Tzw. podwyżki pielęgniarek - komentarz na Portalu: "U mnie w szpitalu rozdzielono pieniądze według 2 kryteriów..."

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

                                                     *Kliknij po więcej informacji

 

 

Komentarz na Portalu Pielęgniarek z dnia 26 listopada 2015 roku: 

"U mnie w szpitalu rozdzielono pieniądze według 2 kryteriów (jednocześnie): 1) staż pracy 2) wykształcenie/kursy/specjalizacje. Okazało się, że możesz być pielęgniarką bez mgr, z 25-letnim stażem pracy i dostaniesz 100 zł podwyżki, ale możesz być pielęgniarką z 5-letnim stażem i z tytułem mgr i wówczas otrzymasz 300 zł. Nie ma sprawiedliwości i co najgorsze takie kryteria przyjęły oddziałowe wraz z przełożoną z przyklaśnięciem temu przez związki zawodowe pielęgniarek - po co płacić składki na tych ludzi, skoro działają tylko w swoim interesie?"

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych 

 

Artykuł redakcyjny - Tzw. podwyżki, których nie ma!

10 pytań do Pani Przewodniczącej związków w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych

Tzw. podwyżki w komentarzach użytkowników Portalu i naszego facebookowego fanpage'a

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.27 08:18:44 ~piel

Nic innego mi nie przychodzi do głowy jak to nazwać więc będzie krótko kurestwo:)

#2  2015.11.27 09:08:26 ~ina

IGNORANTIA IURIS NOCET! - nieznajomość prawa szkodzi! Nie wiecie nawet jak wygląda to wasze rozporządzenie a wiec nie wiecie o co walczyć. Z ignorantami dobrze się pracuje- podpiszą wszystko, pozwolą sobie na odebranie wszystkiego co im się należy. Jesteście słabym przeciwnikiem dla swoich Dyrektorów- a oni mają z was wielki ubaw i oczywiście pieniądze- to te które się wam należą. Karuzela się kręci- kilku klakierów tańczy w rytm wystukany przez feudalnych mistrzów - niewolnicy cichutko dziobią i modlą się słowami - oby tak do emerytury

#3  2015.11.27 11:45:13 ~piel

Nie narzekajcie tak na magistrów - ja jako magister dostałem 50 zł. Ha ha ha.

#4  2015.11.27 12:17:45 ~KISS

TAK WYGLADA UCZCIWOSC PIELEGNIARSKA TYLKO TE CO RZADZA DOPUSCIC DO KASY I CO SIE STANIE PIELEGNIARKI Z DUZYM DOSWIADCZENIEM DO ŁOZEK PACJENTOW A TE Z KROTKIM STAZEM DO BIUREK POWINNY TE PANIE BARDZO SIE WSTYDZIC TAKIEGO PODZIAŁU PIENIEDZY TA SPRAWA POWINNY ZAITERESOWAC SIE MEDIA I OGÓLNOPOLSKIE ZWIAZKI KTORE TAK GŁOSNO MOWIA O UCZCIWOSCI

#5  2015.11.27 13:19:20 ~Dora

U nas też był taki pomysł a' la Zembala, ale Związki sie nie zgodziły. Skoro wykonujemy taką samą prace, to wszystkie mamy dostać tak samo ! ! !

#6  2015.11.27 14:13:13 ~Anna

Dziękuje za cytat mojego komentarza w formie artykułu na stronie. Sprawa dotyczy SPSK nr 1 w Lublinie, gdzie niestety związki zawodowe działają pod dyktando dyrektora, a i sama przełożona przykłada rękę do takiego stanu rzeczy. Co dziwne związki wcale nie zainteresowały się podziałem środków na podwyżki, a to przełożona naszego szpitala uzgadniała ich wysokość dla poszczególnych pielęgniarek z oddziałowymi, z którymi rozmawiała na ten temat w swoim gabinecie.

#7  2015.11.27 14:28:36 ~Anna

C.d: dla informacji dodam, ze nieoficjalnie krąży po naszym szpitalu SPSK nr 1 w Lublinie tabela z rozpisaniem stawek podwyżki: 1 kryterium - staż pracy: do 4 lat - 35% z 300zl, 5-10 lat - 45%, 11-20 lat - 55%, 20 lat i więcej - 70% 2 kryterium - kwalifikacje: tytuł mgr +199zl specjalizacja +150zl Kurs kwalifik. +60zl /kwoty z 2 kryterium nie łączą się/ oba kryteria sumują się czyli pielęgniarka może otrzymać 410zl z 300zl (! ), a inna otrzyma 105zl Wszystkie kwoty to kwoty brutto!

