Wasze komentarze i stanowisko redakcji pielegniarki.info.p w sprawie artykułu: Tytuł magistra pielęgniarstwa to patologia. Dlaczego? Państwo nadaje je osobie, która nie wykonała samodzielnie żadnego świadczenia zdrowotnego...

Pielęgniarki i pielęgniarstwo 2019.


Tytuł magistra pielęgniarstwa to patologia. Dlaczego?

Państwo nadaje je osobie,

która nie wykonała samodzielnie żadnego świadczenia

zdrowotnego...

I mamy oto taką sytuację, że państwo nadaje tej osobie najwyższy tytuł zawodowy w pielęgniarstwie, natomiast osoba ta jest najniżej w hierarchii praktyki zawodowej pielęgniarek.

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek

Ten artykuł opublikowany został o godz. 7.30 - 11 stycznia wzbudził ogromne emocje 

Zobacz prawie 200 komentarzy na portalu pielegniarki.info.pl

Zobacz ponad 70 komentarzy na fanpage portalu na facebooku 

Komentarz redakcji z dnia 11 stycznia 2019 godz. 20.18

Niestety, komentarze zamieszczone pod postem nie są na temat. Post zwiera, prosty przekaz. Budowanie na jego podstawie swoich historyjek, jako dowód, że tak nie jest (jak to napisałem w poście) to zwykła manipulacja. Proszę czytać ze zrozumieniem. Oczywiście to jest początek dyskusji nad tą problematyka, którą poruszyłem w poście. Podkreślam. Mam swoje zdanie. Portal nie jest prowadzony ku uciesze pielęgniarek i położnych, w celu potwierdzenia ich "zajebistości". Ma poruszać trudne tematy. Pierdy proszę oglądać w "Trudnych Sprawach". Niestety przerażające jest jak wiele osób nie widzi, że system dotyczący pielęgniarstwa w tym szczególnie kształcenia oraz kształcenia podyplomowego jest chory. I ten chory system jest podstawą dla dobrej zmiany do budowania systemu wynagrodzeń. Powtarzam. To PATOLOGIA. Dziękuję wszystkim za komentarze. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

Uzupełnienie komentarza z dnia 12 stycznia 2019 roku godz. 19.00

Zastanawiające jest to, że większość oburzonych osób, twierdziła, że post je obraża bo po skończeniu LM lub SM po wielu latach praktyki zawodowej uzyskały tytuł magistra pielęgniarstwa lub położnictwa. Przecież takich osób ten post nie dotyczy! Przecież te osoby nie należą do grona osób, "które nie wykonywały samodzielnie żadnego świadczenia zdrowotnego...". Proszę wczytać się w przesłanie zawarte w poście. 

Zdecydowana wiekszość komentarzy jest krytyczna! 

Natomiast w dniu dzisiejszym ktoś zamieścił komentarz 184, cytuje:

"Panie Mariuszu, większość komentujących nie zrozumiała Pana wypowiedzi. Najłatwiej obrazić się i zacietrzewić. Najtrudniej podjąć merytoryczną dyskusję. Proszę jednak nie zrażać się do publikowania podobnych postów, trzeba rozmawiać o tym, co nas boli".

Bardzo dziękuję za ten komentarz. 

Może jednak warto na spokojnie przeczytać jeszcze raz treść postu. I podjąć merytoryczną dyskusj w celu zmiany tej patologicznej sytuacji. Natomiast atakowanie mojej osoby nic nie wnosi do sprawy. Można z mają opinią się nie zgadzać ale przysłowiowy argument "Mielcarek jest idiotą" bardzo mnie cieszy bo widocznie merytorycznych kontrargumentów brak. 

Ponownie zapraszam do merytorycznej dyskusji...

Mariusz Mielcarek 


Nowe normy zatrudnienia to fikcja.

Zobacz co o nich mówi pani Krystyna Ptok.

Pielęgniarki znów zrobione na szaro...

Posłuchaj audycji radiowej:

W poniższej audycji radiowej pani Ptok wypowiada kwestię:

Pielęgniarki od wielu lat domagały się określenia normy w zakresie liczby pacjentów podlegających opiece jednej pielęgniarce.

Jeśli mówimy o normie 0,7 na łózko, to musimy pamiętać, że jeśli to będzie 25 łóżkowy oddział to w tym momencie potrzebujemy tych pielęgniarek 15.

