Wynagrodzenia pielęgniarek a co z innymi zawodami?

Poseł o wynagrodzeniach innych zawodów medycznych i niemedycznych w kontekście wynagrodzeń pielęgniarek…

Poniżej publikujemy wypowiedź posła Janusza Cieszyńskiego, z dnia 11 kwietnia 2024 roku, która odnosi się do kwestii zakresu proponowanej nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych, złożonej do sejmu przez związek pielęgniarek.

Czy przedmiotowa nowelizacja powinna dotyczyć tylko grupy 5 i 6? Czy jednak nowelizacja siatki płac powinna w sposób systemowy naprawić absurdy obecnej tabeli wynagrodzeń? Pod zacytowaną opinią posła zachęcamy do głosowania w sondzie, w której można odnieść się pozytywnie lub negatywnie do wypowiedzi posła.

Poseł Janusz Cieszyński – PiS:

Druga sprawa jest taka, dlaczego Państwo, odnosząc się do tego projektu, nie odnosicie się do kluczowej sprawy, jaką jest to, że oczywiście projekt został wniesiony przez środowisko pielęgniarek i położnych, ale przecież wiemy, jak zobaczymy sobie pisma, które wpłynęły do komisji, to są przede wszystkim pisma innych grup zawodowych. I co z innymi grupami zawodowymi?

I dzisiaj Pan Minister i Pana propozycja w ogóle się do tego nie odnosi.

I to niestety, proszę Państwa, jest fundamentalna wada tego rozwiązania, które Pan zaproponował, ponieważ niestety to doprowadzi do tego, że nawet jeżeli uczynimy zadość oczekiwaniom jednej grupy zawodowej, to wygenerujemy poważne problemy w innych.

Pani przewodnicząca PTOK widzę, że nie jest zadowolona z tego, co ja mówię, ale Szanowni Państwo, trzeba do tego podchodzić uczciwie i wszystkie te byki naraz wziąć za rogi, dlatego, że jeżeli rozwiążemy punktowo sytuację, to wygenerujemy niezadowolenie wszędzie indziej. I dlatego – ja wiem, że w tej grupie, w tych grupach piątej i szóstej są też inne zawody, ale wiemy też i mamy te pisma, że są przedstawiciele innych grup, którzy także mają swoje oczekiwania, więc moje pytanie jest takie, czy Państwo macie dla nich jakiekolwiek propozycje?

źródło: sejm.gov.pl

Jak oceniasz powyższą wypowiedź posła Janusza Cieszyńskiego?

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 26

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8295 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa. Mamy kolejnych specjalistów.