Komentarz na pielegniarki.info.pl: Zakaz kontraktów dla pielęgniarek i położnych lub limity pracy, czyli etat + max 20% nadgodzin. Wiem, będzie ciężko przez chwilę...

Komentarze pielęgniarek i położnych.

      

 

Komentarz na pielegniarki.info.pl

"Zakaz kontraktów lub limity pracy, czyli etat + max 20% nadgodzin. Wiem, będzie ciężko przez chwilę, bo każdy ma kredyt itd., ale koleżanki i koledzy zrozumiecie, że tylko wtedy zaczną nas doceniać i pracodawcy zaczną lepiej płacić, by w ogóle pozyskać pracowników, bo teraz to specjalnie utrzymuje się taka koniunkturę i głodowe pensje, żebyśmy właśnie dali się wykorzystywać. Od lat to samo, nic nie pomagają białe zielone ani inne miasteczka, zawsze ta sama śpiewka! A nawet, jak któraś pańcia dostaje się do decydowania, to ją przekupują i dalej dupa. Ja też przez ostatnie 12 lat miałam dwa lub trzy miejsca pracy i po 400 godzin w miesiącu. Kiedyś w wakacje podł mój rekord, w pracy codziennie od piątku do soboty, ale w następnym tyg. wreszcie przyszedł czas na decyzję o emigracji. Tak, mam teraz normalne 8 godzin dziennie i pieniądz taki sam co z tych trzech miejsc pracy w Polsce. Ale wrócę bez zastanowienia, jak tylko będzie do czego. Bo to mój kraj i chce żyć w Polsce."

 
 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.19 19:18:14 ~pielehniar

I wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy nie będzie pracy po 300 godzin albo na kilku etatach przemeczonych pielęgniarek które padają na pysk ze zmęczenia moje drogie koleżanki szanujmy się pieniądze to nie wszystko

#2  2017.03.19 19:30:52 ~kobieta pr

Jestem za brawo

#3  2017.03.19 19:47:34 ~Ja

Ciekawa jestem czyj to pomysł?

#4  2017.03.19 19:49:57 ~Igła.

Jeśli zabronią mi konstytucyjnej wolności w sprawie wyboru formy zatrudnienia to nigdy już w tym zawodzie nie będę pracować.

#5  2017.03.19 19:54:14 ~Ja

Nie dajcie ponieść się emocji, ktoś się nami BAWI, zgadnijcie kto?

#6  2017.03.19 19:55:09 ~piguła

Ja też jestem za, ale może autorka głównego komentarza utrzyma dwoje moich dzieci na studiach w dużym mieście, bo ja,jako matka powiem im NIE, nie stać mnie abyście sie dalej uczyli. Lepiej żyć w ciemnogrodzie. Po co wyjeżdzałaś za granicę do pracy, trzeba było walczyć o swoje prawa i o swoje wynagrodzenie w kraju , który jak twierdzisz tak bardzo kochasz. Swój zawód i swój kraj kochają pielęgniarki, które walczą tutaj o swoje prawa, a przede wszystkim o swoją godność. Pań, które wyjeżdżają za granicę do pracy nie potępiam, ale skoro nie miały chęci i sił, aby walczyć o swoje , to nie powinny pouczać innych, co maja robić.

#7  2017.03.19 20:02:24 ~Ja

Do 6. Piguła zgadzam się z Tobą. Położna

#8  2017.03.19 20:03:56 ~margoo

No nie , Mielcarek znowu wymyślił jak tu nas skłócić bo sam jest za kontraktami .świetna socjotechnika .

#9  2017.03.19 20:16:09 ~Lila

Popieram,tylko trzeba to zrobic

#10  2017.03.19 20:51:50 ~Daniel

Kogoś popierdo. I to mocno NIK nie będzie mi mówił ile mam pracować, chce to pracuje bo nikt z was mi nie da na chleb i przyjemności .

#11  2017.03.19 21:22:27 ~piel

Jeżeli ktoś jest urażony to życzę aby obniżono jego pobory do połowy najniższej krajowej. Jak weźmie z 400 dodatkowych godzin to wyjdzie na swoje. To jest jak dziurawe koło lub woreczek Grzesia. Chyba same do tego doprowadzacie, że zarabiamy tyle co salowe. Nie ma co szukać dalej winnych.