To nie jest dokładna liczba pielęgniarek na liczbę łóżek gdyż należy ta liczbę łóżek którą mamy wyliczoną podzielić na 4 zmiany. 

W takim systemie pracują pielęgniarki. Należy pamiętać że w grupie pielęgniarek 15 zatrudnionych wystąpi 15 miesięcy urlopów w roku czyli praktycznie wypada jedna osoba albo i trochę...

Trzeba uwzględnić sytuację kiedy mamy prawo do zwolnienia lekarskiego jak wszyscy którzy pracują i ostatecznie to wychodzi na dobrą sprawę ta liczbę osób rozkłada się na .... 

Zobacz całą wypowiedź pani Ptok.

Słuchaj całej audycji

Wniosek: 0,6, 0,7 lub 0,8 to fikcyjne założenia. Nie wystąpią w praktyce. Potwierdza to sama pani Ptok. Nie będzie tak, że na liczbę łóżek przypadną zacytowane wskaźniki: 0,6, 0,7 lub 0,8! Dlaczego? Bo do nowych norm wlicza się także pielęgniarki na urlopach wypoczynkowych, zwolnieniach lekarskich, macierzyńskich. 

Czyli jeżeli w liczbie 15 pielęgniarek na danym oddziale jedna będzie na urlopie wypoczynkowym, dwie na zwolnieniu lekarskim, i jedna na urlopie macierzyńskim to normy będą spełnione. Tak mówi pani Ptok. 

Normy nie precyzują czy to mają być pielęgniarki "wpisane na grafiku" czy faktycznie udzielające świadczeń zdrowotnych. 

Dziękuję za takie normy paniom w czepkach. Kawał dobrej roboty. 

Więcej informacji w sprawie wkrótce...

Mariusz Mielcarek 


Program pytanienasniadanie.tvp.pl

o normach zatrudnienia pielęgniarek.

Rozmawiają: ksiądz, pacjentka oraz prezes izby pip.

pytanienasniadanie.tvp.pl z dnia 10 stycznia 2019 roku

Wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych zmuszą nas do likwidacji wielu łóżek - ostrzegają dyrektorzy szpitali. Problemem jest pogłębiający się deficyt pielęgniarek. Czy w szpitalach zabraknie pielęgniarek? Już teraz rodziny chorych wynajmują je prywatnie, płacąc ciężkie pieniądze. Od stycznia na jedno łóżko szpitalne musi standardowo przypadać 0,6 etatu pielęgniarskiego. Na oddziałach chirurgicznych już 0,7, a na dziecięcych aż 0,9. Aby wypełnić te kryteria, szpitale musiałyby albo zatrudnić dużą liczbę pielęgniarek, albo zlikwidować łóżka. Ponieważ pielęgniarek już teraz w szpitalach jest o wiele za mało, a ich liczba wciąż spada, realistyczna jest tylko druga opcja. Trzecia możliwość to wycofanie się resortu ze zmian, ale na to się na razie nie zanosi.

Gazeta Wyborcza: Dyrektor szpitala: Mam teraz likwidować łóżka, a są chetne pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi, ale bardzo długo trwa proces potwierdzenia ich uprawnień i zdobycia zgody na pracę.

Zobacz dyskusję w studiu telewizyjnym: KTO BĘDZIE OPIEKOWAŁ SIĘ CHORYMI W SZPITALACH?


Szefowa pań w czepkach: "pielęgniarki nie są przypisane do 
oddziałów. Ogólnie szpitale zatrudniają pielęgniarkę na szpital.
Jest więc możliwość przesuwania pomiędzy oddziałami".

Posłuchaj audycji radiowej:

Jest sprawa: normy zatrudnienia pielęgniarek

W szpitalach likwidują łóżka, by sprostać nowych normom zatrudnienia pielęgniarek. Ale czy rachunki matematyczne sprawią, że w placówkach personel medyczny będzie bardziej liczny? Czy możemy być spokojni, że w przyszłości nie zabraknie pielęgniarek?

