Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych


8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

Zobacz także:

Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi

Aktualności według działów: Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Podatek od "bezpłatnych szkoleń" izby pip

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.21 11:39:07 ~mgr puff

No to możemy świętować wielki sukces naszego ministra i minister Żelazkowej. Tylko patrzeć jak pojawią się spoty w tv promujące pielęgniarstwo z hasłem "Po raz pierwszy w historii to MY doceniliśmy pielęgniarki. Pielęgniarswto kierunkiem bardzo atrakcyjnym" .I pójdzie w eter fama o niebotycznych podwyżkach, a uczelnie już mogą się cieszyć .

#2  2017.06.21 11:59:35 ~piel.

Wczoraj w porządku dnia była nasza ustawa na pozycji 5, dziś nie ma jej w ogóle.

#3  2017.06.21 12:05:32 ~LC

Stanowczo odradzam studiowanie popapraństwa nazywanego pielęgniarstwem. To jedyny w Polsce fałszywy kierunek po którym magister nie jest prawdziwym magistrem. UM wypuszczają absolwentów z tym tytułem ale to jest gówniany magister,taki magister od gówna dosłownie . Za sprawą samych pielęgniarek w czepkach społeczeństwo już ma pewność ,że magister pielęgniarstwa jest trzy poziomy niżej od magistrów innych ,pozostałych kierunków.

#4  2017.06.21 12:08:54 ~nurse

Panie Mielcarek i co teraz z tym zrobimy? Przeciez nie może być tak że każdy magister zarabia więcej od magistra pielęgniarstwa. Może napiszemy list do prezydenta? Albo zrobimy jakąsakcję informacyjną "dyskryminacja pielegniarek" lub coś podobnego?

#5  2017.06.21 12:14:10 ~piel-ka

"UKŁAD TOWARZYSKO-HANDLOWY" ZROBIŁ SWOJE.

#6  2017.06.21 12:15:04 ~Awoi

Jak można dopuścić do sytuacji żeby specjalizacja była wyżej ceniona niż tytuł magistra ( ktory jest teraz gó. warty) . Każdy z nas wie ze sama specjalizacja jest jak każdy inny kurs w izbach (np. EKG) tzn. Obecnosc na wykladach to jest jedna wielka fikcja , praktyki na specjalizacji załatwiane od ręki w 5 min na każdym oddziale, egzaminy pisane wspólnie, no i wreszcie sam egz w Warszawie gdzie wykuwa sie testy z bazy pytań na pamięć, rycie wszystkiego na pamieć dosłownie lub zapamiętywanie wzrokowe pytań i odpowiedzi ( wtrące odrazu w tym miejscu, żeby nie pisać mi tu że nest inaczej, bo nie jest i doskonale o tym wszyscy wiecie ! ). Natomiast Magister to po pierwsze tytuł naukowy, studia ( licencjat i magister) trudne porównywalne do lekarskich, poziom bardzo wysoki, nauka ale nauka ze zrozumieniem, większość egzaminów ustnych. Obecnośc na praktykach 100 % a godzin od groma ( również wakacje) Skala trudnosći w porownywaniu do specjalizacji to niebo a ziemia, czas trwania tu 2 lata a tu 5 lat męki a nie sielanki . Reasumując dochodzi do sytuacji że ludzie bez matury są specjlaistami ( bo sytem na to pozwala). Nasza grupa zawodowa to żenada , jesteśmy sprowadzeni do poziomu salowej ale odpowiedzialności mamy od groma. Roznumiem że wielu z nas Magistrów zmarnowało 5 lat swojego życia na zrobienie studiów i teraz bedzie mieć z tego g.o. Po co nam izby pielęgniarskie ? Nie robia dla nas nic ! Organizują tylko coraz więcej kursów i zdzieraja od nas kase za kursy i za składki. TO WSZYSTKO POWINNO ZAKOŃCZYĆ SIĘ STRAJKIEM GENERALNYM WRESZCIE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA TJ. ODEJSCIEM OD ŁÓŻEK A NIE SZOPKĄ Z BIAŁYM MIASTECZKIEM . P.S. Zobaczycie jeszcze jak nas zrobia w konia z dodatkami , zrobią tak ze koniec końcem na koniec miesiaca lare stówek mniej i każdego z nas

#7  2017.06.21 12:22:55 ~nurse

Awoi masz całkowitą rację. Sama jestem mgrem i jestem w trakcie specjalizacji i wiem jak to wygląda. Specjalizacja to NIC w porównaniu do studiów.

#8  2017.06.21 12:37:14 ~Uważam

Uważam, że ta ustawa to wytyczenie kierunku kształcenia w zawodzie pielęgniarki. W przyszłości wystarczy szkoła branżowa i ewentualna specjalizacja. Tak wykształcona "siostra" będzie powolnym narzędziem w ręku "doktora" czyli magistra medycyny. Dziwię się krótkowzroczności władz NIPiP, związków zawodowych, przedstawicieli uczelni wyższych. Nikt z wymienionych nie zabiega efektywnie o podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki i położnej. Wszystko kisi się we własnym środowisku bez możliwości wspólnego działania.

#9  2017.06.21 12:44:01 ~piel

"Białe miasteczko i czarna rozpacz". GW 16.czerwiec 2017. " Dlaczego pani pielęgniarka jest niemiła? .Bo jest przepracowana.(.)odpowiada za życie i zdrowie,pracuje w warunkach trudnych fizycznie i psychicznie,w systemie zmianowym świątek ,piątek i niedziela.W szpitalach powiatowych najczęściej na rękę dostaje 1,6-1,7 tys zł. Żeby się utrzymać pracuje po 300,400 godzin-na kilku etatach." DLACZEGO PANI PIELĘGNIARKA JEST NIEMIŁA? . BO PRACUJE NA JEDNYM ETACIE ZA KILKA OSÓB-ZA TRZY PIELĘGNIARKI KTÓRYCH NIE MA( BO SZPITAL OSZCZĘDZA NA ETATACH KOSZTEM PIELĘGNIAREK) ZA SALOWE, ZA ODDZIAŁOWE ZA DIETETYCZKI,ZA NOSZOWYCH,ZA LABORANTÓW,ZA FARMACEUTÓW, ZA TRANSPORT,ZA LEKARZY, ZA SPRZĄTACZKI. ZA JEDNĄ PENSJĘ JAK WYŻEJ.

#10  2017.06.21 13:08:54 ~Do 4

Właśnie przez takie, które pracuja na 3 etatach gówno zarabiamy i jestesmy zmeczone. Ogarnijcie sie!

#11  2017.06.21 13:09:18 ~ana

Tragedia- co ta banda wyprawia. Tylko strajk generalny i nie ma się zmiłuj- BO PACJENT, BO SUMIENIE, BO ETYKA. Nas też etycznie potraktowali. Józefa szczurek- żelazko - no cóż się można spodziewać jak się z .reszta do własnej interpretacji.

#12  2017.06.21 13:23:21 ~beata

Przestańcie s.ć we własne gniazdo(do Awoi). Jak jest każdy wie .Dlatego większość z nas uważa,że wielką niesprawiedliwością jest taki układ wynagrodzenia ! walczyłyście o podziały i straciłyście realną kasę z zembalówki ! według poprzedniego porozumienia przynajmniej każda miała szansę na podwyżkę. Projekt - GRUPY ZAWODOWE WEDŁUG KWALIFIKACJI WYMAGANYCH NA DANYM STANOWISKU nie ma NIC WSPÓLNEGO Z RZECZYWISTOŚCIĄ BO PRACĘ ,KWALIFIKACJE ZAWODOWE I OBOWIĄZKI MAMY TAKIE SAME, STANOWISKO RÓWNIEŻ JEŚLI CHODZI O PIELĘGNIARKI SZEREGOWE ! DZIWICIE SIĘ TERAZ ,ŻE WSZYSCY Z NAS SIĘ ŚMIEJĄ I PONIŻAJĄ. WIEDZĄ ,ŻE PIELĘGNIARKI NIE WALCZĄ O CAŁE ŚRODOWISKO ZAWODOWE TYLKO PODGRUPY. WSTYD NA TO PATRZEĆ. Przede wszystkim popatrzcie kto za to odpowiada. CAŁE ZŁO TO IZBY PIELĘGNIARSKIE, KTÓRE WYMYŚLAJĄ KURSY ,SPECJALIZACJE ITP. nakręcają sobie tym dochody. Wszystkie o tym wiemy i rozmawiamy i nikt nie ma siły ,żeby rozwiązać cały ten cyrk. Izby nie robią nic na korzyść pielęgniarek. Same to widzicie. DOKSZTAŁCANIE JEST KONIECZNE I WSZYSTKIE O TYM WIEM I NIKT SIĘ NIE PRZED TYM NIE BRONI. Ale nie może być tak ,że każdy sobie skacze do oczu za kolejne papierki.Zatrudnione jesteśmy w konkretnym zakładzie pracy. Znajdą sposób ,żeby nie płacić za specjalizacje. Wystarczy ,że przeniosą na oddział gdzie dana specjalizacja nie będzie potrzebna i papierek będziemy mogły sobie wsadzić w buty.

#13  2017.06.21 13:25:19 ~kasia

Do Awoi ; Trochę cię poniosło, chyba z żalu, rozumiem. Zrobiłam licencjat pomostowy od razu gdy go wprowadzono i płaciłam za te studia z własnej kieszeni.Od razu po otrzymaniu dyplomu zrobiłam specjalizację zachowawczą, a było to dość dawno bo ok. 12 lak temu(nie pamiętam dokładnie, a nie chce mi się sprawdzać), i oto moje wnioski. Licencjat w porównaniu ze specjalizacją to pikuś, i wykłady i praktyki. 2 lata specjalizacji to ogrom pracy i wiedzy o egzaminie nie wspomnę, bo wtedy nie było żadnego banku pytań ani wcześniejszych testów. Zamierzałam iść na studia magisterskie gdy w szkole w której robiłam licencjat umożliwiono zrobienie ich, ale gdy posłuchałam koleżanek jak to wszystko wygląda i kto tam wykłada to zrezygnowałam bo szkoda mi było czasu i pieniędzy.Poziom żenujący. Teraz jednak żałuję, ale tylko z powodu pieniędzy, które teraz bym dostała, bo poziom mojej wiedzy ani kompetencji nie byłby wyższy, a skończyć je to na prawdę żaden wysiłek, jedynie stracony czas. Tak więc każdy ma własne doświadczenia i wnioski. Pozdrawiam.

#14  2017.06.21 13:27:47 ~Mgr, specj

Mam pytanie, czy Pani spod nr 6 kończyła specjalizację? Tak się, jakoś zwykle składa, że studia, kursy, specjalizację, krytykują osoby, które się wcale nie edukuja. Co mogą na ten temat powiedzieć?

#15  2017.06.21 13:34:20 ~Do 13

Idź na te studia magisterskie, skończ je, a potem porozmawiamy o ich, jak to określiłaś "żenującym poziomie". Odezwała się następna wszechwiedząca!

#16  2017.06.21 13:43:09 ~Agry

Izby pielęgniarskie? Tam tylko zmieniają się stołkami. W szpitalu jest pani dyrektor ds pielęgniarstwa[za niemałe pieniądze] , a w izbach zastępcą przewodniczącej za 8 tys. Zł . Jak minie kadencja obecnej to wskoczy na stołek przewodniczącej za 12 tys. Po co im walka o pielęgniarki. Najważniejsze jest by pilnować swojej dupy. W myśl powiedzenia_Każde grabie w swoją stronę grabią.

#17  2017.06.21 13:55:40 ~el

D0 AVOI#6 Jaki tytuł naukowy? ma magister, zobacz sobie na dyplom i przeczytaj co tam pisze to jest tytuł zawodowy chcesz mieć naukowy to zrób sobie Doktorat i jeszcze wyszydzanie specjalizacji jesteś porażką

#18  2017.06.21 14:00:10 ~pielęgniar

Weźcie pod uwagę ze studia pomostowe na które szły koleżanki po LM itp. różnią się od tych które kończą obecnie dziewczyny chcąc zdobyć prawo wykonywania zawodu tamto to było tylko wyrównanie godzin żeby grało tak ja UE chce i trwało to różnie a licencjat trwa 3 lata i to są lata ciężkiej harowki nie wspomnę o mgr kolejne dwa lata nie mam porównania jak było kiedyś bo jestem młodą pielęgniarka z mgr ale to co z nami zrobiono to chamstwo do potęgi zostałysmy zmieszane z błotem. A odnośnie poziomu kształcenia to się zgodzę z niektórymi ze w niektórych szkołach to jest to dno i takie szkoły powinny być zamykane. Nie wyobrażam sobie jak można zdobyć zawód na studiach zaocznych gdzie zjazd jest raz w miesiącu a praktyki załatwiane są żeby tylko nie chodzić a później przychodzi taka młoda pielęgniarka do pracy i nie ma wogole o niczym pojęcia tak nie powinno być.

#19  2017.06.21 14:01:56 ~LM

Do #15 a co ty wiesz ? następna magisterka bez specki zapatrzona w siebie wam to zawsze mało najlepiej żebyście były w gr.7 bez specjalizacji zrób specjalizacje gr.7 nie rób gr.9

#20  2017.06.21 14:05:26 ~jes4

Państwo Senatorowie, proponuję skreślenie z porządku obrad punktu piątego, to jest ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, i rozpatrzenie tego punktu na następnym posiedzeniu Senatu

#21  2017.06.21 14:08:36 ~15Piel.

