(1) HWAŁA ZWIĄSKOWCOM! Wygląda fatalnie? Tak samo jak porozumienie z 2.30 w nocy.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Szpitale:

 

 

POZ:

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.09.27 07:58:52 ~ja

Czyli wychodzi jakieś 200 dopodstawy w moim przypadku . Nie jest to żaden szał zważywszy na ten cały szum jaki zrobiłyśmy : spory zbiorowe , manifestacje , czarne koszulki, pikiety , kokardki i piórka w dupie . A i tak jak się okaże,że tych pieniędzy także nie będzie , dadzą pierwszą transzę a na następne fundusz nie będzie miał , do sądu nie pójdziemy bo rozporządzeń nie można zaskarżyć . Zamiast przycisnąć ostro w negocjacjach - dały dupy laski z OZZPiP.

#2  2015.09.27 08:03:08 ~aga

Bujda na resorach. Czasowy dodatek i nic więcej

#3  2015.09.27 08:12:37 ~ja

Napisali o dodatku za noce i święta więc to musi iść częściowo w podstawę .A swoją drogą ciekawe skąd Pan Marius ma to porozumienie ?

#4  2015.09.27 08:24:33 ~PACJET 1

Związek solidarność to proteza szowinistów i zlodziei pisowskich (celowo chcą skłócić srodowisko pielęgniarek). Mielcarek ma rację , że 230 zł to ochłap ( porównaj odprawy - 50 000 zł złodziei i oszustów z PO, podwyżki do podstawy ustawowo 500 zł! -OFE! powinni oddać te pieniądze z odsetkami pielęgniarkom -emerytura głodowa dla upodlonych pielęgniarek . Tyko wybory i pogonić złodziei , szowinistów , szyderców z PO i PIS

#5  2015.09.27 08:30:52 ~Baba Jaga

A pielęgniarki z DPS-ów gdzie? Koleżanki zapomniały o nas. Tak samo płacimy składki na Izby Pielęgniarskie jak i WY ! I wykonujemy taki sam zawód jak i WY!

#6  2015.09.27 09:01:23 ~dps

No właśnie my pielęgniarki z dps placimy a nic nie dostaniemy .może czas przestać płacić.a tak w ogóle to ciekawa jestem jakby wszystkie pielęgniarki przestaly płacić co wtedy zrobily by izby

#7  2015.09.27 09:27:08 ~goscinnie

Jak sie wejdzie miedzy wrony. Czemu dalej ludzimy sie ze te starsze panie cos dla nas zrobia. Emeryturka p.przewodniczacej tez wyniesie 800 zl? Nie? Wystarczyla jena noc z p.Z.i razem gracza jak w kurniczku, jaka zgoda.jaka obluda.ale za to jaki KOMPROMIS panie osiagnely ohoho. Ustapily we wszystkim. Co p.Z.w sobie takiego ma ze tak mu można ulec w jedna noc? .bo przeciez nie czarujący uśmiech i piękne oczka.te panie juz dawno zapomnialy co znaczy pracować za 1400 zl. Strajk powinien być dalej utrzymany a my nie jestesmy "kielbas wyborcza drogi p.Z. I wy szanowne panie. Po raz kolejny spoleczenstwo zna prawdę a dla nas zostalo drugie dno? Wreszcie zarobię jak człowiek pensja . dech zapiera. Jaka radość. Zcas zmienić te panie na mlodsze i takie które naprawde wiedza jak walczyć o nasze wspólne dobro.

#8  2015.09.27 09:34:44 ~MaX

Te porozumienie to mydlenie oczu pielęgniarkom i społeczeństwu. Realnie takie kwoty nie zmieniają praktycznie nic w wynagrodzeniach a sprawią że środowisko będzie bardziej podzielone (bo ktoś może nie dostanie). Kolejnym efektem jest skłócenie pielęgniarek z innymi zawodami medycznymi (poza lekarskim, bo oni śmieją się z takich kwot) które natychmiast podniosły larum że oni też chcą.

#9  2015.09.27 09:36:49 ~ja

Dopóki pielęgniarki nie będą odróżniały Izb Pielęgniarskich - czyli samorządu pielęgniarskiego od Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - dopóty będą robione w balona .

#10  2015.09.27 09:49:04 ~do9

Po co odróżniać? Jeden pies. Izby i związki podpisały porozumienie. Są siebie warte.

