Pielęgniarki z Rybnika dokonały tego, co nie potrafiły dwie panie w czepkach, z władz związku i izby pip podpisując tzw. porozumienie! Ich dotychczasowy dodatek do pensji, włączono do WYNAGRODZENIA ZASADNICZEGO!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Dziś podpisane zostało porozumienie kończące toczący się od 12 października protest. W tym porozumieniu zyskujemy stawkę zasadniczą większą o 10% oraz dodatkowo 60 zł. Co prawda Dyrektorka nie spotkała się z nami,  a porozumienie każdy podpisywał w innym pomieszczeniu, ale liczy się sam podpis. Zażegnanie konfliktu nie jest sukcesem ani Dyrekcji ani Urzędu Marszałkowskiego gdyż nie z ich kieszeni pochodzą pieniądze na nasze podwyżki. To lekarze anestezjolodzy naszego szpitala oddali nam część swoich pieniędzy, za co im bardzo dziękujemy.

Nasza akcja jest także sukcesem  naszego środowiska. To dzięki słowom wsparcia i zaangażowaniu wielu pielęgniarek nie tylko ze śląska ale także z całej Polski dotarłyśmy z sukcesem do końca.

DZIĘKUJEMY WAM!

 
Nasz protest pokazał także, że solidarność zawodowa wśród pielęgniarek nie umarła a nawet może być siłą.

Walczyłyśmy w ostatnich dniach nie tylko o pieniądze ale przede wszystkim, by nasza zwolniona koleżanka wróciła do pracy. I wraca na swoje stanowisko bez żadnych konsekwencji.

Pielęgniarki z Rybnika

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.09 19:30:10 ~rybnik

Brawo MY :-) Tym razem solidarnosc lekarsko-pielegniarska okazala się byc mocniejsza niz pielegniarsko-pielegniarska. Troche wstyd kolezanki zwiazku piel i poł oraz solidarnosci.

#2  2015.11.09 20:02:59 ~mgr piel-

Brawo koleżanki, jestem dumna że jesteście częścią naszej grupy zawodowej.To Wy dałyście nadzieję na to, że są wśród nas mądre i odważne dziewczyny znające swoją wartość i wartość wykonywanej przez siebie pracy. Szkoda, że z taką konsekwencją nie walczyły o nas te osoby które obdarzyłyśmy mandatem zaufania a teraz mamy brutto brutto nędznego dodatku.Te Panie powinny brać z Was przykład. Jestem pod wrażeniem solidarności lekarsko-pielęgniarskiej to się ceni.Życzę Wam wytrwałości i wiele dobrego na przyszłość. Jesteście wzorem do naśladowania dla wszystkich pielęgniarek.Tak powinno się walczyć o godne warunki pracy i płacy. Wielki szacunek dla Was wszystkich. Domyślam się, że przeżyłyście ciężkie chwile, ale było warto. Pozdrawiam Was serdecznie.Pielęgniarka chirurgiczna z Dolnego Śląska.

#3  2015.11.09 20:24:15 ~pikuś

Gratulacje, ta solidarność ma wiele płaszczyzn a te płaszczyzny wzajemnie się przenikają i uzupełniają.

#4  2015.11.09 21:06:34 ~12

Czy Wy się słyszycie? Przecież to nie wygrana, a totalna porażka. Nie chciały od dyr tego co wzięły od lekarzy. Przecież to WSTYD, taka jałmużna 60 złoty od lekarzy. W życiu bym nie pomyślała, że ktoś może to uważać za chwalbę. Wstyd mi za Was! Za 60 zł sprzedałyście się.

#5  2015.11.09 21:18:56 ~ewa

O czym Ty mówisz chyba sama nie wiesz. Masz problem czytaniem ze zrozumieniem. Wywalczyły 10% podwyżki, a my co jakiś ochłap jako dodatek do czerwca i to pod warunkiem że NFZ będzie płacił, bo jak nie to figa. Tak trzymać dziewczyny. Zrobiłyscie więcej niż zzpip

#6  2015.11.09 21:40:00 ~MaX

Naiwnie jest sądzić że Anestezjolodzy zrobili to z własne woli. Fakt że jest to efekt pięknego protestu. Anestezjolodzy w przeważającej większości mają zadaniowy system wynagradzania więc gdy blok nie pracował oni nie zarabiali. Logicznie rzecz ujmując oni tracili z każdą godziną przestoju. Dokonali niełatwego acz dobrego wyboru każdy obciął końcówkę z wypłaty i robota ruszy znowu a pielęgniarki będą prze szczęśliwe zarabiając ułamek tego co oni.

