Pielęgniarki - izba rozdaje złote czepki.

Działalność izby pielęgniarek i położnych.


IZBA PIP ROZDAJE ZŁOTE CZEPKI

Organizacja obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej w Gdańsku w 2019 r. 

Decyzją XXXIII Zjazdu Delegatów OIPiP w Gdańsku uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki i Położnej w roku 2019 odbywać się będą tradycyjnie – tak jak w ostatnich latach. Regulamin oraz wnioski umieszczone są na naszej stronie internetowej (są do pobrania). Zasady pozostają bez zmian tj.

Zasady ilościowe:

Podmiot medyczny zatrudniający do 200 Pielęgniarek i Położnych – 3 Złote Czepki

4 Dyplomy Uznania

Podmiot med. zatrudniający powyżej 200 Pielęgniarek i Położnych – 5 Złotych Czepków

8 Dyplomów Uznania

Podmiot med. zatrudniający powyżej 800 Pielęgniarek i Położnych – 8 Złotych Czepków

12 Dyplomów Uznania

W związku z uczestnictwem Przedstawicieli Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku w uroczystościach organizowanych w Państwa zakładach pracy należy uzgodnić termin w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku z Kierownikiem Biura do dnia

18 kwietnia br. :

Tel. 602-485-607 , 58/320-06-81 , [email protected]

Tel. 606 -954 - 416

 

Dla Pracowników instytucji , które nie będą organizowały na swoim terenie uroczystości planowana jest Uroczystość ogólna organizowana przez naszą OIPiP w dn. 17 maja o 8:00 w Urzędzie Marszałkowskim w Sali Okrągłej.

Termin nadsyłania Wniosków w formie pisemnej do dnia 9 kwietnia (liczy się data stempla pocztowego ). Wnioski należy przesłać na adres:

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku
Ul. Wyczółkowskiego17A, 80-147 Gdańsk

W CELU USPRAWNIENIA PROSIMY O PRZESŁANIE E-MAILEM LIST

ZBIORCZYCH (imiona ,nazwiska, nazwa zkł. pracy oraz miejsce wręczenia i termin),
A WNIOSKI DOŚLECIE PAŃSTWO POCZTĄ

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku zwraca się z uprzejmą prośbą o wytypowanie do wyróżnienia Złotego Czepka oraz Dyplomu Uznania zgodnie Regulaminami umieszczonymi na str. internetowej www.oipip.gda.pl /zakładka: pobierz/

Z wyrazami uznania
Przewodnicząca ORPiP w Gdańsku
mgr Anna Czarnecka

źródło: izba pielęgniarek w Gdańsku


Zobacz także: Pielęgniarka - najpierw wymagane kwalifikacji, potem nowy podział pielęgniarek.

Zobacz także: Upokarzające! Wysokość podstawy: pielęgniarki, opiekuna, sekretarki w 2022.

Zobacz także: Pielęgniarki - "Hańba, Dyrektorze!"


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.04 15:20:49 ~piel.

Nie chcemy igrzysk tylko chleba, i GODNYCH WARUNKÓW do zarabiania na chleb.

#2  2019.04.04 17:46:27 ~Plg

Popieram 1.Chcemy pracować,nie orać.Przywileje ,jeszcze raz przywileje.Nie jesteśmy gorsze od innych grup zawodowych.Kiedy to zrozumiecie.Dopiero wtedy jak przejmiecie nasze obowiązki?

#3  2019.04.04 17:46:39 ~l

Własnie dlaczego pielęgniarki nie mogą dużo zarabiać ? My też chcemy być bogate. A co!

#4  2019.04.04 17:51:09 ~piel

Ostatnio słyszałam rozmowę w sklepie jak rodzina się skarżyła, ,że nie radzą sobie z leżącą babcią. I usłyszałam radę, żeby załatwili sobie pielęgniarkę na NFZ i ona wszystko za nich zrobi za darmo, po co będą się męczyć. Cała rodzina nie daje rady, ale jedna pielęgniarka jest wykwalifikowana i zrobi wszystko. TO STRASZNE, że w taki sposób się postrzega pielęgniarki. to samo na oddziałach.

#5  2019.04.04 20:02:44 ~piel-ka

Przecież wiemy ,że WSZYSCY w rodzinie majacy krewnych leżących mają chore kręgosłupy a pielęgniarki mają kręgosłupy z żelaza . Albo inaczej : pielęgniarki to takie sprzęt do dźwigania więc gdy zepsuje się najważniejsza część w tym sprzęcie to się wymienia- sprzęt.