Zgadzam się z panią nr 13 kończyłam specjalizację 11 lat temu a za rok rozpoczęłam licencjat pomostowy 5 semestrów i nie będę porównywać poziomu nauczania ani się licytować. Ze specjalizacji wyniosłam ogrom zaktualizowanej wiedzy, nie było żadnego banku pytań, egzamin w Warszawie to był horror, zdało z mojej grupy 40%, ale nie żałuję uczyłam się dla siebie. Wierze że pielęgniarki jeszcze będą zarabiały, mnie już to nie będzie dotyczyło. Jest jeden warunek musimy przestać narzekać i zacząć się szanować. Pracując po 300 godzin udowadniacie że wszystko można, oprócz tego że pracujecie mechanicznie a z zasad wykonywania zawodu śmiejecie się w głos. I od kogo wymagacie szacunku od pacjentów ? , władz? . Spróbujcie najpierw wypracować szacunek dla siebie samych i dla swojego organizmu.

#22  2017.06.21 14:22:19 ~pielegniar

Jeszcze mamy czas walczyć o zmianę zaszeregowania magistrów pielęgniarstwa ,Na wniosek marszałka Stanisława Karczewskiego, Senat przesunął na kolejne posiedzenie debatę nad rządowym projektem ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagradzania zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Czy to oznacza, że będą jeszcze jakieś rozmowy w sprawie zmian w projekcie rządowym? '' http://www.medexpress.pl/jest-szansa-na-kompromis-w-sprawie-plac-minimalnych-w-sluzbie-zdrowia/67235

#23  2017.06.21 14:24:25 ~Do #4

Masz rację. Niestety to kolejny błąd w ustawie. Farmaceuta, fizjoterapeuta, diagnosta laboratoryjny albo inny pracownik wykonujący zawód medyczny wymagający wyższego wykształcenia, bez specjalizacji ma wsp. 0,73. Nie kwalifikuje się do tej grupy licencjat czy też mgr pielęgniarstwa ponieważ zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych określa - Stanowisko: Pielęgniarka - tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo, - licencjat pielęgniarstwa, - średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka Niestety nie spełniamy warunku " zawód wymagający wyższego wykształcenia". Możliwość wykonywania zawodu przez pielęgniarki ze średnim wykształceniem skutecznie wyklucza możliwość zakwalifikowania nas do gr. 6. Identyczna sytuacja występuje w przypadku ratowników medycznych z tytułem licencjata .Ratownikiem medycznym jest: 1. osoba, która ukończyła policealną szkołę średnią i uzyskała dyplom ratownika medycznego; 2. osoba, która ukończyła szkołę wyższą lub wyższą szkołę zawodową na kierunku lub w specjalności ratownictwo medyczne realizującą w programie nauczania co najmniej cele, treści kształcenia oraz liczbę godzin objęte podstawą programową kształcenia w zawodzie ratownik medyczny i uzyskała tytuł licencjata. Z zupełnie niezrozumiałych względów preferowane są zawody : farmaceuta, fizjoterapeuta i diagnosta laboratoryjny . Tam nie ma wymogu "wykonujący zawód medyczny wymagający wyższego wykształcenia" co skutecznie eliminowałoby z tej grupy choćby fizjoterapeutę - zawód ten może bowiem wykonywać technik fizjoterapii.

#24  2017.06.21 14:25:18 ~pielęgniar

Kolejne posiedzenie sejmu 28.06.2017 r

#25  2017.06.21 14:33:09 ~Sylwia

W 2010 roku skończyłam licencjat z pielęgniarstwa. Byłam niezwykle zafascynowana tym zawodem i na prawdę chciałam w nim pracować. Zaraz po studiach dostałam pracę w szpitalu powiatowym skład był super (wspaniałe starsze koleżanki z jednym wyjątkiem które na prawdę pomagały mi na początku) niestety czar szybko prysł. Zaczęłam od niewiele więcej ponad minimalną krajową, nie zrażałam się myślałam że będzie lepiej, zaczęłam robić kursy, specjalizację i co? i dalej zarabiałam parę groszy ponad minimalną. Miarka się przebrała w 2015 gdy dowiedziałam się od koleżanki po zawodówce że w sklepie ogrodniczym zarabia tyle co ja po studiach i specjalizacji! Postanowiłam się przekwalifikować aż w końcu wylądowałam w fabryce felg samochodowych na kontroli jakości. Praca również jest bardzo ciężka na hali pomimo klimatyzacji temperatura dochodzi do czterdziestu stopni, a dziennie trzeba przerzucić dziesiątki kilogramów felg. Jaka jest różnica? Płaca oczywiście. W szpitalu na odpowiedzialnym stanowisku w 2015 ( po prawie pięciu latach stażu pracy) miałam 1650 netto+ dodatki, w fabryce po dwóch latach mam 2500 netto+ dodatki (znacznie lepsze niż w szpitalu). Patrząc na tę ustawę widzę że władze nie motywują pielęgniarek do pozostania w zawodzie to przykre i chyba zwiastuje katastrofę w Polskim pielęgniarstwie.

