Pielęgniarek i położnych ponad 80 komentarzy w tej sprawie...

Nowa siatka płac pielęgniarek i położnych.

Zobacz także: Kolejna niespójność z rzeczywistością! Zapowiadano, że odciążą pielęgniarki a tylko 10-15% wykształconych opiekunów medycznych podjęło pracę w zawodzie.


Zobacz także: Kolejna niespójność z rzeczywistością! Zapowiadano, że odciążą pielęgniarki a tylko 10-15% wykształconych opiekunów medycznych podjęło pracę w zawodzie.

Zobacz więcej komentarzy na fanpage Portalu Pielęgniarek i Położnych


Dołącz do naszej grupy, która liczy już ponad 5 tys. osób!
Niech powrócą wspomnienia...
Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy prosimy o kliknięcie tutaj...


Zobacz INFORMATORY:

  

Komentarze użytkowników

#1  2018.12.04 20:30:39 ~magister p

A co my mamy powiedzieć ,za magistra mniej niż specjalizacja i pielęgniarka bez matury

#2  2018.12.04 20:34:24 ~Piel.dyp.

Na emeryturze przekwalifikuje się na opiekunkę Proste hehe robota zero odpowiedzialności a kasa taka sama.I jeszcze pielęgniarkę do pomocy będę wołać Bo tak teraz jest no nie? Panie opiekunki?

#3  2018.12.04 20:37:46 ~Piel.spec.

Do p.mgr Bo jak sama nazwa oznajmia jestem specjalistką w dziedzinie medycznej a matura to wiedzą ogólną o wszystkim i o niczym i każdy ja ma nawet ludzie bez zawodu ale tak utalentowani jak Pani Górniak itp.

#4  2018.12.04 20:43:42 ~Piel.dyp.

Matura to teraz przydatna na kasie w biedronce jak oczywiście zdawałas z matmy hehe

#5  2018.12.04 20:46:59 ~Piguła

Nie znam pielegniarki bez matury kto puszcza takie bzdury

#6  2018.12.04 21:34:19 ~Plg.

Też nie znam bez matury.Piszą to ludzie ,którzy twierdzą,że pielęgniarki robiły zawodówki po podstawówce.Poczytajcie wcześniej a będziecie wiedziały jakie nam wykształcenie zmalowali.

#7  2018.12.04 21:48:17 ~Obca

Do 1.Wsydziłabyś się brudzić swoje gniazdo.Wszystko na ten temat .Dlatego dzisiaj masz ,jak na to zasługujesz.Tak dalej trzymaj.Nie odpisuj ,bo nie odczytam.

#8  2018.12.04 22:48:15 ~Pielęgniar

Do 1.Wielki wstyd.Na zachodzie zawsze tak było.Czy robisz wiecej od specjalistki? Przestańcie się juz licytować na te wykształcenia.Szanujmy się nawzajem.Życzę powodzenia i cierpliwości magistrom,specjalistkom i tym bez matury

#9  2018.12.05 00:51:50 ~Plg

Inne zawody też mają magistra.Tylko my pielęgniarki ciągle to podkreślamy ,jak prawdziwe chameczki.No cóż ,idziwimy się ,że nas nie szanują.Obciach,obciach jeszcze raz obciach.

#10  2018.12.05 01:11:55 ~9

Pielęgniarki bez matury istnieją, nie jest to żadna dla nich ujma. W latach80 tych. przez parę lat, mogły te osoby kończy licea medyczne zdając egzaminy zawodowe a nie zdając matury. W latach 90 tych było już to nie możliwe. Wszystkich tych pielęgniarek może być raptem jakieś maksymalnie 8 roczników czyli maksymalnie ok 40 do 50 tyś, aktywnych zawodowo jeszcze osób, które do 10 lat znikną z rynku pracy. Matura w latach osiemdziesiątych była potrzebna, jak ktoś chciał iść na studia, a studia były potrzebne dla dyrektorskich stanowisk. Inne czasy, inne realia.

#11  2018.12.05 01:49:05 ~Aga

Zawsze podczas KAŻDEGO badania powinna być osoba bliska przy każdym badaniu palpacyjnym pochwy i zabiegów! Wtedy dopilnuje wszystkiego gdy wyprasza ginekolog to jest ZBOCZENCEM!