#8  2015.11.27 15:38:45 ~TakaAga

U nas podwyżki rozdzielono na dwa dodatki PiP 300 i PiP 100 z czego brutto pierwszy to 251 zł i grosze a drugi 73 i grosze. Ale uwaga! Jeśli byłeś na zwolnieniu masz podjęte i to niezłą sumke. Jedną dziewczyna jest ma zwolnieniu rehabilitacyjny na 3miesiace i dostała 8 zł i 2,5 zł! Przecież to jakiś hit!

#9  2015.11.27 16:55:36 ~ja

Dajemy sobą pomiatać, podzielono nas wszędzie i na mgr i nie mgr, szczekamy we własnym gronie , harujemy - napisałam tak prosto może zrozumiemy ? wątpię i znowu śmieją się z nas !

#10  2015.11.27 17:36:08 ~ja

A u nas do dziś ani grosza.

#11  2015.11.27 17:51:01 ~danka

Trzeba było się uczyć

#12  2015.11.27 18:02:36 ~iza

No przecież pani Cholewka z DEPARTAMENTU PIEL. I POL, pisze do Dyrektorów, że ,podwyżki'' można odbierać kadrze pielęgniarskiej,jak ktoś ma zwolnienie lekarskie, można nie dać pielęgniarkom z Ratownictwa - pomimo ze jest to kontrakt szpitala na Ratownictwo. Pani Cholewka pisze, ze z ASO też nie muszą dostać. Oj czekaj pani Cholewka, przyjdzie czas że PIELĘGNIARKI ci za to podziękują! prof. Zembala pisze, że to podwyżka na każdy etat dla wszystkich pielęgniarek zatr. u świadczeniodawcy z kontraktem z NFZ a pani Cholewka raczy to pdważać! skanda! skandal!

#13  2015.11.27 20:14:38 ~Pielęg PL

A kto tej zeszmaconej , brudnej , nie pastowanej od roku cholewie odbierze kase ? - może ktoś z szewców von Radziwiłła ? Ona nie jest godna , żeby chodzić w tych obłoconych cholewach po korytarzach ministerstwA ! PIELEG BEZ CHOLeWEK !

#14  2015.11.27 22:38:32 ~monika

A ja nie dostałam ani grosza mając lic.mgr i zarządzanie pracując 9 lat i to przez to że urodziłam i jestem na macierzyński. Polityka prorodzinna!

#15  2015.11.27 23:50:57 ~maria

Ciekawe jaki dodatek przyznała sobie przełożona i oddziałowe w SPSK nr 1 w Lublinie? A gdzie podziało się 100 zł, skoro miałobyć 400 zł, a za podstawę do wyliczeń wzięto 300 zł?

#16  2015.11.28 00:17:55 ~gosia

Wszystkie te niesprawiedliwe podziały kasy,te nierówne traktowanie pielęgniarek.mają na celu tylko jedno.żeby w tej grupie zawodowej powstał zamęt,nienawiść.i inne.ktoś dobrze to zaplanował.takie życie .zakładam ,że nieliczne koleżanki byłyby w stanie stanąć za inną pielęgniarką.jest nas tak wiele, ale tak naprawdę nigdy nie będzie dobrze w tej grupie zawodowej ponieważ nie mówimy jednym głosem.i to przykre.nie mamy dobrych związków zawodowych,nie mamy godnego reprezentanta.

#17  2015.11.28 00:32:35 ~gosia

W odniesieniu do tego co napisała MARIA.u mnie jest podobnie.pieniądze z NFZ przyszły a my dostaniemy w grudniu wyrównanie.3x 175 zł.(tak zwane brutto brutto)a co się dzieje z tymi naszymi podwyżkami 400 zł na tą chwilę nikt nie wie.rośnie procent na koncie i pewnie ktoś dostanie niezłą premię na święta.tylko kto? na pewno nie my.koń by się uśmiał.TAKI KLIMAT.