W audycji „Jest sprawa” gośćmi byli Jarosław Rosłon – dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie oraz Krystyna Ptok – Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Posłuchaj o czym opowiada pani Ptok szefowa związku pielęgniarek - słuchaj tutaj


Tylko w województwie łódzkim zlikwidowano ponad 900 łóżek!
A to dane dopiero z połowy szpitali w  województwie...

dzienniklodzki.pl

W szpitalu im. Kopernika w Łodzi od 1 stycznia „czasowo zawieszono” 57 z 900 łóżek. Do pełnej obsady brakuje tam aż 98 pielęgniarek. - Zawiesiliśmy po kilka łóżek na oddziałach, które miały najmniejsze obłożenie - informuje Justyna Teubler, rzeczniczka szpitala.

W Bełchatowskim szpitalu im. Jana Pawła II dyrekcja planuje ograniczenie liczby łóżek o ponad 30. - To łóżka z oddziałów w których wykorzystanie było na poziomie 50-60 procent - mówi Jak Bożena Liberda, p.o. dyrektora. Placówka poszukuje też pielęgniarek. Do pracy chce przyjąć chce 2-4 osoby.

W wieluńskim szpitalu powiatowym jeszcze w listopadzie zmniejszono liczbę łóżek o 44. Mimo to są dwa oddziały, które nie spełniają nowych norm.

Wiecej czytaj w dzienniklodzki.pl


Pielęgniarka: bardzo mi się podobał reportaż z panem dyrektorem,
cytuję: Zlikwiduje się łóżka na rzecz foteli (okulistyka) - wtedy 

personel będzie się zgadzał. Tylko, że my pielęgniarki nie 
opiekujemy się łóżkami ani fotelami tylko pacjentami!

Komentarze na pielegniarki.info.pl 

- Bardzo mi się podobał reportaż z panem dyrektorem USK z Opola cytuję: Zlikwiduje się łóżka na rzecz foteli (okulistyka) (wtedy personel będzie się zgadzał) na rzec foteli czyli chirurgii dnia jednego i wówczas będzie można obsłużyć 2-3 razy więcej pacjentów. Mam pytanie do pana dyrektora a ta dwukrotna czy nawet trzykrotna liczba pacjentów więcej to się sama obsłuży? Do Nich nie jest potrzebny personel pielęgniarski? Pytam, bo sama pracuję na okulistyce w innym mieście i mamy też chirurgię dnia jednego i przy takim pacjencje nie ma mniej pracy niż przy takim co już leży w oddziale a wręcz więcej.  

- Brakuje 80 pielęgniarek- pytanie: kto wykonuje na bieżąco ich pracę? Oczywiście że pielęgniarki, które są tam zatrudnione. Dyrektorzy próbowali się umówić między sobą, jak nie podbierać sobie pielęgniarek. Nie udało się ;d też pięknie. Fotele są po prostu hitem ;d;d Rozumiem, że chirurgia jednego dnia, ale przyjęcie 2, 3 x więcej pacjentów powoduje, że tych ludzi trzeba zaopiekować, ale wcześniej wydrukować stertę papierów, pobrać jakieś tam badania itp. To wszystko będzie zrobione -oczywiście kosztem pielęgniarek. Lekarz jeżeli jest na kontrakcie ma płacone od ilości zabiegów, natomiast pielęgniarka będzie miała 2, 3 x więcej pracy ciągle za taką samą pensję. Tak to się robi! Dokładnie tak, jak robią to lekarze.
 
- To jest robienie pielęgniarek w jeszcze większe "bambuko" Podwyżki dali trzy razy z tej samej kasy to teraz chciałyście normy "będziecie miały" a zapiernicz 2 lub 3 krotnie większy bo tyle się zwiększy pacjentów. To przecież jest niewolnictwo nie praca!
 
- Pytam ,czy pacjent siedzący na fotelu będzie mniej wymagający? A może sam się obsłuży , przecież to jakiś cyrk ,jak można brać pod uwagę liczbę łóżek na oddziale a nie faktyczną liczbę pacjentów? Koleżanki nie dajmy się ,kolejny raz chcą nam dokopać ! A co na to Izby ,związki ? Brakuje mi wręcz słów na określenie tej sytuacji ,to jeden wielki skandal ,zepsuty kraj ,jakimi ludźmi są dyrektorzy poszczególnych placówek ,gdzie honor ,gdzie człowieczeństwo ? My pielęgniarki jesteśmy LUDŹMI!
 
