LM pielęgniarek to była tak dobra szkoła, że studiom do tego daleko!

Licea Medyczne a pielęgniarki.

LM PIELĘGNIAREK TO BYŁA TAK DOBRA SZKOŁA,

ŻE STUDIOM DO TEGO DALEKO! 

Poniżej publikujemy wypowiedź lekarza, dyrektora szpitala na posiedzeniu Parlamentarnego Zespół ds. Szpitali Powiatowych w dniu 14 marca 2019 roku...

Zobacz także: Pielęgniarki specjalizują się na potęgę!

Zobacz także: MZ: 1100 zł dla pielęgniarek. Będzie kontrola tego szpitala.

Zobacz także: Pielęgniarka - najpierw wymagane kwalifikacji, potem nowy podział pielęgniarek.

Komentarze użytkowników

#1  2019.04.06 10:02:41 ~my

Chcemy żyć,dodatkowy urlop,a nie 10 dni urlopu tylko latem,poza tym po liceum więcej zarabiają niektóre,bo to nie o studia chodzi tylko o układy

#2  2019.04.06 10:04:23 ~to

że studia pielęgniarskie dają większe zarobki to tylko Mit,po liceum większość ma więcej,a Izby o tym wiedzą ,bo składki procentowe o tym mówią.

#3  2019.04.06 10:08:35 ~liceum

Tam uczono pielęgniarki ,o ich gorszym statusie ,teraz to jesteśmy na Ty

#4  2019.04.06 10:09:59 ~niech

Po liceum medycznym pochwalą się ,że mają lepiej i w zarobkach ,bo układy

#5  2019.04.06 10:34:41 ~Qlesh

Panu dyrektorowi pod rozwagę: szkoły felczerów były tak dobre, że wielu felczerów było lepszych od dzisiejszych lekarzy.

#6  2019.04.06 10:59:48 ~Bor

I tu się z tym zgodzę. Po LM czy SM przychodziło się do pracy już w pełni przygotowanym i zaczynało się pracę od razu na pełnych obrotach. Dzisiaj każdy wie jak jest. Wiedzy brak, umiejętności brak, ale za to ego spuchnięte jak balon. Skoro na większości zajęć się pierdzieli o szacunku i partnerstwie w leczeniu, a nie przekazuje się konkretów które są potrzebne w pracy to tak właśnie jest.

#7  2019.04.06 11:19:50 ~ach

Te układy ,my studiujemy ,a po liceum w związkach ,w Izbach i się zadawalają lepszymi zarobkami i często lżejszą pracą,ujawnijmy związkowe uposażenia.

#8  2019.04.06 11:20:49 ~felczer

Felczer-po co doktoraty jak można być felczerem

#9  2019.04.06 11:23:43 ~liceum

Różnica duża w płacach -dlatego nie chcą studiować ,bo mają układy -szkoły to mit.Czasem trzeba się obudzić po co marnujemy sobie czas na kursy-po liceum nic nie robiły i mają lepiej wszystko te układy

#10  2019.04.06 11:41:37 ~dypl piel

Pielęgniarze kończą studia aby doskonalić praktykę pielęgniarską. Czy to nie jest przymus, gdyż od 85 lat praktyki pielęgniarskiej podobnie jak lekarskiej czy felczerskiej, nikt nie może wykonywać bez ustawowej zgody państwa?

#11  2019.04.06 12:05:14 ~Jula

Mądre słowa

#12  2019.04.06 13:37:22 ~liceum

5 letnie to była zła szkoła ,uczyła pielęgniarki służalczego zachowania ! Dobrze ,że to już się skończyło z sióstr przeszłyśmy na panie pielęgniarki.

#13  2019.04.06 13:39:52 ~panie

Po liceum tak narzekają,a idą na emerytury i za pięć minut przychodzą na cały etat ,mają rewelacyjnie ,mają super .Dwa wysokie uposażenia.Zostają Tylko oddziałowe ,do około 70 lat

#14  2019.04.06 13:41:54 ~emerytura

I praca to jest dopiero sukces zawodowy pielęgniarek po liceum ,tak mogą finansowo się podreperować

#15  2019.04.06 14:17:18 ~pyskaty

Witam! Licencjat pielegniarstwa, 2 lata w zawodzie. Ile zarabiacie te starsze stażowe po LICEUM? mam 24 lata, zarabiam 17 000 netto najgorszy miesiąc. Pracuje na etat + 6 dyżurów w szpitalu, bo kocham słyszeć o tym jakie liceum było wspaniałe. Licencjat jest wyżej niż liceum i nawet przedszkolak to wie, a ten pseudo lekarz to wymyślił sobie idiotyczne historyjki, bo pewnie niejednokrotnie zwróciła mu uwagę jakie gafy popełnia w zleceniach i jak źle wykonuje zawód :)

#16  2019.04.06 14:48:45 ~Nie piguła

17000 ? To gdzie tak płacą?