#12  2017.03.19 22:29:27 ~Aa

Jestem za, etat to najlepsze rozwiązanie. Szanujmy się

#13  2017.03.19 22:38:51 ~piele

Ktos pytal kto zostal nowa przewodziczaca w regionie swietokrzyskim. Agata Semik ponownie Przewodniczaca Regionu Świetokrzyskiego OZZPiP

#14  2017.03.19 23:14:23 ~pieleg

Etat w tym zawodzie bez dyskusji .kto będzie chciał weźmie nadgodziny.I w końcu pójdę na urlop po 7 latach kontraktu.

#15  2017.03.19 23:17:28 ~Julita

Tak etat .wypoczeta pielęgniarka to dobra pielęgniarka która będzie mogła pracować długo,bo chyba też i to chodzi.

#16  2017.03.19 23:17:56 ~EWA

-kulawe 203, 4 x 400 brutto brutto obok grupy, oto nasze rozwiązania na anemiczne płace . Teraz zakaz dodatkowej pracy. Brawo , będziemy jedynym zawodem który nie będzie mógł dorobić. Zmieńcie sobie lekarza reformatorki , bo obecny was oszukuje .Cierpicie na galopujące impos animi. A tak z ciekawości , macie rozwiązanie dla osób przychodzących do pracy zmęczonych wychowaniem małych dzieci , aż boje się pomyśleć ! Lekarze dużo pracują, jeszcze więcej zarabiają , aż chce się powiedzieć -głupi nie śmiej się z mądrego , ale bież przykład z niego !

#17  2017.03.19 23:40:11 ~I29

Bardzo dobrze popieram.

#18  2017.03.20 01:34:56 ~piel

Wy głupie baby pogońcie swoich wygodnych,leniwych i cwanych chłopów bez honoru i szacunku dla was, dlaczego on nie tyra na 2- 3etatach ? . A po trzech etatach macie jeszcze z domowych obowiązków dobrze chłopa obsłużyć i dzieci wychować.I nie stękajcie,że wam ciężko, bo same sobie winne jesteście. Nie szanują was ani rodzina ani pracodawcy. Siłaczki ,bohaterki, męczennice i ofiary. Nikt waszego poświęcenia nie ceni.Nikt do was nie ma szacunku. Nawet wy same.

#19  2017.03.20 06:55:32 ~piel1

Jak wam mało na etacie to pogonić chłopa do roboty,a nie same przewracać się ze zmęczenia ofiary jedne.Dzieciątka łaskawie studiujące też mają jako studenci różne możliwości dorobienia,nie muszą głodować jak matka-polka niewiele dorzuci.W żadnym zawodzie kobiety nie upadły tak nisko jak wy wieczne męczennice.

#20  2017.03.20 07:24:16 ~Meadow Dew

Do 18 i 19. Może zaparzyć meliske ? :)

#21  2017.03.20 09:18:26 ~ja

Pielęgniarkom nie trzeba wrogów,same nawzajem się pożrą

#22  2017.03.20 09:21:46 ~Greta

Do 18 i 19.Super komentarze,widzę taką samą głupotę,graniczącą z męczeństwem w swoim środowisku

#23  2017.03.20 09:45:05 ~Gosia

Oby to weszło w życie. Pracuję na pełnym etacie.Jednym ! 12 godz.pracy non-stop. Mam DOŚĆ HAROWKI ZA KONTRAKTOWE ! Pacjenta nie zrobi bo go nie zna, zleceń nie zrobi bo nie zna pacjentów, dokumentacji nie zrobi bo nie zna, na kompie nie zrobi bo nie zna programu. Na ostatnim dyżurze od 15 00 zwłoki KONTRAKTOWEJ spały - bo była już po 32 godz.pracy. Zero odpowiedzialności zero pracy. KASA I NA NASTĘPNY DYŻUR! !