- A może wszystkie łóżka szpitalne zastąpić fotelami i po sprawie!
 
- To zmowa między dyrektorami placówek, takie rozwiązania będą powszechne, oczywiście kosztem pielęgniarek. Śmieją się nam w twarz! Mam tego dość! Znienawidziłem swój zawód ! 
 
- Czyli pacjentem leżącym w fotelu pielęgniarka w myśl decyzji dyrektora nie będzie się zajmować? To kto będzie się opiekować takimi pacjentami? 
 
Proponuje zamienić wszystkie łóżka na fotele i zwolnić wszystkie pielęgniarki. Nie będzie łóżek nie będzie potrzeba pielęgniarek czy to nie jest genialny pomysł?
 
- Bareja wiecznie żywy ! 
 
- Zamiast łóżek będą fotele i okaże się ,że jest dużo za dużo pielęgniarek. A pielęgniarki nie opiekują się łóżkami ani fotelami tylko pacjentami. Ale mogę się mylić -jestem pielęgniarką a nie dyrektorem.
 
Zobacz komentowaną wypowiedź dyrektora szpitala:

Komentarze użytkowników

#1  2019.01.12 19:30:03 ~Sstra bsen

To nie prawda. Najwyższym 'stopniem wtajemniczenia' jest specjalizacja, którą można rozpocząć po jakimś okresie pracy i która trwa trochę czasu.

#2  2019.01.12 19:42:53 Redakcja Portalu

To jest ciekawy aspekt. Poruszony w komentarzu nr 1. Należy patrzeć przez pryzmat co może samodzielnie pielęgniarka specjalistka a co może samodzielnie magister. I do tego magister 5 300 podstawy, a specjalistka 3 600. To kolejna patologia. Nie wspominając, że ich zakres obowiązków i kompetencji. np. na geriatrii jest dokładnie taki sam. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#3  2019.01.12 19:53:34 ~Specjalist

Znowu ta sama dyskusja pielegniarki bez studiow i te po studiach prosze mi pokazac roznice w obowiazkach i w odpowiedzialnosci za ta sama prace taka sama placa tak czy nie za wyksztalcenie dodatek za lata pracy stazowe to takie proste tylko nasze srodowisko nie moze tego pojac bo moi drodzy nie wystarczy miec magistra ale trzeba umiec tym magistrem byc

#4  2019.01.12 20:56:48 ~hAHA

"ktoś zamieścił" wygląda jak rozmowa samego ze sobą. :D

#5  2019.01.12 20:58:21 ~???

Przecież te normy są dawno przekroczone z stażowym. bicie piany o nic.

#6  2019.01.12 20:59:45 ~do 2

No właśnie ,p.Mariuszu chodzi o tą różnicę w podstawie ,ale przecież zarówno mgr jak i specjalista ma współczynnik 0,73 czyli mają takie same podstawy w związku z czym nie powinno być żadnych różnic .Dopiero spec .i mgr jednocześnie czynią różnice ponieważ współczynnik pracy jest 1.05

#7  2019.01.12 21:11:13 ~Pielęgniar

Dalej walkowany temat? Myślę, że chodzi o mgr którzy skończyli dopiero studia. Nigdy nie pracowali, bez doświadczenia i na wejściu maja dostać 5200 zł! Do pracy w oddziale wprowadza ja i uczy tajników, organizacji specjalista za 3600 lub pani po LM za 3200. To rzeczywiście chore!

#8  2019.01.12 21:18:33 ~do 2

U mnie w pracy żaden mgr piel.bez specjalizacji nie ma takiej podstawy,musi mieć do tego specjalizację ale też nie ma takiej pensji zasadniczej jeszcze dużo do tego brakuje

#9  2019.01.12 21:18:40 ~Pielęgniar

Na stazowe pracuje się przez lata. Zatrzymuje się na 20 latach i dalej nic. Młodzież dostaje wysoką podstawę bo po studiach mgr i bez problemu za pięć lat otrzyma tyle co ja po 30 latach pracy. To rzeczywiście chore.

#10  2019.01.12 21:21:18 ~Pielęgniar

Oczywiście chodzi o mgr, którzy zrobią specjalizacje.

