Pielęgniarki - w całej Polsce kontrola wypłat 1100 do podstawy.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

MZ ZLECIŁO NFZ KONTROLĘ 1100 DO PODSTAWY 

Zobacz także: Pielęgniarko! Tych pochodnych nie wypłacą tobie od 1100 zł. 

Komunikat z dnia 15 kwietnia, ze strony internetowej prorządowej izby pielęgniarskiej  

Następstwem spotkania Ministerstwa Zdrowia z przedstawicielami NRPiP, OZZPiP jest wniosek Resortu do NFZ o kontrolę prawidłowości realizacji podwyżek dla pielęgniarek i położnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych, iż zwróciło się wszystkich 16 Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia z wnioskiem o skontrolowanie prawidłowości rozliczenia środków przekazanych podmiotom leczniczym na podwyżki dla pielęgniarek i położnych. MZ przekazało również Stanowisko w zakresie interpretacji przepisów dotyczących podwyżek wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych.

W stanowisku wskazano, iż zapewnienie ciągłości podwyżek zostało zagwarantowane przepisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Stanowisko MZ wyjaśnia więc jak powinny być interpretowane zapisy tego rozporządzenia. Resort podkreśla, że głównym celem jest zastąpienie dodatków trwałym wzrostem wynagrodzenia zasadniczego. Będzie to jednocześnie skutkowało podwyższeniem innych składników wynagrodzenia obliczanych jako pochodne od płacy zasadniczej.

Powyższe kwestie będą przedmiotem dalszych konsultacji między Ministrem Zdrowia a Prezesem NFZ oraz stroną społeczną.

Treść pisma do jednego z oddziałów NFZ

Treść stanowiska Ministerstwa Zdrowia

Zobacz także: Pielęgniarko! Tych pochodnych nie wypłacą tobie od 1100 zł. 

źródło: strona internetowa prorządowej izby pip 


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


Komentarze użytkowników

#1  2019.04.16 09:23:03 ~Piel

Tylko wypłat? Wszystko trzeba skontrolować normy zatrudnienia, nadgodziny, umowy o pracę i zlecenia na tym samym stanowisku przez tą samą pielęgniarkę jak to się ma do przepisów BHP.

#2  2019.04.16 10:51:49 ~P

Najlepiej niech skontrolują czy pielęgniarki pracują z pomalowanymi paznokciami, tak jak u nas w szpitalu. Jak nie widzą ważniejszych rzeczy do kontroli.

#3  2019.04.16 11:13:29 ~ja

Tak,tak.Na razie wystarczy dopilnowanie by to co uzgodniono zostało spełnione.Ja dostałam do podstawy 800zł. Gdzie 300 się podziało? Następnie kontrola norm zatrudnienia pielęgniarek.Konkretnie ile jest pielęgniarek na oddziale na grafiku .Nie jakieś wirtualne etaty.

#4  2019.04.16 13:17:36 ~Plg

Och mi kontrole.Była takowa kontrol u mnie na oddziale.Uczepiła się Pani,że była niepoprawnie udokumentowana odleżyna.Zrobili szkolenie jak ma być wypełniany papier.Żadnych strzałeczek z dnia poprzedniego Przepisywać w koło Macieju.Nieważne ,że w rubrykach się nie mieści.Być może jest to oszczędność czasu.Nikt nie skontrolował,że na tym oddziale jest 37 pacjentów,leżących 16.Od 14.30 w dni powszednie ,w święta ,soboty na cały dzień 3 pielęgniarki.

#5  2019.04.16 16:49:48 ~beata

To tak jak u nas pielęgniarki na grafiku na jednym oddziale a pracują w danym dniu na innym oddziale, po 14,30 2 pielęgniarki i 32 pacjentów w większości leżących- ot normy i wymagania

#6  2019.04.16 17:13:00 ~kska

Ale jaka podwy ka przecież to były pieniądze które już raz dostsłysmy. pranie mózgu ciąg dalszy

#7  2019.04.16 18:36:29 ~Plg

Popieram 6.Tak dostałyśmy i to z 4 lat.

#8  2019.04.16 21:08:28 ~Hanka

Szkoda ,że najważniejsze są układy ,a można się kształcić i nic z tego nie mieć.

#9  2019.04.16 23:45:33 ~plg

U mnie ,rankowe" podzieliły się pieniędzmi, a te które pracują na noce i w święta garść bździnów w nagrodę.

#10  2019.04.17 06:13:51 ~Kasia

A co z pielegniarkami które poszły na długotrwałe l4 i macierzyński? Odebrano mi dodatek a podwyzkę dostałam wirtualnie ma papierku i zero wzrostu wynagrodzenia!

#11  2019.04.17 10:33:17 ~frania

I normy zatrudnienia .

