Pielęgniarki 2019 - dyrdymały ministerialnych urzędników.

Działalność ministerstwa zdrowia.

PIELĘGNIARKI 2019

-  DYRDYMAŁY MINISTERIALNYCH URZĘDNIKÓW


W 10 odcinku pielęgniarskiego vloga chciałem Wam opowiedzieć o dyrdymałach Ministerstwa Zdrowia. Dyrdymały według słownika języka polskiego są to rzeczy niespójne i fantazyjne.

Do takich rzeczy zaliczamy opowieści ministerstwa w sprawie opiekunów medycznych, którzy mają być wsparciem dla pielęgniarek i położnych. Wystarczy podać kilka cyfr i już wiemy, że to są dyrdymały. Aktywnych zawodowo pielęgniarek w Polsce jest około 200 tysięcy. Natomiast, przez 10 lat mury uczelni, które wykształciły opiekunów medycznych opuściło około 45 tysięcy osób.

Natomiast, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt, że tylko około 7 tysięcy z tych osób wykonuje zawód opiekuna medycznego. Wobec powyższego, opowiadanie, że opiekun medyczny będzie wsparciem dla pielęgniarki, kiedy jest około 200 tysięcy czynnych zawodowo pielęgniarek, a tylko 7 tysięcy opiekunów medycznych, należy zaliczyć do dyrdymałów.

Mariusz Mielcarek 

Powyższy tekst pochodzi z odcinka pielęgniarskiego vloga "Niespólne z rzeczywistością" Zobacz inne odcinki pielęgniarskiego vloga...