Wynagrodzenia pielęgniarek a Kodeks pracy. Posłanka lewicy na bakier ze sprawiedliwością społeczną.

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Wynagrodzenia pielęgniarek a Kodeks pracy. Posłanka lewicy na bakier ze sprawiedliwością społeczną.

Na bakier z kodeksem pracy

Wypowiedź posłanki na posiedzeniu sejmowej podkomisji zakłamuje rzeczywisty problem w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek…

Poniżej publikujemy fragment artykułu, który w całości jest dostępny w bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych. Zajmujemy się w nim wypowiedzią pani posłanki Marceliny Zawiszy z dnia 11 kwietnia 2024 roku podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. rozpatrzenia projektu ustawy autorstwa pani Krystyny Ptok.

Wypowiedź pani posłanki odnosi się do wypowiedzi wiceministra zdrowia, Marka Kosa, który chwilę wcześniej zapowiedział złożenie zdumiewającej poprawki do ustawy autorstwa związku pielęgniarek.

Zacytujmy zatem słowa wiceministra zdrowia:

„W projekcie mamy także zapisy dotyczące uznawania kwalifikacji. Proponujemy pewnego rodzaju poprawkę taką, aby były w ten sposób, który jest opisany w projekcie, uznawane zwiększane kwalifikacje pracowników medycznych w sytuacji, gdy są to kwalifikacje, na które kierował pracodawca, bądź też była zgoda pracodawcy na to, by kwalifikacje były podnoszone. Żeby to nie było w każdej sytuacji, kiedy pracownik podnosi swoje kwalifikacje. Tak że taką zgłaszamy poprawkę”.

Przejdźmy zatem do wypowiedzi pani posłanki, którą w całości cytujemy poniżej. Tylko jeszcze jedna uwaga. Pani posłanka jest posłem partii, która tworzy koalicję rządową. To informacja ważna w kontekście powiedzenia: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Teraz zobaczmy, jak w praktyce pani posłanka walczy o realizację – w jej mniemaniu – słusznych postulatów pielęgniarek i położnych zapisanych w projekcie autorstwa OZZPiP.

Normalną reakcją pani posłanki na wypowiedź pana wiceministra w sprawie propozycji sposobu uznawania kwalifikacji zawodowych personelu pielęgniarskiego powinno być siarczyste przeklnięcie. I zapytanie, co tu się …? Dlaczego pani posłanka nie odniosła się chociaż jednym zdaniem do propozycji finansowych wiceministra zdrowia, które rozkładają do 2026 roku tylko zmniejszenie różnic w wynagrodzeniach pielęgniarek? (…)

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1075 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pozwy pielęgniarek – koszty procesu.

2 min czytania
Koszty procesu w sprawach o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek… W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podnosi kwestię opłat…
Aktualności

Pielęgniarki - pomoc psychologiczna z urzędu.

1 min czytania
Pomoc dla pielęgniarek Zapytaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl czy pielęgniarkom i położnym powinna przysługiwać pomoc psychologiczna z urzędu. Temat wzbudził duże poruszenie. Większość odpowiedzi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka pierwszego miliona nie musiała ukraść. Dostała.