#17  2019.04.06 14:55:55 ~Nie piguła

Lata siedemdziesiąte. Koleżanka z SM mówi do mnie (LM) : ty będziesz miała wykształcenie średnie a ja pół wyższe.No śmiechu warte.Ego? Tak było, jest i będzie bez względu na szczeble kształcenia.

#18  2019.04.06 15:27:07 ~Do#15

Ten komentarz winien być datowany na 1 kwietnia.

#19  2019.04.06 16:15:35 ~do #17

Coś może być w tym co piszesz! Czy dalej pielęgniarzy biorących udział w Powstaniu Listopadowym, czy Powstaniu Styczniowym, ubrałyby w damskie czepki? Czy pielęgniarze biorący udział w tych czy innych powstaniach narodowych daliby się ubrać w damskie fatałaszki?

#20  2019.04.06 16:18:05 ~Hm

A wiecie czemu tak mówi? Bo nie będzie miał slużacych.za marne pieniądze. Bo zazdrosci,ze pielegniarka tez może się kształcić i mieć prof.

#21  2019.04.06 16:22:38 ~Do 21

Bo tak kiedyś 30 lat temu kształcono pielegniarki i te stare pokolenia mają takie zdanie o tym zawodzie,ze to tylko pampersy

#22  2019.04.06 16:43:54 ~Gośka

Skoro tak źle to czemu oddziałowe siedzą w pracy co najmniej od 2;lat powinny być na emeryturze czekają na podstawę 8.100 + dodatki ?

#23  2019.04.06 18:38:59 ~Studentka

Żałosne doktorzyno od 7 boleści, pogrywajcie tak dalej z młodymi po studiach, to będziecie ściągać pielęgniarki z Bangladeszu lub innego Konga. Praca w pielęgniarstwie za pół miski ryżu właśnie dobiega końca wraz z przejściem na emeryturę ostatnich pielęgniarek po LM. Nikt przy zdrowych zmysłach w społeczeństwie kapitalistycznym z wybujałym konsumpcjonizmem nie będzie pracował dla idei lub powołania, tym nie zapłaci się rachunków ani nie spłaci kredytu. Żałosny jesteś doktorku ze swoją pokrętną logiką. Pielęgniarki po LM były traktowane jak plebs przez bogów lekarzy albo jak połączenie narzędzia wielofunkcyjnego z materacem. Współczesne studentki pielęgniarstwa wybierają sobie kraje emigracji a nie marzą o mezaliansie małżeńskim z doktorkiem. Mówcie tak dalej a za parę latek powiatowe szpitale to będzie pieśń przeszłości.

#24  2019.04.06 19:14:09 ~dypl piel

A no właśnie, kto wyuczył te stare pielęgniarki, że do nich należą zmiany pampersów, choć ich praktyka opisana jest jako ta, której nikt nie może wykonywać (tak jak praktyki lekarza lub felczera), bez ustawowej zgody państwa ? Jak nauczono współpracowników tych pielęgniarek realizacji wskazanych norm prawnych?

#25  2019.04.06 19:18:37 ~do#20

A czy ta feminizacja to nie ściema?

#26  2019.04.06 20:19:42 ~15 PYSKATY

TO JA #15 Tak, tyle wynosi moje wynagrodzenie. Kto mi wierzy ten wierzy, jego sprawa. Jestem jeszcze młody i przystojny, inwestuję w siebie i pracuje w medycynie estetycznej. Ustawy trzeba czytać, ja to robię. Po za tym, angielski! Pacjenci za granicy potrafią zostawić dużo pieniędzy. Tylko co z tego? Pewnie większość myśli, że jestem snobem, tylko pieniądze mi w głowie. Wybrałem pielęgniarstwo, bo współczułem ludzie chorym, niesamodzielnym zawsze chciałem im pomagać. Jak mam im pomagać w szpitalu? JAK? Uchodzi mi cała empatia, gdy widze menela (wyzywa, pluje, nie przepracował godziny, chleje i bedzie chlać) , który dostaje jednostki krwi, a na na drugi dzień na praktykach na onkologii dziecięcej dziecko chore na białaczkę jej nie dostaje, BO JEJ NIE MA? Co zrobiłem, wyszedłem i zacząłem płakać, głośno płakać. Każdy jest człowiekim i wiem o tym. Praca w szpitalu jest wykańczająca. Interna 40 pacjentów, Nas 2. Czasami siadłem na ziemi już w domu, zasypiałem. Tylko nie na długo, bo rano trzeba było wstać znowu na internę. ROZUMIEM WASZE ROZGORYCZENIE. Pielęgniarka w każdym cywilizowanym kraju ma płacone od stażu pracy, a dopiero później jest wykształcenie. KIEDYŚ LICEUM MEDYCZNE TO BYŁ PRESTIŻ, Teraz nawet studia nie są prestiżem. Powrót do liceów byłby strzałem w kolano. Pacjenci w wieku 20 - 35 już kpią, jak pielęgniarka może mieć jeszcze średnie wykształcenie.

#27  2019.04.06 21:04:55 ~Do 26

Myślę podobnie.w tym roku kończę studia.i również uważam,że praca w szpitalu wykańcza.mam też empatię ale nie wiem na ile mi wystarczy.i czy się nie wypalę.wypalenie już widzę wśród studentów. .interesuje mnie pediatria.ale nie wiem co dalej.

#28  2019.04.07 09:38:12 ~ja 58

Jestem po LM , 38 lat w zawodzie i pracuja ze mną po licencjatach ,magistry i specjaliści i nie odczuwam żejestem gorsza, Przeciwnie lekarze zwłaszcza rezydenci liczą sie z nami po LM , Z naszym doświadczeniem , wiedza . Co pampersów na dyzurze nie ma znaczenia wykształcenie trzeba zmienic to sie zmienia

#29  2019.04.07 09:47:56 ~ona 55

Po LM, część pan z mgr uważa ze ich praca polega na siedzeniu przy komputerze. Mam oddziałowa ,która sprowadziła pare na ziemie a te którym to nie podobało sie musiały pożegnać sie z moim oddziałem, a oddział cięzki -ortopedia. W wieku 25-30 lat twierdziły ze sa za młode żeby dziwigac i niszczyć swój krgosłup.

#30  2019.04.07 12:43:30 ~do 29

Mają całkowitą rację, że nie chcą w pojedynkę albo we dwie dźwigać pacjentów ważących po 100 i więcej kg, z jakiej racji mają nie przestrzegać przepisów BHP, to niezgodne ze standardami cywilizacyjnymi normalnych krajów z profesjonalną ochroną zdrowia. Brak podnośniów świadczy o decydentach w tym szpitalu włącznie z oddziałową, która SAMA DOCZEKA ZAMKNIĘCIA ODDZIAŁU, GDZIE RZĄDZI WBREW PRZEPISOM.

#31  2019.04.07 17:19:46 ~Do 29

I całe szczęście będą miały zdrowe kręgosłupy. Na zdrowie im to tylko wyszło.

#32  2019.04.09 17:08:05 ~Ewa

Jeszcze trochę to nawet portier będzie miał skończone studia . .Oswajajmy się więc z z myślą - doktorat.

#33  2019.04.09 17:16:31 ~IGOR

Do 15 . Twoja pensja to tylko zembalowe ? A całą wypłatę oddajesz na alimenty? he he

#34  2019.04.10 16:29:06 ~Ak

Czy to tak trudne zrozumieć, że system nauczania się zmienił? Jestem po licencjacie i mgr, nie mam się za lepszą od tych Pań po LM czy SM. Przytoczę tylko sytuacje, kiedy to na praktykach w oddziale Pani pielęgniarka na zadawane przez nas pytania odpowiedziała: ja nie jestem od tego, mi za to nie płacą, idźcie po opiekuna. Po kilku dniach pojawiła się grupka praktykantów medycyny. Cóż. Pani pielęgniarka wręcz zaczęła wykładać swoim uczniom- przyszłym lekarzom- istotę mierzenia ciśnienia. To wszystko robiła z takim zaangażowaniem, że kiedy to zobaczyliśmy to naprawdę. Było aż przykro. Teraz pytam się, w której uczelni czy którym LM ,czy SM i na jakim przedmiocie ucza tego JADU do samych siebie? Niedługo rozpocznie się walka podstawowek z gimnazjum, która szkoła była lepsza. Jeżeli ktoś chce, to wszędzie przyswoi wiedzę. A program jest ten sam, jak obecnie nie bardziej rozszerzony.

#35  2019.04.10 19:43:27 ~klara

Pielęgniarki będą studiowały , czy się to podoba komuś czy nie. Teraz są takie czasy, że trzeba się rozwijać, rozwijać osobowość, wiedzę, wiadomości. Teraz nawet kosmetyczka ,robi'' studia, licencjat. I nazywa się kosmetologiem. Trzeba przyjąć do wiadomości , że ludzie będą studiować co chcą i kiedy chcą. A ograniczanie wolności w zakresie nauki lub ośmieszanie, poniżanie osoby z tego powodu, jest głupotą i ciemnogrodem.

#36  2019.04.11 17:44:48 ~beti

Czytam te wszystkie komentarze i mnie pusty śmiech ogarnia. Uczcie się na mgr, róbcie wszystkie specjalizacje i kursy jakie są możliwe a i tak za parę lat będziecie zapieprzać z tymi pampersami. pacjentowi jest wszystko jedno ,czy masz magistra czy nie , ważne jest aby być człowiekiem jestem po LM ,zrobiłam mgr. i specjalizacje i wiem jak wyglądają te, wyższe studia"- to jest kpina i cieszę się że za 4 lata idę na emeryturę . modlę się o zdrowie żebym nigdy nie musiała trafić do szpitala jako pacjentka. Pamiętajcie drogie młode panie , traktujcie swoich pacjentów tak, jak Wy chciałybyście być potraktowane! miłego wieczoru