Odleżyny w praktyce zawodowej pielęgniarek.

2 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowaSklep Pielęgniarek i Położnych
Odleżyny w praktyce zawodowej pielęgniarek.

Leczenie ran i odleżyn

Pojawienie się ran i odleżyn jest bardzo poważnym problemem zarówno dla osoby chorej, jak i dla opiekuna, ponieważ powodują one dość duże dolegliwości bólowe. W dodatku nieleczone lub nieodpowiednio pielęgnowane bardzo często prowadzą do ciężkiego zakażenia. Proces leczenia odleżyn jest najczęściej długotrwały i wymaga wielkiego zaangażowania i wysiłku ze strony np pielęgniarki. Nie obędzie się też bez specjalistycznej wiedzy oraz wykorzystywania odpowiednich, profesjonalnych produktów medycznych.

Książki o leczeniu ran i odleżyn

W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych znajdziemy, aż trzy pozycje wydawnicze, które pomogą zapoznać się z najnowszą wiedzą w zakresie leczenia ran oraz odleżyn.

Pierwsza z nich, najbardziej przystępna cenowo, to „Leczenie odleżyn i ran przewlekłych”. Książka jest autorstwa Grzegorza Krasowskiego, a najnowszy dodruk pochodzi z 2022 roku.

W poradniku autorzy prezentują aktualny stan wiedzy na temat profilaktyki i leczenia odleżyn i ran przewlekłych, w tym owrzodzeń żylnych, niedokrwiennych i innych ran powstałych w przebiegu chorób przewlekłych. Wśród poruszanych w książce zagadnień znajdują się przyczyny powstawania tego typu ran, czynniki ryzyka oraz omówienie procesu gojenia ran.

Cena za książkę to 45 zł.

Kolejna książka to „Odleżyny w praktyce klinicznej” autorstwa Dariusza Bazaliński oraz Marii Kózki. Najnowsze wydanie pochodzi z 2021 roku.

W publikacji omówiono występowanie odleżyn, koszty związane z profilaktyką i leczeniem, koncepcję opieki skoncentrowanej na pacjencie oraz regulacje prawne i zasady kontraktowania świadczeń w zakresie leczenia odleżyn, w tym udzielanej poradzie pielęgniarskiej. Przedstawiono również aktualne podejście do patofizjologii ran odleżynowych, działania profilaktyczne, metody terapii z uwzględnieniem zarówno leczenia miejscowego, jak i ogólnego, a także dokumentację profilaktyki i leczenia odleżyn.

Cena publikacji 90,90 zł.

Ostatnia polecana książka to „Leczenie ran przewlekłych” Marii Szewczyk i Arkadiusza Jawień. Publikacja pochodzi z 2019 roku.

W książce przedstawiono aktualny stan wiedzy na temat procesu gojenia się ran przewlekłych, mikrobiologii rany przewlekłej, owrzodzeń o etiologii naczyniowej, w tym owrzodzeń żylnych, niedokrwiennych i innych ran przewlekłych, ran powstałych w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej, oparzeń, ran nowotworowych, a także żywienia, bólu, profilaktyki i leczenia odleżyn oraz rehabilitacji chorych unieruchomionych. Omówiono również zagadnienia dotyczące przyczyny powstawania tego typu ran przewlekłych, czynniki ryzyka oraz szczegółowo przedstawiono proces gojenia się ran z uwzględnieniem najnowszych metod postępowania ogólnego i miejscowego oraz zaleceń w tym zakresie.

Cena publikacji 90,90 zł.

Więcej produktów dla pielęgniarek i położnych znajdziesz na stronie sklep.pielegniarki.info.pl.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

472 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarekWymogi kwalifikacyjne w pielęgniarstwie

Izba pielęgniarek zdecydowała – te specjalizacje tylko dla magistrów.

2 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – czas nieprzerwanej pracy Uchwała Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 września 2023 r. w sprawie rekomendacji…
Komentarze
×
Aktualności

Leczenie alkoholizmu - terapia uzależnień alkoholowych.