#11  2019.01.12 21:23:01 Redakcja Portalu

Mam wrażenie, że dziś w komentarzach przeważa zdrowy rozsadek. Możemy się różnic. Ale trzeba dyskutować. To znacznie więcej da niż obrzucanie się epitetami. Dziękuję. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#12  2019.01.12 21:25:20 Redakcja Portalu

Do#4 "ktoś zamieścił" wygląda jak rozmowa samego ze sobą, Zgadzam się tak też pomyślałem, że to może tak wyglądać, Ale no cóż nie mam na to wpływu. Ja wiem, że to nie ja pisałem. I dobrze mi z tym. Reszta należy do oceny użytkowników portalu. Mariusz Mielcarek

#13  2019.01.12 22:08:48 ~Ja

Patologia to 2!

#14  2019.01.12 22:11:16 ~Do Redakcj

Sprawdziłam-w ustawie podwyżkowej nie ma nic że osoby ze specjalizacją mają mieć niższą podstawę niż dopiero co świeżo upieczony nieopierzony mgr piel.który nie wykonał żadnego świadczenia med.samodzielnie ( a może się mylę).Współczynnik pracy jest dla obojga po 0,73,i w związku z tym ja się pytam gdzie tu patologia-przecież kończąc studia II stopnia każdy student otrzymuje tytuł mgr po obronie pracy mgr czy to na UM,czy Politechnice czy innej uczelni?

#15  2019.01.12 22:13:08 ~aaa

Nowe rodzi się w bólach. I bardzo dobrze.

#16  2019.01.12 22:14:16 Redakcja Portalu

Do 14. Czy to co jest patologią gdzie indziej, jest wytłumaczeniem patologi na na naszym pielęgniarskim podwórku? Nie nie tędy droga. To nie jest argument. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek. Trzeba zmienić systyem. On jest chory.

#17  2019.01.12 22:43:54 ~Anna

Nie rozumiem pretensji kierowanych w stronę młodych magistrów - przecież to nie my ustalałyśmy normy minimalnego wynagrodzenia. Nie spotkałam się też z sytuacją, żeby młody mgr miał wyższą podstawę wynagrodzenia od specjalisty piel. z dłuższym stażem. Każdy chce godnie zarabiać, i młodsi, i starsi. Zamiast razem uderzyć do osób odpowiedzialnych za ustalenie norm szczujemy się wzajemnie tworząc bezsensowne podziały. Jestem młodą pielęgniarką z kilkuletnim stażem - szanuję wszystkie koleżanki z którymi pracuję, ich wiedza, umiejętności i doświadczenie są nieocenione. Na szczęście trafiałam na takie zespoły, w których czułam się dobrze i bezpiecznie. Szacunek był obustronny.

#18  2019.01.12 22:56:08 ~z innej..

Ta nowa propozycja siatki płac dla pielęgniarek. 2019.jeszcze gorsza od poprzedniej.z licencjatem nic a pielęgn bez specjaliz i mgr takie same zarobki jak opiekun medyczny,a najważniejsze bubel.mgr.już tylko na stanowisku oddziałowej zapłacony lecz.za specjalizację oddziałowe nie dostaną.raczej .

#19  2019.01.12 23:04:31 ~do 17

Ja też nie rozumiem tych pretensji ,zrozumiałam z tego że cały system kształcenia to patologia ogólnopolska ,i racja co do ustaleń współczynników nikt nas się o zdanie nie pytał to jak mamy to zmienić wyjść na ulicę,może ktoś ma pomysł, a może zabrać magistrom co byłoby niedorzeczne.

#20  2019.01.12 23:06:13 ~skalpel

Był taki czas, że licencjat można było zrobić w pół roku, a w kolejne pół roku magistra. Dlaczego Panie, które teraz płaczą, wtedy nie skorzystały z okazji?

#21  2019.01.12 23:16:53 ~Do 20

Nikt tu nie płacze próbujemy rozszyfrować sedno tego postu,a poza tym licencjat najmniej w rok-pomostówka-dla LM ,a bywało że,1,5 roku-dla SM, a II stopnia 2 lata-masz dziwne info.

#22  2019.01.13 08:44:15 ~piel

Z mojego lokalnego podwórka wynika,że ostatni głos w kwestii podstawy pensji dla pielęgniarek należy do dyrekcji.

#23  2019.01.13 09:34:54 ~Do redakcj

Dotyczy #2. Jeżeli piszę Pan, aby spojrzeć przez pryzmat tego, co może samodzielnie pielęgniarka ze specjalizacją a co mgr pielęgniarstwa. Biorąc pod uwagę zapis w Rozporząd. M Z w sprawie samodzielnych świadczeń udzielanych przez pielęgniarkę (bez zlecenia lekarskiego) to mgr pielęgniarstwa ma wiele uprawnień, na równi ze specjalistą bądż niekiedy większe w zależności, jaką to jest specjalizacją. Nie wiem w jakiej placówce mgr ma 5300 a specjalistą 3600 taka różnica może tylko dotyczyć mgr ze specjalizacją. Pozdrawiam

#24  2019.01.13 09:42:07 ~,,,,,,

Pewien psychitra zapytany,co go teraz najbardziej przeraża ? ,odpowiedział "nakręcanie spirali nienawiści". Myślę,że taka polityka na pewno nie doprowadzi do jedności.Liczę się Ja,tylko moja racja prowadzi do nazizmu,faszyzmu.Należałoby ,pomimo różnic, porozumiewać się mądrze ,a nie "nakręcać spirali nienawiści",i to nie dotyczy tylko tego tematu,i oczywiście wszystkich wypowiedzi,ale widać tu,w portalu ogrom wzajemnej nienawiści. Spójrzcie też na siebie,na własnym podwórku,może trzeba próbować takie złe postawy naprawiać.Kropla drąży skałę.

#25  2019.01.13 10:26:43 ~Do redakcj

Tak bywa,że wykształcenie wykształceniu nie równe. W poszczególńych uczelniach jest różny poziomi. Znam specjalistki, które nie znają podstawowych zasad resuscytacji, nigdy nie obsługiwały AED i znam mgr którzy tego nie wiedzą "Bo w szkole tego nie było". Nie można oceniać wszystkich tą samą miarą. Co dotyczy obowiązków pielęgniarek: powinny być zróżnicowane w zależności od uposażenia w grupie. Pozdrawiam

#26  2019.01.13 10:27:48 ~do 20

Niesprawiedliwa wypowiedź.Przykład z życia -pielęgniarka wychowująca dziecko,kształciła się /studia/+ praca. Syn w tym czasie imprezy,alkohol,itp Więc nie należy w tak prosty sposób krytykować,wkładać do jednego worka wszystkich,mówiąc mogłaś się uczyć.Wiele osób,z różnych powodów życiowych nie mogła się uczyć. I wcale ma pretensji do innych,że się uczyli.Ale ma prawo uważać,że jeżeli obowiązki i odpowiedzialność jest taka sama,mogą być różnice w płac, ale nie np.1000,-zł czy więcej.

#27  2019.01.13 10:36:37 ~cd

.chyba,że na swoim stanowisku pracy wszyscy uznają Ciebie za osobę wybitną,wyróżniającą się,dyrektor podniesie Ci penję ,proszę bardzo.

#28  2019.01.13 10:55:25 ~Do26

Każdy miał jakieś przeszkody

#29  2019.01.13 11:38:57 ~nieuk

Szczerze współczuję wszystkim,którzy z ogromnym wysiłkiem w pocie czoła,resztkiem sił po ciężkich dyżurach i za ostatni grosz wydany na studia zamiast na szyneczkę osiągnęli upragniony tytuł.Teraz zamiast spokojnie pracować za w większości przyzwoitą pensję muszą udowadniać wszystkim jak są ważni,bo jakoś nikt specjalnie tego nie dostrzega.

#30  2019.01.13 12:43:54 ~Rów

Proszę żeby niektórzy zapoznali się, czy przypomnieli sobie akt prawny, brzmiący: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 28 lutego 2017 w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń udzielanych przez pielęgniarkę samodzielnie bez zlecenia lekarskiego. Jest tam dokładnie wyszczególnione co można z danymi kursami i specjalizacjami zrobić. Problemem jest to, iż ma mierne zastosowanie w praktyce w niektórych oddziałach, czy jednostkach.

#31  2019.01.13 13:22:19 ~Do wszystk

Dobra już stop tym wszystkim obelgom dla wszystkich przez wszystkich ,nigdy nie dojdziemy do żadnego konsensusu zajmijmy się swoją własną osobą i rodziną, a nie innymi.

