Komentarz na pielegniarki.info.pl: Cierpliwie wysłuchałam do końca tej argumentacji. O zgrozo! Lekarz rezydent zarabia mniej niż pielęgniarka po licencjacie! Szkoda dyrektorze, że jakoś tak gładko pominął pan dyżury gdzie na jednym weekendowym dyżurze zarobią tyle, co pielęgniarka przez miesiąc.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 5,5 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Komentarze na pielegniarki.info.pl:

Po prostu ręce opadają! Jednak cierpliwie wysłuchałam do końca tej argumentacji. O zgrozo! Lekarz rezydent zarabia mniej niż pielęgniarka po licencjacie! szkoda dyrektorze, że jakoś tak gładko pominął pan dyżury rezydentów /pomijam, że najczęściej śpią, a jeżeli są budzeni to oczekują, że pielęgniarka podsunie im rozwiązanie/, gdzie na jednym weekendowym dyżurze zarobią tyle, co pielęgniarka przez m-c. To jest skandal! Drugim skandalem jest mówienie o dodatku prof. Zembali jak o bombie w systemie ochrony zdrowia! Przecież gdyby nie ten dodatek pielęgniarkom nikt i nic by nie dał. Nic by im się nie należało! Przecież w końcu są tylko pielęgniarkami. O powrocie szkół średnich medycznych może pan dyrektorze zapomnieć. Czasy te minęły bezpowrotnie.

Zobacz komentowany artykuł: Dyrektor szpitala: obecnie po trzeciej transzy dodatku brutto brutto, pielęgniarki z tytułem licencjata, zarabiają więcej niż rezydent na starcie! A oczywiście lekarz rezydent powinien zarabiać więcej.

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl 

Zobacz także:

Video - szpital w Kaliszu - pielęgniarki domagają się godnego traktowania wobec nowej ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.14 16:37:03 ~Pielegniar

Polska rzeczywistosc zamiast sie zjednoczyc zawalczyc o zmiany w tej chorej ustawie ramie w ramie z rezydentami to skaczecie sobie do oczu wstyd i podlosc nie przystoi drogie panie i panowie

#2  2017.10.14 16:45:53 ~jan

Tak ,to prawda. Lekarze rezydenci. Jak to się stało,że niektórym w ogóle udało się skończyć studia. Wiedza niejednokrotnie mniejsza od pielęgniarki po licencjacie,bez pielęgniarki nie zrobią żadnego ruchu, bo nie wiedzą nawet jak to zrobić. Noce przespane, bezpieczni, bo obok mają doświadczone pielęgniarki, bez których zawód lekarza by nie istniał. Bez nas kochani , nie ma niestety Was. Pokażecie się chwilę na wizycie lekarskiej , podczas której pacjent boi się do Was odezwać, bo tak wysoko macie podniesione głowy. To nam pielęgniarkom mówią o swoich problemach, dolegliwościach, oczekiwaniach. Wy tylko udajecie,że interesuje Was pacjent, jest on dla Was złem koniecznym. Interesuje Was tylko kasa. No tak trzeba opłacić gosposię , sprzątaczkę, opiekunkę do dziecka. Wam lekarzom nie wypada sprzątać, , gotować, taka ujma na nieskazitelnym honorze. Kiedyś jedna pani doktor u nas opowiadała,że z nudów chciała umyć okno w domu, a wtedy jej córka powiedziała:mamo , Ty jesteś lekarzem ,Tobie nie wypada, to takie poniżające.Bierzcie się kochani lekarze za robotę, a wtedy za Waszą pracę dostaniecie godne wynagrodzenie. Jak na razie to większość dnia w pracy spędzacie na kanapie w dyżurce. A poza nie jęczcie, bo wszyscy wiedzą ile zarabiacie, a skąd bierzecie te dziwne kwoty,które pokazujecie w telewizji, to już inna bajka, jak to bajka nieprawdziwa.

#3  2017.10.14 17:00:45 ~a_

Do # 1, jednocz się indywidualnie! Nie powołuj na wszystkie pielęgniarki-bo nie masz takiego prawa. Przerabiałyśmy to kilkadziesiąt razy: lekarze walczą o podwyżki, medycy walczą o podwyżki, jesteśmy zespołem, wspierajmy się! A kiedy w końcu dostali podwyżki, to się okazało , że są lekarzami. Ale fakt: pięknie ubrali swoje żądanie kasy w słowa, mimo że to pielęgniarki mają najniższy przelicznik , im i tak zawsze mało. Do # 1 jeżeli nadal ci nie wstyd i nie czujesz się podle- to popieraj. Twój wybór.

#4  2017.10.14 23:13:46 ~do 1

" Ramię w ramię z rezydentami".Jesteś stara głupia Czy młoda naiwna? .Oni walczą o swoje i z pewnością towarzystwo pielęgniarek uwlaczalo by ich lekarskiej godności. Popieranie protestu rezydentów jest przejawem naiwności,słabości i głupoty.Rezydenci ,lekarze ani nieoficjalnie ani oficjalnie nie popierają strajku pielęgniarek bo tak jak całe społeczeństwo uważają pielęgniarki za tanią służbę.

#5  2017.10.14 23:34:46 ~krystian

Niestety zaczyna się dzielenie środowisk medycznych. Nigdy nie zdobędziemy poprawy naszych warunków, jeżeli nie będziemy mówili jednym językiem. Młodzi lekarze zdecydowali się na protest głodowy. To najbardziej drastyczna forma protestu. Praktycznie jest to droga w jedną stronę. Zawody medyczne, choć podobne i zazębiające się, nie są tożsame. Lekarze korzystają z pomocy pielęgniarek, laborantów, techników rtg i innych. Pielęgniarka czy położna nie wykona zadań przewidzianych dla lekarza, tak jak specjalista elektronik nie zastąpi informatyka. Każdy ma swoje zadania do wykonania i każdy jest ważny w swojej dziedzinie. Używanie argumentu, że lekarz może dorobić na dyżurze jest co najmniej nieuczciwe. Żeby to zrobić trzeba poświęcić swój wolny czas, zabierając go rodzinie, czy nauce. Każdy powinien godziwie zarabiać zgodnie ze swoim wykształceniem i stanowiskiem. Każdy też powinien szanować pracę drugiego. Wiemy doskonale, że w służbie zdrowia dzieje się źle i trzeba reform. Wspólnym interesem wszystkich, lekarzy, pielęgniarek, techników, rehabilitantów, salowych jest zgodne żądanie poprawy warunków pracy i płacy. Stare przysłowie, że zgoda buduje jest tu jak najbardziej na miejscu.

#6  2017.10.14 23:52:42 ~a_

Jakoś jak pielęgniarki głodowały, to nie było darcia szat. W końcu zahartowały się żyjąc z takiej pensji. Lekarz nie tylko może, ale dorabia na dyżurze-pracuję w szpitalu i wiem, co piszę. Pielęgniarka żeby dorobić też musi wziąc dodatkowy dyżur / znacznie mniej płatny/ i poświęcic rodzinę i swój czas. Krystianie, zaklinasz rzeczywistość;-) Beneficjentami wszystkich poprzednich reform są lekarze, nie pielęgniarki, nie technicy czy laboranci.

#7  2017.10.15 07:53:45 ~piel

Zgadzam się z krystianem.Po co atakować wszystkich dookoła,szukać wrogów w osobach rezydentów,ratowników,opiekunek,magistrów,specjalistów,nieuków i wykształconych,a tylko to potrafimy.Nic nie uzyskałyśmy poprzez taką formę buntu,więc może czas na bardziej inteligentne metody i popieranie mądrzejszych.

#8  2017.10.15 08:14:57 ~do 7

Mądrzejszych? Rezydencie chyba przeginasz. Jestesmy mgr czyli odpowiednik lek. tyle, że my mamy doświadczenie, czego wam jeszcze brak. Więc przystopuj z takimi tekstami.

#9  2017.10.15 09:14:21 ~do 7

Rezydenci mądrzejsi ? Szczerze się uśmiałam.Nigdy nie spotkałam miłego ,mądrego rezydenta, a jedynie wyniosłego bufona, który to własnie skończył studia i oczekuje ,że wszyscy dookoła będą mu się kłaniać w pas. Nawet dzień dobry nie potrafią powiedzieć, bo to uwłacza ich wysoko postawionej godności.Wstyd jakiś lekarzy nasze uniwersytety hodują. Już na studiach wmawia się im,że są wybrańcami Boga.Takiemu wszystko się należy na starcie.Więcej pokory rezydenci i szacunku dla innych grup zawodowych, a szczególnie dla pacjenta, którego traktujecie już na starcie jako zło konieczne.

#10  2017.10.15 09:29:42 ~a_

Do # 7, cóż za znajoma spolegliwość! Skąd ja to znam! Po drugie : nie szukam wrogów tylko realnie oceniam rzeczywistość- czego i Tobie życzę spolegliwa ~piel.

#11  2017.10.15 10:16:43 ~piel.

Kiedy 37 lat temu zaczynałam pracę, lekarze byli inni. Było w nich człowieczeństwo. Są też i dziś tacy, ale to rzadkość. Popieram wpis 9.

#12  2017.10.15 22:39:33 ~piel

Student 6 roku medycyny pyta pielęgniarek na OIOM-ie co to i po co OCŻ ? Wstyd, lepiej dr Googla by zapytał albo w domu się douczył, a nie przyznawał się do niewiedzy. Testy od lat te same na uczelni, więc łatwo zdają. Nie ma lekarzy z powołania, tylko na kasę lecą. Dlaczego lekarze narzekają a sami swoje dzieci na medycynę wysyłają? Mało tego, jak się nie dostali na studia to idą na płatne za grubą forsę oczywiście mamusi/ tatusia lekarza.

#13  2017.10.16 00:54:46 ~do12

Lekarze mają tak dobrze,nic nie muszą umieć,mają kasę,więc co ty jeszcze robisz w zawodzie pielęgniarki-wal na medycynę!

#14  2017.10.16 08:26:11 ~a_

Do # 13, tak gwoli uściślenia: pielęgniarki są z lekarzami na tym samym wydziale, też studiują medycynę. Rezydencie spuść parę;-)))

#15  2017.10.16 08:44:03 ~gwoli uści

Przyszli lekarze studiują na Wydziale Lekarskim. Pielęgniarstwo jest na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

#16  2017.10.16 09:02:49 ~a_

Zgadasz się jednak, że przedmioty typu anatomia, fizjologia, patofizjologia, biochemia i inne istnieją? Poza tym jeżeli to licytacja, to my pielęgniarki mamy około 1600 h wykładów i ćwiczeń. A tak ogólnie: to załóżcie sobie forum, gdzie będziecie opowiadać jacy to jesteście wielcy i wspaniali. Pod przymiotnikiem wspaniali : wspaniale wykształceni, wspaniali ludzie, wspaniała uczelnia, i ten zestaw miał gwarantować wspaniałe życie.

#17  2017.10.16 10:59:01 ~gwoli uści

Ja # 15. Proszę się nie obrażać. Przedmioty jak najbardziej istnieją, nie licytuję się. Jak najbardziej doceniam swoje koleżanki pielęgniarki i położne. Ja jestem po Wydziale Nauk o Zdrowiu, znam więc ścieżkę kształcenia pielęgniarek. Oba kierunki są medyczne.

#18  2017.10.16 12:13:19 ~piel

Szukanie wrogów we wszystkich którzy nas otaczają to przypadek kliniczny.

#19  2017.10.16 13:23:20 ~a_

Drogie koleżanki:) A może w ramach testu na boskość rezydentów : budzimy ich do każdego pacjenta, który sobie tego życzy. Ściśle realizujemy zasadę" wpisane =podane, czyli jak pacjent będzie potrzebował coś więcej niż paracetamol , to budzimy doktorów. Po prostu drogie koleżanki dokładnie realizujemy przepisy np. o przetaczaniu krwi. Stoi boski rezydent i czeka min. 10 min. podczas przetoczenia, a wcześniej sam/ groza! / wypełnia protokół przetoczeń i bierze zgodę od pacjenta. I tak dokładnie krok po kroku będziemy domagać się po prostu przestrzegania przepisów i kompetencji do każdej procedury med. Czy boskość to wytrzyma?

#20  2017.10.16 13:44:35 ~do19

Gnoić wszystkich-rezydentów,ratowników,opiekunki itd i same orać na 3 etaty jak chłopki pańszczyźniane-oto wizja współczesnej ochrony zdrowia według pielęgniarek.

#21  2017.10.16 13:51:34 ~a_

:D:D naprawdę się roześmiałam:))))gonić! :))))

#22  2017.10.16 17:36:52 ~Anata

Wstydzę się, że jestem pielęgniarką. Tyle jadu w naszym zawodzie.

#23  2017.10.16 19:35:26 ~Bo

Proponuję szerzej spojrzeć na problem.Wszyscy doskonale wiemy,że w ochronie zdrowia z roku na rok jest coraz gorzej.Idiotyczne procedury, w tym absurdalna pisanina,brak norm zatrudnienia i limitu czasu pracy powoduje,że po pewnym czasie poziom frustracji ludzi jest tak wysoki,że jeden drugiego utopiłby w łyżce wody.Do tego te upokarzające,90% pracowników ochrony zdrowia,zarobki.Pacjent na szarym końcu - procedura najważniejsza. I nie ma realnych perspektyw na poprawę tej chorej sytuacji - to chyba najbardziej wszystkich wk.rwia. Politycy od lat "rżną głupa" i w razie potrzeby udają się do swojej lecznicy, bo w przypadkowej usłyszeliby prawdę,czego unikają,jak diabeł święconej wody.Co do arogancji jednej czy drugiej grupy zawodowej - nie ma co uogólniać,bo to kwestia indywidualnych cech danego człowieka.Uważam,że dobrze pracuje się w miejscach,gdzie ludzie się szanują.