#6  2019.04.04 22:08:58 ~Ada

Już nie róbcie z siebie meczennic bicie piany a tak naprawdę to same nawzajem się nie szanujecie jedna mądrzejsza od drugiej i do oczu sobie skaczecie

#7  2019.04.04 22:12:17 ~piel

Izby pielęgniarkom dają Złote Czepki . A my izbom przyznajemy Złote Klepki.

#8  2019.04.04 22:42:47 ~Plg

Stara pielęgniarka do Ady.W rzeczywistości nie jest tak ,jak pisze się na tym portalu.To co czytam ,czasami przyprawia mnie o dreszcze.Tutaj często postronne osoby podają się za pielęgniarki.Jako stara pielęgniarka dokładnie czytam .Mogę stwierdzić z pełną odpowiedzialnością,które wpisy nie są pielęgniarskie.

#9  2019.04.04 23:24:07 ~Ania

Ada ma rację.

#10  2019.04.05 07:32:28 ~Aku

Też uważam, że Ada ma rację. Same sobie źle robimy ciągłym narzekaniem. Przestańcie narzekać- nasza praca jest bardzo trudna, bo z ludźmi i bardzo ciężka, bo dla ludzi. To się nie zmieni. A jak same narzekamy, to tak nas postrzegają. Jesteśmy nie od wycierania tyłka, tylko od higieny ciała, nie od robienia zastrzyków, tylko podania leku domięśniowo. Moja sąsiadka chciała żebym pokazała jak się robi zastrzyki, bo ona jeździ do pracy- opieki do Niemiec, a jak będzie umiała robić zastrzyki, to powie, że jest pielęgniarką i więcej zarobi. Odpowiedziałam, pielęgniarka niestety nie tylko robi zastrzyki, ale też odpowiada za to co zrobiła, a żeby wziąć odpowiedzialność, to trzeba skończyć szkołę i przyjąć ogrom wiedzy. Jak chce więcej zarabiać, to niestety musi pójść do szkoły i tam nauczą. Zapytała a jaka to wiedza i po co? A no medyczna , nie tylko pielęgnacyjna. Szanujmy siebie, koleżankę pielęgniarkę czy też położną, szanujmy swoją wiedzę, a małymi kroczkami więcej wskóramy. Pozdrawiam.

#11  2019.04.05 08:34:26 ~Anka

Kto w Tarnowie dostanie te złote czepki ? Panie oddziałowe z izb ? Chyba tak .

#12  2019.04.05 08:35:38 ~Go

Nie,nikt nie robi z siebie męczennicy-jesteśmy pracownikami i mamy zagwarantowane prawo do pracy zgodnie z przepisami prawnymi.Kłopot polega tylko na tym,że duża część koleżanek ma miękkie serce i zamiast podnosić na dyżurze we dwójkę 100 kg pacjenta(bo zjeżdża w nogi łóżka np.) nie egzekwuje swojego prawa do bezpiecznego podnoszenia ciężarów (20 kg/osobę max.4xgodzine! ).To rola pracodawcy,by zapewnić bezpieczne warunki pracy każdemu.Zapytam wręcz- na jakiej podstawie prawnej jesteśmy zmuszane do pracy wbrew tym przepisom? Dostane to na piśmie, ze mam we 2-ke dzwigac czy transportowac wszystkich 30 chorych co 2 -3 godziny? Nie jestem dzwigiem biologicznym,tylko fachowym pracownikiem ochrony zdrowia i skoro potrafię świetnie np.wkluwac się do żyły, tętnicy, mięśni,odwalam robote za technika medycznego montujac i testujac respirator itp.i ponoszę za to pelna odpowiadzialnosc -to owszem,należy mi się wysoki zarobek.

#13  2019.04.05 11:11:44 ~Pieleg.

Zlote czepki to dopiero ściema i kość niezgody. JAK zwykła dostaną osoby co dużo gadają a mało robią Lizusy pan oddz.Moim zdaniem o takim wyróżnieniu powinni decydować pacjenci w formie głosowania. Wymyślili zloty czepek a w nagrodę zloty czopek niech dadzą zaraz dla tej piel.zeby łatwiej jej było wlazic w 4 litery p.oddz.czy komu kto to przyznaje hehe

#14  2019.04.05 11:48:27 ~dypl piel

Czy ktoś z Czytelników może mi podać datę i numer rozporządzenia na mocy którego czepek stał się symbolem pielęgniarzy?