#24  2017.03.20 13:34:08 ~Cela

Zawsze mówiłam że kontrakt to najgorsza rzecz dla nas bo nas nie szanują. Ktoś kto pracuje 300 i więcej godzin ma czas na przyjemności? Wiecznie zmęczeni odwalają robotę bo inaczej się nie da.Do czego to w końcu może doprowadzić.

#25  2017.03.20 14:17:16 ~Agnieszka

Dodatkowa praca to nie przymus a alternatywą dla tych , którzy maja taką potrzebę. Zawierajmy mądre porozumienia związkowe , nie zaprzepaszczajmy ogólnopolskich zrywów protestacyjnych tak jak dotychczas. Bo nieprzemyślane , źle podpisywane porozumienia skutkują permanentną zapaścią finansową obecnie i w przyszłości nędzną emeryturą .Cukier w dużym mieście kosztuje tyle samo co w małej Polsce , ale znalezienie pracy na stałe i za 2000 zł jest tu dla nielicznych .Jeżeli pomocną jest dodatkowa praca , to szydzenie z tych osób , zawzięta i zapamiętała krytyka jest nietaktowna i zgubna . Mamy związki ,izby . i tylko tyle potrafimy wymyślić , żałosne. PS.do Gosi 23-pracuje dodatkowo .Bumelanctwo i leserstwo w każdej z tych prac jest mi obce . Uważam to za arogancję i obelgę z Twojej strony.

#26  2017.03.20 14:21:03 ~M.27 lat p

Drogie koleżanki same sobie gotujecie taki los jedna drugiej zazdrości dodatkowej pracy czy dyżuru wy tez możecie z tego korzystać.Ale nigdy jeszcze nie słyszałam ,żeby lekarzom koledzy ograniczali dodatkowe dochody.Wprost przeciwnie jest solidarność lekarska a nie zawiść pielęgniarska.

#27  2017.03.20 15:27:18 ~do 25

Dodatkowa praca dla pielęgniarek to taka alternatywa jak dla tonącego co się chwyta brzytwy.A te twoje marzenia o mądrych porozumieniach to w polskich realiach utopia.A tak w ogóle to odróżniaj lesera,bumelanta,od osoby wykończonej i wycieńczonej pracą non stop na kontrakcie.Dla takich powinien być zakaz takiej pracy,bo to bezprawie a nie żadne prawo.Dla mnie to reprezentujesz pracodawców,którym bardzo odpowiada tania siła robocza

#28  2017.03.20 15:56:52 ~Kachna

27 -Ty wolisz oglądać seriale, amy wolimy mieć za co zrobić zakupy w sklepiku za rogiem.A jak używasz przysłów , to słyszałaś o nidzwiedziej przysludze?

#29  2017.03.20 16:46:30 ~do Kachna

Argument z zakupami w sklepiku za rogiem kojarzy się nieodparcie z klientami parabanków.Macie widocznie podobne podejście do życia i finansów.

#30  2017.03.20 17:10:52 ~Kachna

Argument z zakupami to realizm życia, a liczenie na korzyści w ograniczeniu nadgodzin to utopia i ruchome piaski.Słyszałam o parobkach ale zeby mieli klientów ? orginalne he he

#31  2017.03.20 18:49:57 ~5+5

I co pielęgniarki siłaczki pracujcie i umierajcie a rodzina jej juz nie macie warto

#32  2017.03.20 19:08:14 ~Emi

Boże, ktoś, kto pisze, że chce tyle pracować, że ma prawo jest głupi, nie lepiej pracować mniej za więcej pieniędzy?

#33  2017.03.20 19:10:18 ~do 30

Niektóre są inteligentne inaczej

#34  2017.03.20 19:17:25 ~gość

Do Kachna 30.Jak dla ciebie parobek i parabank oznacza to samo to pewnie i praca na kontrakcie po 10zł to zaszczyt

