Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko zwolniła pielęgniarkę…

1 min czytania
Aktualności

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko zwolniła pielęgniarkę…

Pielęgniarka wiceminister zdrowia zwolniła z pracy panią dr n. o zdr. Beatę Cholewkę – Dyrektora Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia, która kierowała departamentem pod rządami dziewięciu ministrów zdrowia. 

Kogo powołano na dyrektora departamentu? Panią, która była pracownikiem szpitala w Brzesku. Tak, SP ZOZ w Brzesku, którego dyrektorem była pani Józefa Szczurek-Żelazko. Pani Greta Kanownik – SP ZOZ w Brzesku była zatrudniona na stanowisku Kierownik – Działu Administracji Medycznej, która uzyskała stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniu 23 czerwca 2016 roku.

Pani Greta Kanownik jest pielęgniarką. Internety podają, że należała do organizacji:

Organizacje:

1. delegat do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie na kadencje w latach 2003 – 2007
2. delegat oraz członek Komisji Rewizyjnej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie na lata 2011 – 2014

Należy podkreślić, że pani Beata Cholewka to osoba z duża kulturą osobistą. Bardzo dobrze znająca problemy pielęgniarek i polskiego pielęgniarstwa. Niestety Dyrektor Departamentu to nie jest stanowisko decyzyjne. Pani dyrektor dała się poznać jako profesjonalista, który potrafi wysłuchać argumentów oraz podejmować dyskusję, w sytuacji kiedy ewidentnie była "pomiędzy młotem i kowadłem" czyli pomiędzy środowiskiem pielęgniarek a ministrem zdrowia. 

Natomiast pani Józefa Szczurek-Żelazko to także pielęgniarka. Niestety środowisko pielęgniarskie zdecydowanie odczuwa negatywne skutki działań pani wiceminister. Jako pierwszy przykład z brzegu to siatka płac w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawód pielęgniarki i położnej. 

Jako zobrazowanie powyższego zjawiska niech posłuży poniższa tabela. Liczy nie kłamią!

Pani Józefa Szczurek-Żelazko zdecydowanie występuje nie w roli wiceministra zdrowia ale w roli pisowskiego partyjnego działacza. Dobitnie to wykazała podczas kampanii samorządowej.

Teraz przekonamy się jak rolę do odegrania dostała pani Greta Kanownik.

Ciekawe co na to panie w czepkach…  

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8304 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Pielęgniarki - szpital nie może ściągać pielęgniarek z wolnego.

1 min czytania
Praktyka zawodowa a umowy cywilnoprawne W jednej z umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarkę „w zakresie pielęgniarstwa” zapisano: 1. W przypadkach…
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
Komentarze