#7  2015.11.09 21:40:48 ~12

żadne 10%, to co miały jako dodatek wrzucone maja do podstawy, a to im proponowała dyr na samym początku, zobacz wcześniejsze artykuły a teraz dodatkowo to tylko 60 zł od hahaha lekarzy

#8  2015.11.09 22:03:24 ~do 12

A co cię tak bawi? .że 60 zł dostały, też byś tak chciała ,tylko nie ma kto Ci tego dać. wygląda to na niewiele,ale policz 10% dodatku + 60zł do stawki zasadniczej, na pewno to tak mało? nawet ze swojej stawki policz ,nie chciałabys tego dostać? ,bo ja jak najbardziej.brawo dziewczyny!

#9  2015.11.09 22:28:13 ~Ola

Strajkującym koleżankom z Rybnika gratuluję i szczerze cieszę się, że wzrosły ich wynagrodzenia, ale podzielam opinię MaX.

#10  2015.11.09 23:12:54 ~Steve

Brawo! Brawo! Brawo! dla protestujących,a zazdrośnikami którzy nic nie osiągają,a tylko szczują się nie przejmujcie.

#11  2015.11.09 23:23:26 ~Rock

Szkoda tylko że solidarność zawodowa wśród pielęgniarek w tym szpitalu jest taka niska.List do dyrekcji ZZPiP-żenada.

#12  2015.11.10 03:32:06 ~gosia

Też tak myślę, że lekarze dając bardziej myśleli o sobie. no tak nie wiadomo jaka nowa przyjdzie, a tak to ta już umie i nie trzeba szkolić( może wyjśc z zabiegu), nie ma wyrobionych godzin nie ma kasy i tak dalej. i co miłosierni?

#13  2015.11.10 06:41:14 ~Elisa

W moim szpitalu żaden lekarz nie oddałby nawet złotówki. Jeszcze mówią ze mało maja! A solidarność pielęgniarek tez nie istnieje. Brawo Rybnik!

#14  2015.11.10 07:56:14 ~piel.anes

Te 60 zł od anestezjologów to co to ma być! Żenada i kolejne poniżenie! Anestezjolodzy za godzinę dyżuru mają więcej! Po prostu nie mam słów ! Co to są za sumy ,jeżeli mówimy o poprawie sytuacji płacowej naszego środowiska! Gratuluję poczucia godności! Osobiście nie przyjęłabym! Jeszcze ZZ dziękują! Za co! Świat się kończy!

#15  2015.11.10 11:44:06 ~mąż piel

Protest koleżanki zawiesiły jedynie,to nie koniec ich walki.Nie zawsze wychodzi tak, jakby sie chciało,zderzyły sie z murem, który niełatwo było przebić a jednak się udało chociaż troszkę.Dla jednych to porażka i żenada, dla protestujących jest to sukces.Nie zdajecie sobie sprawy jak trudno walczyć ,gdy ma sie większość szpitala przeciwko.Podziwiam je za to, że podjęły się czegoś o czym wszyscy mówią a odwagi brak.

#16  2015.11.10 13:55:16 ~on32

Brawo dziewczyny! Udało WAM się! Niech się Polska obudzi! I dalej walczmy o swoje.

#17  2015.11.10 22:55:50 ~ja

Nie wiem.śmiać się? czy płakać? POPIERAM 14 Nie przyjęłabym! Wstyd! ochłapy dla głupich pielęgniarek.

#18  2015.11.11 00:16:19 ~jan

To co wzięły , to jest dokładnie ta suma, którą dyrekcja im od początku proponowała. Więc po co było robić tyle zamieszania. Przerost formy nad treścią. Po co tyle hałasu,żałosne, a tych ochłapów od anestezjologów nigdy bym nie wzięła ,oni mają 70 zł na godzinę . To dla nich pryszcz, a rozgłos na całą Polskę .Ale grupa w całości siebie warta. Swój swojego zawsze znajdzie. Porażka.Wstyd!

#19  2015.11.11 11:59:42 ~mgr piel-

Dlaczego niektóre osoby tak sarkastycznie się wypowiadają. Dziewczyny dostały do podstawy + dodatkowo 60 zł. Na pewno nie było im łatwo, za to bardzo łatwo jest ich krytykować. A która z koleżanek miałaby odwagę zaryzykować i strajkować jak one przez tyle czasu. Takie jesteśmy odważne na forach, a co Panie do tej pory wywalczyły w swoich jednostkach. Właśnie gdybyśmy wszystkie wykazywały taką postawę jak one to dzisiaj miałybyśmy inną sytuację płacową i inne warunki pracy. A branie dodatkowych dyżurów na umowę zlecenie za parę groszy, żeby ratować budżet domowy to nie porażka, poniżanie się i utwierdzanie pracodawców że można dać pielęgniarce jałmużnę za pracę bo zawsze znajdzie się chętna, to nie wstyd? One będą dalej walczyć o swoje, a na pewno byłoby im łatwiej gdyby cała nasza grupa zawodowa stała na stanowisku, że chcemy godnie zarabiać na jednym etacie, mieć energię i cierpliwość w opiece nad pacjentem. A tymczasem jesteśmy przemęczone, sfrustrowane i wypalone zawodowo.

#20  2015.11.11 13:40:29 ~Ola

To nie krytyka, bo wszystkie jesteśmy pielęgniarkami, na pewno w różnych sytuacjach zawodowych. Popieram to, że od "zamiatania własnych podwórek należy zacząć". Koleżanki z Rybnika pokazały, że trzeba mieć odwagę i przeciwstawiać się wyzyskowi. Sam finał (60 zł od lekarzy)dość sprzeczny - czy to o to chodziło?

#21  2015.11.11 13:40:57 ~Ja

Godnie zarabiać ok, ale nie godzić się na ochłapy i nazywać to zwycięstwem godnym naśladowania pani mgr.Nigdy nie poniżyłabym się do tego stopnia, aby brać kasę od pyszałkowatych doktorków, jeszcze taką jałmużnę. Panie ,które pracują na umowy zlecenie może są i żle opłacane, ale nie muszą być wdzięczne największym wrogom pielęgniarek -lekarzom!

#22  2015.11.11 13:48:58 ~piel.anest

Dla dzieczyn brawa za odwagę,ale moim zdaniem przyjęcie pieniędzy od anestezjologów to jest brak odwagi! Podziękowałabym i nie przyjęła, bo chyba nie walczyły o 60 zł jałmużny.Nie wierzę że ta suma zmieni na + ich sytuację finansową.Na umowę zlecenie nie pracuję poniżej 30 zł za godzinę na czysto! Jeżeli miałabym w wolny czas pracować za niższą stawkę to znaczyło by że się nie cenię! Nie gódźmy się pracować dodatkowo za niższe stawki! ! Usłyszałam niedawno wypowiedź anestezjologa który twierdził że za 100 zł to on może co najwyżej założyć wenflon ale już go nie oklei bo trzeba mu za to dopłacić

#23  2015.11.11 13:50:02 ~Ola

Dodatkowa praca - umowa zlecenie to też finansowy ochłap! A gdzie solidarność pielęgniarska - wracamy do punktu wyjścia.

#24  2015.11.12 08:26:45 ~gość

Porażka i to wielka. Bardzo przykre, że ktoś to uważa za sukces . współczuję po takiej akcji jaką zaczęłyście tak się poniżyć.

#25  2015.11.19 18:09:55 ~pikusia

Narobiły wielkiego syfu . prokurator da radę!

#26  2015.11.20 20:35:57 ~ja

Ola podobnie myślę co to za żebranina od lekarzy !

#27  2015.11.24 21:44:57 ~A

Do 25. Mam nadzieję,że nie jesteś pielęgniarką.

#28  2016.11.09 08:35:50 ~Majka

Gratulacje! TO czego dokonałyscie jest bardzo ważne. Nie tylko. Dla Was, mam nadzieję że będziecie przykładem. Dziwię się tylko, że są głosy sceptyczne