#35  2017.03.20 21:51:16 ~ewa-piel

Do 6 : ja też wyjechałam do pracy, ale nie dlatego, że nie walczyłam. Byłam szefową OZZPiP, działałyśmy bardzo prężnie (pozdrawiam koleżanki z Pyrzyc i województwa zachodniopomorskiego). Za działalność dostałam wilczy bilet na dwa województwa. Dwoje dzieci kończące ogólniak, a ja bez pracy.Po 4 latach prywatna przychodnia "odważyła się" przyjąć mnie do pracy, pod warunkiem, że nie będę prowadzić u nich działalności związkowej. Po 5 latach wygrałam przywrócenie do pracy w szpitalu w Sądzie Najwyższym. W szpitalu koleżanki dostały .nawet zakaz zamieniania się ze mną na dyżury. Dzieci skończyły szkoły pomaturalne i podjęły studia jednocześnie pracując. Dałam radę, ale to był koszmar. I . potem wyjechałam, bo tak chciałam. Odeszłam z przychodni, w której jest totalny mobbing i ze szpitala, w którym bałam się zostać "wrobiona" w jakąś złą sytuację. Pracuję, zarabiam i .tęsknię za moim mieszkaniem i miasteczkiem. Też chcę pracować w moim kraju, bo to moja Ojczyzna. Ale chcę żyć i pracować normalnie. Nie padając na pysk i wiedząc, że znowu nie do końca wszystko jest zrobione na 100 procent, bo wszystkie jesteśmy zmęczone nadludzką harówką. Więc proszę uwierz, że nie poddałam się wyjeżdżając. JA DOKONAŁAM WYBORU. To jest moje NIE dla tego jak nas traktują wszyscy pracodawcy i politycy. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę Wam siły w podejmowaniu własnych decyzji w sprawie WŁASNEGO ŻYCIA i zdrowia.

#36  2017.03.20 22:22:57 ~IWO

Naprawdę, nie rozumiem jak można chcieć pracować na 2 etaty itp. Jakich wy mężów,facetów macie w domu. Mój nigdy na to by nie pozwolił. Durne Matki Polki ! Praca od rana do wieczora , gdzie czas na odpoczynek,przyjemności,kino, wyjazd za miasto. Macie jedno życie ! Chyba,że wierzycie w drugie na tamtym świecie? Powodzenia !

#37  2017.03.20 22:30:52 ~4

Tak macie jedno zycie to jest prawda zatrzymajcie sie na chwile

#38  2017.03.21 06:58:28 ~Leszek

Pracuje wecuj , nie mogę pogonić swojego chlopa bo sam nim jestem

#39  2017.03.21 12:34:12 ~wieśka

Polecam: http://www.termedia.pl/mz/Szczurek-Zelazko-Cztery-tysiace-zlotych-brutto-plus-dodatki-dla-pielegniarki-to-dobre-pieniadze,25546.html Tak pani minister pielęgniarka zna realia i docenia (ocenia) pracę "koleżanek". Ja jestem na skraju wytrzymałości nerwowej.

#40  2017.03.21 13:08:23 ~sandra

Do 39.Wszystkim politykom od lewa do prawa pielęgniarki są potrzebne tylko przed wyborami.Nie wiedziałaś o tym naiwna siostrzyczko?

#41  2017.03.21 13:11:12 ~do 35

Ewo popieram Cię całkowicie i dziękuję za to co napisałaś.

#42  2017.03.21 18:52:09 ~ewa-piel

Do 41: dziękuję. Zapomniałam tylko napisać, że moje dzieci doceniają mnie i szanują za walkę o godność. Zawsze mogę na nie liczyć a one na mnie. One nauczyły się czegoś ode mnie a ja od nich. Chciałabym aby wszystkie moje koleżanki pielęgniarki i położne, te po liceach, licencjatach i z tytułem magistra zadbały w końcu o siebie i swoje rodziny, tak normalnie po ludzku, a nie nadludzkimi siłami, które prowadzą do różnych tragedii życiowych i zawodowych. Jeszcze raz pozdrawiam. Nawiasem mówiąc skończyłam 5 letnie LM w Szczecinie :)

#43  2017.03.21 20:34:15 ~piel

Do ewa -piel. Za odwagę,walkę o godność ,życzliwość i mądrość - SZACUN.Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twoje dzieci . Życzę Wam wszystkiego najlepszego. Chyba nie czytałam na tym forum tak mądrych i wzruszajacych tekstów jak Twoje. Dziękuję.