#11  2015.09.27 09:58:07 ~ja

Żeby wiedzieć i żeby nikt nami nie manipulował. Izby nie podpisywały tego porozumienia , tylko przedstawiciele związkowi . Nie chcę tu nikogo bronić , ale pora aby pielęgniarki zaczęły orientować się w swojej rzeczywistości i nie dawały sobie wciskać kitu . Trzeba znać ustawę o zawodzie , trzeba znać swoich przedstawicieli , znać prawo, które dotyczy naszej profesji . Jak czytam te Wasze komentarze i widzę, że ktoś nie odróżnia słonia od mrówki, to nie dziwota że mają Nas za tępe kretynki . Tyl specjalistek , magistrów , a nie znają podstaw prawnych uprawiania swojego zawodu ! Za co te dyplomy rozdają !

#12  2015.09.27 09:58:52 ~PRM

A co z resztkami pielęgniarek jeszcze pracujących w Ratownictwie Medycznym? Jakoś nikt nie dba z władz Izb i Związków Zawodowych o te miejsca pracy pielęgniarek. Jesteśmy sukcesywnie rugowani z zespołów i zastępowane miernie wyszkolonymi ratownikami, którzy umieją tylko zwieźć pacjenta do szpitala nie potrafiąc udzielić żadnej rozsądnej porady pielęgnacyjno medycznej. I tak pacjent mimo odwiedzin i pogotowia i pobytu na SOR-rze wraca do domu z nadal nierozwiązanymi problemami pielęgnacyjnymi, żywieniowymi itp. Cóż, po co pielęgniarka w systemie, przecież zarabia więcej i nie zgadza się na pracę za 10 zł/brutto/h na kontrakcie.ot i cała tajemnica.a gdzie w tym wszystkim pacjent? i rzeczywista ekonomia.

#13  2015.09.27 10:01:31 Redakcja Portalu

To nieprawda. Izba pip podpisała porozumienie: Cytat ze strony władz izby: "W dniu 23 września 2015 roku po wielotygodniowych rozmowach z Ministrem Zdrowia zakończyły się negocjacje dotyczące wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych, w wyniku których podpisano porozumienie pomiędzy: Ministrem Zdrowia, Prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych i Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych." Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#14  2015.09.27 10:09:15 ~Zuza

Chwała pisze się prze "CH" A NIE PRZEZ "H" TAK MNIE UCZONO !

#15  2015.09.27 10:12:50 ~Nic!

Nic się Wam nie należy z takim podejściem! Ja to bym marzył o takich ZZ i takiej podwyżce! Jestem ratownikiem medycznym i zarabiamy niewiele - 250 do podstawy to już super! Czytać Was u mielcarka to masakra! Do tej pory słyszmy ,że dla nas nie ma.Wy macie a my nadal nie! Cieszę się z radości koleżanek i zazdroszczę trochę ale was to się tu czytać nie da! Zrozumcie,że przy takim podejściu to już długo nikt wam nic nie da, bo ze wszystkiego jesteśćie niezadowoleni! Lepiej dać nam i opiekunom medycznym a uzupełnimy system elegancko. Już minister myśli by nam uprawnienia dodać. Dołożą mi 250 zł do podstawy to za 2 pielęgniarki będę chętnie robił. A wy wiecznie narzekajcie i opluwajcie siebie! Powodzenia. Gdzie 2 się bije tam trzeci korzysta:-) Dziękuję mielcarkowi za podjudzanie was! Zenek zwany przez wszystkich wokół: piel,pacjentów i lekarzy Panem Zenonem-szacun!

#16  2015.09.27 10:16:14 ~DoZenona!

Święte słowa. Byłem za pielęgniarkami, ale jak im 4x400 to mało to nam dajcie! Jestem ratownikiem i uważam tak jak Ty - dogadamy się z całą resztą prac.med. i poprowadzimy pacjenta super doskonale.

#17  2015.09.27 10:17:48 ~e

Do Zuza : i właśnie takich głupich pielęgniarek jak ty trzeba się pozbyć, nie umiesz czytać ze zrozumieniem, "zwiąSkowcom" już nie zauważyłaś ? Wiesz co to ironia, sarkazm, kpina ?

#18  2015.09.27 10:17:49 ~rat

Po dwuletniej szkólce poprowadziśz pacjenta. Zapraszam na neurologię, stację dializ, iom, kardiochururgię.

#19  2015.09.27 10:19:13 ~ja

Panie Mariuszu , porozumienie dotyczyło pewnych rekomendacji dla naszego zawodu . A poza tym co jest nieprawdą ? Czy to , że ktoś podpisał porozumienie , czy też to , że pielęgniarki nie wiedzą co to samorząd a co związki ? Proszę spojrzeć jak formułuje Pan pytanie - zupełnie nieadekwatnie do treści mojego komentarza ! Niech Pan zacznie edukować to towarzystwo bo zaczynam mieć wrażenie , że celowo robi Pan bałagan w informacjach podawanych na tym portalu . Do tej pory ceniłam Pana za to , że obrywało się tu wszystkim , ale teraz zaczyna mnie irytować Pana tendencyjność i brak konstruktywnych pomysłów , mimo wszystko pozdrawiam serdecznie E.D.