#12  2018.12.05 01:55:09 ~Koja

Do znudzenia pałują same siebie i innych tymi nieszczęsnymi "tytułami" mgr, a przy okazji dają świadectwo prostactwa. Większość lekarzy nie ma doktoratu, ale wszyscy zwracają się do siebie per "panie doktorze". My wszystkie mamy tytuły pielęgniarek, a jakieś niby wykształcone prostaczki chcą nas dzielić na "bez matury", po LM, po SM itd. Co chcecie udowodnić zakompleksione idiotki? Że wasz tytuł, to mistrzostwo świata i szczyt osiągnięć! Kiedyś coś znaczył, teraz niestety już mniej. Tak trudno się pogodzić, że nie wszystkie zostaniecie oddziałowymi, naczelnym etc?

#13  2018.12.05 01:57:52 ~Plg

Do 10.Tak ma Pani rację.Te pielęgniarki już są jedną nóżką na emeryturze.Powiem szczerze,jest mi przykro,że o doświadczonych,dobrych pielęgniarkach piszemy przykre słowa.One napewno nie czytają naszych komentarzy.Sama nie wiem, skąd w nas tyle nienawiści.

#14  2018.12.05 02:10:39 ~Plg

Do 11.Nie wyobrażam sobie żeby podczas takich badań była obecna mama,córka czy mąż.Może jeszcze mieliby asystować? Ludzie wam się w ogóle poprzewracało w głowach.Naoglądacie się filmów ,kabaretów i od zboczeńców wyzywacie Jak trwoga to do Boga.Zdrowia.

#15  2018.12.05 05:38:04 ~:-(

Zgadzam się z 10 i 12. Te niektóre zapomniały, że w latach komuny studiowali nieliczni, teraz może każda miernota. Studiowały głównie osoby, które miały koneksje albo były wybitne ( chociaż i im było ciężko się przebić z wiedzą). Liczba miejsc na studiach była szczątkowa. Obecnie w Polsce co drugi to magister. W jakości dyplomów, wiedzy - przepaść, a tytuły się zdewaluowały. Ale nasze Księgi Mądrości nie są w stanie objąć to swoim mózgiem. Nie widzą różnicy pomiędzy magistrem, a specjalizacją. Widać jakość nauczania.

#16  2018.12.05 09:12:07 ~Pięlęg.

A ja muszę powiedzieć że znam pielęgniarki bez matury i to są mądre osoby a nie zawsze mądrość idzie w parze z wykształceniem. Więc uważam że chociaż nie ma sie matury a jest się dobrą pielęgniarką to nie ujma a gorzej jest gdy idzie robi się magistra na przymus bo koleżanki idą zdaje się egzaminy poślizgiem bo jakoś zdam ściągnę to jak to ma się do wiedzy.Dla mnie nijak ale magistra ma ta osoba ma a ze .to dopowiedzcie sobie same .I nie piszcie mi że tak nie jest jest wiem .A to jakim jest się czlowiekiem pracownikiem nie zależy od wykształcenia tylko od człowieka .Ktoś mądry powiedział że kultura jest wrodzona a nie nabyta jej się nie nauczysz tak jest skonstruowany człowiek prędzej czy pozniej słoma z butów wyjdzie

#17  2018.12.05 10:57:05 ~Plg

Boże, znowu ubliżamy zamiast jednoczyć.Jednak nigdy nie pójdziemy po rozum do głowy .Katastrofa.

