Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko zwolniła pielęgniarkę...

Symptomy dobrej zmiany.

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko zwolniła pielęgniarkę...

Zobacz także: Minister Szumowski podsumowuje 3 lata resortu zdrowia: "W trosce o personel pielęgniarek i położnych". To nie żart!

Pielęgniarka wiceminister zdrowia zwolniła z pracy panią dr n. o zdr. Beatę Cholewkę – Dyrektora Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia, która kierowała departamentem pod rządami dziewięciu ministrów zdrowia. 

Kogo powołano na dyrektora departamentu? Panią, która była pracownikiem szpitala w Brzesku. Tak, SP ZOZ w Brzesku, którego dyrektorem była pani Józefa Szczurek-Żelazko. Pani Greta Kanownik - SP ZOZ w Brzesku była zatrudniona na stanowisku Kierownik - Działu Administracji Medycznej, która uzyskała stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniu 23 czerwca 2016 roku.

Pani Greta Kanownik jest pielęgniarką. Internety podają, że należała do organizacji:

Organizacje:

1. delegat do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie na kadencje w latach 2003 - 2007
2. delegat oraz członek Komisji Rewizyjnej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie na lata 2011 - 2014

Należy podkreślić, że pani Beata Cholewka to osoba z duża kulturą osobistą. Bardzo dobrze znająca problemy pielęgniarek i polskiego pielęgniarstwa. Niestety Dyrektor Departamentu to nie jest stanowisko decyzyjne. Pani dyrektor dała się poznać jako profesjonalista, który potrafi wysłuchać argumentów oraz podejmować dyskusję, w sytuacji kiedy ewidentnie była "pomiędzy młotem i kowadłem" czyli pomiędzy środowiskiem pielęgniarek a ministrem zdrowia. 

Natomiast pani Józefa Szczurek-Żelazko to także pielęgniarka. Niestety środowisko pielęgniarskie zdecydowanie odczuwa negatywne skutki działań pani wiceminister. Jako pierwszy przykład z brzegu to siatka płac w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawód pielęgniarki i położnej. 

Jako zobrazowanie powyższego zjawiska niech posłuży poniższa tabela. Liczy nie kłamią!

Pani Józefa Szczurek-Żelazko zdecydowanie występuje nie w roli wiceministra zdrowia ale w roli pisowskiego partyjnego działacza. Dobitnie to wykazała podczas kampanii samorządowej.

Teraz przekonamy się jak rolę do odegrania dostała pani Greta Kanownik.

Ciekawe co na to panie w czepkach...  

Mariusz Mielcarek 

Zobacz także: Minister Szumowski podsumowuje 3 lata resortu zdrowia: "W trosce o personel pielęgniarek i położnych". To nie żart!

Komentarze użytkowników

#1  2018.12.06 05:58:07 ~nowa

Kiedyś było - "kto nie z Mieciem tego zmieciem". Historia lubi się powtarzać.

#2  2018.12.06 06:36:48 ~Ja

"Chcesz poznac prawdziwy charakter czlowieka? Awansuj go"

#3  2018.12.06 07:24:11 ~Ostryga

To szanowne Panie pielęgniarki głosujcie na PO. Za ich rządów miałyście podwyżki co 5 minut. Oj, krótka jest Wasza pamięć.

#4  2018.12.06 08:08:39 ~Sowa

Te najniższe dochody w tabeli związane są z pielegniarkami w szpitalach , a gdzie pielegniarki pracujące w dps ktore zostały wykreślone z podmiotu medycznego i ich dochod brutto 2400. Wykonują cieższą prace , 1 pielegniarka na 74 osoby. Kiedy te pielegniarki spowrotem zostaną podciągniete pod podmiot medyczny? DPS to nie hotel tylko " hospicjum" w takich stanach są ludzie przyjmowani, wymagający 24h na dobe opieki.

#5  2018.12.06 08:35:21 ~Artur

#4 niestety fakt Dpsy nie sa wlaczone do podwyzek gdyz reguluje to ustawa. Bardzo nad tym ubolewaz poniewaz mam znajomych pracujacych w takich miejscach i niestety sa to jedne z ciezszych miejsc do pracy, ja radzilbym abysciebsie zmobilizowaly u was w placowce i pomyslaly o ostrych negocjacjach z dyrekcja bez ustepstw najwazniejsze zeby w duzej grupie a jesli nie beda zainteresowani namawiam do zmiany pracy gdyz na rynku sa takue braki ze z dnia na dzien znajdziecie nowa pozdrawiam.

#6  2018.12.06 08:43:02 ~Do#3

Gdzie tu zauważyłaś wpisy o podwyżkach czy PO . Temat dotyczy pań Józefy Szczurek - Żelazko i Grety Kanownik. "Nieszczęścia chodzą parami".

#7  2018.12.06 08:52:04 ~Pindazdomu

Do 3# Jest wolny wybór i każdy może głosować jak chce! Co się czepiasz, jest Ci tak cudownie za obecnie rządzących,kraina miodem i mlekiem płynącą. Poza tym ten post dotyczył czego innego.

#8  2018.12.06 12:31:38 ~Sonia

Uwazam ze Szczurek Żelazko powinny Panie w czepkach w koncu wywieźć na teczce ! Za całokształt ze doprowadziła ten zawód do nędzy i rozpaczy i kto ja dopuścił do żłoba w ogóle nie działa w interesie pielegniarek absolutnie a na miano Pani trzeba zasluzyc!

#9  2018.12.06 14:18:57 ~dobry wyb&

Jak mogą osoby nami zarządzać przez 30 lat,zażyłość ze związkami Izbami itp.Dwie kadencje dla oddziałowych.Dlaczego oddziałowe Uwielbiają pielęgniarki kontraktowe,dlaczego kontraktowym i pielęgniarką co mają dwie prace daje się lepsze grafiki ,dlaczego są prośby grafikowe ,a i tak te prośby nie są uwzględniane? Dlaczego pielęgniarki kontraktowe nie są sprawdzane o której wychodzą do innej pracy -mogą wychodzić wcześniej ale ! niech wpiszą na grafiku o której wyszły bo fizycznie ich nie ma! Wówczas by miały zapłacone za 12 godzin pracy na kontrakcie a nie za 12 godzin.DROGIE PANIE CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ ! dLACZEGO ODDZIAŁOWE NIE WIDZĄ TEGO ,BO NIE CHCĄ WIDZIEĆ ? cO ŁĄCZY ODDZIAŁOWE Z KONTRAKTOWYMI ,MY MAMY SIĘ DOMYŚLAĆ!

#10  2018.12.06 16:32:02 ~Nina

Mialam okazje osobiscie poznać p. Cholewke. I bardzo sie ciesze ze w koncu została odwolana z tego stanowiska!

#11  2018.12.06 17:08:21 ~Gość

Pani Szczurek niech zaglądnie do Izb w Tarnowie .Niech panie z Samorządu idą na emeryturę a nie blokują młodym zdolnym etatów.Porobily magistrów po 50 i wielkie damy robią karierę w szpitalu jako oddziałowe a potem wybierają się wzajemnie na przemian w izbach.

#12  2018.12.06 17:12:05 ~do 3

Do 3 a wy jaką daliście podwyżkę? 4x400 dał min.Zembala właśnie z PO! Gorzej jak z pamięcią bo to jest obłuda, zakłamanie i przywlaszczanie! Ponadto nie wszystkim pielegniarkom dany został ten dodatek przez PIS. Ostatnio dosłownie wyżebrane przez pielęgniarki dzięki L4. I nadal tkwimy w oszustwie dzięki PIS. Nie otrzymałysmy 4x400 !

#13  2018.12.06 17:12:06 ~do 3

Do 3 a wy jaką daliście podwyżkę? 4x400 dał min.Zembala właśnie z PO! Gorzej jak z pamięcią bo to jest obłuda, zakłamanie i przywlaszczanie! Ponadto nie wszystkim pielegniarkom dany został ten dodatek przez PIS. Ostatnio dosłownie wyżebrane przez pielęgniarki dzięki L4. I nadal tkwimy w oszustwie dzięki PIS. Nie otrzymałysmy 4x400 !

#14  2018.12.06 17:13:07 ~Piel.

Do 12 brawo zgodnie z prawdą

#15  2018.12.06 17:22:30 ~Ja

Jakie to było 4x400 ? Skandal ! A pielęgniarki harują i za siebie i za koleżanki i za salowe ! Ukrainki nie chcą zmieniać pampersów bo mówią że tego nie robiły na Ukrainie.Tam nadal salowe to wykonują

#16  2018.12.06 17:35:03 ~Humalog

Ciekawe na jakiej podstawie ktoś tak wysoko ocenia panią Cholewkę? Nie miała uznania w środowisku pielęgniarek i nie była kompetentna.

#17  2018.12.06 17:39:27 ~Piel.

No cóż Cholewka jak Cholewka nic nie zrobiła dla środowiska dorobiła się na pewno - 9 ministrów. Szczurek podzieliła nas bardziej, wprowadza Ukrainki, ma gdzieś nasza szkodliwość i brak norm ! I jeszcze rozdawanie stanowisk i nepotyzm pisowski ! Cały Brzesk wprowadzi do Warszawy

#18  2018.12.07 07:50:43 ~do 17

Prawda, dobrze napisane.Takie są właśnie pielęgniarki i te na dole i te na górze. Czas na konstruktywne wnioski i p.w. koniec z prymitywnymi kłótniami typu: LM, mgr, stare, młode itp.itd. To publiczne ośmieszanie się. Inne grupy zawodowe nie zachowują się w ten sposób. Trolli ignorujmy a obrażające czy dzielące naszą grupę zawodową komentarze nie powinny być w ogole publikowane.

#19  2018.12.07 07:56:33 ~Ja

Do 8 Szczurek-Zelazko i panie w czepkach to jedno dziwie sie ze nie rozrozniacie !

#20  2018.12.07 08:02:31 ~Aga

Zwolniona pewnie za normy może zaczęła teraz działać by PISOWI poutrudniac rządy a Cholewka z PISEM nie ma nic wspólnego no to poleciała PISOWCY dalej się obstawiają wg swojego klucza partyjnego

#21  2018.12.07 12:06:40 ~Hoo

Mam nadzieję, że niedługo i Szczurek poleci.

#22  2018.12.07 12:51:39 ~Do#20

Masz sporo racji. Problem w tym, że brakuje im już osób kompetentnych. Pewnie niedługo pewien kot z Żoliborza zostanie senatorem wzorem pewnego starożytnego konia.

#23  2018.12.07 13:33:13 ~Poł

Jedno jest pewne. Pielęgniarka pielęgniarce wilkiem. Ja pracuję 20 lat i poważnie rozważam przekształcenie. Takiego poziomu dyskusji jak w naszej grupie zawodowej trudno szukać gdzie indziej. Bardzo ale to bardzo mi przykro. Do mojej placówki przyszła dziewczyna, po wspólnym dyżurze rozpłakała się że nie jeden raz nie nakrzyczalam na nią (WTF? ) - w szpitalu była wiecznie nękana bo mgr! Zero normalności. Zacznijmy reformy od samych siebie.

#24  2018.12.08 14:40:07 ~do Poł . 2

Szkoda , ze pielęgniarek z taka kulturą i normalnym poczuciem własnej wartości jest jak na lekarstwo .Reszta sie dowartościowuje nękajac mniej doswiadczone, wykształcone koleżanki. Niestety.Pozdrawiam Cie mądra kobieto.