#12  2019.04.17 16:11:56 ~Położna

Kontrole powinny dotyczyć wszystkiego tak jak piszą koleżanko powyżej bo ta nasza praca to jedno wielkie BAGNO ani szacunku ani godnej płacy A jeszcze oszukują nas pracodawcy nie wspominając o NIPiP ,nasze koleżanki" zapomniały jak się pracuje.

#13  2019.04.17 18:39:58 ~do 1

Gdyby sprawdzili wszystko, to okazałoby się, że łamane są wszelkie przepisy, normy i BHP. Nie trudno sobie wyobrazić, co by wtedy mogło być. Dlatego nie będą sprawdzać. Nie wierzę, że Inspekcje Pracy i NFZ o tym nie wiedzą.

#14  2019.04.18 18:17:37 ~dobrze

Jeśli pielęgniarka po liceum miała dużą podstawę przed dodatkiem ,to i tak ma dalej dużo! Po studiach ,po kursach ,po takim wysiłku i umysłowym ,straceniu czasu ,często straceniu pieniędzy na opłaty za studia magisterskie i różne kursy! Nic z tego nie miała ,nawet nie dobije pielęgniarce po liceum! Układów nie da się przeskoczyć! Są tak duże różnice płacowe ,że nie zawsze opłaca się dokształcać.Nie przekłada się ,to ani w pracy ,ani w płacy .Izby i Związki Pielęgniarskie milczą.Procent ustalony do izb i związków zawodowych mówi wszystko,wiedzą wszystko jaką mają podstawę zasadniczą! Po co ,się uczyć -wiemy swoje!

#15  2019.04.18 18:24:21 ~prawda

Układy mają wpływ na pensję zasadniczą

#16  2019.04.18 18:25:26 ~nie

Szkoły ,nie kursy tylko układy to raj dla pensji zasadniczej,tak samo konkursy na stanowiska !

#17  2019.04.18 18:28:20 ~można być

Pielęgniarką po liceum i być wielką panią,duża pensja zasadnicza ,jedna zmiana wolne święta! Szkoły i kursy to nadzieja nie osiągalna dla naiwnych ,Tak panie ze związków wiedzą

#18  2019.04.18 18:31:04 ~stracony

Czas na naukę,po co to wszystko było-można mieć tylko średnią szkołę i być nad i nad i z pensją i lżejszą pracą! Kluczem do szczęścia w pielęgniarstwie są stare metody jak układy ! a na układy nie ma rady!

#19  2019.04.18 19:33:04 ~nauka

Nie jest kluczem do szczęścia finansowego ,wiele osób się na tym zawiodło ,płacimy na związki płacimy na Izby a oni wiedzą,mają wykaz naszych podstaw ! Bo z tego procentu odprowadzanych składek można się zorientować ile kto ma .Niektórzy w duch sobie myślą o naiwnych pielęgniarkach ,które w pogoni za szczęściem,nadzieją potraciły rodziny ,pieniądze na naukę cenny czas-a i tak wygrały pielęgniarki po liceum medycznym nic nie robiąc.Poparcie ,układ.

#20  2019.04.18 19:35:04 ~nadzieja

I tylko nadzieja dla tych po studiach,nigdy nic nie osiągniemy jak nie będziemy w układzie.

#21  2019.04.18 19:36:44 ~jajeczko

Będzie smutne ,po co się uczyć w pielegniarstwie

#22  2019.04.18 20:12:19 ~bez

Nadziei zostałyśmy ? pustka najpierw miałyśmy robić licencjat potem magistra! Szybko okazało się, że od magistra ważniejsza jest specjalizacja! Matura nie potrzebna tylko liceum i specjalizacja i układowe eldorado.

#23  2019.04.19 10:56:20 ~po co

Się dokształcać jak to i tak od układów zależy ,jeżeli może osoba po liceum medycznym zarabiać o kilkaset złotych więcej na podstawie plus do tego stażowe ,to równie dobrze można nic nie robić ,dokształcanie się w wielu przypadkach było bez sensu finansowego ,można było co najwyżej wpaść w rozkład rodziny(czas zmarnowany)Niestety gdyby związki zawodowe miały ,albo chciały kontrolować takie absurdy jak wykształcone stoją pod pielęgniarkami tylko po liceum medycznym ! To można wnioskować za zmarnowany czas na naukę i oczywiście zmarnowane pieniądze.

#24  2019.04.19 11:00:45 ~drogie

Panie ze związków zawodowych, obudżcie się,czy czas dla pielęgniarek po liceum medycznym czy po studium powinien się zmienić ! Dlaczego jeszcze przy takiej konkurencji na wysokich stołkach pielęgniarskich są po liceum medycznym i po licencjacie ? gdzie miejsce dla magistrów.