#26  2017.06.21 14:52:07 ~ja

Rydzyk w rządowej telewizji powiedział że ma mało pieniędzy . kpina i arogancja całkowita - na pewno dostał dużo i jeszcze dostanie !

#27  2017.06.21 14:53:56 ~PIEL-NIARK

WSTYD WSTYD WSTYD PO PROSTU BYĆ PIELĘGNIARKĄ !

#28  2017.06.21 14:54:38 ~PIEL.

DO 25 ŻENUJĄCA PRAWDA ! PRZYKRE !

#29  2017.06.21 14:58:28 ~piel.

Dalsze losy ustawy : Na posiedzeniu Senatu odbywa się debata i głosowanie, a w jej efekcie Senat podejmuje uchwałę. Może ona zawierać wniosek o przyjęcie ustawy bez zmian (wtedy jest przekazywana Prezydentowi do podpisu) albo też wniosek o jej odrzucenie w całości lub wprowadzenie poprawek (wtedy ustawa jest przekazywana ponownie do Sejmu). Jeżeli Senat podejmie w terminie uchwałę zawierającą poprawki do ustawy uchwalonej przez Sejm lub odrzucającą ustawę w całości, jest ona kierowana przez Marszałka Sejmu pod obrady komisji, która wcześniej zajmowała się pracami nad tą ustawą. Komisja, przy udziale senatora sprawozdawcy, dyskutuje nad stanowiskiem Senatu i przedstawia sprawozdanie, w którym wnioskuje o przyjęcie senackich poprawek w całości lub części, bądź też ich odrzucenie. Sejm może odrzucić poprawki Senatu, jak i wniosek o odrzucenie ustawy, bezwzględną większością głosów (liczba głosów „za” jest większa niż suma „przeciw” i „wstrzymujących się”), w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Jeżeli jednak nie będzie takiej większości, ostateczny tekst ustawy będzie zawierał treść uwzględniającą poprawki Senatu. Natomiast w przypadku głosowania uchwały Senatu o odrzucenie ustawy, brak większości bezwzględnej będzie oznaczał, że ustawa upadła i nie stanie się obowiązującym prawem. Po rozpatrzeniu stanowiska Senatu, Marszałek Sejmu przekazuje ustawę do podpisu Prezydentowi RP. O tym co może zrobić Prezydentpóki co nie czas się zastanawiać

#30  2017.06.21 15:07:04 ~26

Mam wrażenie ze panie z izb zrobiły ta ustawę dla siebie. Więcej kursów dla pielęgniarek to więcej pieniędzy dla nich. Jak można było zdyskryminowac tak nasz zawód. Magistra nie zakwalifikowali do wyższej grupy bo w przyszłości zapewne większość by go zrobiła natomiast specjalizacje pomimo ze większość zrobi niekoniecznie zakład uzna za potrzebna na stanowisku pracy - prawda ze jest to wygodne dla rzadu ?

#31  2017.06.21 15:13:01 ~zuzia

Czy was tu już wszystkie porąbało do reszty ,zamiast się zjednoczyć i toczyć bój z tymi co was robią w balona to wy żrecie się między sobą o wykształcenie albo ile która ciągnie etatów jak ma zdrowie to niech robi 24 na dobę bo pielęgniarek i tak jest za mało i tak naprawdę to nic nie zmienia w kwestii finansowej jedynie na te z jednym etatem spadnie więcej obowiązków, bo za te pieniądze nikt nie zmieni decyzji o wyjeździe .A wy byście sobie oczy powydrapywały .Czyli cel osiągnięty niech się żrą między sobą my robimy swoje .Wstyd .

#32  2017.06.21 15:17:15 ~piel.

Dziękujemy za obszerne wyjaśnienia ale dobrze wszyscy wiemy, że przegłosują bez poprawek, prezydent podpisze i na tym będzie KONIEC

