Nadzwyczajne spotkanie pań w czepkach z ministrem zdrowia.

Działalność prorządowego związku pielęgniarek.


NADZWYCZAJNE SPOTKANIE

PAŃ W CZEPKACH Z MINISTREM ZDROWIA

Nadzwyczajne Posiedzenie Zarządu Krajowego 14.05.2019

Dnia 14 maja 2019 r. odbyło się Nadzwyczajne Posiedzenie Zarządu Krajowego OZZPiP z udziałem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, Wiceminister Zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko, oraz Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca. 

Tematem posiedzenia była ocena realizacji Porozumienia zawartego pomiędzy Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych, Ministrem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia z 9.VII.2018 roku. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP ) ocenił i wskazał elementy Porozumienia, które w celu pełnej realizacji wymagają dalszych działań. Minister Zdrowia zadeklarował nadzór i kontynuację prac na rzecz wypełnienia punktów Porozumienia również w zakresie kontroli realizacji Rozporządzenia ws. norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Dużą część posiedzenia poświęcono wskazaniu podmiotów leczniczych w poszczególnych regionach kraju, które nie realizują w pełni Rozporządzenia ws. wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia.

OZZPiP w części spotkania z Rzecznikiem Praw Pacjenta Bartłomiejem Chmielowcem omówił realizację przepisów dotyczących norm zatrudnienia Pielęgniarek i Położnych w podmiotach leczniczych, co przekłada się wprost na ochronę praw pacjentów podczas hospitalizacji. Rzecznik zadeklarował bieżącą współpracę z OZZPiP i poinformował iż podejmie wszelkie działania służące bezpieczeństwu leczonych pacjentów.

źródło: (zobacz zdjęcia) strona internetowa OZZPiP


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Z myślą o pielęgniarkach i położnych...


Chcesz poznać więcej szczegółów? ► Zamów prenumeratę!

Proponujemy różne opcje:
⇒ 3-miesięczna 
⇒ 6-miesięczna 
⇒ 8-miesięczna


Komentarze użytkowników

#1  2019.05.18 18:41:46 ~plg

Co nam po tych spotkaniach . Miało być lepiej ,jest gorzej . Zamiast dać nam chociaż opiekunki, zubożałyśmy w pielęgniarki na nocy . Oczywiście po wielkich pismach , petycjach ,dostałyśmy kilka razy opiekunkę.Teraz nie mamy ani pielęgniarki ,ani opiekunki. Mamy gorzej niż miałyśmy . Błagamy nie piszcie już bzdur!

#2  2019.05.18 20:19:06 ~Piel

Tylko nie " panie w czepkach" i nie "siostry" ! Trochę szacunku jesteśmy pielęgniarkami ! A nie paniami w czymś !

#3  2019.05.18 21:50:56 ~Piel

Może niech porozmawiają o tym jak śmieszne ochłapy dostajemy z 1200 zł "podwyżki" którą nam przezucili z dodatku do podstawy.

#4  2019.05.18 23:29:44 ~Ola

Nowy zawód:Pani w czepku.A piekegniarze to panowie w czepku? Kto to wymyśla?

#5  2019.05.18 23:49:48 ~Ja

Panie w czepkach to IZBOWE!

#6  2019.05.19 01:09:58 ~Ewa

O jakich ochłapach mówisz! Z 1100zł do podstawy masz pochodne z tytułu nocy, świąt, stażowego, funkcyjnego premii( np. na oddziałach ratunkowych).

#7  2019.05.19 02:30:51 ~Rebeka

Pojedli ciastek, popili kawą, pokiwali głowami ze zrozumieniem a na koniec poklepali się przyjażnie po plecach i rozeszli się w pokoju do domów. Taki to efekt i cel kolejnego spotkania.

#8  2019.05.19 10:11:15 ~- piel.

Po pierwsze nie życzę sobie, aby pielęgniarki nazywano paniami w czepkach. Panie Mielcarek trochę szacunku! Pisząc te wszystkie paszkwile o "paniach w czepkach" trzepie pan niezłą kasę, a pielęgniarki jak zwykle podzielone szczują się wzajemnie. Jeśli nie pasują Wam panie w Waszych Izbach czy Związkach to je zmieńcie, bo ktoś je wybiera. Izby i Związki to MY. Ale jak zwykle najwięcej do powiedzenia pewnie mają te osoby, które oprócz narzekania nie mają ochoty iść na zebranie, wybory i zrobić coś dla dobra nas wszystkich. Porozumienie jest i trzeba teraz pilnować, aby pracodawcy się z niego wywiązywali i po to są te wszystkie spotkania. Narzekamy na "zembalówkę", ale bez niej nie wyobrażamy sobie wypłaty. Braki na oddziałach- no niestety będą, bo jest nas mało, o czym trąbimy od lat. Trzeba zachęcić młode osoby do pracy, a czym jak nie zarobkami. Fajnie się narzeka siedząc z boku, podejmijcie walkę z pracodawcą o lepsze warunki pracy i płacy w waszych zakładach- idźcie na negocjacje z dyrekcją, walczcie z nią w sądzie- wtedy zobaczycie jaki to "miód" kiedy wypruwając sobie żyły, ślęcząc po nocach nad papierami, wydzwaniając do prawnika, przypłacając to wszystko własnym zdrowiem w efekcie usłyszycie od koleżanek z własnego miejsca pracy, że nic nie robicie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pozdrawiam.

#9  2019.05.19 10:29:53 ~do 8

Wypruwam sobie żyły,ślęczę po nocach,tłumaczę się pacjentom i ich rodzinom że nie jestem w trzech osobach na raz,od lat ciągle dofinansowuję organizatorów podnoszenia i uzupełniania kwalifikacji a tu czytam z twojego wpisu,że nic nie robię.Możemy się zamienić i nie będą wtedy o tobie pisać "pani w czepku",bo to hasło przynależne tylko przedstawicielkom zawodu.

#10  2019.05.19 11:44:38 ~piel.do 9

Wiele osób działających czy to w izbach czy w związkach również "ślęczy po nocach , tłumaczy się pacjentom i ich rodzinom." i dodatkowo w swoim wolnym czasie społecznie działa w izbach i związkach. Myślę, że o tych osobach mówił komentarz 8. w obu tych instytucjach etatowych, płatnych etatów jest niewiele. Zachęcam do działalności i zobaczenia od kuchni jak to wygląda. Pozdrawiam.

#11  2019.05.19 12:16:36 ~Walczę

Strajkowałem spałem na lenteksie a pan ma czelność nazywać nas paniami panami w czepkach ? Kto Panu płaci żeby skłócać środowisko ? Niektóre panie walczą już 20 lat. To mnie obraża dzieli pan środowisko. Skłóca absolwentki liceów medycznych z magistrami. Postuluje powrót do lieców dlaczego ? Żeby dyrektorzy mieli tańszych niewolników ? Nie cofnę się będziemy walczyć dalej.

#12  2019.05.19 12:36:37 ~dziwne

Mam za .p na oddziale za kilka osób pracując w nocy i święta płacić składki na związki na izby po to żeby sobie sama walczyć o lepsze warunki pracy i godną pracę . Kiedy mam to zrobić nie starcza już czasu i siły to, po co te wszystkie organizacje utrzymywane za nasze pieniądze skoro nie walczą o sprawy tych z których pieniędzy się utrzymują to jaki sens ich istnienia?

#13  2019.05.19 12:44:14 ~do #9

Wątpię, żebyś chciała się ze mną zamienić. Pracuję z pacjentami chorymi psychicznie, alkoholikami, narkomanami, itd. Codziennie obrażają mnie chorzy (ale to w znacznej mierze wynika z ich choroby) i ich rodziny, pracuję jako pielęgniarka, sekretarka, gdy jej nie ma, tłumaczę się przed szefem, rodzinami, chorymi, dyrekcją. I nie pozwolę się obrażać- nie jestem jakaś "panią w czepku". Wiele lat śleczałam po nocach przypłacając to zdrowiem i zaniedbując rodzinę, aby podnieść swoje kwalifikacje (oczywiście za własne pieniądze) i godnie zarabiać. Od wielu lat poświęcam swój prywatny czas na walkę o lepsze warunki pracy i płacy dla naszego środowiska. Nasza praca nie jest łatwa. Ale nie podoba mi się, że nasze środowisko jest tak podzielone i stale skaczemy sobie do gardeł. Pozdrawiam #8

#14  2019.05.19 13:20:50 ~piel

Tak wszyscy o nas dbają,żyły wypruwają,ślęczą po nocach to dlaczego jest tak źle i z roku na rok coraz gorzej? Może przestańcie o nas w pocie czoła dbać.Przynajmniej bez tego "dbania" parę złotych zostałoby na koncie.

