta na byka :)

#7  2018.09.09 12:57:28 ~do 1,3

Nie nasz problem ile mają lekarze,czy dyrektorzy,my o tym nie decydujemy.Artur słusznie zauważył,że jest rozporządzenie,więc pilnujmy respektowania przepisów,które są dla nas istotne.Skończmy z tym biadoleniem i zawodzeniem,które nic nie wnosi do sprawy.

#8  2018.09.09 13:04:27 ~Księgowy

Koleżanki pielęgniarki dlaczego podwyżki dotyczą tylko pracowników medycznych, w szpitalu w którym pracuje pielęgniarka z 20l stażem zarabia 5000 brutto a księgowy z 20l stażem 3000 gdzie ta sprawiedliwość , walczycie tylko o swoje kieszenie , my nie mamy związków żeby strajkować

#9  2018.09.09 13:09:35 ~do 8

Zmień branżę - są księgowi zarabiający duużo więcej niż ty.

#10  2018.09.09 14:00:03 ~Iza

U mnie w ipin na Sobieskiego też chcą oszukać pielęgniarki

#11  2018.09.09 14:57:07 ~Piel

Rozporządzenie jest tylko że ustaws nie podpisana i klapa

#12  2018.09.09 16:46:31 ~Do 9

Są pielęgniarki które zarabiają dobrze po co podnosić pensje tym mniej zarabiającym nich zmienia pracę , taka jest twoja logika

#13  2018.09.09 17:29:33 ~Do7

No właśnie nasz problem,bo naszym kosztem windowano pobory lekarzom,a my siedziałyśmy cichutko w kącie, teraz to się zmienia i jest lament.Co do narzekania,to gdzie w moim poscie jest słowo narzekania czy zawodzenia?

#14  2018.09.09 18:09:56 ~Do#11

A jaka to ustawa pozostaje niepodpisana ?

#15  2018.09.09 18:56:05 ~a

Zawsze nas oszukują

#16  2018.09.09 22:11:48 ~Gosia

Nich wszyscy pracownicy medyczni będą objęci podwyżką pensji a nie tylko lekarze pielęgniarki a dlaczego zapomina się o terapeuta CH zajęciowych i innych grupach zawodowych.

#17  2018.09.09 22:20:30 ~Do 8

Księgowy, wejdź na portal dla lekarzy, może coś ci odpalą, za dyżur mają tyle co ty za miesiąc.

#18  2018.09.09 23:36:39 ~Do 16

Jak was będzie za mało to wam dadzą. Prawa rynku.

#19  2018.09.09 23:54:10 ~piel

Szkoda, że ten portal nie jest tylko dla piel. i poł. nie mam ochoty zbawiać calego świata. Odkąd walczymy tylko o siebie są jakieś efekty. Załóżcie sobie związki zawodowe diagnostów, techników i walczcie o swoje. Też możecie strajkować. Bez badań laboratoryjnych, zdjęć rtg, szpital też nie moze istnieć. Wejdźcie na portal lekarzy, bo dla nich robicie te badania i poszukajcie u nich wsparcia. Już nie mogę znieść tego ciaglego podczepiania się do nas i komentowania.

#20  2018.09.10 00:04:07 ~Ja

Może Pani księgowa co ma 3tys brutto zostanie pielęgniarką.Rąk brakuje.Nie ma czego zazdrościć.Dlaczego nikt do tego zawodu nie garnie się.Czekamy też na ratowników-pielęgniarzy.Zasmakujcie naszego zawodu.

#21  2018.09.10 03:32:58 ~No bez prz

Dlaczego mamy walczyć o inne grupy zawodowe? Ratownicy walczą o swoje , lekarze walczą o swoje , my też powinnismy walczyć o swoje , a nie o salowych , księgowych , sprzątaczki itp, o nas jakoś nikt nie walczy.

#22  2018.09.10 03:34:02 ~Prawda

Śmieszne , dokładnie tak , o nas nie walczy nikt , a na naszych strajkach żerują lekarze , więc w imię czego !

#23  2018.09.10 09:53:51 ~Bolek

Drogie panie. Musicie walczyć do oporu, do końca, aż rząd się ugnie,tak jak uginał się dla żądań górników.Nie dajcie się zastraszyć.Rząd wyrzuca pieniądze dla żydów budując ich muzea za setki milionów zł naszych podarków. Muzea antypolskie,które nie powinny istnieć.Nie ma pieniędzy dla waszej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.To kurestwo niespotykane w normalnych państwach. Walczcie do końca, póki się nie ugną te ich żydowskie karki.

#24  2018.09.10 10:05:10 ~Agnieszka

Do 10. Pracuje w Ipin i nie slyszalam o tym. Moze dlatego, ze jestem na urlopie. Podobno dyrektor zaciągnął pożyczkę.

#25  2018.09.10 14:36:48 ~Do 23 #

Nie politykuj! Idź do Tuska to nam da