#33  2017.06.21 15:18:03 ~Ewa

Dlaczego,nie można zorganizowac takiej akcji,żeby dziewczyny,ktore pracują na 2 etaty choć na JEDEN MIESIĄC zrezygnowaly z jednej pracy? To była by KATASTROFA dla wielu placowek medycznych! Minister Zdrowia dopiero wtedy zorientował by się w faktycznej sytuacji.MUSIAŁ BY dać kasę,wtedy nie było by już przelewek.Wszędzie bębni się,że pielęgniarek jest mało,ale tak na prawdę tego nie widać bo wszędzie dyzury są obstawione,pielęgniarki przychodza na dyżur i WSZYSTKO GRA! Ja pracuję na jednym etacie,bo nie mam możliwośći więcej,ale gdybym miala 2,3 prace,to dla dobra sprawy zrezygnowałabym napewno.Ja wiem,że tu chodzi o pieniądze,ale ten jeden miesiąc mógł by uratować naszą beznadziejną sytuację. Same musimy sprytnie to rozegrać bo NIKT NAM NIE POMOŻE.Mało mamy przykładów jak nas traktują przez wszystkie lata? Mają nas gdzieś.Teraz docenili wylącznie pielęgniarki z magistrem i specjalizacją,a czy pozostałe nie są warte docenienia? Magisterek ze specjalizacją jest najmniej,za to cala rzesza pozostałych to dziewczyny po LM i Studium.Nie może byc tak,że na dyżurze jest dziewczyna po LM i magisterka,pracują tak samo,a w wyplacie jest prawie 2 tys różnicy! Tylko pielęgniarkom można było zrobić taki numer.SKANDAL Panie Ministrze i Pani Żelazko!

#34  2017.06.21 15:18:39 ~Do #26

"Wyznawców" Rydzyka jest znacznie więcej niż pielęgniarek. PiS nie może utracić ich głosów nawet jeśli powinien liczyć się z utratą poparcia pielęgniarek - choć i nie do końca, w moim środowisku niestety sporo pielęgniarek i tak poprze Rydzyka czyli w konsekwencji PiS.

#35  2017.06.21 15:36:46 ~Etat

Do 33 Prawda jest taka, ze czlowieka powinno byc stac na normalne zycie pracujac za godne pieniadze na jednym etacie. Nie miesiac, nie pracowac to nic nie da, bo rzad bedzie wiedział ze i tak po tym miesiacu wszystko wroci po staremu.

#36  2017.06.21 15:49:02 ~pielęgniar

Recepta na to żeby nas szanowano i doceniano jest jedna praca na jednym etacie i max 20 %nadgodzin, pielęgniarka która zaczyna pracę w zawodzie min 3 tys zł na rękę reszta dwie najniższe krajowe plus noce i święta plus wykształcenie czyli mgr i spec plus staż oczywiście netto wzrasta najniższa krajowa wzrasta i pensja jeśli pracodawca wysyła cie na szkolenie ma to mieć odzwierciedlenie w pensji młoda pielęgniarka po przepracowaniu 5 lat przechodzi do wyższej grupy A no i najważniejsze jedna pielęgniarka na 7 pacjentów i zobaczycie młodych nie braknie a z zagranicy tez zaczną wracać

#37  2017.06.21 16:11:52 ~haha

Co to jest specjalizacja w pielęgniarstwie to dwa lata wykładów z tego jak zdac testy zero wiedzy brawa dla izb i nieuków

#38  2017.06.21 16:17:37 ~Tłuk l LM

Https://www.youtube.com/watch? v=nkjCFuvtH2s

#39  2017.06.21 16:21:30 ~tłuk z LM

Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Osiem lat podstawówki i cztery liceum. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki, i oto mi płacą, jak by ktoś dał mi w mordę. Ja pierdolę, kurwa! O, bracia poloniści, siostry polonistki, sto trzydzieścioro było nas na pierwszym roku. Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do szkoły poetów. Szkoła poetów, Dżizus, kurwa, ja pierdolę! Przez pięć lat stron tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa i wszechporażająca nas wszystkich pogarda, władzy od dyktatury, aż po demokrację, która nas, kałamarzy, ma za mniej niż zero. Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała, jestem dla niej śmieciem, kurwa! Pod każdą władzą czuję się jak kundel! Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi! Mimo że nie jesteśmy prymitywną siłą, dyktaturami zawsze wstrząsają poeci! Wtedy nas potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy! Które nie widzą dalej.

#40  2017.06.21 16:33:38 ~????

Jeśli uważacie, że tak łatwo zrobić specjalizację. to dlaczego jej nie zrobicie tylko plujecie w koleżanki, które już są specjalistkami?

#41  2017.06.21 17:37:26 ~Aqua

Do 31 ZDROWIE MUSZĄ MIEĆ PIELĘGNIARKI, KTÓRE PRACUJĄ Z "ROBOTAMI". Takie podejście jak Twoje to walka z wiatrakami.

#42  2017.06.21 17:47:59 ~Aqua

Jeżeli jedynym twórczym pomysłem, co niektórych osób jest nawoływanie do STRAJKU - to moje pytanie brzmi - KTO BĘDZIE PODPISYWAŁ "porozumienie" ? Czyżby ZNOWU PRZEDSTAWICIELI IZB I ZWIĄZKÓW ? Panie, które do tej pory podpisały te wszystkie " sprytnie inteligentne" porozumienia ?

#43  2017.06.21 18:38:23 ~do Aqua

Hello, a może wszystkie wystąpimy o PINY, no i proponuję napisać list do izb,powinny się zdymisjonować.

#44  2017.06.21 19:21:07 ~Aqua

Kolejne pismo do izb - może być, daj jakiś zarys.

#45  2017.06.21 19:35:12 ~maria

Dziewczyny by ogarnięcie się w trochę ,przestańcie się kł9cic ,zróbmy strajk ogólnopolski z odejściem od łóżek ale nie taki że cz3sc pełni dyżur ma nas być zero na oddziałach tak przez parę dni. Nie jeden dwa tylko dłużej aż do skutku

#46  2017.06.21 19:38:03 ~Aqua

Do 46 będziesz przewodniczącą komitetu strajkowego ?

#47  2017.06.21 19:45:48 ~do Aqua

46 chyba nie chce.

#48  2017.06.21 20:29:31 ~:)

U mnie już te, które pracują na kilku etatach jasno powiedziały, że nie zamierzają strajkować. Wolą w tym czasie dybać na kolejnym dodatkowym dyżurze. Więc chyba liczą na to, że za nie zastrajkują te, które mają tylko jeden etat.

#49  2017.06.21 20:44:57 ~do 36

A mi się zdaje, że dziś nie głosowano nad ustawą, bo doszło do spięcia na linii Szydło- Radziwiłł. Kto wie, co będzie dalej z księciem, czy utrzyma tron.

#50  2017.06.21 22:15:48 ~Do 19

Pudło, nie trafiłaś koleżanko. Tak się składa, że mam i jedno i drugie, więc jestem w gr 7. Wkurza mnie, kiedy ktoś usiłuje mi wmawiać, że to co zrobiłam do tej pory jest gówno warte i miało żenująco niski poziom. Idźcie, zróbcie, a wtedy pogadamy. A, i nie jestem zapatrzoną w siebie magisterką. Pozdrawia mgr spec z 22 letnim stażem pracy.

#51  2017.06.22 01:04:41 ~piel

Przestańmy się licytować czyj nakład umysłowy był większy czy nie wystarczy, że inne zawody medyczne z wyższym wykształceniem się liczą a w pielęgniarstwie tego nie ujęto, to jest jawna dyskryminacja już nawet nie wiem jak to ująć wydaje mi się że to można zaskarżyć do Trybunału, jak w Polsce podchodzi się do wykształcenia w pielęgniarstwie

#52  2017.06.22 01:08:00 ~piel

Ludzie przejrzyjmy na oczy tonie może tak być dalej, rozwalmy te IZBY pielęgniarskie tę bandę TRUTNI co na nas żerują

#53  2017.06.22 01:09:56 ~piel

Zbojkotujmy tych DARMOZJADÓW ile jeszcze czasu będziemy płacić przymusowe składki na nasze przedstawicielki- łaskawczynie

#54  2017.06.22 01:14:36 ~piel

Przecież teraz wszyscy będą robić specjalizację oczywiście płacić też za nią będą a Izby pop.pielęgniarek będą się bogacić i co dalej jak wszyscy magistrowie ukończą specjalizację a specjalistki magisterskie studia to co wymyślą TRUTNIE w izbach- nową siatkę płac!

#55  2017.06.22 01:17:27 ~piel

Magistrowie pielęgniarstwa może jedziemy do Warszawy BOJKOTOWAĆ obrady

#56  2017.06.22 01:31:43 ~do 40

Dziękuję Ci za ten cytat. Mam go w sercu i myślach bardzo często. Za każdym razem ta scena sprawia,że gorycz i żal podchodzą mi do gardła. Kto nie zdawał do LM w tamtych czasach ,nie wytrwał ,nie pojmie. Ale my ,"tłuki"po LM,wiemy . Jestem Adasiem Miauczyńskim, Świrem od trzydziestu pięciu lat.

#57  2017.06.22 07:58:46 ~do41

Pielęgniarka powinna się szanować,a nie dawać zarobić komu popadnie,za gówno warty papierek.

