Po ukończeniu studiów magisterskich na Wydziale Pielęgniarstwa zwróciłam się do swojego pracodawcy z podaniem o podwyższenie mojego uposażenia. Pracodawca moje podanie rozpatrzył … negatywnie.

1 min czytania
Aktualności

Po ukończeniu studiów magisterskich na Wydziale Pielęgniarstwa zwróciłam się do swojego pracodawcy z podaniem o podwyższenie mojego uposażenia w związku z podniesiem kwalifikacji zawodowych. Studia finansowałam samodzielnie, pracodawca udzielał mi tylko 10 dnowego urlopu szkoleniowego w roku kalendarzowym. W odpowiedzi na moje podanie pracodawca odpowiedział: że nie przewiduje zmian uposażenia w przedmiotowej sprawie.
Czy istnieją przepisy prawne, które zobowiązują pracodwcę do podwyżki uposażenia pielęgniarki, która uzyskała zawodowy tytuł magistra pielęgniarstwa?

Odpowiedź redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Poruszone zagadnienie zostało omówione na stronie 5 Nr 3 Gazety Pielęgniarki i Położnej. Analiza zagadnienia prowadzi do wniosku: zagadnienia związane z powiązaniem wynagradzania z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi regulują zakładowe regulaminy wynagradzania zakładów opieki zdrowotnej. Z powyższego wynika, że poszczególne zoz mogą w odmienny sposób kształtować omawiane powyżej zagadnienia. Rolą przedstawicieli naszej korporacji zawodowej w zakładach pracy, czyli samorządu i zawiązku zawodowego pielęgniarek i położnych jest dbanie o korzystne zapisy w regulaminie wynagradzania dla naszej grupy zawodowej.

Mariusz Mielcarek

Zobacz również:

OBSERWATOR: Wykształcenie pielęgniarskie, a zakres wykonywanych czynności i wysokość uposażenia. – artykuł z Nr 4 Gazety Pielęgniarki i Położnej

Z redakcyjnej poczty: Miałam tytuł starszej pielęgniarki, który został mi odebrany przy zmianie miejsca pracy! Ukończyłam studia, w starym zakładzie pracy nie miało to znaczenia, w nowym zaproponowano mi wyższe uposażenie i młodszego asystenta.

ZAGADNIENIA TEMATYCZNE:

Sprawa zatrudniania pielęgniarek i położnych na stanowisku starszego asystenta, asystenta oraz młodszego asystenta

Propozycje hierarchii stanowisk pracy pielęgniarek i położnych

OBOWIĄZUJĄCE REGULACJE PRAWNE:

Uprawnienia pracowników podnoszących kwalifikacje zawodowe – Urlop szkoleniowy, zwrot kosztów podróży, zakwaterowania, wyżywienia.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8878 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka w medycynie estetycznej – jak to wygląda od strony prawnej

12 min czytania
Medycyna estetyczna to prężnie rozwijający się sektor usług. Coraz więcej osób decyduje się na różne zabiegi estetyczne, a ich popularność rośnie z…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki – sąd o zakresach czynności osób z wykształceniem średnim i specjalizacją, oraz tych, które obok specjalizacji miały licencjat czy studia wyższe.

2 min czytania
Sąd także ocenił zakres odpowiedzialności pielęgniarek z grupy 2 oraz 5 i 6. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych cytuje fragment wyroku…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z wyższym wykształceniem zarabia więcej niż lekarz – twierdzi związek lekarzy. 

1 min czytania
Związek lekarzy – „lekarze specjaliści zarabiają mniej niż niektórzy przedstawiciele zawodów medycznych [pielęgniarki] z przelicznikiem 1,29”. Redakcja pielegniarki.info.pl przedstawia kolejną wypowiedz, która…
Komentarze