#18  2018.12.05 11:09:04 ~M.P

Kończę studia magisterskie i w chwili obecnej nie jestem zainteresowana pracą w Polsce. To co się dzieje w Polskich szpitalach przekracza granice rozsądku (nie mówiąc nic o pewnych osobach z góry ktore ustalają nasze płace). Dzisiaj dowiedziałam sie że zgodnie z ustawą minimalna płaca do pielęgniarki z magistrem i specjalizacja to min. >7 k. Gdzie są te pieniądze? Gdzie jest godne wynagrodzenie za naszw trudy dnia codziennego? Gdzie jest wszystko za nasze nieprzespane noce, miliony godzin spędzonych na nauce, uszczerbki na zdrowiu spowodowane stresem? Gdzie obiecane podwyżki (u nas od pensji po strajkach obcięli jeszczw stówke od wyplaty a mial byc tysiaczek więcej.) To niedopuszczalne by moje kolezanki ktore maja staz pracy 25-30 letni miały taka pensje jak ja. Tyle w temacie, zastanówcie się tam u góry co wy robicie. Kto wam bedzie tylki na starość wycierał jak ny uciekniemy.

#19  2018.12.05 11:15:30 ~Plg

Nie sprowadzaj naszej pracy do podcierania tyłków.To pisze osoba tak bardzo wykształcona? Nie jesteś pielęgniarką.

#20  2018.12.05 12:39:55 ~Piel

Do 19. Pielęgniarka to nie tylko zlecenia, również podcieranie tyłków, przebieranie pacjentów itd. nie rozumiem skąd ten bulwers?

#21  2018.12.05 14:41:51 ~Alusia

Od 40 lat pracuję w szpitalu - starsza sekretarka medyczna. Do lipca 2tys brutto. Od lipca 2.200zł brutto. Bo niżej nie można. To NFZ i Min Zdr. Robią pianę z mózgu i napuszczają przeciwko sobie grupy zawodowe. Brak szacunku i nastawianie przeciwko sobie dla załogi która powinna się wspierać a nie żreć! Co to ma być? Tylko dobra współpraca wszystkich pracowników w oddziale to gwarancja dobrej fachowej stabdartowej opieki. Potrzebni jesteśmy wszyscy! Wszyscy twierdzą że jak pójdę na emeryturę trzdba będzie zamknąć oddział- smarbnica wiedzy. Specjalista do spraw niemożliwych. Opamiętajcie się więc. Cy ten wpis jak moje wszystkie będzie usunięty?

#22  2018.12.05 16:15:39 ~19do20

Przepraszam jeśli uraziłam.Może zbyt ostro osądziłam.Wiem ,że pampersologia też nasza domena.Chodzi o to ,że wszystko sprowadzamy do pampersów.No i tak nas kojarzą.Przecież mamy taki szeroki zakres obowiązków.Nie tylko nasza grupa zawodowa czyta te wpisy.

#23  2018.12.05 18:49:39 ~19do20

Spokojnie, nic się nie dzieje, ale mam wrażenie że większość ludzi właśnie tak postrzega pielęgniarki. Przynieś wynieś pozamiataj. W sumie lekarze nie lepiej traktują pielęgniarki. A szkoda, bo jedno bez drugiego nie bardzo funkcjonuję.

#24  2018.12.05 23:50:17 ~Piel.

Wstyd drogie Panie pielęgniarki i położne, jak wy potraficie się nawzajem niszczyć psychicznie, nie macie za grosz pokory i szacunku do pielęgniarek i położnych, które mogły być waszymi matkami i pracowały na gorszym sprzęcie i w gorszych warunkach, o spaniu na nocy niestety nie było mowy i nocne kontrole ,ale potrafiły mieć w sobie życzliwość, empatię i wiedziały co to jest szacunek, do starszej i doświadczonej pielęgniarki, która była już zmęczona wykonywaniem tak trudnego i ciężkiego zawodu.

#25  2018.12.06 07:46:08 ~Mgr

O życzliwość i empatię, wzajemny szacunek i porozumienie w zespole terapeutycznym nie ma co mówić w naszym zawodzie. Nie istnieje coś takiego! Oczywiście są wyjątki są osoby które pracują bo chcą i sprawia im to radość ale są dosłownie deptane przez te które są wypalone zawodowo, sfrustrowane, zazdrosne i inne rzeczy. Społeczeństwo nigdy nie zmieni myślenia o tym zawodzie jesli same nie będziemy mieć do siebie szacunku i nie będziemy traktować innych z należytym szacunkiem. Płaca jest nieadekwatna do pracy ale czy cokolwiek w naszym kraju w obecnej sytuacji jest adekwatne?