#15  2019.05.19 16:29:30 ~P

Chyba nadzwyczajna "szopka" lub spend "kilku pań w przebraniach" (czytaj: czepkach )

#16  2019.05.19 18:11:10 ~do#11

Jaki problem jest z zebraniem zakresów obowiązków pielęgniarek i wyegzekwowanie zgodnie z zapisami ustawy, zakazu wykonywania działań tam opisanych przez osoby nie posiadające prawa wykonywania zawodu pielęgniarki?

#17  2019.05.19 21:52:02 ~czas

Czas chyba TEGO PANA podac do komisji etyki . Zwolnij sie z pracy , oddaj 1100 , bo w tym zakresie to nic Pan nie zrobił Jako pielegniarz powinien Pan dbać o dobre relacje w środowisku , a nie cały czas tylko pluć, pluć, nie znudziło sie jeszcze Pokaz facet jak wyegzekwujesz w swoim szpitalu , podwyzki , normy. Portal to wielki . tu jest mocny, a wszpitalu siedzi jak mysz koscielna , cicho , a pensyjka ze 1100 zł leci .

#18  2019.05.19 23:04:49 ~Do 2

Panie w czepkach to izbowe,oderwane od rzeczywistosci

#19  2019.05.19 23:06:53 ~Ja

P4zestancie schizowac i unosic sie falszywie.PANIE W CZEPKACH TO URZEDNICZKI Z IZB. Niby wyksztalcone jestescie a w rzeczywistosci jedna glupsza od drugiej.

#20  2019.05.19 23:25:59 ~A ja

# 20 Dzisiaj niedziela- na 35 pacjentów 1 pielegniarka z 2 opiekunkami. Koniec tematu. Normy zatrudnienia zachowane! Nie ma kontroli z NFZ ani innej instancji. Zarząd robi co chce.

#21  2019.05.20 00:04:58 ~Ala

Zaraz szlag mnie trafi jak jeszcze raz usłyszę panie w czepkach. A może by panowie w kitlach? Czemu ma być pan doktor a nie pan w kitlu.

#22  2019.05.20 07:54:24 ~do 21

Niemoto panią w czepku nigdy nie będziesz,a jak nie wiesz o co chodzi to się nie wysilaj i nie pisz.

#23  2019.05.20 08:07:29 ~Roxi

22 nie rozumie nic a próbuje się wysilać.To pewnie jedna z posługaczek która chce na zawsze zostać siostrzyczką

#24  2019.05.20 10:07:46 ~Go

Drogie Koleżanki i Koledzy! Bardzo chętnie uczestniczylabym w wyborach wladz izb,ale tam jest zjazd delegatek i nie mam szans nią zostać.Pracuję jednoosobowo w zakładzie pracy-gdzie mam się udać na wybory? .Nawet zawiadomienia nie otrzymuję,a na stronach izb nic nie ma.W związku są chociaż organizacje międzynarodowe i tam można należeć-jeśli taka wola.Co do skuteczności Izb-jest prawie żanadużyciem-dlatego uważam, grożenie komisją etyki osobie,ktora pisze prawdę o żenującym poziomie ochrony interesów polskich pielęgniarek przez instytucję do tego powołaną,jest nadużyciem.W dodatku przynależność jest obowiązkowa. Naprawdę przez 25 lat nie dało się wprowadzić ustawowo na oddziały udogodnien,zapewnić przestrzegania BHP i zawalczyć o wcześniejszą emeryturę oraz godne zarobki? Nie? No to po co nam Izby,skoro nawet kursy i specjalizacje robia firmy prywatne i trzeba za to płacić, mimo wieloletniego oplacania składek?

#25  2019.05.20 10:11:03 ~Go

Sorry-"skutecznosc Izb żadna"

#26  2019.05.20 10:55:37 ~Basia

Nie dano nam 4 transzy z 1600. Nie dolozono nam dodatku szumowskiego. To się nazywa sukces. A gdzie te kontrole które mają sprawdzić prawidłowe wypłacanie? . Czekam na dodatkową stówę i się zacznie bo nie starczy do wyliczenia 1600. Pozdrawiam związki i izby.

#27  2019.05.20 23:20:13 ~Ewa

Dlatego 22 to ona jest niemotą a niech nie obraża innych i niech dalej nosi SWÓJ Czepek

#28  2019.05.21 14:01:19 ~ad 24

"Naprawdę przez 25 lat nie dało się wprowadzić ustawowo na oddziały udogodnień , zapewnić przestrzegania BHP i zawalczyć o wcześniejszą emeryturę ? " Kto zasłużył na komisję etyki?