#20  2015.09.27 10:19:30 ~Piel

Ratowniczku. co ty się wpierdalsza w sprawy pielęgniarek?

#21  2015.09.27 10:21:02 Redakcja Portalu

Do 19. Po co pisać, że izba nie podpisała porozumienia?

#22  2015.09.27 10:27:33 ~Pigułek

Przestańcie hejtowac! Jutro wszystko się okaże, po zapoznaniu się z projektem będziemy mogli się wypowiedzieć

#23  2015.09.27 10:32:10 ~yu

Jakoś nie widać ojców tego porozumienia sukcesu: mz, związków i izb pielęgniarek. Nikt nie przypisuje sobie tego "sukcesu" negocjacyjnego?

#24  2015.09.27 10:36:44 ~ja

Do Redakcji Portalu . Ta rozmowa się nie klei - ma Pan fantastyczne narzędzie jakim jest ten portal i wykorzystuje go Pan w przedziwny sposób - porozumienie z 23-09 2015 było podpisane przez przedstawicieli związkowych ! Przecież o tym porozumieniu teraz mówimy . Przyznaję ,że często zaglądam na ten portal ale czasami nie mogę oprzeć się wrażeniu , że coś tu śmierdzi . Rozumiem , że można być krytycznie nastawionym do działań Izb i Związku PiP , ale trzeba też jasno powiedzieć , że poziom wiedzy o zawodzie samych pielęgniarek jest bardzo mizerny . Dlaczego nie póobuje Pan czegoś z tym zrobić - ma Pan przecież fantastyczną możliwość posługując się tym portalem ?

#25  2015.09.27 10:49:00 ~kubus

Czyli co Panie Mielcarek owa suma nie będzie dodawana do podstawy wynagrodzenia tylko w formie dodatku?

#26  2015.09.27 10:52:46 ~gaga

Do ,16'' - Pisał Zenon do Zenona - bo w trollingu jest mamona!

#27  2015.09.27 11:00:12 ~aga

A co po 31.08.2019? wracamy do początku?

#28  2015.09.27 11:26:45 Redakcja Portalu

Do 25. Prominentni działacze po podpisaniu porozumienia pisali na FB: "Jest! 4X400 niewygasające! Można negicjować do podstawy! " Czyli, że "będzie można" wpisać do podstawy. Wynegocjowano "możliwość możliwości". Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#29  2015.09.27 11:44:39 ~do ratow

Drodzy ratownicy medyczni jak Wy możecie poprowadzić super pacjenta jak Wy tylko w swoich jesteście tacy super A co do czego to wychodzi szydło z worka. maleńka wiedza i nic więcej najlepsi są Ci co nie odróżniają zawału od migotania przedsionków. Zenada

#30  2015.09.27 11:55:43 Redakcja Portalu

Proszę nie napadajmy na siebie. Pielęgniarki na ratowników. Ratownicy na pielęgniarki. Pracuję z ratownikami na IOM. Rzazem. Tworzymy zespół. Są dobre pielęgniarki i ratownicy. Są słabe pielęgniarki i ratownicy. Szanujmy się! Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#31  2015.09.27 11:59:05 ~basia

Pierdu pierdu co niby mamy zrobic z tymi 200zl jesli wogole zobaczymy je na oczy ,od 7 lat nie mamy podwyżek 100 razy poszlo do gory wszystko.Najlepsze jest to ze ludzie mysla ze kase dostalysmy a tu wielkie gowno,juz nieraz byla podnoszona stawka kapitacyjna a niestety nam sie nie dostalo,bo to zawsze jest dla tych z wyzszej polki,a my pracujemy.W polsce zawod wyginie i bedzie bardzo dobrze bo sie nas nie docenia,co chwile cos wymyslaja o kształceniu wiecej i wiecej i zaplac sobie czlowieku za nakuke ciekawe z czego z tych ochlapow,ktore co miesiac dostajemy za ciezka prace.ksztal sie ksztalc a pieniedzy nie zobaczysz.