#32  2019.01.13 13:49:38 ~Lic

Dzień dobry, czy mogłabym otrzymać informacje od zorientowanej osoby jak wypada Olsztyn jeśli chodzi o zarobki? W jakiej placówce ile można otrzymać? Niedługo będę rozglądać się za praca także z góry dziękuje za pomoc

#33  2019.01.13 14:27:47 ~,,,,,

Co robi rząd,gdzie są pieniądze.p.Owsiak przekazuje miliony/chwała mu za to/Na informację,że ktoś potrzebuje pieniędzy na leczenie,zabieg-zwykli ludzie zrzucają duże kwoty.Żeby kraju,nie było stać na godne pensje dla ludzi,którzy w tym sektorze harują ? Lepiej wyjechać zagranicę,tam bardziej cenią pracownika opieki zdrowotnej.W Polsce ciągłe wymyślanie,co by tu zrobić,aby skłócać ludzi,niech się "żrą" między sobą,my mamy spokój.

#34  2019.01.13 15:02:13 ~pff

Malo osób robi magisterke. i mały procent tych osób robi ja nie podejmujać w ciagu tych dwóch lat pracy. Osoby które się uczyły 5 lat i nie maja doswiadczenia i to bedzie ich pierwsza praca maja podstawe w siatklach plac szpitala taka jak inni bez doswiadczenia. Ta kwota z 1100 i tak jest wieksza niz te niskie siatki ale na pewno nikt nie dal pielegniarkom 5200 podstawy. A magister pielegniarstwa tyle nie dostanie bo musi miec 2 lata w zawodzie by podjac specjalizacje ktora trwa 2 lata.

#35  2019.01.13 18:39:29 ~Go

Co do tego,że siatka plac jest beznadziejna-zgoda.Wiele osób ma zdobyte wcześniej wykształcenie mgr z dziedzin przydatnych w ochronie zdrowia czy też tego typu studia podyplomowe,które nieoczekiwanie zostały kompletnie pominięte.I dotyczy to zwykle pielęgniarek z wieloletnią praktyką zawodową. Pytanie do OZZPiP dlaczego dopuściły do tak niekorzystnych rozwiązań, bo wcześniejsza siatka płac to obejmowała przez wiele lat.Co do reszty - najłatwiej konfliktować ludzi przez pieniądze i nieważne, która partia przy korycie,bo robią to wszystkie.I jeszcze jedno moje b.subiektywne spostrzeżenie co do specjalizacji-dla mnie jej uzyskanie jest tożsame z pełnią wiedzy teoretycznej i mistrzowskiej,co najmniej 10-letniej praktyki w zgłębianej dziedzinie pielęgniarstwa.Po 2 latach pracy naprawdę jeszcze niewiele się wie-jest to taki etap podstawowy,zwłaszcza w rozległych dziedzinach.Ale ostatnio tak się jakoś porobiło,że krytyczne podejście do rzeczywistości i autorefleksja nie są w cenie.I jeszcze taka uwaga,która nasuwa mi się po przeczytaniu setek komentarzy-ataków młodych na starsze,starszych na młode,wyzwisk dot."nieukow"po LM czy SM-naprawdę aż tak ciężko dziś uszanować innego człowieka?

#36  2019.01.13 18:41:42 ~zula

Panie Mielcarek ! Po co pan miesza ludziom w głowach? Może zamiast dojeżdżać do Zielonej Góry by skończyć PEDAGOGIKĘ należało skończyć w Poznaniu PIELĘGNIARSTWO i teraz nie miałby pan problemu z należnymi współczynnikami.

#37  2019.01.13 18:46:52 ~Jestem di

Zaraz Wam napisze do czego zmuszalanie moja była oddziałowa:chodzenie do magazynu po 20 litrów butelki z wodą mineralna, monitoring temperatury lodówki z krwią lekami, prowadzenie zeszytu edukacji zdrowotnej że wszystkim, odlezyny, opatrunki, glukomerty itp. Podawanie leków pacjentom, i wiele innych rzeczy które do mnie nie należały. BARDZO MNIE CIESZY ZE TYRANIE ODSZEDŁES DO INNEGO SZPITALA. TAK PRZEZ 17 LAT MAM DOŚĆ.

