Czy pielęgniarki doświadczają w pracy przemocy?

1 min czytania
Aktualności
Czy pielęgniarki doświadczają w pracy przemocy?

Ankieta dla pielęgniarek i pielęgniarzy

Drodzy Państwo,

mam na imię Patrycja, jestem absolwentką Zdrowia Publicznego oraz Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rozpoczynam autorski projekt „Pielęgniarka w zdrowiu” skupiający się na zdrowiu i komforcie psychicznym pielęgniarek, sposobach radzenia sobie ze stresem czy komunikacją z pacjentem. Obecnie prowadzę badania na temat przemocy doświadczanej przez pielęgniarki/pielęgniarzy w miejscu pracy.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc poprzez wypełnienie kwestionariusza ankiety. Udział w badaniu trwa 2 minuty i jest anonimowy. Wyniki ankiety posłużą jedynie do celów badawczych.

Bardzo dziękuję za pomoc i udział w badaniu.
Pozdrawiam i życzę Państwu wszystkiego dobrego.
Patrycja K.
„Pielęgniarka w zdrowiu”

Urlop zdrowotny dla pielęgniarek

Przeczytaj także artykuł o dolegliwościach zdrowotnych, z jakimi zmagają się pielęgniarki i położne, przez wykonywane obowiązki zawodowe. Poniżej wypowiedź jednej z pielęgniarek.

Po wielu latach pracy gdzie jest się świadkiem cierpienia, bólu, śmierci osób w różnym wieku, rozpaczy rodziny następuje kumulacja negatywnych uczuć, które gromadzą się w człowieku. We wszystkich protestach podnoszona jest kwestia płac ( oczywiście słuszna) a zapomina się o tym żeby pielęgniarka miała możliwość skorzystania z porady psychologa (nie czekać w przysłowiowej kolejce NFZ) lub wolnego czasu na podratowanie zdrowia psychicznego lub fizycznego. Nie musi to być 1 rok.

Więcej w tej sprawie w artykule: Pielęgniarki potrzebują urlopu zdrowotnego.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

762 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Gazeta pielęgniarek - I tak pieniądze zostaną wypłacone wraz z odsetkami.