Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko zwolniła pielęgniarkę…

1 min czytania
Aktualności

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko zwolniła pielęgniarkę…

Pielęgniarka wiceminister zdrowia zwolniła z pracy panią dr n. o zdr. Beatę Cholewkę – Dyrektora Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia, która kierowała departamentem pod rządami dziewięciu ministrów zdrowia. 

Kogo powołano na dyrektora departamentu? Panią, która była pracownikiem szpitala w Brzesku. Tak, SP ZOZ w Brzesku, którego dyrektorem była pani Józefa Szczurek-Żelazko. Pani Greta Kanownik – SP ZOZ w Brzesku była zatrudniona na stanowisku Kierownik – Działu Administracji Medycznej, która uzyskała stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniu 23 czerwca 2016 roku.

Pani Greta Kanownik jest pielęgniarką. Internety podają, że należała do organizacji:

Organizacje:

1. delegat do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie na kadencje w latach 2003 – 2007
2. delegat oraz członek Komisji Rewizyjnej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie na lata 2011 – 2014

Należy podkreślić, że pani Beata Cholewka to osoba z duża kulturą osobistą. Bardzo dobrze znająca problemy pielęgniarek i polskiego pielęgniarstwa. Niestety Dyrektor Departamentu to nie jest stanowisko decyzyjne. Pani dyrektor dała się poznać jako profesjonalista, który potrafi wysłuchać argumentów oraz podejmować dyskusję, w sytuacji kiedy ewidentnie była "pomiędzy młotem i kowadłem" czyli pomiędzy środowiskiem pielęgniarek a ministrem zdrowia. 

Natomiast pani Józefa Szczurek-Żelazko to także pielęgniarka. Niestety środowisko pielęgniarskie zdecydowanie odczuwa negatywne skutki działań pani wiceminister. Jako pierwszy przykład z brzegu to siatka płac w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawód pielęgniarki i położnej. 

Jako zobrazowanie powyższego zjawiska niech posłuży poniższa tabela. Liczy nie kłamią!

Pani Józefa Szczurek-Żelazko zdecydowanie występuje nie w roli wiceministra zdrowia ale w roli pisowskiego partyjnego działacza. Dobitnie to wykazała podczas kampanii samorządowej.

Teraz przekonamy się jak rolę do odegrania dostała pani Greta Kanownik.

Ciekawe co na to panie w czepkach…  

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8113 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać tę najlepszą?

2 min czytania
Dobry sen jest fundamentem zdrowia i pozytywnego samopoczucia, a odpowiednio dobrana poduszka może odegrać kluczową rolę w zapewnieniu jakościowego wypoczynku. Poduszka ortopedyczna,…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Związek pielęgniarek wybrał jednak pudrowanie syfa.

2 min czytania
Pani przewodnicząca Krystyna Ptok o sytuacji związanej z projektem ustawy autorstwa związku pielęgniarek, obecnie procedowanym w sejmie… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia pielęgniarek - pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji.

1 min czytania
Pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji w sprawie złośliwego zaszeregowania do grup w siatce płac W najnowszym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze