Zebrano ponad 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy, która płacowo robi pielęgniarki i położne: "w balona", "na szaro", "w konia", "w trąbę". Podajemy przykłady... A autorami ustawy są... związki zawodowe. Ustawa trafi do sejmu.

(NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

       


 

(NIE)porozumienie Zawodów Medycznych,

a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

 

Porozumienie Zawodów Medycznych zebrało ponad 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia. Ustawa ta "określa sposób ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, uwzględniający rodzaj wykonywanej pracy oraz kwalifikacje wymagane przy jej wykonywaniu oraz tryb przyznania wynagrodzenia". 

Cały projekt przedmiotowej ustawy opublikowaliśmy w listopadowym wydaniu Ogólnopolskiego Miesięcznika Gazeta Pielęgniarki i PołożnejTekst projektu zobacz tutaj

Wiecej informacji w przedmiotowej sprawie znadziesz pod linkiem: (NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Autorzy ustawy zrobili pielęgniarki i położne: "w balona", "na szaro", "w konia",  "w trąbę". 

Przykład 1. 

(Proszę nie jarajcie się poniższymi liczbami! I tak na to nie ma środków finansowych. Liczby maja tyko pokazać w jaki sposób (NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, sytuuje osoby wykonujące zawód pielęgniarki i położnej w stosunku do osób wykonujących inne zawody medyczne).

Pielęgniarka magister pielęgniarstwa. Posiada 20 letni staż pracy. Ma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości - 5 850 zł;

Ratownik medyczny z wykształceniem wyższym. Posiada 6 letni staż pracy. Ma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości - 7 800 zł.

Nie to nie pomyłka. Ratownik medyczny ma mieć wynagrodzenie zasadnicze wyższe od pielęgniarki o 2 000 złotych. Tak zdecydowało porozumienie zawodów medycznych!

Przykład 2. 

Pielęgniarka absolwentka liceum medycznego. Posiada 25 letni staż pracy. Ma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości - 5 850 zł;

Ratownik medyczny absolwent studium medycznego ma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości - 5 850 zł.

Ale to nie koniec... 

We wrześniu 2018 roku ratownik medyczny będzie posiadał staż pracy ponad pięć lat. Dlatego jego wynagrodzenie zostanie podniesione. Bo tak zdecydowno w ustawie autorstwa (NIE)porozumienia Zawodów Medycznych, a którą poparły panie w czepkach. 

Wobec powyższego wynagrodzenie tego ratownika medycznego absolwenta studium medycznego zostanie podwyższone do kwoty 6 825 złotych

UWAGA!!! (NIE)porozumienie Zawodów Medycznych nie obdarzyło grupy zawodowej pielęgniarek i położnych przywilejem w postaci wzrostu wynagrodzenia ze względu na staż pracy. 

Wobec tego wynagrodzenie pielęgniarki nie zostanie podwyższone jak w przypadku ratownika medycznego. 

UWAGA!!! Podpisy są zbierane dalej...

Dlatego pielęgniarko i położno, gdy przyjdą do ciebie z poniższą tabelką, abyś wpisała do niej swoje dane nie czyń tego!!!

P.S. Dlaczego piszę, że ratownik na oddziale szpitalnym? O tym wkrótce...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.29 18:36:39 ~funia

Pokazcie mi drugi kraj na świecie w którym zwiazki zawodowe szkodzą pracownikom!

#2  2017.04.29 19:12:30 ~Położna Ba

Panie Mariuszu w tej kwestii popieram pana. Położna -staż pracy 32 lata, mgr, specjalizacja, studia podyplomowe- podstawa zasadnicza 2095 zł. To jest duża podstawa w moim zakładzie pracy, koleżanki mają niższą. Śmieszne ale prawdziwe. Niech nikt nie waży się komentować że sobie na to pozwoliłam, mieszkając w prowincji i w dużej odległości od Warszawy nie mam możliwości konkurencji pracy w innym zakładzie pracy. POZDRAWIAM WSZYSTKIE MEDYCZNE GRUPY ZAWODOWE.

#3  2017.04.29 20:01:53 ~piel

Proszę się tak nie ekscytować cyferkami bo w końcowym zapisie będzie: W zależności od sytuacji finansowej pracodawcy. I do koleżanki jak to napisała z prowincji- taki szpital nigdy nie będzie miał takich pieniędzy na podwyżki. Czy naprawdę nie widzicie tego że to jest odkładanie wszystkiego aby zyskać na czasie.

#4  2017.04.29 20:05:39 ~ona

Lekarze się śmieją z naszych form naukowych i mówią, że nie tędy droga aby zyskać na pieniążkach. Faktycznie nie raz już Nas oszukano, zapewne będzie i dwa. Żle, że dajemy się dzielić i robić podziały. Cóż nie uczymy się od mądrzejszych.

#5  2017.04.30 07:41:51 ~piel

Najpierw powinna być gwarancja podwyżki,a potem dopiero dziki pęd na studia,specjalizacje i kursy,a wy już dawno zaczęłyście modę na kolekcjonowanie bezwartościowych świstków,więc los się zemścił.Teraz płacz i lament,to jak wołanie na puszczy.Jest tylko ratunek w porzuceniu dodatkowych etatów natychmiast,albo strajk generalny z odejściem od stanowisk pracy.

#6  2017.04.30 09:38:42 ~do5

JA o tym wiedziałem już 15 lat temu i z tego powodu mnie wyrzucono.

#7  2017.04.30 12:06:51 ~basia.

Takim to sposobem lepiej wybrać inny zawóď medyczny niż pielęgniarka czy położna bo będzie lepszy zarobek, mniejsza odpowiedzialność i większy prestiż,a podobno chcieli zachęcić młode osoby do zostania pielęgniarkami.Zastanawiam się czy kiedyś skończy się żerowanie na naszej grupie zawodowej,chyba nie dlatego,że same pielęgniarki godzą się na pracę na kilka etatów i robią kolejny kursik czy specjalizację .

#8  2017.04.30 12:39:54 ~OC

Czym się podniecacie? Przecież i tak nikt nie dostanie złotówki.

#9  2017.04.30 14:34:52 ~Piel.

Z wczorajszego programu telewizyjnego "Młodzież kontra " w TVP info zdaje się, pani poseł Katarzyna Libnauer z Nowoczesnej powiedziała , że pensja minimum 2000 brutto obowiązująca od stycznia 2017 dotyczy tych pracowników niewykwalifikowanych. To jeśli pielęgniarki np. w kieleckim tyle nie miały to były niewykwalifikowane .skandal za co nas mają !

#10  2017.04.30 14:36:11 ~MY

BOJKOT KONTRAKTOWYCH I ZLECENIOWYCH NIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z NIMI NA ODDZIAŁACH BO NIGDY NIE BĘDZIEMY GODNIE ZARABIAĆ !

#11  2017.04.30 14:41:22 ~ja

Do 2 a co to prowincja plaser na ustach, gdzie walka ? dlaczego zgodziłyście się pracować w zależności od regionu to taka i taka pensja ? w innych grupach takich podziałów nie ma chore !

#12  2017.04.30 14:41:57 ~piel.

Do 10-11 prawda

#13  2017.04.30 15:12:57 ~Piel

W Jedrzejowie w szpitalu slyszalem ze beda walczyc o 2000 zł brutto, bo nawet tego nie maja. Wlasciciel wlacza zgodnie z prawem wszystkie dodatki do pensji zeby bylo 2000 zl brutto. Tak sie dzieje od kilku lat. Co robilyscie cale lata zeby temu zapobiec? Nawet ubran roboczych nie mozecie wywalczyc. Dziwne te wasze Zwiazki zawodowe w szpitalu.

#14  2017.04.30 15:15:38 ~Obserwator

Przed chwilą obejrzałem telewizyjny reportaż z kieleckiej telewizji nie w ogólnopolskiej bo do ogólnopolskich mediów jest zakaz podawania ! Ojej jak zaniedbana kobicina ta przewodnicząca - okropne jak pielęgniarki wyglądają z tych biednych regionów - naprawdę biednie ! Jak wy na to pozwoliłyście przez tyle lat ? Co wmówiono wam że was zwolnią jak zaczniecie walczyć o swoje a dlaczego tego nie zrobiłyście ? Gdzie wasz honor, ambicja zawodowa ? Do tej pory żebyście nie miały 2000 brutto ? Przecież to ustawowo się należy od 1 stycznia 2017 ! Co wy robicie ? Nie macie prawa zaniżać zawodu pielęgniarskiego. co pazerstwo uprawiacie na 5 etatach - do czasu ! Rodzina ucierpi i wy pożyjecie krócej - czy wy macie rozum szczególnie te z łąk i pól ? Co za grupa zawodowa nie solidarna. wstyd się przyznać że jest się pielęgniarką !

#15  2017.04.30 15:16:05 ~piel.

Do 14 prawda !

#16  2017.04.30 15:22:06 ~piele

Kolezanki z Jedrzejowa brac sie do roboty. Cały Zarzad i reszta załogi. W grupie siła! Nagłaśniac w mediach ze wlasciciel łamie prawo, zgłaszac do Instekcji pracy. Dość juz wyzysku . Nie dajcie sie tylko wykiwac, nie wierzcie w zadne obietnice.

#17  2017.04.30 15:22:45 ~Piel.

Do 13-14 zgadzam się i uzupełnię : niepojętym jest, że obecnie mamy już dużo bardzo dobrze wykształconej kadry pielęgniarskiej - dlaczego więc nie ma w tej grupie naszego przywódcy związkowego na takim poziomie ? proszę mi pomóc zrozumieć tą kwestię .

#18  2017.04.30 16:44:49 ~ja

Do 17 prawda a wkrótce 12 maja.

#19  2017.04.30 19:02:51 ~do14

Wygląd zewnętrzny jest najważniejszy dla pań lekkich obyczajów,a podczas negocjacji są ważniejsze inne walory gwiazdo z metropolii

#20  2017.04.30 19:04:47 ~Maja

Szkoda ze nie pracujeci w Nowym Szpitalu w Olkuszu tam pielegnistka ma 1650 zl podstawy i p Grazyne Gaj

#21  2017.04.30 21:07:43 ~Piel

Same sie godzicie na takie podstawy pensji jak w Olkuszu 1650 zl wiec miejcie pretensjie do siebie. gdzie sa Zwiazki?

#22  2017.04.30 22:08:51 ~pielęgniar

Czemu się dziwicie ze dziewczyny mają takie małe podstawy przecież pracodawcy umieją obejść prawo skoro pielęgniarka ma podstawy 1600 to do tych słynnych 2000 dopracuje nocami i świętami i wysluga o ile jest i wtedy ma te ponad 2000 tys a jak nie to dyrektorzy wypłacają wyrównanie w formie dodatku. Moje zdanie jest takie ze w naszym zawodzie powinny być odgórnie ustalone przegrupowania finansowe i z każdym wzrostem pensji minimalnej powinno się to zwiększać ale to są tylko marzenia bo skoro rząd nawet nie wie ile ma pielęgniarek w kraju i na rękę im jest to ze niektore z nas pracują na 5 etatach to nigdy nie będzie dobrze

#23  2017.04.30 22:24:24 ~ania

A z Olkusza tak blisko do Krakowa a tam brak pielęgniarek i lepsze zarobki to czemu nie zrezygnujecie tylko biadolicie!

#24  2017.04.30 22:51:42 ~PiromaN

Hej, jakie odgorne ustalone pensje? To nie socjalizm, o pensjach decyduje rynek.