#18  2015.11.28 11:37:26 ~Anna

Mario, oddziałowe w SPSK nr 1 w Lublinie podobno dostały do tych kwot, które podałam powyżej dodatkowo 200zł! , oznacza to, że oddziałowa z 20-letnim stażem i tytułem mgr otrzyma: 210zł (za staż) + 199 zł (za mgr) + 200zł = 609zł brutto! w ramach 1-wszej podwyżki z zaplanowanych 300zł + jeszcze 100zł z kolejnej, czyli razem dostaną 709zł z 400zł! gdzie tutaj jest sprawiedliwość ?

#19  2015.11.28 11:45:01 ~Anna

Co ciekawe w innym szpitalu klinicznym - Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (dawne DSK) w Lublinie podobno wszystkim pielęgniarkom wypłacono po równo! Podobna sytuacja ma miejsce w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie również nie dzielono pielęgniarek, tylko wszystkim wypłacono już albo zaraz to nastąpi w jednakowej kwocie. Czyli jednak można w jednych szpitalach traktować pielęgniarki sprawiedliwie, a w innych jak najgorsze zło. Ciekawe co na to rektor UM w Lublinie? Uważam, że tym powinni zainteresować się dziennikarze, media. Tak głośno mówi się teraz o równości - to gdzie my pielęgniarki mamy jej szukać, skoro nawet "nasze" związki zawodowe nas zawodzą?

#20  2015.11.28 11:58:01 ~Anna

Do ~danka: a czy nasze koleżanki bez mgr / lic. mają inny zakres obowiązków i robią coś innego, bądź robiły przez ostatnim 10-20-30-lat ? Moje koleżanki bez mgr robią to samo co ja i tak samo dobrze, a to powoduje, że powinny być traktowano w taki sam sposób! Jeżeli pielęgniarka z mgr i bez mgr wykonuje ten sam zakres obowiązków, a ustawa miała wyrównać pobory wszystkim i w samej ustawie nie ma słowa mowy o tym, by dzielić na lepiej czy gorzej wykształcone to przepraszam, ale co teraz wyrabia się z naszymi pieniędzmi i z naszym środowiskiem ? Co najśmieszniejsze to pieniądze dla pielęgniarek dzieli dyrektor szpitala-lekarz z pomocą przełożonej-pielęgniarki, która jest przeciwko pielęgniarkom - czy to nie ironia losu?

#21  2015.11.28 14:46:32 ~:-(

Środowisko pielęgniarskie powinno być spójne. Tyle o tym mówicie i piszecie na tym portalu. Z żalem patrzę na to co się dzieje. Wystarczy parę groszy więcej na horyzoncie i juz skaczecie sobie do gardel i klasyfikujecie siebie wg . swoich jedynych, prawdziwych i sprawiedliwych norm. Jesteście żałosne. Mentalnie nie doroslyscie i nigdy nie dorosniecie lekarzom do pięt. Oni za parę groszy nigdy by tak nie upodlili siebie ani swojej grupy zawodowej. Ale wy i tak nigdy tego nie zrozumiecie.

#22  2015.11.28 16:03:07 ~Gina

Do: ~:-( Lekarze nie muszą upadlać się (jak to nazwałaś/eś) o parę groszy, bo ich zarobki są kilkukrotnie większe od naszych, nie mówiąc o kwotach za dyżury, na których w większości albo robią prywaty albo przesypiają. To, że większa jest solidarność wśród lekarzy to wiadomo nie od dzisiaj. Jednak konflikty wśród pielęgniarek to właśnie zasługa środowiska lekarskiego, które skutecznie marginalizuje naszą pracę, uważając niejednokrotnie, że i bez pomocy pielęgniarek daliby sobie radę. Dlatego te moralizatorskie tony Twoje czy innych osób, że My pielęgniarki nie zrozumiemy tego czy tamtego są dla mnie śmieszne, bo właśnie kolejny raz Nas upadlają i poniżają. Rozumiem, że powinnyśmy się cieszyć ze 100zł i skakać z radości i jeszcze wysłać do Ministra podziękowania, że raczył po n-latach dać nam te pieniądze ? Wolne żarty .

#23  2015.11.28 16:41:06 ~do Gina

Jako typowa pielegniarka nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi. Ja piszę , że lekarze nigdy by dla paru groszy nie skakali sobie do gardel, a Ty piszesz,że wg mojej wypowiedzi powimlyscie się cieszyć ze 100 zl. Dodam - rozumowanie godne pielęgniarki. Przeczytaj mój komentarz10 razy. Jeżeli nie zrozumiesz zrob tak ponownie, az do skutku. Ps . nasze też zrozumiały co innego niż było napisane w porozumieniu.

#24  2015.11.28 18:40:59 ~do Gina

Konflikty wśród personelu pielęgniarskiego to wina lekarzy? Rozbawiłaś mnie. Czytałaś przykład redaktora o cysternie? podam Ci podobny. Po każdym przegranym meczu swojej drużyny pewnien kibic szukał zapomnienia w alkoholu. W końcu zaczął oskarżać o swój alkoholizm całą drużynę łącznie ze sztabem szkoleniowym , nie widząc żadnej winy u siebie. Pozdrowienia dla Ciebie i redaktora.

#25  2015.11.28 18:49:26 ~:-)

Za typowe pielęgniarskie myślenie , również pozdrawiam Gine i redaktora. Szukanie winnych wszędzie tylko nie u siebie.

#26  2015.11.28 19:56:20 ~do23

Są pielęgniarki które wiedza w czym rzecz,ale jeżeli siedzisz w grupie 270tysiecznej a wiesz że nie myślą tak jak ty to nie masz szans na zmianę toku myślenia reszty. Będziesz szedł pod prąd przez całe życie i gówno z tego będziesz mieć, owszem dostaniesz tylko po głowie od lekarzy i koleżanek. Siedzisz w grupie becz jak reszta, bo dostaniesz tylko po karku.a lekarze są na innym poziomie umysłowym. Więc o czym tu dyskutować skoro izbianki z doktorami są przeciwko samym pielegniarkom.

#27  2015.11.28 22:34:41 ~Pielęg UE

~do~:-(No obraziłeś Mnie i wszystkich z Panem Mariuszem na czele za stwierdzenia : typowe pielęgniarskie myślenie , jako typowa pielęgniarka itd . Wielki człowiek , fachowiec , przyjaciel środowiska Pielęgniarskiego w Polsce i nie tylko , Pan Prof.Religa przewraca się w grobie słysząc takiego KMIOTA z intelektem z Pogranicza Ograniczenia ( czyt. - Zaburzenia Intelektu ).Wynocha z Naszego Forum i nie wysilać się ! Bo my sami znamy swoją sytuację i pozycję w tym Bandyckim Państwie . A mamy ją dzięki ministrom pseudalekarzom jak ty , których skuteczne zbydlęcenie i postepujące marginelizowanie Naszej grupy zawodowej w PL trwa od kilkunastu lat . Także morda w kubeł KMIOCIE , bo niebawem będziesz sie kąpał w beczce z fekaliami , a nie w nocniku ! Pozdrawiam Wszystkich i Pana Panie Mariuszu . Trzeba będzie chyba założyć Partię Pielęgniarek i Pielęgniarzy w PL żeby te patologie płacowe i takich KMIOTÓW wyeliminować ! Aktualnie/od 4 lat / Magister Krankenpflege/Intensivpflege . DE

#28  2015.11.29 08:34:27 ~do 27

Fragment wysoko ocenionej wypowiedzi Giny -cyt " konflikty wśród pielęgniarek to właśnie zasługa środowiska lekarskiego". Dodam jeszcze ,że należy sprawdzić portierów. Może oni też coś uknuli przeciw pielęgniarkom. A może to wszystko po prostu to wina pogody ? Szukanie na siłę winnych braku jedności w środowisku pielęgniarskim to zła droga i strata czasu. To ślepa uliczka.

#29  2015.11.29 11:57:09 ~do 28

.jeszcze jest Tusk - może to jego wina?

#30  2015.11.29 13:28:11 ~PielX

Jedni śmieją się ze stwierdzeń ingerencji środowiska lekarskiego do spraw pielęgniarek i próbują tutaj nieudolnie uprawiać pyskówkę z pielęgniarkami na ten temat, choć wyraźnie widać tutaj, iż mamy do czynienia z "lekarzem". Jednak jak widać i na tym forum lekarze próbują ugrać swoje przysłowiowe trzy grosze. Kolejny przykład obecny nowy Minister Zdrowia także pierwsze kroki uczynił w kierunku lekarzy, z pielęgniarkami owszem porozmawiał, ale na razie są to tylko słowa. Tak jak i słowa były min.Zebali, który mówił o 400zl, a w porozumieniu z pseudopielegniarkami uzgodnił to tak, by dochodziło do kolejnych konfliktów w służbie zdrowia.

#31  2015.11.29 13:30:11 ~Pielęg UE

~do 27 . Jak najbardziej zgadzam się . Brak jedności w Naszym Środowisku wynika z Bandyckiego Państwa / Nasi reprezentanci ala Zembala , symboliczne wynagrodzenia , antypielęgniarska postawa 'władz', niektórzy muszą pracować ponad etat żeby utrzymać Rodzinę , brak prestiżu i perspektyw zawodu / to tylko niektóre składne licznika gdzie mianownikiem jest Bandyckie Państwo . Dodam tylko , że bez Pielęgniarstwa nie ma Ochrony Zdrowia , pamiętajcie o tym wszyscy ala Zembala . Pozdrawiam .

#32  2015.11.29 16:36:02 ~do 28

Miło jest dowiedzieć się ,że jest ktoś kto ocenia sytuację bardzo trzeźwo, że jest ktoś , kto nie obarcza winą za wszystkie plagi egipskie dotykające pielęgniarstwa innych grup zawodowych, że jest ktoś kto po prostu widzi. Szkoda ,że w skali kraju są to tylko jednostki. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

#33  2015.11.29 18:04:16 ~JA

Moim zdaniem dobrano prawidłowe kryteria. W końcu ktoś doceni wykształcenie i kwalifikacje. Mam prawie 30 lat pracy, studia i tytuł specjalisty, a podstawę wynagrodzenia mniejszą od koleżanki po liceum (ona nie ukończyła żadnego kursu), czy to normalne?

#34  2015.11.29 18:36:15 ~do 33

Chyba tak. Steven Jobs – współzałożyciel firmy Apple, James Cameron, reżyser m. in. "Terminatora", "Titanica" i "Avatara", Bill Gates, współzałozyciel Microsoftu,Michael Dell, założyciel firmy Dell.można by tak długo wymieniać. To są ludzie , których talent i umiejętności zostały docenione , chociaż są tylko po szkole średniej. Są i ludzie po Harvardzie , Oxfordzie . którzy nie posiadając praktycznych umiejętności doprowadzili wielkie koncerny na skraj bankructwa. Miło więc , gdy ktoś docenia wiedzę popartą praktyką.

#35  2015.11.29 21:53:45 ~do 34

Idealnie porównanie! Do mnie do szpitala trafiają pielęgniarki po studniach (z mgr) i niestety ich wiedza jest w wielu przypadkach żenująca, bo nie potrafią wykonać podstawowych czynności. I są właśnie pielęgniarki bez mgr, które ukończyły liceum (czy na dzisiejsze czasy = licencjat) i uczą je (jaka to ironia losu) praktycznej pracy w roli pielęgniarki. Jeśli ktoś ma serce do pracy pielęgniarki i umiejętności to uważam, że jest to o tysiąc razy lepsze niż tytuły, tytuliki, kursy z UE z których utrzymują się nasze wspaniałe Izby Piel. Zacznijmy od tego - czy pielęgniarka z mgr, kursami, itp. uprawnieniami ma inny zakres obowiązków niż pielęgniarka po Liceum Zawodowym ? Bo u mnie w szpitalu wszystkie robimy to samo. Nota bene wspaniała solidarność wśród pielęgniarek.

#36  2015.11.29 23:24:52 ~iza

A ty po szkole LM jak zaczynałaś byłaś taka rozgarnięta ,że starsze pielęgniarki wręcz musiały się od ciebie uczyć? zastanów się i nie krytykuj swoich. Likarze nie pozwolą sobie na coś takiego, to wy po LM robicie taką opinię o pielęgniarkach, ne dość że nie douczone , to jeszcze plotkary, zkach całujecie, a pana Doktora po rączkach całujecie, w nocy nie budzicie, bo nie wolno, trzeba dbać wg was żeby był tylko wypoczęty, wasz kochany doktorek, prawda?

#37  2015.11.30 00:32:36 ~do 36

Po pierwsze to nie jestem po LM, tylko mam mgr, ale w odróżnieniu od niektórych z mgr potrafię docenić te starsze koleżanki, które są po LM i wykonują swoją pracę bardzo dobrze. Po drugie przestań tak trąbić o lekarzach, bo ja moja droga mam doświadczenie ponad 25-letnie i pracowałam na wielu oddziałach i albo nie chcesz widzieć albo nie widzisz, że lekarze potrafią także między sobą mieć takie awantury i spory, że hej. A co do lekarza, to nie wiem z kim pracujesz, ale u nas w szpitalu budzimy każdego dr, prof. jak jest potrzeba i nikogo nie całujemy - gdzie Ty pracujesz ? I naucz się szanować innych, a nie wyzywać osoby choćby na forum jeśli ich nie znasz, albo twierdzić, że pielęgniarki po LM są niedouczone - także robią kursy, specjalizacje, a poza tym mają min.kilkunastoletnią praktykę.

#38  2015.11.30 08:01:04 ~iza

Masz mgr? a młodą byłaś kiedyś czy od razu starszą doświadczoną? Wiesz co, przeczytaj sobie wstecz co napisałaś. Moje doświadczenie mówi mi, że skoro tak chętnie piszesz co robisz, tzn, że tego nie robisz, pozdrawiam.

#39  2015.11.30 13:11:39 ~aga

SPSK1 w lublinie, związki zawodowe,naczelna pielęgniarka i oddziałowe jak wam nie wstyd czy możecie spać spokojnie?

#40  2015.11.30 16:55:55 ~MaX

Rzymska maksyma mówi "divide et impera" co oznacza dziel i rządź. Tak się postępuje z Pielęgniarkami od zawsze. Teraz gdy w całej Polsce zaczęły się ruchy jednoczące środowisko i przygotowujące strajk generalny władze (rządowe i pielęgniarskie) uznały że trzeba to ukrócić (trudniej ponosić odpowiedzialność i kontrolować zintegrowanym środowiskiem). Rzucono ochłap którym lekarz nawet by sobie głowy nie zawracał. Pielęgniarki jedna drugiej będą zazdrościć że dostała parę groszy więcej. Na tym to wszystko polega: skłócić wszystkich od najniższego szczebla o drobne, a grubą kasę i posadki podzielić na górze. Czy głosowałyście świadomie na osoby które coś robią by trafiły do samorządu zawodowego? NIE? Dlatego tam te same składy powtarzają "divide et impera"

#41  2015.12.02 15:04:07 ~ola

Droga Aniu może nie posiadasz mgr lub specjalizacji i tak mało dostałaś podwyżki. Niestety musisz odróżnić Kwalifikacje i poziom wyższego wykształcenia od zakresu wykonywanych obowiązków ,wyższe wykształcenie czy specjalizacja nie są kupione na ,bazarku Różyckiego w Warszawie"tylko ukończone w Wyższych Uczelniach Państwowych potwierdzone zdaniem egzaminu państwowego, oczywiście za naukę trzeba zapłacić z własnych pieniędzy.A tak na marginesie powinnaś zostać przewodniczącą związków w PSK 1

#42  2015.12.04 10:45:09 ~Helga

W SPSK1 w Lublinie niestety związki są tylko od nazwy - NIC NIE ROBIĄ! Niby mówią, że chciałby po równo - ŚMIECHU WARTE! Jakby tak było to byśmy dostały po równo tak jak inne szpital kliniczne. Dlaczego tam można było dać po równo, a tutaj dzielić wg niejasnych kryteriów ? Po prostu chciano dać dużo oddziałowym, więc musiano komuś zabrać, bo skoro jedne dostały podstawę np. 200zł to inne mają 400 czy nawet 500zł, a oddziałowe więcej - I WSZYSTKO OD 300zł! Tym powinien zainteresować się prokurator i tyle. A teraz te same oddziałowe straszą nas, byśmy nic nie podpisywały, żadnego sprzeciwu bo będę nas zwalniać, albo przenosić. TO JEST MOBBING!

#43  2015.12.04 19:55:19 ~Ewa

Drogie Koleżanki, nie bardzo rozumiem co Wy chcecie załatwić w ten sposób! Pisanie swoich żali na forum ogólnopolskim i ujawnianie tajemnic służbowych (jakby nie patrząc mówicie o wynagrodzeniach ) podlega Kodeksowi Pracy oraz Rgulaminowi SZpitala. Uwązacie,że anonimowośc jest rzeczywiście anonimowa ? Nic bardziej mylnego. Ja jak mam jakiś dyskomfort w pracy to idę do Naczelnej albo Dyrektora, a nie piszę w internecie jak jakiś słabeusz , który boi się własnego cienia. Co do Związków, to rzeczywiście, siedzą i się nic nie odzywają i tu jest racja. Ale o takich sprawach to trzeba rozmawiać w firmie a nie nakręcać się w internecie. Jesteśmy ludżmi zdaje mi się dorosłymi, a nie jakąś gówniarzerią , co krzyczy na portalach. Ponadto nikt nikogo nie zmusza do pracy,jesteś niezadowolna to ją zmień. Nie jesteś przecież niewolnicą tego szpitala.

#44  2015.12.09 14:04:03 ~do43

Po pierwsze jeśli piszesz, że tutaj ujawniane są tajemnice to może od razu aresztuj razem z oddziałowymi i przełożoną z SPSK1 Ministra Zdrowia i przy okazji "uwielbiane" przez pielęgniarki Związki Zawodowe! Bo piszemy tutaj wszystkie o kwotach, które są jawne, w rozporządzeniu, a skoro ktoś rozdziela je w sposób nierzetelny to chyba każdy ma prawo pokazać jak to wygląda. Ujawnieniem moja droga tajemnicy byłoby podanie z imienia i nazwiska i podaniem konkretnego wynagrodzenia. Po drugie już widzę jak dziewczyny idą porozmawiać do Naczelnej/Dyrektora ze swoimi żalami. Naczelna nie reprezentuje pielęgniarek, tylko interes Dyrektora, a związki robią to co chce Naczelna i dyrekcja. A cenzura zdaje się skończyła się ponad 25 lat temu, więc każdy ma prawo wyrażać swoje opinie na tym czy na innych portalach.

#45  2015.12.09 18:56:13 ~pielęgn,d

Ja nie dostałam nic ponieważ panie negocjatorki nie wiedzą.że w Polsce pracują pielegniarki ze specjalizacja z medycyny pracy.W stukturach mojego publicznego zakladu jest;POZ,ASO i MEDYCYNA PRACY i ja jako jedyna nie mam prawa do tej jalmuży poniewaz wykonuję zadania medycyny pracy.BARDZO WIELKIE DZIĘKI DLA 'negocjatorek'.

#46  2015.12.09 19:15:09 ~piel

A ja jestem na macierzynskim i tez nic nie dostalam. Zenada !

#47  2015.12.09 20:14:53 ~piel.

Dziewczyny co by nie pisać nie powinno było dojść do tego do czego doszło - czyli porozumienia które tak naprawdę od samego początku jest nieporozumieniem. Każda pielęgniarka powinna dostać tyle samo pieniędzy bez względu na placówkę w której pracuje. To wielki błąd kiedy po takich wysiłkach jakie były podjęte w tym roku wyrażono zgodę na zapisy uragajace nam jako pielegniarkom nam jako ludziom - ja pojmuję to jako ogromną dyskryminację naszego zawodu. Nie napedzajcie się ślepo swoimi przekonaniami ze ta to tyle pracuje a ta tyle, ta jest po studiach i mniej umie a inna to coś znowu innego. Na Boga czy wy chore jesteście - mamy walczyć o wspólne dobro i mamy trzymać się razem. Jestem za tym żeby nasze pensje różnicowal staż pracy, ale też wysiłek w rozwój swoich umiejętności - studia, kursy, specjalizacje, a nie przekonanie Marysi, zdzisi, ludwisi która widzi tylko czubek własnego nosa.

#48  2015.12.09 20:35:11 ~piel

Pracuję w jednym z rzeszowskich szpitali u nas wszystkie pielęgniarki dostały po równo po 250 zł, wszystko zależy jak dyrektor rozplanuje, może to nie jest szał ale nikt nie ma do nikogo pretensji.

#49  2015.12.09 20:46:01 ~wera

Podzielam opinię Ewy, brak jakiejkolwiek kultury też nie widziałam na żadnym forum takiego opluwania w innych grupach medycznych.

#50  2015.12.10 09:40:45 ~piel

Poprawność polityczna to była w poprzednim ustroju, patologię należy nazywać po imieniu,a nie kulturalnie udawać,że jej nie ma.

#51  2015.12.10 17:20:24 ~pielęgn,d

DO Ewy i Wery.Czytając wasze wypowiedzi sądzę,że jesteście na jakiś stanowiskach.Nikt nie opluwa pielegniarek,to panie 'negocjatorki'dostały od nas pielęgniarek mandat zaufania i to one są winne za zaistniała sytuację.Szanowna Pani Ewo odnosze wrażenie,że Pani nie rozumie dlaczego kolezanki mają zal i do kogo.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Pozdrawiam wszystkie zawiedzione koleżanki