#44  2017.03.21 21:28:05 ~piel stara

Dziewczyny można pracować nawet na 10 etatach jeśli się chce i nie będzie w tym nic złego pod warunkiem, że dodatkowe etaty będziemy podejmować aby wymienić starą skodę na audii wczasy w Polsce zamienić na wczasy na Samoa.Jednym słowem podnieś swoją jakość życia i móc spełniać swoje zachcianki a nie dlatego że nie możemy przeżyć od pierwszego do pierwszego.

#45  2017.03.21 22:28:07 ~ewa-piel

Do 44:To ja dziękuję, że pochyliłaś się nad moim wpisem i za miłe słowa. Wiesz co jeszcze paru decydentów usłyszało przy moim odejściu? PEWNYCH GRANIC NIE WOLNO PRZEKRACZAĆ NIKOMU! NAWET MOJEJ MAMIE, KTÓRĄ KOCHAM NAD ŻYCIE. Mamuś pozdrawiam serdecznie, przecież niedługo masz 85 urodziny. Buziaki

#46  2017.03.22 14:29:13 ~masakra

Zastanawia mnie i nie daje spokoju dlaczego tak mało pielęgniarek angażuje się politycznie w przeciwieństwie do nauczycieli, lekarzy, prawników, etc. Czy my jesteśmy jakieś inne, niedorobione, nie mądre, czegoś się boimy ? MASAKRA ! To w sejmie się dzielą i liczą ze sobą a jak któraś z nas dorwie się do żłoba to ustawia nam kłody - dokąd to tak będzie trwało ?

#47  2017.03.23 12:25:43 ~JA

DO 46 DOBRY WPIS WEŻCIE TO SOBIE DO SERCA

#48  2017.03.23 13:58:46 ~wieśka

Do 40. Nie jestem Sandro naiwną siostrzyczką tylko podrzucam kolejny dowód na ignorancję i bezrefleksyjność ludzi u władzy. I nie tylko.

#49  2017.03.23 16:23:17 ~sandra

Do 48.Sorry,masz rację.Z tej bezsilności chwilami rzucamy wobec siebie niesłuszne uwagi.

#50  2017.03.24 09:35:28 ~anna

Każdy może pracować w takiej formie w jakiej mu to odpowiada. Żyjemy w wolnym kraju i nikt nie będzie mi narzucał ile mogę pracować.

#51  2017.03.24 11:32:58 ~piel

Do anny.Każdy pracownik ma prawo być dymany przez pracodawcę maksymalnie aż do utraty zdrowia i życia i nikt nie ma prawa pracodawcy w tym przeszkadzać.Pamiętaj,że biedny ma tyle wolności w dzisiejszym świecie ile pieniędzy.

#52  2017.03.27 18:01:40 ~józ

Czytam i robi mi się smutno. Jaką jesteśmy grupą zawodową. Ile w tych komentarzach jadu i nienawiści. Wtrącacie się w życie prywatne innych, obrażacie dzieci i mężów. Krytykujecie sposób życia, tak naprawdę nie wiedząc nic o sytuacji innych. W imię czego? Dlaczego tak trudno niektórym pojąć, że każdy ma prawo do wyboru? Nigdy nic nie zyskamy, bo nie szanujemy się.

#53  2017.03.27 23:01:50 ~do52

A ty kogo szanujesz?

#54  2017.03.28 19:27:31 ~piele

Powiedzcie dlaczego nie szanujemy się. Czy to, że pracuję na kontrakcie znaczy ,że gorzej wykonuję swą pracę? Dlaczego? Pracuję w jednym miejscu, wypracowuję 170 godzin, nikt za mnie mojej pracy nie wykona. Chcę być szanowana , za to jak wykonuję swoją pacę i ile trudu i zainteresowania w to wkładam, jak pacjenci mnie odbierają. .Kontrakt nie robi z nas gorszych pracowników czy bardziej bezdusznych. Nigdy nie żałowalam tego, że wybrałam zawód pielegniarki, ale czytając takie komentarze czuję się z tym źle, jest to żenujące. Zgodzę się z hasłem krążącym między nami: PIELĘGNIARKA PIELĘGNIARCE ZGOTOWAŁA TEN LOS.