"Korzystajmy z potencjału ukraińskich pielęgniarek"!

Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi


Odcinek 8 Pielęgniarskiego vloga,

który został wyemitowany w dniu 12 marca

nagrywaliśmy w szpitalnej szatni...


Zobacz  poprzednie odcinki pielęgniarskiego vloga


"KORZYSTAJMY Z POTENCJAŁU

UKRAIŃSKICH PIELĘGNIAREK"!

www.rynekzdrowia.pl

Pomagamy osobom przyjeżdżającym do nas z Ukrainy, która pracowały tam w zawodzie pielęgniarskim, aby również w Polsce mogły znaleźć zatrudnienie w ochronie zdrowia - mówi Zofia Skrzypkowska, dyrektor operacyjny ds. rekrutacji personelu medycznego Sanpro Interim, Grupa Impel.

Ekspertka zaznacza, że osoby te - zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi wykształcenia pielęgniarek i położnych - nie mogą w naszym kraju niejako z automatu pracować w tym zawodzie.

- Dlatego często podejmują u nas pracę poniżej swoich rzeczywistych kwalifikacji i kompetencji (zdobytych na Ukrainie - red.), między innymi jako salowe czy sanitariusze. Jeśli jednak wykazują chęć dalszej edukacji pielęgniarskiej, pomagamy przyjeżdżającym z Ukrainy w uzupełnianiu ich wykształcenia - podkreśla Zofia Skrzypkowska.

Zobacz wideo z rozmowy o pielęgniarkach z Ukrainy zarejestrowanej podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 r.).

źródło: www.rynekzdrowia.pl


Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.03.12 11:24:47 ~Realista

Żenada plus myślenie magiczno - życzeniowe. Czego oni oczekują ? Może tego, że wykształcą 50 tyś opiekunów medycznych w 2 lata pochodzących z Ukrainy, jako przyszłych niewolników za pół miski ryżu na miesiąc. Problem z z personelem medycznym mają od 30 lat bogate kraje. Ukrainki dobrze przygotowane, po szkole, dwujęzyczne będą bardzo chętnie zatrudniane w niemieckich alterhausach.

#2  2019.03.12 11:30:16 ~ip

A może tak najpierw zadbać o swoje

#3  2019.03.12 14:24:51 ~Ewa

Niemcy też otworzyli swoje rynki pracy za lepsze pieniądze To żenujące że zamiast zadbać o polskie pielęgniarki ściągają tanią siłę roboczą tak nam dziękują za poświęcenie i trud za nie przespane nocki ciekawe czy w rządowych klinikach też zatrudnia ukrainki

#4  2019.03.13 04:55:40 ~Elka

Życzę powodzenia. Ten cud wam się nie spełni. Niemcy dają pracę. dobry socjal, godziwe wynagrodzenie i szacunek. Co wy myślicie ,że ukrainki przyjadą do nas biedę klepać i sluchać pogardliwych uwag. Dbajcie o te pielęgniarki ,które macie.

#5  2019.04.17 18:10:58 ~Lech

Impel to korporacja nastawiona na zysk, na maksymalizację zysku kosztem pracowników, To korporacja dla której pracownik to koszt, koszt, nie kapitał, nie inwestycja.

Dodaj komentarz