"Korzystajmy z potencjału ukraińskich pielęgniarek"!

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy i Białorusi
"Korzystajmy z potencjału ukraińskich pielęgniarek"!"KORZYSTAJMY Z POTENCJAŁU

UKRAIŃSKICH PIELĘGNIAREK"!

www.rynekzdrowia.pl

Pomagamy osobom przyjeżdżającym do nas z Ukrainy, która pracowały tam w zawodzie pielęgniarskim, aby również w Polsce mogły znaleźć zatrudnienie w ochronie zdrowia – mówi Zofia Skrzypkowska, dyrektor operacyjny ds. rekrutacji personelu medycznego Sanpro Interim, Grupa Impel.

Ekspertka zaznacza, że osoby te – zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi wykształcenia pielęgniarek i położnych – nie mogą w naszym kraju niejako z automatu pracować w tym zawodzie.

– Dlatego często podejmują u nas pracę poniżej swoich rzeczywistych kwalifikacji i kompetencji (zdobytych na Ukrainie – red.), między innymi jako salowe czy sanitariusze. Jeśli jednak wykazują chęć dalszej edukacji pielęgniarskiej, pomagamy przyjeżdżającym z Ukrainy w uzupełnianiu ich wykształcenia – podkreśla Zofia Skrzypkowska.

Zobacz wideo z rozmowy o pielęgniarkach z Ukrainy zarejestrowanej podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 r.).

źródło: www.rynekzdrowia.pl


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7328 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka zarobi mniej niż niemedyk.

3 min czytania
Protestujący medycy pogrążają płacowo pielęgniarki Pani Krystyna Ptok – przewodnicząca związku pielęgniarek, w jednym z ostatnich wywiadów wyraża pogląd, że jest zmęczona…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki - nieco spadnie różnica w podstawie.

3 min czytania
Protestujący medycy oraz minister zdrowia nie mają woli poprawy niesprawiedliwej oraz dyskryminującej siatki płac Sprawę wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych,…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wzrost wynagrodzenia pielęgniarki za tytuł specjalisty.

2 min czytania
Wzrost wynagrodzenia pielęgniarki z tytułu uzyskania tytułu specjalisty w siatce płac autorstwa ministra zdrowia W dniu dzisiejszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i…
Komentarze