Zobacz pierwszy odcinek serialu "PIELĘGNIARKI".

Pielęgniarki w mediach.

..................................................

15 luty 2014 roku - zobacz zdjęcia z polskiego serialu PIELĘGNIARKI, gdzie główne bohaterki to: pielęgniarka naczelna, pielęgniarki pediatryczne, internistyczne oraz chirurgiczne. Czytano ponad 7 500 razy, 13 KOMENTARZY!

.

Zobacz  pierwszy odcinek serialu "PIELĘGNIARKI".

.

Zobacz komentarze na facebooku

.

.

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.03.27 19:27:06 ~nurse man

Serial godny Polsatu, tylko tyle mam do napisania i skomentowania. Moim zdaniem nie przyniesie naszemu zawodowi chluby - oceniając po 1 odcinku to jest fatalny. Ale to moje zdanie. Znajdą się jednak z pewnością osoby, którym będzie się podobał.

#2  2014.03.27 20:22:53 ~z

Film odbiegający od realiów jak zwykle pokazane niekompetentne pielęgniarki a od kiedy naczelna czy przełożona chodzi na wizyty lekarskie i zawsze musza je pokazywać w świetle negatywnym te czasy już się skończyły i od kiedy to 1 pielęgniarka opiekuje się jednym pacjentem przecież to nie Anglia czy Niemcy u nas 2 lub 3 pielęgniarki opiekują sie na oddziale 30 pacjentami masakra nie będę oglądać tego filmu dlaczego nikt nie stworzy filmu na miarę "Lekarzy" ? tylko cos w stylu dlaczego ja.za duzo krzyku i tandetnej gry co to za ludzie to nie aktorzy przeciez czasem sie wstydze ze jestem pielegniarką to jest m.in. wina mediow.

#3  2014.03.27 23:12:01 ~ja

Widziałam zajawki i juz mam dość.Kolejna bzdura na miare przedruków z zachodu.

#4  2014.03.27 23:18:39 ~ja

Obejrzałam zajawki i mam dość.Zmusiłam sie do obejrzenia pierwszych 5 minut filmu i jeszcze bardziej mam dość.Co prawda ładne mundurki ale miny te dziewczyny mają takie jakby przepraszały ze zyją.Dno.

#5  2014.03.28 00:38:06 ~TakaPrawda

Takie samo kretyństwo jak "Na sygnale". Czy w tym kraju mediami zajmują się totalni idioci? Z drugiej strony widać jak śmieciowy stosunek ma społeczeństwo dla pracowników ochrony zdrowia. No może poza tymi z wykształceniem najwyższym na tej planecie.

#6  2014.03.28 07:21:43 ~łezka

Ciekawe ile razy te oburzone tu pielęgniarki obgadywały nauczycieli. Nie raz widziałam jak sobie siedzą w pokoju pija kawkę rozmawiają. Ja w szkole nie mam czasu napić się herbaty, zjeść śniadanie,a porozmawiać z koleżanka mogę w korytarzu, gdy jestem na dyżurze (tylko kilka zdań, bo też mi nie wolno, muszę obserwować dzieci). Po przerwie po dziennik i na lekcję. W pokoju naucz, zostaję po lekcjach,potem w sali wpisuję tematy,zmieniam dekoracje , przygotowuję pomoce. Po powrocie do domu jeszcze na komputerze redaguję notatkę na następny dzień, kartę pracy, potem jeszcze ocenie małe kartkówki z 3 przykładami, aby sprawdzić opanowanie tabeli mnożenia.Jutro po lekcjach zostanę i wpiszę oceny do dziennika, dzienniczków, znowu tematy lekcji i pójde ugotować obiad, bo o 15 zabranie rady pedagogicznej . Wrócę o 18:00.

#7  2014.03.28 07:26:30 ~łezka

Następnego dnia zostanę, aby załatwić wycieczkę do kina, muszę napisać listę, wpisać pesele, nr telef. rodziców, zamówić autobus, bilety. Jutro też próba do przedstawienia na Dzień Matki, zostaję po lekcjach , czekam na dzieci, bo mają angielski. Wrócę po przepracowaniu dodatkowo 2,3 godz.i tak każdego dnia. W pokoju nie ma nikogo ,wszyscy poszli na lekcję. Pielęgniarki mają zdecydowanie łatwiej, duża odpowiedzialność, ale przerwy w pracy pozwalające na chwilowy relaks. Serial fajny tylko te dialogi idiotyczne. Aktorzy tez tu graja, ludzie lubią takie seriale, trochę odmóżdżają ale.

#8  2014.03.28 07:39:17 ~do łezki

Zostań pielęgniarką! Polecam. Ania

#9  2014.03.28 10:56:33 ~awa

Do łezki-pojęcia nie masz o naszej pracy,a ten film to dno.

#10  2014.03.28 11:39:12 ~pielę

Ten film to fałszowanie prawdy.Pracuję na pediatrii,więc wiem o czym mówię.Lekarzy na dyżurze pięcioro my dwie.Przyjęcie za przyjęciem i wszystko na cito! Mamy być w kilku miejscach w jednym czasie.Wszyscy rozczeniowi,mają nas za nic.Dziewczyny wyjeżdżają,jest nas coraz mniej.Brak podań o przyjecia do pracy.średnia wieku 50! A kto nami będzie się opiekował.Film to dno.

#11  2014.03.28 15:12:37 ~gonia

Ubawiłam się! Film beznadziejny,same krzyki i nic więcej.

#12  2014.03.28 18:34:34 ~Beata

Pielęgniarstwo za czasów Florencj. Wojskowy dryl, a do tego głupota. Czy nie potrzebna jest tam konsultantka do spraw pielęgniarstwa. Już jest mi wstyd.

#13  2014.03.28 18:42:37 ~x-do łezk

W przeciwieństwie do nauczycieli nie mamy urlopu na podratowanie zdrowia który wynosi ok.2 lat. i to płatne.a w wakacje co robicie i inne święta.siedzicie w domu i i jeszcze wam płacą za to.

#14  2014.03.29 07:03:23 ~kons?

Być może konsultantami w tym filmie są konsultaci ds piel.i pol.co wypisują takie opinie jak tu PAN MariuszM. na portalu umieścił.Smutek i gorycz!

#15  2014.03.29 07:52:41 ~rk

Do nauczycieli było nam zawsze daleko oni wiedzą jak się nie napracować a dlaczego my jesteśmy tak pokorne, żeby nie powiedzieć głupie. ? a serial faktycznie na poziomie polsatu jak halińcia kiepska !

#16  2014.03.29 08:00:00 ~rk

Do łezka : zapraszam na pielęgniarską zimną kawkę na biegu wylewaną do umywalki w połowie. na jakim ty świecie żyjesz ? co ty porównujesz ? zapraszam do toalety pośmiertnej, opatrunków odleżynowych, dżwiganiu, pracy w hałasie - odwiedziny od rana do nocy i przeszkadzanie nawet przy rozkładaniu leków , bo nie mamy warunków by odpowiedzialnie pracować w ciszy, długo by pisać ale czy zrozumiesz ? ZAPRASZAM NA DYŻUR DO MNIE, TYLKO PRZYGOTUJ SIĘ NA 12 GODZINNE DREPTANIE !

#17  2014.03.29 08:16:59 ~piel

Ale odpieprzyli gniota typu na sygnale, na dobre i na złe, mundurki nówki na potrzeby serialu, zero realiów, polskiego szpitalnego syfu, bałaganu, kolejek, zmęczonych , zabieganych pielęgniarek co za głupek to realizował, wiedziałam że tak będzie w końcu polsat !

#18  2014.03.29 11:55:25 ~gość

Obecna władza steruje mediami. To nie jest telewizja niezależna. Cenzura jak za KOMUNY ; demokracja, wolność słowa na plakatach. Pielęgniarki wykorzystane i zmuszane do niewolniczej pracy i jednocześniesne skrzywianie Ich wizerunku. To celowe zaplanowane działania przeciwko grupie zawodowej. Kopać leżącego, aby się nie wstał i zawalczył o swoje. ZOSTALIŚMY NIEWOLNIKAMI CHOREJ OPIEKI ZDROWOTNEJ. OGLĄDAJĄC TEN KICZ - ROBI SIĘ NIEDOBRZE.

