"Korzystajmy z potencjału ukraińskich pielęgniarek"!

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy i Białorusi
"Korzystajmy z potencjału ukraińskich pielęgniarek"!"KORZYSTAJMY Z POTENCJAŁU

UKRAIŃSKICH PIELĘGNIAREK"!

www.rynekzdrowia.pl

Pomagamy osobom przyjeżdżającym do nas z Ukrainy, która pracowały tam w zawodzie pielęgniarskim, aby również w Polsce mogły znaleźć zatrudnienie w ochronie zdrowia – mówi Zofia Skrzypkowska, dyrektor operacyjny ds. rekrutacji personelu medycznego Sanpro Interim, Grupa Impel.

Ekspertka zaznacza, że osoby te – zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi wykształcenia pielęgniarek i położnych – nie mogą w naszym kraju niejako z automatu pracować w tym zawodzie.

– Dlatego często podejmują u nas pracę poniżej swoich rzeczywistych kwalifikacji i kompetencji (zdobytych na Ukrainie – red.), między innymi jako salowe czy sanitariusze. Jeśli jednak wykazują chęć dalszej edukacji pielęgniarskiej, pomagamy przyjeżdżającym z Ukrainy w uzupełnianiu ich wykształcenia – podkreśla Zofia Skrzypkowska.

Zobacz wideo z rozmowy o pielęgniarkach z Ukrainy zarejestrowanej podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 r.).

źródło: www.rynekzdrowia.pl


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze