Bardzo dobrze, że Pan uświadamia nam kto "będzie mógł" skorzystać z tych urlopów szkoleniowych!

Urlop szkoleniowy pielęgniarek i położnych


Drugi odcinek pielęgniarskiego vloga
Prędzej wybydują w Warszawie dwie wieże, niż pielęgniarka będzie mogła realnie skorzystać z 6-dniowego, płatnego urlopu szkoleniowego...

Komentarz na pielegniarki.info.pl do powyższego odcinka videobloga:

Bardzo dobrze, że Pan uświadamia nam kto "będzie mógł" skorzystać z tych urlopów szkoleniowych! Czyli w praktyce, to najczęściej skorzystać będą mogły pielęgniarki pracujące w uczelniach wyższych, bo to ta grupa prowadzi badania naukowe, jeździ na konferencje najczęściej, bo jest to wpisane w pracę naukowo-badawczą. Pielęgniarki pracujące tzw. "przy łóżku chorego" nadal będą mogły w wolnym swoim czasie i najczęściej za własne pieniądze robić kursy, specjalizację.

Czyli niewiele się zmienia dla nas na dobre. Może by w ogóle zmienić zasadność specjalizacji i robić je w formie tzw. rezydentury, jak lekarze. Albo nie róbmy specjalizacji żadnych, bo skoro to ma polegać najczęściej na wydawaniu pieniędzy zarobionych BARDZO CIĘŻKĄ pracą i we własnym wolnym czasie, to może lepiej wydać te pieniądze na: teatr, kino z dziećmi, czy wakacje.

Ostatecznie ceną za ukończoną specjalizację jest 100 czasem 200 zł miesięcznie więcej. Lekarz ze specjalizacją na pewno by nie przyjął czegoś takiego. Nasza grupa zawodowa niestety "rzuci się na te ochłapy", po to, by zdać sobie sprawę, że nie jemy czekolady, tylko wyrób czekoladopodobny.

zachowano oryginalną pisownię