Pielęgniarek grafiki na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Sprawiedliwe?

Grafiki pielęgniarek

Pielęgniarek grafiki na Święta i Sylwestra

Jak co roku, w obecnym czasie, na szpitalnych oddziałach tematem numer jeden są grafiki pracy pielęgniarek i położnych w okresie Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku. Jest tutaj ogroma rola pielęgniarek oddziałowych. Grafiki powinny byc układane sprawiedliwie! 

Czy wasze pielęgniarki oddziałowe układają grafiki patrząc jak kto pracował w poprzednich latach. Czy na oddziale są co roku "święte krowy", które zawsze mają wolne święta? Czy pielęgniarki same pomiędzy soba uzgadniają jak będa pracować w święta i te wypracowane propozycje przedstawiają pielęgniarce oddziałowej? Czy pielęgniarki mogą na grudzień przedstawiać prośby do grafiku? Czy w grudniu można uzyskać od oddziałowej urlop wypoczynkowy? 

Zapraszam do dyskusji. Poniżej kilka komentarzy, które pojawiły sie w ostatnim czasie na portalu:

- Dlaczego grafiki nie są ustawiane najpierw pod etat, a to co zostanie to dla kontraktowych i dla tych co maja dwie prace.

- Krzywdzone grafikami pielęgniarki na umowach o pracę!

- Stosują formę niszczenia grafikowo ognisk domowych dla pielęgniarek pracujących na jedną zmianę - to niech te oddziałowe i ich zastępcy przyjdą na święta do pracy!

- Pielęgniarki oddziałowe w święta do pracy i związki zawodowe w święta do pracy i przedstawicieli Izb Piel. i Położ w święta do pracy po dwa i trzy święta do pracy. Nie niszczyć życia grafikami pielęgniarkom na jednym etacie!

- Oddziałowe, które niszczą życie rodzinne tym co mają jeden etat i protegują kontraktowe, te panie nie powinny być oddziałowymi.

- Do dymisji wszystkich którzy wyniszczają świadomie pielęgniarki zmianowe na jednym etacie -co kontraktowe dają, że mają lepiej na święta niż te na jednym etacie.

- Właśnie chodzi o to, że jak zlecenìówki nie przyjdą w święta na dyżur, to my na etacie będziemy siedzieć cały czas w pracy bo będziesz musiała wziąć nadgodziny (jest to obowiązek). Do pozostałych co nienawidzą zleceniowek. Praktycznie na każdym oddziale brakuje etatowych pielęgniarek i bez zleceniowek pozamykaliby oddziały. W ogóle co to za nowy podział pielęgniarek. Wszystkie jedziemy na takim samym wózku.

Wybrał Mariusz Mielcarek