Izba pielęgniarek: pielęgniarki "mogą negocjować warunki pracy tak, aby mieć także satysfakcję finansową".

Działalność prorządowej izby pielęgniarek.

IZBA PIELĘGNIAREK: PIELĘGNIARKI "MOGĄ NEGOCJOWAĆ

WARUNKI PRACY TAK, ABY MIEĆ TAKŻE SATYSFAKCJĘ FINANSOWĄ".

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


se.pl

Owszem. Społeczeństwo się starzeje, a częścią owego społeczeństwa są w istocie pielęgniarki. Najważniejsze, że postawiono pielęgniarski pociąg na właściwe tory. Teraz musimy tylko dokładnie realizować strategię, nad którą jako samorząd pracowaliśmy z MZ. Cieszy nas to, że decydenci dostrzegają potrzebę inwestowania w pielęgniarstwo - powiedziała "Super Expressowi" prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas.

- Na jaką pensję może liczyć w tej chwili absolwentka pielęgniarstwa?

- Obecnie wynagrodzenie młodej pielęgniarki waha się między 3 a 4 tys. zł brutto. Mało tego. W związku z tym, że jest duże zapotrzebowanie na pielęgniarki to adeptki pielęgniarstwa mogą negocjować warunki pracy tak, aby mieć także satysfakcję finansową.

Czytaj cały wywiad

Rozmawiała Sandra Skibniewska

źródło: se.pl


Komentarze użytkowników

#1  2019.05.16 08:56:47 ~#1

Autorka komentarza doznała szoku na wieść o zarobkach pielegniarek! Czy 3-4 tyś. zł to godna płacą za odpowiedzialność,za ludzkie życie,zdrowie,pracę w silnym stresie,w Sylwestra,Noc Wigilijna z dala od rodzin,ciężka praca fizyczna,ciagla nauka,bieganie w szalenczym opetaniu po oddziale,żeby zdążyć ze wszystkm na czas.Nastepna osoba przyzwyczajona,że pielegniarka to jest od basenów,mycia chorych,taki personel pomocniczy dla lekarzy-Bogów i doznaje szoku,na wiesc o zarobkach pielegniarek.Szanowna Pani Redaktorko,jeden przyklad:czy odpowiedzialność za życie ciezko chorego dziecka,ktore rodzice z ufnością oddaja Pani pod opiekę,wystarczy jeden błąd,male niedopatrzenie.powinno być opłacane pensją 3tyś. 3 tyś ponad-4tys mają dzisiaj pracownicy mgazynow,sklepow.Mnie to wynagrodzenie nadal upadla,za moją odpowiedzialność,narażenie na choroby,itp itd. biorąc pod uwagę jak placi się lekarzom w Polsce za ich prace,za pracę czesto przespana na dyzurach itp.itd. niech Pani glupot nie pisze i pielegniarek nie obraza,zachwyty nad pensją 3 tyś.zł są nie na miejscu,bo po opłaceniu rachunków prawie już nic na zycie nie zostaje,perspektyw na kolejne podwyzki juz nie ma,a wszystko drozeje.

#2  2019.05.16 09:31:24 ~Pi

Życzę Pani Malas aby była usatysfakcjonowany jak zarobi 3 lub 4 tyś brutto

#3  2019.05.16 10:04:19 ~,,,,,,

W tym zawodzie jedyne co można wypracować to depresje.

#4  2019.05.16 10:12:36 ~*+*

Ile warta jest praca pielegniarki- wiemy o tym doskonale…nasi lekarze, nasi pacjenci. Chetnie odpowiem na pytania jakie warunki stworzylismy.i nie te 3-4 tys. brutto!

#5  2019.05.16 11:47:04 ~a_

"Będziesz w szoku"? Naprawdę? brutto 3- do 4 tyś. No szok! Zwłaszcza że to jest brutto, czyli d*py nie urywa, a pożalsięboże dziennikarzynie urwało. Nie tylko d*pę ale i szare komórki:d Gdyby chwilę pomyślała lub przeczytała komentarz #1, to szok by minął jak ręką odjął. Pani Małas proponuję spuścić nieco pary i zmniejszyć nieco zachwyt i dobre samopoczucie, czyli również przeczytać #1.

#6  2019.05.16 12:13:42 ~Ala

A może by tak 3000 brutto dać pnciom z izb

#7  2019.05.16 14:42:35 ~Jan

Młoda pielęgniarka zarobi 3 tysiące brutto razem z nocami i świętami. Czyli netto ile? Może ta pani wyjdzie ze swojego gabinetu i porozmawia z pielegniarkami. A może powie w których szpitalach np na Mazowszu pielegniarki nie dostały oprócz zembalowego od dyrekcji od kilku lat nawet złotówki podwyżki jako jedyna grupa zawodowa w szpitalu.

#8  2019.05.16 16:45:14 ~Piel 43

Wszystkie komentarze brawo ! Terazniejsza pensja to wielkie g**no , a ja cieszę się że zaczyna brakować pielegniarek bo ludzie i tak ich nie doceniają licząc od lekarzy po pacjentów .

#9  2019.05.16 17:22:39 ~Piel.

