Pielęgniarki 2019 - obiektywny artykuł prasowy o pielęgniarkach.

Pielęgniarstwo i pielęgniarki 2019.


PIELĘGNIARKI 2019

- OBIEKTYWNY ARTYKUŁ PRASOWY

O PIELĘGNIARKACH I PIELĘGNIARSTWIE

natemat.pl

W artykule prasowym pt.: Ministerstwo odtrąbiło sukces. On ujawnia niewygodną prawdę o polskich pielęgniarkach poruszono aktualne zagadnienia dotyczace pielęgniarek i pielęgniarstwa w Polsce. 

Autorka artykułu, dziennikarka pani Patrycja Wszeborowska, z redakcji natemat.pl we wstępie zauważa:

"Z roku na rok zmniejsza się liczba polskich pielęgniarek wyjeżdżających za granicę – chwali się Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych. Ba, pielęgniarki zza granicy chcą wręcz wracać do Polski, zachęcone coraz lepszymi warunkami pracy i płac. Jednocześnie coraz więcej młodych ludzi lgnie do zawodu i odbiera zaświadczenie do jego wykonywania. Mogłoby się wydawać, że pielęgniarstwo przechodzi w Polsce renesans i powstaje niczym feniks z popiołów. Tylko czy rzeczywiście"?

Bardzo proszę użytkowników portalu o wnikliwą analizę treści zawartych w artykule i zapraszam do dyskusji.

Czytaj cały artykuł: Ministerstwo odtrąbiło sukces. On ujawnia niewygodną prawdę o polskich pielęgniarkach

Mariusz Mielcarek


NFZ - NA ODDZIALE NIE BYŁO JAKIEJKOLWIEK 

OBSADY PIELĘGNIARSKIEJ!

W dniach 20 września  - 26 października 2018 roku Wojewódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadził kontrolę w jednym ze szpitali powiatowych. Co stwierdziła kontrola? 

W podsumowaniu kontroli czytamy:

1. Świadczeniodawca nie posiada ani minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek ani rekomendacji wyliczonych Minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych przez Dolnośląską Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj dalej poniżej...

2. Na Oddziale Otolaryngologicznym, Oddziale Neurologicznym, Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Neonatologicznym była obsada jednoosobowa na dyżurach dziennych i nocnych. Na Oddziale Pediatrycznym stwierdzono brak obsady personelu w dniach wykazanych w niniejszym protokole. W związku z powyższym obsada jednoosobowa lub jej brak zagraża bezpieczeństwu pacjentów i jednocześnie naraża personel na odpowiedzialność.

3. Struktura Oddziału Ginekologiczno-Położniczego obejmująca miejsca realizacji świadczeń: izbę przyjęć, blok porodowy, patologię ciąży, salę pooperacyjną ginekologiczną, odcinek ginekologii, odcinek położnictwa oraz organizacja pracy (przy obsadzie w godz. od 14.30 do godz.19.00 i od 19.00 do godz. 7.00 – dwóch położnych) zagraża bezpieczeństwu pacjentek i jednocześnie naraża personel na odpowiedzialność.

źródło: NFZ - strona internetowa

Wybrał: Mariusz Mielcarek
 

P.S. W powyższej sprawie artykuł na portalu w dniu jutrzejszym... tj. 28 marca 2019 roku