#25  2017.05.01 11:59:33 ~Biznes się

Trzeba było nie podpisywać. Krzykacz Mielcarek da nam więcej !

#26  2017.05.01 12:24:36 ~Ii

Dlaczego w każdej miejscowości są otwierane szkoły pielęgniarskie skandal dlaczego na uniwersytetach nie są limity zwiększane to obniżanie prestizzu zawodu i nadprodukacjadziewczyny z prowincji chcą mieć prace nawet za najniższa gdzie związki izby

#27  2017.05.02 07:08:52 ~ja

Upadły zawód,gorzej niż ku-estwo

#28  2017.05.02 09:51:04 ~Obserwator

Do 25 zostawić Pana Mielcarka w spokoju ! żeby nie on byłby pielęgniarski ciemnogród ! Panie Mielcarek niech Pan będzie naszym przywódcą krajowym albo niech Pan nam pomoże kogoś wskazać - skandal, żeby nie było przywódcy krajowego, który by poprowadził jak Broniarz !

#29  2017.05.02 09:52:55 ~ja

Do 24 rynek nauczycieli nie obowiąuje w szkołach publicznych ! dziwne ! bojkot pazerstwa na 5 etatach elminować takie osoby z zespołów !

#30  2017.05.02 09:57:43 ~związkowie

Jesteśmy specjalistami to jakie minimum ? gdzie średnia krajowa, brak personelu to tym bardziej powinny być wyższe płace, dlaczego nie mamy nagród, 13-tych pensji ? skandal ! SPOTYKAMY SIĘ POD SEJMEM 12 MAJA BY GODNIE ZAWALCZYĆ O WARUNKI PRACY ! OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !

#31  2017.05.02 09:58:18 ~piel.

Do 30 Brawo !

#32  2017.05.02 17:06:52 ~32

Najpierw pismo o podwyżkę,potem ustalenia -nie bierzemy nadgodzin,potem spotkanie z dyrekcją-nie ma na nich najgłośniejszych mącicieli poza plecami.Obecnie-jak trzeba wezmę nadgodziny-tak mówi większość ,która chciała wywalczyć podwyżkę.ŻAŁOSNE środowisko,co niektóre nawet piszą pisma na łamach naszych czasopism i gdybym niektórych nie znała z autopsji,pomyślałabym,że budzi się wreszcie "duch" solidarności ,rzetelność naszego zawodu.

#33  2017.05.05 13:40:22 ~inny perso

Wierzę, że większość z Was - pielęgniarek z którymi pracuję i spotykam się na co dzień to normalne, kompetentne, życzliwe do innego personelu i pacjentów oraz wykonujące z powołania swój zawód kobiety. Czytając zaś umieszczone Wasze komentarze odnoszę wrażenie, że środowisko pielęgniarskie to kurza ferma w której Pan Mielcarek pełni rolę kury naczelnej (rola koguta to zbyt wielki awans). Wiecznie hałaśliwe, rozgdakane, poszkodowane, rozżalone nad własnym losem, skonfliktowane z każdym innym środowiskiem medycznym, sfrustrowane, rozgoryczone. Piszecie o wykształceniu, a macie braki nawet ze zrozumieniem przepisów prawnych, czy robicie błędy ortograficzne - z jakiegoś powodu świat na Was się uwziął, biedne, zmokłe na deszczu kury. I ta filozofia Kalego: "MY MIEĆ 4x400 - DOBRZE, KTOŚ INNY MIEĆ TYLE SAMO LUB WIĘCEJ - ŹLE". Wywnioskować można, że interesują Was tylko własne, żelazne pielęgniarskie dupy, a inny personel medyczny nie ma mieć nic. Zionie od Was złością,bezsilnością, zawiścią i nieżyczliwością do innych - nie dziwię się, że widząc to młode dziewczyny nie chcą byś pielęgniarkami. WSTYD.