Tak super moi drodzy, trzymajmy się razem, odpuśćmy sobie pracę na kilku etatach i będą jeszcze większe braki.Po co nowe uczelnie jak te co są zaczynają już świecić pustkami! Jaka promocja zawodu? Stek bzdur i kłamstw! Każdy kto tylko chce i pani sprzataczka mówi w ten sposób no teraz to już zarabiacie dobrze a sama bierze ponad 2,000.A jaka jest nasza odpowiedzialność ? A pani dziennikarka za co dostaje tak wysokie wynagrodzenie? Pani Małas dlaczego Święto Pielęgniarek nie było upublicznione i obchodzone jak np. obchodzą strażacy, nauczyciele itp. z udziałem rządu, telewizji? Miałyście z p.Szczurek wiceministrową pielęgniarką zacząć promocję od naszego święta w tym roku ! A co wyszło kłamstwa w brukowcu ?

#10  2019.05.16 17:27:25 ~piel.

Tak bardzo dobre komentarze, super - że tak sie dzieje.Ważna jest bardzo nasza solidarność zawodową. I żadnych podziałów juź żeby między nami nigdy nie było.To dobrze że w 2015 Platforma Obywatelska te podwyżki dała co teraz dało 1,100.

#11  2019.05.16 17:57:43 ~ja

PO dało ale realizacja to raczej PiS .Taki prezent dla wtedy nowego rządu na pożegnanie pisany na kolanie jak się okazało.U mnie po cichu szpital wypłacił podwyżki i fizjoterapeutom i laborantom i technikom.również z tych pieniędzy dla pielęgniarek.Dlatego wiele szpitali dawało obok pensje dla pielęgniarek i jeszcze brutto brutto.takie realia.teraz od kilku miesięcy mamy do pensji ale tylko 1100 nie 1600.

#12  2019.05.16 18:15:57 ~Plg

Pan Zembala wstydzić się powinien że taką ustawę podsunął pielęgniarką,przecież zna ich pracę dobrze,i tak potraktować jak byle co.

#13  2019.05.16 20:05:23 ~Joanna

Znaczy że ja jestem młodą pielęgniarka z 30 letnim stażem. I z tą możliwością negocjacji to jakaś nowość, nie wiedziałam, że mogę. Na pewno wynegocjuje podwyżkę. W czym problem. Ha ha. Kpiny. Kpiny w żywe oczy.

#14  2019.05.16 23:25:27 ~Ddd

Pracodawca którego znam,to nie można z nim negocjować pensji,a oprócz tego pozbywa się pielęgniarek z doświadczeniem i wiedzą na rzecz potulnychi uleglych, a i te Panie jakby mogły to wykonywały by każdą pracę w szpitalu za te same pieniądze w bardzo dziwmnych warunkach.

#15  2019.05.16 23:35:54 ~Skawa

Szlag mnie trafia jak to czytam .Jakie 3-4 tyś ? ,chyba brutto ,i to za 2 miesiące !

#16  2019.05.17 00:41:29 ~Luna

Czy 3 - 4 tysiące za pracę pielęgniarki w szpitalu to dużo? Jeżeli tak , to szybko zmieńcie swoje zawody ( to tylko 3 lata nauki , zaocznie magisterka ,kursy ) - ale trzeba także zmienić podejście do własnego zdrowia i życia .Zapomnij o zdrowym trybie życia ( co 4 dzień dyżur w nocy - po 40 latach to będzie około 6 -8 LAT bez snu ) , dodaj stres - w tym miejscu umiera dużo ludzi i pomimo że nie ma wojny , ty jesteś jak na froncie ,mając te 20 kilka lat widzisz to , czego inni nie zobaczą przez całe swoje życie i bierzesz w tym czynny udział .Także wolne niedziele dla rodziny są ale w handlu - twoja rodzina może spędzać czas bez ciebie ,przecież w najważniejsze Święta zostają sami , bo tobie wypada dyżur więc im nie jesteś potrzebna - przyzwyczają się .To tylko nieliczne plusy miejsca pracy ,jakim jest szpital -ale te'' tysiące'' na wypłatę są tego warte PRAWDA ? - -

#17  2019.05.17 06:15:40 ~Go

Pani Zofio Małas! Pielęgniarki zwykle tak mogą wynegocjować wyższą stawkę, tak jak NiPiP może z racji swej rangi może to załatwić wszystkim swoim czlonkom od ręki. Ale dlaczego tego nie robi? DPS-y,Sanepidy cywilne,stacje krwiodawstwa i inne pokrzywswone-pozdrawiają swoje ustawowe Przedstawicielki! Nie stac Was było na dobrego prawnika przy negocjacjach z MZ? To na co idą nasze składki z naszej harówy?

#18  2019.05.17 13:41:56 ~Miki

Do 17 swietnie to ujete zostalo bravo

#19  2019.05.17 15:31:36 ~Iza

Ostatnio po przelatanym dyżurze tak mi nogi popuchły że robiłam sobie przystanki żeby dojść do apteki po p/bólowe i maść a kolanana to tak bolały że masakra. Ludzie patrzą a ja jak stara styrana baba a może pijana jeszcze więc niech mnie pańcie z Izb nie wkur. Te baby nie wiedzą o czym mówią do roboty do szpitala zapraszam i zobaczymy niech pokażą jak pracują a potem pieprzą głupoty w mediach.

#20  2019.05.17 18:20:39 ~~iwo

Podawanie zarobków brutto to jak podawanie długości penisa razem z długością kręgosłupa