#19  2014.03.30 10:56:03 ~....

Przestańcie już wypisywać te MONOTEMATYCZNE bzdety! Film Nie jest reportażem ani też nie jest dokumentem - patrzcie na FABUŁĘ z dystansem. Czy uważacie, że większą oglądalność miałby ,obraz" pokazujący stare, wredne i wiecznie niezadowolone strzykawy w wieku okołoemerytalnym? Producenci przygotowują taki produkt, który ma szansę dobrze się sprzedać - robią to, czego oczekuje określony rodzaj ,oglądaczy" - wszyscy w życiu codziennym mamy już wystarczająco dużo problemów i na pewno nie po to włączamy telewizor, żeby stamtąd jeszcze nas realną szarzyzną bombardowano. Nauczcie się patrzeć na pewne rzeczy z przymrużeniem oka! Nauczcie się śmiać, zacznijcie ludzi rozweselać aby w waszej obecności czuli się dobrze a zawodowe problemy załatwiajcie tam, gdzie należy - żaden portal, ani żadne forum nie jest miejscem ku temu odpowiednim!

#20  2014.03.30 12:08:54 ~znawca

Do 9 : no cóż wypowiedż niepotrzebna, płaska, typu disco polo ! no bo z czego tu się śmić ? jaka strzykawa ? a co to wiek około emerytalny ? tylko zacofaniec poski tak pisze, na zachodzie czy w stanach ludzie 50 plus są traktowani NORMALNIE, po co pseudofabuła komu to służy ? I JESZCZE JEDNO WAŻNE PYTANIE : KTO PRZESZKADZA W UJAWNIENIU PRAWDY O REALICH SZPITALNYCH W KONTEKŚCIE PIELĘGNIARSTWA W POLSCE CZEKAM NA ODPOWIEDŻ! a 19 niech lepiej zajmie się monotematycznymi imprezkami albo tanimi serialami komediowymi, które prezentują kiepski humor, zazwyczaj rynsztok ! FORUM JEST ZAWSZE POTRZEBNE, INACZEJ ŚMIECI POD DYWAN !

#21  2014.03.30 12:09:39 ~rk

Brawo 20 zgadzam się w pełni !

#22  2014.03.30 12:53:39 ~znawca

Poprawka do mojego postu nr 20 oczywiście, że zwracam się do 19 a 9 uprzejmie przepraszam i dzięki za dobrą wypowiedż :)

#23  2014.03.30 17:59:52 ~mm

Do łezki. lepiej mamy , no i te 1800 na rękę z nocami i śietami. za 40 g tygodniowo, a nie jak ty 20. A najgorzej to masz z tymi gazetkami i wierszykami. nuda. Trzrba bylo zostac pielegniarką, krew wymiociny. Często śmierć, łzy, tak mamy latwiej

#24  2014.04.01 13:12:09 ~do łezki

Nauczycielpracuje 13 godzin w tygodniu, pielegniarka 40.Nauczyciel ma:wakacje,ferie, długie weekendy,urlopy zdrowotne i emeryture w wieku 50 lat a pielegniarka ma 26 dni urlopu wypoczynkowego i emeryturę w wieku 67 lat.Nauczycieljest odpowiedzialny za dziennik i krede a pielęgnairka za zycie ludzkie.

