Jak sobie radzą pielęgniarki – trwają egzaminy specjalizacyjne.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych
Jak sobie radzą pielęgniarki – trwają egzaminy specjalizacyjne.

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego ma na celu zdobycie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy z zakresu geriatrii i pielęgniarstwa geriatrycznego oraz uzyskanie przez nią wysokich kwalifikacji w dziedzinie pielęgnowania osób w podeszłym wieku umożliwiających zapewnienie profesjonalnej opieki geriatrycznej i uzyskanie tytułu specjalisty w tej dziedzinie.

Łączna liczba godzin przeznaczonych na realizację programu szkolenia specjalizacyjnego
w kontakcie z wykładowcą/opiekunem stażu wynosi 825 godzin dydaktycznych:

  • zajęcia teoretyczne – 580 godzin,
  • zajęcia praktyczne – 245 godzin.

Liczba pielęgniarek, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego w ostatnich latach

Jak podaje Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w latach 2002 – 2022, dyplom uzyskania tytułu specjalisty otrzymało 3 013 pielęgniarek. W ciągu ostatnich czterech lat liczby wydanych dyplomów w tej dziedzinie kształtowały się następująco:

RokLiczba wydanych dyplomów
2022105
2021164
2020194
2019498

Państwowy egzamin specjalizacyjny pielęgniarek

Trwa sesja jesienna egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Do tej pory odbyło się 5 egzaminów. Pielęgniarki będą przystępowały do egzaminów z różnych dziedzin pielęgniarstwa jeszcze do 10 listopada. Wnioski o zakwalifikowanie do egzaminów w sesji jesiennej złożyło ponad 7 tysięcy pielęgniarek i położnych.

Egzamin w zakresie pielęgniarstwa geriatrycznego odbył się 20 września 2022 r. Przystąpiło do niego 95 pielęgniarek i 100% z nich uzyskało wynik pozytywny.

Wyniki wszystkich egzaminów z sesji wiosennej, są dostępne w dziale Państwowy egzamin pielęgniarek i położnych na Portalu.

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1248 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Uwaga pielęgniarki – Pierwszym, co sprawdza kontrola jest adrenalina.