#58  2017.06.22 09:43:06 ~pielęgn

Znowu te same komentarze, mam wrażenie że niektórym dziewczyną po mgr. rozum wyprało, dlaczego bez przerwy porównujecie, dlaczego cały czas plujecie na specjalizację, brońcie swoich tytułów, macie rację, ale nie w ten sposób, też będziecie pewnie robić w przyszłości specjalizację i to od was, od waszego podejścia będzie zależało, w jaki sposób zdobędziecie ten tytuł, ja powiem tak są ludzie bardzo różni i podejście do wiedzy też jest różne, nie wszystkie koleżanki z tytułem mgr zasługują na ten tytuł i tak samo jest ze specjalizacją, ale nie godne jest wypowiadać się na forum i brać wszystkich do jednego wora, świadczy to tylko o tej o sobie, a człowiek z wykształcenie mgr. powinien prezentować odpowiedni poziom, a nie szczekać jak przekupa na rynku.

#59  2017.06.22 10:58:37 ~do 56

Chyba pomyliłaś adresata komentarza. Chyba 39 a nie 40, tak?

#60  2017.06.22 13:18:16 ~Pielegniar

Guzik wywalczymy. Czytam te fora i cały czas tylko jedno czemu ja mam zarabiać mniej przecież tyle się uczyłam, a ja mam mgr a ja specjalizacje MASAKRA ! A czemu nie umiemy się szanować nawzajem. Wynagrodzenie powinno być jedno takie które odda nasza prace i wtedy dodatki za mgr i specjalizacje dla koleżanek które je maja. A jak bedziemy sobie skakać do gardeł co trwa teraz to nic nie wywalczymy. Szanujmy się bez względu na to kto ma jaki papier bo tylko w jedności siła.

#61  2017.06.22 15:03:01 ~do 59.

Tak, oczywiście. To było do 39. Dziękuję.

#62  2017.06.22 15:31:59 ~anes

Do "18": O jakich studiach zaocznych mowisz, przeciez na pielegniarstwie zjazdy sa praktycznie co tydzien w weekendy, a na innych studiach, takich ktore ja konczylam zjazdy byly co 2 tyg od piatku do niedzieli wlacznie, duzo osob porezygnowalo bo bylo ciezko,ponadto jak ktos idzie na zaoczne to juz pracuje i głąbem nie jest. Bardziej nic nie umiejące są magisterki piel. zaraz po dziennych.Pozdrawiam osoby co nic nie wiedza o zaocznych studiach a wypisyją bzdury

#63  2017.06.22 15:35:13 ~anes

Czyli jak tak jest na specjalizacjach, to trzeba je zaostrzyc, brawo Panie mgr,piszcie tak dalej,ja swoją wcale tak nie wspominam,była ciezka,jezdziłam na zjazdy i duzo mi dała,inaczej podchodze do pielegniarstwa, a pracuje długo.pa

#64  2017.06.22 19:33:26 ~Zuza

I jeszcze dodajmy że niektóre specjalistki to nawet matury nie mają.

#65  2017.06.22 21:02:25 ~wstyd

Jakiż żenujący poziom ludzi niektóre osoby piszące tutaj sobą prezentują. Znowu zazdrość, zazdrość, ta niska cecha człowieczeństwa tutaj się szerzy. Wstydźcie się ludzie.

#66  2017.06.23 08:02:44 ~do65

A komu i czego zazdrościć?

#67  2017.06.24 11:14:22 ~co bedzie

Magistrami bez specjalizacji ,dlaczego tych magistrów pielęgniarstwa aż tak krzywdzicie

#68  2017.06.24 11:16:35 ~czytelnik

Panie magisterki pielęgniarstwa niesamowicie skrzywdzone te bez specjalizacji,mogły wogóle nic nie robić tak jak te po liceum bez matury

#69  2017.06.24 11:18:34 ~skrzywdzon

Dokształcanie się pielęgniarki bez matury po liceum góra,magisterki pielęgniarstwa bez specjalizacji bardzo bardzo skrzywdzone

#70  2017.06.24 11:21:49 ~człowiek

Specjalistki bez matury ,ale ze specjalizacją są w wyższej grupie

#71  2017.06.24 11:25:11 ~po co stud

Bez matury można dalej zajść np. zrobić specjalizację i być panią specjalistką bez matury ,ale z większą kasą,bo matura się nie liczy drogie panie w pielęgniarstwie ,po co matura liczy się specjalizacja bez matury i większe docenienie

#72  2017.06.24 11:27:53 ~jeżeli

Nie ma na podwyżki dla magistrów ze specjalizacją ,to co będzie jak wszystkie magisterki zrobią specjalizację ?

#73  2017.06.24 18:38:14 ~Do #72

Pytanie pozbawione sensu, odpowiedź oczywista - przejdą do gr. 7 - wsp. 1,05

#74  2017.06.28 12:16:23 ~aloj

Do pielęgniarek pracujących na . etatach. Choćby dali wam kasę to i tak już będziecie tyrały.Praca na x etatach stała się dla was, życiem''.