#38  2019.01.13 18:49:08 ~Jestem die

Święty czas blondaso że odeszłaś!

#39  2019.01.13 21:10:49 ~do#35

Co rozumiesz pod pojęciem pielęgniarstwo?

#40  2019.01.13 22:53:24 ~Do 37

A kim Ty Jesteś na oddziale? Jaką pelnisz rolę?

#41  2019.01.13 22:55:10 ~Do 37

Chyba nie pielęgniarka?

#42  2019.01.13 22:58:59 ~Do 37

Bo jeśli dietetyczka to nie Twój zakres obowiązków. Dziwię się, że ulegalas presji przez 17 lat.

#43  2019.01.14 00:15:45 ~Mgr pielęg

Panie Mielczarek prosty i podły z pana człowiek proszę Nas Pielęgniarek wykształconych nie obrażać każda pielęgniarka miała szansę na uzupełnienie swojego wykształcenia ale nie o tym chcę napisać jedne panie się uczyły inne z różnych przyczyn nie nie wnikam. Pan to chyba jest chorobliwie zazdrosny o wiedzę i wykształcenie jakieś Pana nie spełnione marzenia? Nie zrealizowane cele? Stąd ta frustracja i gnojenie inteligentniejszych i bardziej wykształconych? To można leczyć a do psychiatry nie potrzebne jest skierowanie. Gorąco pozdrawiam.

#44  2019.01.14 00:56:19 ~&&

Pan Mielcarek nie przygotował się należycie -sypnął kwotą 5300 i 3600 i włożył , kij w mrowisko"-nie ładnie drogi Panie ,a wystarczyło doczytać Ustawę Podwyżkową i oberwało się głównie mgr-bez powodu.

#45  2019.01.14 06:27:00 ~do 43

Bez badania nawet lekarz nie stawia diagnoz,ale ty potrafisz.Fenomen po prostu.

#46  2019.01.14 08:00:10 ~Do 42

Zawsze można to podciągnąć pod ostatni punkt zakresu czynności wspólny dla wielu zawodów w szpitalu:wykonywanie innych czynności zleconych przez przez przełożonego. Ale oddzialowa nie jest i nie była moja przelozoną. Teraz gdyby tak było mówię stanowcze NIE!

#47  2019.01.14 09:20:38 ~do#46

Dodam, że są też zawody regulowane przez państwo np: fizjoterapeuta,lekarz,pielęgniarka, położna, prokurator, sędzia, a czy normy prawne opisujące je nie ograniczają swobodę pomysłów pracodawcy, a z drugiej strony nie nakładają one na instytucje odpowiedzialne za przestrzeganie prawa jego egzekwowanie ?

#48  2019.01.14 10:29:23 ~do 43

.Ktoś kto jest wykształcony nie oznacza, że jest bardzo inteligentnym człowiekiem. Ludzie często mylą inteligencję z mądrością. Nawet średnio inteligentny człowiek przy dużej motywacji i zaangażowaniu może się dobrze wykształcić. Może nawet doktorat w jakiejś tam dziedzinie zrobić. Było wielu wybitnych ludzi,którzy nie znosili szkół.Więc nie obnoś się ze swoją inteligencją,oceniając innych,że są mało inteligentni.Bo to o Tobie właśnie źle świadczy. Dużo możnaby w tym temacie mówić,wyróżnia się 7 rodzajów inteligencji.

#49  2019.01.14 10:37:04 ~cd

Mądry nie przechwala się, nie wywyższa i nie poniża.

#50  2019.01.14 11:48:13 ~do 43

Ale niezgrabna prowokacja.Mielcarek jest inteligentny i na takie tanie zaczepki nie reaguje.

#51  2019.01.16 17:54:49 ~Do 49

Zgadza się: mądry nie poniża. Autor tego postu powinien to wiedzieć. Pozdrawiam

#52  2019.01.16 23:49:48 ~dr do 36

Bardzo dobry komentarz

#53  2019.01.16 23:55:22 ~dr do p. M

A od kiedy to drogi Panie trzeba miec doswiadczenie zawodowe, aby uzyskać tytuł magistra, inzyniera, lekarza? Doswiadczenie zawodowe zdobywa się po studiach. Bredzisz Pan. A mialam Pana za mądrego człowieka.

Dodaj komentarz