Pielęgniarki - drastyczny wzrost składek ściąganych przez izbę.

Składki ściągane przez izbę pielęgniarską.

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


PIELĘGNIARKI - DRASTYCZNY WZROST SKŁADEK

ŚCIĄGANYCH PRZEZ IZBĘ. 

Obecnie składki są procentem od wynagrodzenia zasadniczego lub stałą kwotą w przypadku umów cywilnoprawnych. 

Planowana zmiana od 2020 roku, ma polegać na tym, że izba będzie ściągać składki równe od każdej pielęgniarki i położnej, niezależnie od wymiaru czasu pracy (cały etat, czy 1/5 etatu) czy od rodzaju umowy (umowa o pracę, umowa kontraktowa). 

Poniżej publikuję projekt uchwały zjazdu krajowego, który odbędzie się w czerwcu bieżącego roku. Składka według nowych zasad wyniesie około 40 zł. Dla przypomnienia obecna średnia krajowa to około 5 200 zł. 

Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Z myślą o pielęgniarkach i położnych...


Chcesz poznać więcej szczegółów? ► Zamów prenumeratę!

Proponujemy różne opcje:
⇒ 3-miesięczna 
⇒ 6-miesięczna 
⇒ 8-miesięczna

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.16 17:52:06 ~ja

Aktualna, miesięczna składka członkowska dla lekarza, lekarza dentysty wynosi 60 zł a dla lekarzy stażystów-10.

#2  2019.05.16 18:01:32 ~piel

Ok .Tak też powinno być u nas.Osoby na kierowniczych stanowiskach 40 zł /lekarze zarabiają trochę więcej prawda? A pielęgniarki na odcinku 10 zł.

#3  2019.05.17 02:03:44 ~piel .

40 zł z pensji pielegniarskiej to znacznie więcej niż 60 zl z pensji lekarza.

#4  2019.05.17 06:50:21 ~Dorota

Izby Pielęgniarskie bardzo niewiele robią dla pielęgniarek.Nawet za kursy trzeba było płacić podatek z marnych pensji.Składki na ten twór stanowczo za wysokie.

#5  2019.05.17 09:15:55 ~Karola

Łapy precz od naszych ciezko zarobionych pieniędzy i tak płacimy im za dużo

#6  2019.05.17 11:43:39 ~Aga

Panie z izb tylko zeroja na pielegniarkach pracoje w belgii jako pielegniarka zapis do zwiazkow jest dobrowolny i faktycznie jesli do nich naleze moge pewnej pomocy oczekiwac a w Polsce to sa Jakies Wielmozne Panie zero pomocy izby nie powinno ich byc nie pomagaja

#7  2019.05.17 14:56:21 ~Bartek

Za co mam płacić ? Nic nie robicie w naszym kierunku ani jeśli chodzi o kursy czy płacę . skladka powinna być dobrowolna sugeruje jakaś petycje żeby osoby które chcą niech należą do izb i płacą a kto nie chce to droga wolna !

#8  2019.05.17 15:48:50 ~pielfacet

Czyli jak się będzie pracowało jednoczesnie na etacie i kontrakcie to będzie ściągana i z tego i z tego składka? Super będziemy płacić więcej niż lekarze i pielęgniarki w Wielkiej Brytani składki~! a TERAZ MOJE OCZEKIWANIA DO izb za takie składeczki: -proszę o zmniejszenie uposażenia zasadniczego w IZBACH bo ponoć nie są najmniejsze -proszę o działania które umożliwią pensje pielęgniarek odcinkowych zajmujących się pielęgnowaniem PACJENTA na godne życie ( a nie minimalne) w JEDNYM miejscu pracy. -proszę o to by na dany kurs w danej dziedzinie w IZBACH kurs ten był organizowany więcej niż 1 raz na rok i by przyjmowano na każdy po 150 osób, bo obecnie 25 osób bo zdanym egz wstępnym. -proszę by izby były dla interesanta czynne 5 dni w tyg w różnych porach najlepiej od 7-19 Proszę, proszę . a wtedy oddam Państwu te 0,75% z chęcią a nie z musu~~!

#9  2019.05.17 19:09:35 ~Śląsk

Hm. Drastyczny wzrost? Obecnie płace więcej niż będzie po "wzroście"

#10  2019.05.17 19:17:34 ~do 8

Ponieważ prosisz więc nie dostajesz. Należy egzekwować. Tak jak one. Pielęgniarki za często proszą a powinny wymagać tak, jak od nich się wymaga i egzekwuje.

#11  2019.05.18 16:41:33 ~Piel.

Szkoda ze nasze podwyżki nie są naliczane od aktualnej średniej.