Nasza dyrekcja zmniejszyła liczbę pielęgniarek na zmianie. Gdy wspomniono o nowych normach to powiedzieli, że zobaczą co powie kontrola!

Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Pielęgniarki

Nasza dyrekcja zmniejszyła liczbę pielęgniarek na zmianie.

Gdy wspomniono o nowych normach to powiedzieli,

że zobaczą co powie kontrola!

Zobacz także: Nowe normy. Pielęgniarka: Jak ma być lżej, skoro na 3 pielęgniarki pracujące na odcinku przypada 5-6 lekarzy zlecających.

Komentarze na pielegniarki.info.pl

- Nasza dyrekcja ma w nosie normy, co po niektórym oddziałowym oddziałów zabiegowych z grafiku nakazała skreślić czwartą na dniówce a trzecią na nocce. A gdy zapytały o normy i kontrolę, która może to sprawdzić - to dyrekcja odpowiedziała, że będą się martwić jak zostaną skontrolowani. 

- Jeżeli chodzi o likwidację łóżek szpitalnych to czysta fikcja. Pewnie wszędzie jest podobnie - znikają na papierze a w rzeczywistości stoją tam gdzie stały. Ktoś musi jednak być winny czyli PIELĘGNIARKI! Społeczeństwo musi otrzymać, kozła ofiarnego ". Od 20 lat wiedziałyśmy, że do tego dojdzie - kolejne rządy to jednak lekceważyły i mamy efekty. Muszę się za to wziąć znowu Związki Zawodowe aby te łóżka naprawdę zniknęły albo zatrudniono dodatkowe osoby.  

- Ja pracuje na SOR, śląskie, niedawno był u nas minister, wszystko było pięknie! Ale jakoś nikt nie zauważył, że ten cudowny, nowoczesny SOR ma 1! pielęgniarkę na dyżurze. KPINA! Nasze prośby o lepszą obsadę gasi się w zarodku. Walka z wiatrakami i kogo prosić o pomoc?

Zobacz komentowany artykuł: Dobra zmiana nie dała pieniędzy na nowe normy zatrudnienia pielęgniarek. Więc dyrektorzy... likwidują szpitalne łóżka!

Zobacz także: Nowe normy. Pielęgniarka: Jak ma być lżej, skoro na 3 pielęgniarki pracujące na odcinku przypada 5-6 lekarzy zlecających.

Aktualności według działów - Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Sukces wprowadzenia nowych norm zatrudnienia pielęgniarek. Konferencja wojewody: zlikwidowano 339 łóżek.

Dyrektor: w związku z nowymi normami zatrudnienia będą w naszym szpitalu "przeniesienia pielęgniarek między oddziałami".

Zatrudnienie dodatkowo 40 pielęgniarek (aby spełnić nowe normy zatrudnienia) kosztowałoby szpital 6 mln rocznie.

Komentarze użytkowników

#1  2019.01.07 16:10:07 ~Sss

A ja jak pytam o normy, to jest odpowiedź, że narazie są jeszcze nie określone. Na porodów ę jesteśmy we dwie i mamy 4 rodzącej plus obsadzamy sale operacyjna. I co mamy robić. Brudna biega między operacyjna a innymi pacjentkami.

#2  2019.01.07 19:35:04 ~Grafi 16

A czy ktoś wie jakie są normy zatrudnienia na oddziale psychiatrycznym? Nie mogę nigdzie znaleźć.

#3  2019.01.07 20:18:30 ~Do 2

Normy na psychiatrii przeniesione na póżniej. Nie mogę się doczekać, chyba nie będzie mniej niż teraz. U nas na 40 i więcej pacjentów po 2 pielęgniarki. Pozdrawiam

#4  2019.01.07 20:47:03 ~Grafi 16

Coś mi się zdaje że jeszcze długo będziemy czekać nic nie słychać żeby pracowali nad psychiatrią chyba trzeba będzie przypominać im o sobie.

#5  2019.01.07 20:56:54 ~Gosia

U nas w Zolu od lutego 1 pielęgniarka na 64 osoby na dwóch piętrach. A byłyśmy po 1 na 31 pacjentów. Jak zapytałam się a co z normami to że jeszcze ich nie ma. DRAMAT.

#6  2019.01.08 19:01:23 ~piel

Macie swoje normy swoje podwyżki. Zabijacie siebie tyrając na kilku etatach i co z tego dodatkowy grosz który i tak powinien być normą przy pensji. Kolejki do prawdziwych neurologów długie a kręgosłup nie poczeka. Wiecie co jeszcze usłyszycie: Pani ze służby zdrowia to tym bardziej powinna zrozumieć że trzeba czekać. Pozdrawiam.

#7  2019.01.08 19:02:47 ~piel

A L4 wszystkie wziąć nie umiecie?

Dodaj komentarz