#25  2014.04.01 13:19:53 ~ulka

Z zażenowaniem obejrzałam ten 1 odcinek(tutaj bo ja pracuje od 7 do 15 a serial jest o 12).Może i mają konsultanta s/s pielegniarstwa ale teoretyka z jakiegoś urzędu,który nigdy nie pracował na oddziale.Wrzasniecie pielegnairki do matki:"tu jest mój oddział a pani niech wyjdzie"jest karygodny,nawet w najgorszych szpitalach tego nie ma.Od kiedy naczelna chodzi po oddziałach i robi odprawę wszystkich pielegniarek sprawdzajac np.wyprasdowanie mundurków? Ludzie naopatrza sie na te głupoty i bedą nas jeszcze wiecej gnoić jak gnoją.Po takim serialu wstyd bedzie sie przyznać,ze jest sie pielegniarka.Nie pomoga nawet tysiace tytułów i studiów,bedziemy dla ludzi tylko głupimi z serialu.

#26  2014.04.09 13:05:35 ~nati

Jetem zrozpaczona to istny idiotyzm. Przecież my tam jesteśmy ukazane jak jakieś matoły, które nie wiedzą że żyją. Ploty, brak kompetencji. Dziewczyny kończymy po X kursów, studia magisterskie, licencjackie a oni nas tam pokazują jakbyśmy z trudem po podstawówce były. Serial oderwany od rzeczywistości. Man nadzieję nie zagości na antenie zbyt długo.

#27  2014.05.03 13:47:26 ~nurse

Obejrzałam jeden odcinek, po nocnym dyżurze, zakupach i ugotowaniu obiadu dla rodziny (to "przytyk" do godziny emisji). Powielanie stereotypu głupiej, ubranej w minifartuszek młodej gęsi, która za wszelką cenę chce za męża lekarza. Niekompetencja. Brak pacjentów na oddziale. Jedna pielęgniarka opiekuje się jednym pacjentem. Daje to obraz zawodu rodem z filmów science fiction. Społeczeństwo nadal widzieć w nas będzie "panienki". A te "panienki" mają już pod pięćdziesiątkę (według najnowszych badań jest to średnia wieku pielęgniarki w szpitalu). Tyle. Gorzko.

#28  2014.10.03 14:47:44 ~b44

Popieram was w stu procentach! Lekarz

#29  2015.01.09 00:22:26 ~anka

Beznadziejny serial, zero prawdy o naszej pracy, fałsz, obejrzałam 5 min. i załamałam sie, że tak pokazuje sie naszą prace. A nauczyciel? niech sie pochwali ile zarabia za swoją cięzką prace, bo ja 1500 zł, za nocki, boże narodzenie, sobote, niedziele. Może chce sie zamienic na prace i na pensje?

#30  2016.02.01 13:00:31 ~Do lezka

Tak się składa że mam zarówno wykształcenie medyczne jak i pedagogiczne i pracuje w 2 zawodach -nauczyciel i położna (podkreślam że nie jestem nauczycielem położnych więc 2 niezależne zawody)-powiem tylko tyle bo nie ma co się rozpisywać-pedagogika i zawod nauczyciela to pikuś w porównaniu do studiow polozniczych i pracay w szpitalu.Ja do szkoły chodzę się relaksować w porównaniu ze szpitalem i w szkole mam godziwe zarobki a w szpitalu tyram jak wół za marne grosze i odpowiadam za ludzkie życie. To że akurat trafiłaś na lżejszy dyżur nie oznacza że możesz z góry kogoś oceniać - zapraszam do mnie na oddział zobaczysz jak pracuje a często nie mam czasu do 15.00 nawet napić się herbaty (ty już skończyłas w tym czasie swoją pracę a ja dalej zostaje na dyżurze.) a pod jego koniec boję się usiąść bo czuje swój kręgosłup.- mówi to osoba która ma autentyczne porównanie 2 zawodów a nie tak jak ty wymyślone,stereotypów gadanie

#31  2016.02.01 13:10:59 ~Do lezka

Dzień mamy jest 1w roku więc nie zgrywania biednej a z papierami i dokumentami raczej pielęgniarki nie przebijesz;-) a już na piersi nie odpoczynkiem i relaksem o którym mowilas- ja wakacjii ferii nie mam.Ale za to refleksje się w szpitalu w sylwestra, wigilię i inne święta oraz w nocy jak ty smacznie śpisz

#32  2016.02.01 13:13:26 ~Błądwdru

#na pewno #relaksuje ;-)