Wynagrodzenia pielęgniarek - kontrakt i umowa o pracę. Przykład ze szpitala.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


WYNAGRODZENIA PIELĘGNIAREK - KONTRAKT I UMOWA

O PRACĘ. PRZYKŁAD ZE SZPITALA.

Portal miastokołobrzeg.pl podał "średnie wynagrodzenie brutto" pracowników szpitala w Kołobrzegu.

Zobacz także: 

Pielęgniarki nie dopełniły obowiązków - tak uważa pacjent. 

MZ - faktyczną liczbę pielęgniarek poznamy w 2019 roku. Serio?

Poniżej publikujemy za tym portalem tabelę z wynagrodzeniami wszystkich grup zawodowych tego szpitala:

Więcej informacji w zakresie powyższej tabeli znajdziesz na portalu miastokołobrzeg.pl


Zobacz także:

 


Zobacz także poprzednie odcinki pielęgniarskiego vloga

 

Komentarze użytkowników

#1  2019.03.02 09:28:38 ~ja

Skąd takie sumy u pielęgniarek.6000 w przeliczeniu na etat? Co to znaczy że w wynagrodzeniu nie ujmuje się nagród jednorazowych u rezydentów? a u pielęgniarek zostały ujęte?

#2  2019.03.02 11:28:02 ~Hehe

Oooo 5700 u pielęgniarki. Chyba się tam przeniosę :)

#3  2019.03.02 12:46:54 ~Położna

Czemu ja zarabiam o połowę mniej! Kiedy zostaną zrobione kontrolę w szpitalach!

#4  2019.03.02 15:48:30 ~Piel

W gowach im się poprzkręcało. Jak byśmy tyle zarabiały to strajków by nie było. Porażka - skąd takie sumy ?

#5  2019.03.02 16:46:59 ~pig

W tytule - listopad - grudzień / To jak to jest podane ? za miesiąc , czy za dwa miesiące ?

#6  2019.03.02 17:39:41 ~Ew

To jest brutto odejmij podatki i składki ZUS

#7  2019.03.02 18:41:18 ~Heh

To wychodzi ponad 4 tys na rękę. Na pewno tyle nie mam.

#8  2019.03.02 19:35:03 ~piel

A ja mam

#9  2019.03.02 19:53:05 ~Ona

Ja mam niewiele niższa sumę. Szpital Kliniczny w dużym mieście.

#10  2019.03.02 20:44:48 ~pytanie

W umowie zlecenie jaka macie stawke godzinowa? Na jakim oddziale?

#11  2019.03.02 21:44:22 ~gocha

Nie ma nagród, nie ma umowy zlecenia - są umowy o pracę oraz umowy cywilnoprawne = kontrakty. Średnia wieku pielęgniarki to około 50 lat, a więc stażowe znacznie podnosi wielkość zarobków. Od tych brutto należy odjąć: podatek, ZUS-y, ubezpieczenie składki itd. (około 40%). "Zębalowe" wypłacają zgodnie z ustaleniami i teraz na płace narzeka niewielu z białego personelu na oddziałach, na papierologię , ilość obowiązków i brak udogodnień w pracy - wszyscy.

#12  2019.03.02 22:38:14 ~memento

W pracy pielęgniarki najważniejsze jest bezpieczeństwo-pielęgniarki . . . i pacjenta . Praca pielęgniarek w polskich szpitalach staje się z dnia na dzień coraz bardziej niebezpieczna.

#13  2019.03.03 07:54:07 ~Madlene

Administracja- ciekawe gdzie takie zarobki? Statystyk medyczny czyli sekretarka na oddziale, mam najniższą krajową, plus wysluga lat. Na rękę wychodzi ok 1800 zł.

#14  2019.03.03 10:47:43 ~piel

Skandal zeby byly roznice miedzy szpitalami i pielegniarkami majacymi te same kwalifikacje w jednym szpitalu 4-5 tys a wdrugim 2800.

#15  2019.03.03 11:18:16 ~do 14

Różnice są kolosalne pomiędzy pensjami , w niektórych województwach naszego kraju. Dodatkowo spore różnice w wynagrodzeniach, można zaobserwować w dużych miastach, gdzie w większości obecnie brakuje personelu. Co do kwalifikacji, nie każda z nas ma je takie same, nie wspominając już o wykształceniu. Kolejną sprawą jest tzw. siatka wynagrodzeń. Jeden szpital daje dodatki za wykształcenie mgr, specjalizacja, stażowe, a inne nie.

#16  2019.03.04 10:43:46 ~Jan

To wliczeniu zembalowego do podstawy zarobki niewiele się zmieniły. Jedyny plus że dodatek jest w podstawie a nie wyplacany pod stołem, nie figurował na żadnej liście płac, a wszystkie podatki brutto brutto i na składki były potrącane. Odkąd pielegniarki dostały zembalowego w wielu szpitalach od dyrekcji nie dostały złotówki podwyżki, przynajmniej z 5 lat