#32  2015.09.27 12:30:10 ~piguła34

Oj Mielcarek jesteś świetny w manipulowaniu faktami i zmienianiu rzeczywistości.Narzucasz innym własne urojenia i własny obraz tego co chcesz widzieć. Gratuluję hejterów. masz chyba najlepszą firmę.I żal mi środowiska które nie umie samodzielnie myśleć tylko daje się podpuszczać takim chorym z nienawiści do wszystkiego osobnikom jak ty.Ale kasa za klikanie leci ! I nieważne czy to prawda.A ja cieszę się że wywalczono cokolwiek !

#33  2015.09.27 12:31:13 ~ewa

Najlepiej wyjdą kadry kierownicze bo dodatek funkcyjny nie włączony do odliczeń

#34  2015.09.27 12:35:05 ~do 23

Cokolwiek? To się ciesz. Ale inni się nie cieszą. Ok? Maja chyba prawo?

#35  2015.09.27 12:53:13 ~KAMA

A CO RATOWNICY ROBIĄ NA IOM?

#36  2015.09.27 12:56:16 ~gaga

Do ,32'' - to już nie jesteś ,mężem handlowcem'' czy tym jak to tam - grillem? Trolla można od razu rozpoznać - macie strasznie egzaltowane teksty pomimo tej Waszej deklarowanej ,skromności''. Przecież czarno na białym jest podane ile dostałyśmy(? ) podwyżki i w jakiej formie. O ile rzeczywiście znajdzie się ona w naszych kieszeniach!

#37  2015.09.27 13:35:57 ~do Zuzy

Blondynka? Albo coś intelekt szwankuje

#38  2015.09.27 14:19:45 ~Mielcarku!

Obnażyłeś się Mielcarku! Ja skutecznie władzę żeby u mnie na OIT nie było ratowników,a u ciebie są? Skandal! Jesteśmy dla mnie zerem niby orędownikiem naszych praw! Tfu!

#39  2015.09.27 14:23:04 ~Do gaga!

Jesteś mielcarkiem-to widać,słychać i czuć-bo śmierdzi rozkładem Pielęgniarstwa a forowaniem ratowników i to jeszcze na oddziałach! To nie jest zgodne z prawem!

#40  2015.09.27 17:20:29 ~do~~ ja

Faktycznie,za tyle "zachodu" szału nie ma,zgadzam się z tobą zważywszy,że od 8 lat nie było ani złotówki.Nie podoba mi się jednak jak wyrażasz się o koleżankach,jak je dyskredytujesz,obrażasz i próbujesz ośmieszać,a może wpędzić w kompleksy.Źle się czyta coś takiego.Zupełnie bezpodstawnie czepiasz się też p.Mariusza.Można pomyśleć,że jesteś jedyną mądrą piel. w tym kraju.Wszyscy wiemy,że Izby mają nas głęboko w,nie identyfikują się z nami(gdzie były jak podpisywano porozumienie! ) i mam wrażenie,że należysz do grona tych pań.Wydaje mi się,że z samym zawodem masz niewiele wspólnego.Dużo natomiast wiesz na temat "podstaw prawnych uprawiania swojego zawodu".Sporo na ten temat mówiły panie piel.z doktoratem,na uczelni. Nie była ważna wiedza fachowa i przygotowanie do zawodu tylko teorie podstaw prawnych uprawiania tegoż.Tym zasługuje się na dyplomy? Chyba nie.W przeciwnym razie nie byłybyśmy tak chcianymi pracownicami w innych krajach. Choćby ten portal jest tego dowodem.Pozdrawiam.

#41  2015.09.27 17:33:29 ~Cytat:

Zło bierze się z gadania!

#42  2015.09.27 17:36:11 ~ ratownicy

Mili ratownicy i ratowniczki, rozumiem wasze rozgoryczenie. Niemniej jednak, nie rozumiem dlaczego wieszacie psy na pielęgniarkach i pielęgniarzach? Coś tam ugrali, owszem. Ale "grali". A wy? Gdzie byliście jak protestowały/li, strajkowały/li? Może właśnie skończyły się czasy, że pielęgniarstwo nadstawia karku, a wszyscy coś z tego mają? Proponuję zawalczyć o swoje. Powodzenia. Pozdrawiam.

#43  2015.09.27 20:57:25 ~Jutro

Jest już propozycja,że jutro w wyniku waszego niezadowolenia MZ cofnie porozumienie i da nam ratownikom! Hurra-269 do podstawy! Ekstra! Wart było w Polsacie zawalczyć o nasz los! 4x400hurra! Dziękujemy Wam!

#44  2015.09.27 21:49:43 ~rys

A świstak zawija sreberka .

#45  2015.09.28 14:41:31 ~Iwa

Zuza ,czytaj ze zrozumieniem (: