Poszerz wykształcenie i uzyskaj tytuł licencjata pielęgniarstwa!

1 min czytania
Aktualności
Poszerz wykształcenie i uzyskaj tytuł licencjata pielęgniarstwa!

Pracujący w zawodzie pielęgniarki i pielęgniarze mogą jeszcze w przyspieszonym trybie uzupełnić swoje wykształcenie dzięki studiom pomostowym

Żyjemy w czasach licznych przemian w systemie ochrony zdrowia, a także zmian w systemie kształcenia na poziomie wyższym pielęgniarek i położnych.

– Obecnie w naszym kraju pielęgniarki nadal mogą uzupełniać swoje wykształcenie do poziomu licencjata pielęgniarstwa. Uzupełnienie wykształcenia ma pozytywny wpływ na podniesienie prestiżu zawodowego oraz zdobycie dobrej pracy w kraju i poza granicami, poza tym dyplom licencjata daje możliwość podjęcia studiów drugiego stopnia – mówi dr n. med. Agnieszka Renn-Żurek, dziekan kierunku pielęgniarstwo w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Studenci pielęgniarstwa podczas zajęć się w Centrum Symulacji Medycznej, które jest wyposażone w zaawansowane technologicznie symulatory pacjenta.

Studia dedykowane są osobom, które posiadają już dyplom pielęgniarki /pielęgniarza uzyskany w toku kształcenia średniego lub policealnego. Akademia wraz z Polskim Uniwersytetem Wirtualnym realizuje studia pomostowe w formule on-line. Pozwalają one na uzupełnienie wykształcenia w elastyczny sposób i nie kolidują z pracą zawodową. Studia trwają tylko 2 lub 3 semestry, w zależności od ścieżki kształcenia, czyli rodzaju ukończonej wcześniej szkoły.

– Pielęgniarki, podejmując licencjackie studia pomostowe, umacniają swoją pozycję zawodową. Głównym czynnikiem motywującym do podjęcia studiów uzupełniających wykształcenie jest zapewnienie bezpiecznej przyszłości zawodowej oraz wewnętrzna potrzeba pogłębiania i doskonalenia wiedzy i umiejętności – dodaje dr n. med. Agnieszka Renn-Żurek.

Zdaniem absolwentów korzyścią płynącą z ukończenia studiów pomostowych jest, poza zdobyciem wiedzy, przede wszystkim „szersze spojrzenie na pielęgniarstwo” oraz dowartościowanie własnej osoby.

Rekrutacja na studia pomostowe jeszcze trwa. Dołącz do tysięcy pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy w nowoczesnej formule ukończyli studia licencjackie.

Szczegóły i zapisy: https://www.puw.pl/pl/studia/pielegniarstwo

Polski Uniwersytet Wirtualny kształci zdalnie już od 20 lat. Był pionierem we wdrażaniu tej metody kształcenia w szkolnictwie wyższym. Oferuje aż 24 kierunki, które można studiować, łącząc zdobywanie wykształcenia z pracą zawodową, realizowaniem swoich pasji i przeznaczaniem czasu dla rodziny. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest właśnie pielęgniarstwo.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.3 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
Praca pielęgniarek i położnych W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes NIK spotkał się z przedstawicielkami środowiska pielęgniarek i położnych Na prośbę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), Prezes NIK Marian Banaś przyjął w centrali…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM i SM dzięki „krętym ścieżkom” są nadal pielęgniarkami.

5 min czytania
Siatka płac pielęgniarek – głos użytkownika Portalu Pielęgniarek i Położnych Poniżej cytujemy jeden z komentarzy dotyczący artykułu redakcyjnego z dnia 30 listopada…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Wzrost wynagrodzeń pielęgniarek - stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy.