Emerytury pomostowe pielęgniarek i położnych

Posłanka pielęgniarka Bernadeta Krynicka w sejmie w dniu 26 października o wieku emerytalnym: "Chciałabym przypomnieć, zwolniono masę pielęgniarek i położnych, wygnano je z zakładów pracy po 30 latach pracy na tzw. świadczenia przedemerytalne bez możliwości dodatkowego zarobkowania".

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

Dyrekcja szpitala: Decyzja pielęgniarki o przejściu na emeryturę może być uwarunkowana tym, że pielęgniarka ma tak schorowany kręgosłup, że po prostu nie jest w stanie już dalej pracować. Praca pielęgniarki jest też pracą fizyczną. Nie tylko bowiem potrzebna jest tu wiedza medyczna, ale też umiejętność odpowiedniego uchwycenia pacjenta, a także siła fizyczna. Do tego dochodzi przepracowanie oraz to, że praca pielęgniarki ma charakter urazogenny...

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Poseł pyta ministra zdrowia o pielęgniarki, które z dniem 1 października przejdą na emeryturę. "Pielęgniarki zwykle korzystają z możliwości zakończenia pracy i ewentualnie potem podejmują ją na kontraktach".

Pielęgniarki 2017.

To niewiarygodne, że praca pielęgniarki anestezjologicznej nie jest często zaliczana do "pracy o szczególnym charakterze"! Bo nie ma w Polsce definicji "ostrego dyżuru".

Pielęgniarstwo 2015.

Takie jest polskie pielęgniarstwo (3). Głos ma Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Pielęgniarka, położna - praca o szczególnym charakterze.

Takie jest polskie pielęgniarstwo (2). Starsza pielęgniarka anestezjologiczna kontra dyrekcja szpitala, Inspekcja Pracy w walce o uznanie wykonywanej pracy za pracę w szczególnym charakterze.

Pielęgniarka, położna - praca o szczególnym charakterze.

Takie jest polskie pielęgniarstwo (1). Zobacz jaką drogę przeszła starsza pielęgniarka anestezjologiczna (włącznie z Wojewódzkim Sądem Administracyjnym) w sprawie uznania jej pracy jako "pracy o szczególnym charakterze".

Pielęgniarka, położna - praca o szczególnym charakterze.

"W szczególności nie są jednakowo traktowani lekarz i pielęgniarka/ położna wykonujący czynności w tym samym pomieszczeniu, jednakowych warunkach i okolicznościach". Poseł pisze do ministra zdrowia w sprawie stanowisk pracy o szczególnym charakterze, w kontekście wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej.

Emerytury pomostowe dla pielęgniarek i położnych.

Niektóre pielęgniarki wykonują "prace o szczególnym charakterze" - co skutkuje prawem do emerytury pomostowej (pracodawca odprowadza wyższe składki ZUS). Ale jest problem. To pracodawca decyduje czy zaliczy dane stanowisko pracy do "prac o szczególnym charakterze". Skutek? Pielęgniarki procesują się.

Wiek emerytalny pielęgniarek.

Działy aktualności